4:3

konec (1:1, 2:0, 1:2)

03.10.2021, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.15 3.8 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přípravný duel mezi Edmontonem a Winnipegem je minulostí. Oilers dnes porazili svého soupeře poměrem 4:3. Do utkání nevstoupili dobře, neboť už ve 4. minutě z hole Connora inkasovali. V první periodě ale ještě srovnal Puljujärvi a v té druhé skóroval i podruhé. Mezitím se však trefil i Shore, takže domácí vedli o dva góly. Náskok Edmontonu byl smazán ve druhé polovině závěrečné třetiny, trefili se Scheifele a Morrissey. V předposlední minutě ale Leon Draisaitl výstavně našel Ryana Nugent-Hopkinse, který se nemýlil. Rozhodl tak o vítězství svého celku.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný nedělní den. Na počtenou! (03:35:23)
Statistické okénko

Střely na bránu: 27 – 34 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2%, odchytal 59:50
Eric Comrie (WPG) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 58:51

Československá stopa v utkání

Kristian Reichel (WPG) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 9:15

Tři hvězdy utkání

1. Jesse Puljujärvi (EDM) – 2+0
2. Nikolaj Ehlers (WPG) – 0+1
3. Devin Shore (EDM) – 1+0

59:53

Ehlers bojuje u mantinelu, ale už moc času nemá. Zdá se, že Edmonton to zvládne.

59:32

Winnipeg sice tlačí, ale zatím moc nestřílí. Scheifele je ale velmi nebezpečný.

59:12

Je pískáno zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat před Koskinenem.

58:58

Hosté už hrají bez brankáře. Mají minutu na to, aby utkání srovnali.

58:04

58:04 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:3

58:04

Edmonton právě vstřelil branku!
Už to vypadalo, že plynule dojdeme až do prodloužení, ale nyní má Edmonton znovu blíže k vítězství. Leon Draisaitl obral o puk Pionka a následně předložil geniální přihrávku bekhendem RYANU NUGENT-HOPKINSOVI. Útočník domácích poté s přehledem poslal touš do branky. 4:3. Asistence: Leon Draisaitl.

57:09

Kyle Connor nyní neprostrčil přihrávku k Scheifelemu do střelecké pozice. Poté sice hosté ještě chvíli drželi puk, ale nakonec nevystřelili.

56:26

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Michael Eyssimont – 2 min., hrubost).

56:26

Michael Eyssimont v pádu šikovně nabil Morrisseymu ke střele z první. Autor zatím posledního gólu dnešního utkání ale vyprášil lapačku Mikka Koskinena.

55:46

Útočnou akci Winnipegu přerušil ofsajd. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

55:31

Olejáři se opět potřebují dostat do tempa, neboť poslední minuty se jim vůbec nevydařily.

55:06

Perfetti vybídl na modré čáře Dillona. Obránce Jets tvrdě vypálil. Koskinen kotouč nadvakrát zkrotil, ale jednoduché to rozhodně neměl.

53:28

53:28 Josh MORRISSEY - 3:3

53:28

Winnipeg právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Edmonton během pár desítek sekund přichází o své vedení. Jevgenij Svečnikov dostal v rohu kluziště až příliš mnoho prostoru. Před bránu si mezitím najel JOSH MORRISSEY, který s překonáním Koskinena už větší potíže neměl. 3:3. Asistence: Jevgenij Svečnikov a Adam Lowry.

53:13

Rána od modré čáry v podání Boucharda byla posunuta do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Comriem.

52:46

Mark Scheifele znovu pracoval dobře před Koskinenovou svatyní. Kotouč ale tentokrát netrefil.

52:25

Po další komerční pauze už pokračujeme ve hře. Edmonton nahazuje do třetiny soupeře.

51:36

51:36 Mark SCHEIFELE - 3:2

51:36

Hosté snižují na rozdíl jediné branky! Nikolaj Ehlers vybídl u modré čáry Declana Chisholma, jehož pobídka skončila přesně na hokejce MARKA SCHEIFELEHO, který už měl jednoduchou pozici. Pouze nastavil čepel a touš umístil do sítě. 3:2. Asistence: Declan Chisholm a Nikolaj Ehlers.

50:47

Josh Morrissey se snažil poslat Ehlerse do brejku. Skoro se mu to povedlo, ale dánský útočník se nakonec okolo Lagessona neprosadil.

50:00

Vzápětí přichází zakázané uvolnění hostujícího Winnipegu. Jsme přesně v polovině třetí periody.

49:53

Nurse od modré čáry nahodil puk, který se snažil před Comriem dorážet Sceviour. Forvard domácích ale nezakončil, neboť brankář Winnipegu lapačkou kotouč přikryl. Až nyní je hra přerušena a na řadu tedy přichází komerční pauza.

49:18

Vesalainen si hledal místo u zadní tyče, ale domácí stačili zareagovat. Znovu vykryli nebezpečné prostory.

48:45

Stále čekáme na druhé přerušení v této třetině. Dobrých šest minut se hraje v jednom kuse.

47:46

První lajna Olejářů nyní kombinuje před bránou Jets. Veškeré snažení pochopitelně řídí Connor McDavid.

47:09

Nyní se hraje ve střední třetině. Oba týmy se snaží usadit v zóně soupeře.

46:46

Další nebezpečná střela hostů, tentokrát z levého kruhu. Koskinen se jen ohlédl za sebe, ale nakonec zasahovat nemusel.

46:24

Brenden Dillon tvrdě vypálil od modré čáry. Koskinen pohotově vykopl touš levým betonem.

45:48

Eyssimont neměl na pravé straně dostatečnou rychlost, a proto jej od puku celkem rychle odzbrojili hráči v oranžových dresech.

45:06

Ve třetí periodě se zatím přerušuje velmi málo. Tempu hry to ale samozřejmě rozhodně prospívá.

44:26

Scheifele si stáhl puk a poté jej přihrával na střed. Tam ale pozorně zapracovaly hole domácích, kteří stačili puk odehrát do střední třetiny.

43:22

Bouchard nerozehrál úplně ideálně. Harkins ale jeho zaváhání nedokázal potrestat.

42:36

Neal Pionk nejprve uklidnil hru u vlastní klece a poté dlouhou přihrávkou založil útočnou akci. Ke střele ze strany se dostal Connor, ale Koskinen se stačil přemístit.

42:04

Teď se o černou gumu bojuje v rohu kluziště.

41:39

Winnipeg se pomalu ale jistě usazuje v útočném pásmu, ale Edmonton se zatím dobře brání.

40:28

40:19

Ve chvíli, kdy se ještě dohrává přesilovka z minulé