4:3

po prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

26.10.2021, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 18. kolo • Petr Šatalík

Tipsport: 1.4 5.4 6.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše. S konstatováním, že jde Hradec na průběžnou 2. příčku extraligy před Pardubice se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek úterního večera. (20:52:37)

Toto utkání sledovalo 5 322 diváků!
Střely na bránu celkem:

Mountfield Hradec Králové – 37 (9, 13, 13, 2)
Rytíři Kladno – 23 (9, 4, 9, 1)
Nejlepší hráči utkání:

Mountfield Hradec Králové – Filip Pavlík
Rytíři Kladno – Landon Bow
Dramatický souboj Hradce s Kladnem tak končí výhrou Východočechů v prodloužení 4:3! Lvi se posouvají na 2. místo Tipsport extraligy před Pardubice! Po čtyřiceti minutách vedl Mountfield 2:1. Rytíři si ale na závěrečnou desetiminutovku nechali síly a otočili duel svými zásahy na 3:2. Tři body ze soutoku Labe s Orlicí jim zabránil odvézt 83 sekund před třetí sirénou Filip Pavlík. V prodloužení byli Středočeši poměrně aktivní, ale Nicolas Hlava nakonec vyrobil klíčovou chybku, kterou bezezbytku ztrestal krásnou střelou a vítězným gólem Jeremie Blain. Svěřenci Tomáše Martince tak berou druhou výhru v řadě.

62:20

62:20 Jeremie BLAIN - 4:3

62:20

Hradec právě vstřelil branku!
Hradec poráží Kladno v prodloužení a bere ze zápasu dva body! Nicolas Hlava špatně zpracoval na brankové čáře u rohu kluziště puk, který mu brnknul o brusle, čehož využil JEREMIE BLAIN. Ten rychle sebral kotouč útočníkovi Rytířů, vykroužil s ním na kruhu parádní oblouk a zvedl hlavu. Zkontroloval postavení Landona Bowa a pak výstavní ranou nad beton k vzdálenější tyči rozhodl o osudu utkání! Bez asistence.

62:05

Kevin Klíma neprocpal kotouč v protiútoku na Filipa Pavlíka, jenž šlapal do brány. V prodloužení se zatím neprodlužovalo.

61:27

Jake Dotchin přihrál na pravou stranu Filipovi, jenž z kruhu ihned vystřelil, Lukeš byl s betony na ledě včas a vyráží touš do rohu.

61:05

Rytíři nyní drží hrací předmět na svých čepelích. V obranném pásmu ho měl na holi Filip, ten nyní předává na Račuka.

60:27

Nicolas Hlava vystřelil od modré čáry, ale kotouč proletěl nad horní tyčí svatyně Mountfieldu, který může zaútočit.

60:05

Lev vyhrál úvodní vhazování a Oksanen s Blainem šli do situace dva na jednoho, první jmenovaný ale trefil svým pasem beka Kladna.

60:01

Prodloužení může začít.
Třetí dějství tak končí a nás čeká prodloužení. Hradec po čtyřiceti minutách vedl 2:1, jenže Kladno zvládlo v této třetině otočit zápas po trefách Nicolase Hlavy a Jaromíra Jágra. Filip Pavlík ale 83 sekund před zazněním sirény srovnal na 3:3 a nás tak čeká zajímavé prodloužení.

60:00

59:45

Ale Tomáš Plekanec je pro mě jeden z nejlepších hráčů dnešního duelu. Zvládl se ještě vrátit na kruh a odebral soupeři čistě kotouč. Skvělá práce prvního centra formace Kladna. Utkání spěje do prodloužení.

59:20

Jágr s Plekancem chtějí ještě zvrátit duel na stranu Kladna, jejich pas ale zastavují soupeři a Hradec může jít kupředu po levém hrazení.

4:3

Branky a nahrávky: 29. F. Pavlík, 35. Oksanen (Smoleňák), 59. F. Pavlík (Blain), 63. Blain – 6. Račuk (Plekanec, Melka), 54. Hlava (Dotchin, Plekanec), 57. Jágr (Hlava)

Mountfield HK: Š. Lukeš (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lang, Koukal, Orsava.

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Funk – Hlava, Plekanec (C), Jágr – Kristo, A. Kubík, M. Beran – Račuk, Filip, Melka – Hajný, Pitule, V. Bílek.

Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Zíka, Šimánek

Diváci: 5 322

01:15 KLA 2 Kristo, podrážení
05:30 KLA 0:1 Račuk (Plekanec, Melka)
09:44 KLA 2 J. Suchánek, hákování
13:31 KLA 2 Jágr, sekání