11.10.2021, 16:00 • Arena Metallurg • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.3 6.3 7.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký pondělní večer! (18:28:31)
Martin Bakoš (SOC) – 0+0, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:07
Střely na branku – 40:30 (10:3, 17:5, 13:12)
Zblokované střely – 11:15
Vyhraná vhazování – 32:25
Trestné minuty – 4:6
Hity – 12:23
Hokejisté Magnitogorsku přehráli Soči 3:1 a připsali si už třinácté vítězství v řadě. Domácí se ujali vedení již ve 4. minutě duelu, kdy se prosadil Andrej Čibišov. Hosté pak ale i díky výborně chytajícímu brankáři Hellbergovi dlouho odolávali a podruhé inkasovali až v závěru druhé třetiny z hole Nikolaje Goldobina. V 53. minutě se hosté postarali o zápletku, když dorážkou snížil na rozdíl jednoho zásahu Bogdan Jakimov. V závěru sáhl celek Soči i ke hře bez brankáře, tu však potrestla svou druhou dnešní trefou Andrej Čibišov.

59:47

59:47 Andrej ČIBISOV - 3:1

59:47

Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Do opuštěné hostující branky poslal kotouč ANDREJ ČIBISOV. Asistence: Josh Currie a Semjon Košelev.

59:21

Branka Soči zůstala prázdná!

59:21

Hosté získali buly v útočném pásmu a berou si oddechový čas.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:37

Každou chvíli už můžeme očekávat power-play hostí. K tomu by se ale potřebovali dostat do útočného pásma.

57:31

57:05

Domácí Leipsic posílal střílenou nabídku na zadní tyčku. Nikdo ze spoluhráčů tam na puk nedosáhl.

55:30

Soči komplikuje situaci Nikita Kamalov, který je vyloučen za podrážení.

54:15

Závěr utkání dostal zajímavou zápletku. Hosté samozřejmě vycítili šanci.

52:15

52:15 Bogdan JAKIMOV - 2:1

52:15

Soči právě vstřelilo branku!
Z protiútoku ale skórovali hosté! Po zákroku Helberga získali kotouč a na levém křídle s ním zamířil dopředu Alexandr Žabrejev. Jeho nahozen vyrazil Košečkin jen před sebe a BOGDAN JAKIMOV nadvakrát dostal puk za jeho záda – 2:1. Asistence: Alexandr Žabrejev a Jurij Alexandrov.

51:51

Hosté otevírají hru a Metallurg toho využívá k rychlým brejkům! Denis Zernov se ocitl sám před Hellbergem, ale ten Soči podržel!

51:12

Od modré čáry vypálil Jegor Jakovlev. Hellberg nic neviděl a jistě byl rád, že kotouč prolétl vedle tyčky!

50:29

Střela Garajeva byla sražena domácí obranou. Volný puk odklidil holí do bezpečí Košečkin.

49:59

Domácí využívají, že mají dvougólový náskok a mohou si na soupeře počkat ve středním pásmu.

49:08

Po buly zahráli domácí na zakázané uvolnění.

48:59

Dobré střídání hostí, kteří si teď vytvořili tlak v útočném pásmu. Ten zakončila střela Davida Rundblada od modré čáry, se kterou si Vasilij Košečkin poradil.

47:35

Rozhodčí se u boxu trestoměřičů o něčem radili. Zřejmě řešili případné vyloučení na straně Soči, nakonec se však bude hrát v plném počtu.

45:43

Goldobin se snažil využít toho, že měl brankář hostí zakrytý výhled. Jeho střela ale propadla jen vedle branky.

44:39

44:16

Hosté zatím odolávají, Magnitka je usazena v útočném pásmu.

43:38

Domácí jsou v plném počtu. Je tu jejich zkrácená přesilovka.

42:38

Vyloučení v týmu HK Soči (Bogdan Jakimov – 2 min., podrážení).

41:38

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk. Michail Pašnin dostal dvě minuty za hrubost.

40:44

Domácí málem navýšili své vedení! Denis Zernov vyslal svižnou střelu, která zazvonila o tyčku!

Hity – 7:16
Ve druhé třetině pokračovala převaha hokejistů Magnitogorsku. Brankář Hellberg dlouho odolával a držel Soči v kontaktu. V čase 37:24 už ale ani on nestačil na zakončení Nikolaje Goldobina. Metallurg tak vede 2:0 a zdá se, že by měl naplnit roli favorita.

40:00

39:56

Domácí už chtěli dohrát třetinu v klidu a tak drželi puk na svých holích. Až v závěrečných sekundách ještě přišlo nahození ze středního pásma, které si pohlídal Hellberg.

39:01

Začala už poslední minuta druhé třetiny.

38:10

Domácím se teď může dýchat zase lépe. Jsou lepším týmem a Soči již není v bezprostředním kontaktu.

37:24

37:24 Nikolaj GOLDOBIN - 2:0

37:24

Domácí navyšují svůj náskok! Maxim Karpov nahrál do jízdy NIKOLAJOVI GOLDOBINOVI, který najížděl na branku Soči z levé strany a střelou k bližší tyčce, konkrétně pod vyrážečku, překonal Hellberga – 2:0. Asistence: Grigorij Dronov a Maxim Karpov.

35:54

K dobré střele napřáhl domácí kapitán Jegor Jakovlev. Hellberg jeho projektil vyrazil.

34:58

Hra se nyní trochu uklidnila. Domácí se trošku stáhli a nechávají hrát i Soči.

32:50

Hosté v přečíslení 2 na 1. Jeden z hráčů Metallurgu se však výborně vrátil a šanci překazil.

31:48

Nyní tu máme reklamní přestávku.

30:10

Vstupujeme do druhé poloviny duelu. Magnitogorsk stále vede nad nejhorším týmem Západní konference o jediný gól.

28:50

V útočném pásmu hosté. Miščenko to zkoušel od modré čáry, puk ale až na brankáře Košečkina neprošel.

27:24

Domácí v útočném pásmu ztratili puk a do protiútoku vyrazil Nikita Feoktistov. Byl však včas zastaven obráncem.

26:10

Obrovská šance domácích! Nikoncev našel v přesilové situaci 2 na 1 před branku najíždějícího Karpova. Ten měl na holi gól, ovšem Hellberg se roztáhl a vytěsnil kotouč levou rukou!

25:31

Další zákrok Hellberga, jenž puk raději podržel. Následuje reklamní přestávka.

25:23

Alexej Makljukov se dostal po vhazování ke kotouči a tvrdě vystřelil. Hellberg jeho pokus vyrazil.

24:40

Hosté oslabení přežili a už jsou v plném počtu.

24:32

Z levé strany to zkusil příklepem Brendan Leipsic. Hellberg puk ztlumil ve výstroji a přerušil hru.

24:09

Velký závar před brankou Soči! Domácí však kotouč za záda sedícího brankáře Hellberga neprotlačili a hosté následně vyhodili.

23:41

Další střela Hultströma. Tentokrát kotouč až na branku neprošel.

23:05

Linus Hultström střílel od modré čáry. Puk Hellberga, který asi moc neviděl, spíše trefil.

22:39

Nikita Feoktistov zasáhl protihráče vysokou holí. Uvidíme přesilovou hru Magnitky.

22:08

Nyní byl kotouč sražen až do hlediště. Konkrétně na schody mezi roztleskávačky. Vypadá to ale, že žádná ze spoře oděných dívek zásah neschytala.

21:38

Denis Zernov nahrál na levý kruh Nikolajovi Goldobinovi. Jeho střela skončila na hrudi brankáře Hellberga.

21:18

Puk se ocitl na zadní straně brankové sítě hostující svatyně. Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

20:58

Minuta druhé třetiny je za námi. Zatím jsme neviděli žádnou brakovou příležitost.

Hity – 2:5
Po první třetině vede favorizovaný Magnitogorsk nad Soči 1:0. Domácí se prosadili už ve 4. minutě, kdy se přesnou střelou do horního růžku zapsal mezi střelce Andrej Čibisov. Metallurg byl poté lepší i nadále, zvýšit skóre však jeho hráči zatím nedokázali.

20:00

19:44

Kirill Peťkov ještě zavážel puk do domácího obranného pásma. Zkusil i vystřelit, trefil však jen obránce Magnitky Pašnina.

19:01

Začíná už poslední minuta první třetiny.

18:06

Hosté tak nakonec zahráli jen na zakázané uvolnění. Hra se vrací před jejich branku.

17:56

Nyní sledujeme dobrý forčekink domácích a hráči Soči se nemohou s pukem hnout ze své obranné třetiny.

17:16

Hosté v postavení mimo hru.

16:36

Domácí by možná mohli ještě častěji střílet. Zatím chodí hodně do kombinací i v pozicích, ze kterých se už zakončovat dá.

15:00

13:17

Hosté se nyní osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

12:50

Tlak Metallurgu pokračuje. Magnus Hellberg si určitě nemůže stěžovat na nedostatek práce.

11:25

Nikolaj Goldobin připravil obrovskou šanci pro Maxima Karpova. Ten měl před sebou prázdnou branku, ale z úhlu trefil jen bližší tyčku!

09:56

Při hře 5 na 5 jsou domácí jasně lepší. Další gól ale zatím nepřidali.

07:18

Domácí jsou již v plném počtu.

07:10

Tohle není dobrá přesilovka hostí. Nyní pálil na jejich branku Semjon Košelev. Tentokrát ji minul.

06:13

Anatolij Nikoncev zaútočil ve vlastním oslabení. Po jeho střele musel zasahovat Hellberg.

05:17

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., hákování).

03:18

03:18 Andrej ČIBISOV - 1:0

03:18

Domácí svůj úvodní nápor přetavili v poměrně rychlý gól. Prosadil se ANDREJ ČIBISOV, který dostal přihrávku na levý kruh a odsud zamířil švihem do horního růžku Hellbergovy branky. Asistence: Semjon Košelev.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – J. Jakovlev, Zemčonok, Hultström, Dronov, Minulin, Pašnin, Makljukov – Currie, Čibisov, S. Košelev – M. Karpov, Zernov, Goldobin – Nikoncev, Maillet, Leipsic – D. Jurov, Akolzin, A. Několenko – Kvočko.

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Miščenko, Jaks, Rundblad, Valencov, J. Alexandrov, Kamalov, Zorkin – Vicharev, Bakoš, Feoktistov – Ruděnkov, Garajev, A. Nikolajev – Babenko, D. Iljin, Kolgotin – Žabrejev, Jakimov, Peťkov – Bakanov.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Golovjov, Savenkov.
Metallurg Magnitogorsk:
V Magnitogorsku mohou být s dosavadním průběhem sezóny nadmíru spokojeni. Metallurg z 15 zápasů získal 28 bodů z 30 možných! Zatím si tak připsal jedinou bodovou ztrátu, když na začátku sezóny doma padl 2:7 s Ufou. Od té doby však přišla série dvanácti výher v řadě. Naposledy Magnitka zvítězila 3:1 v Kazani.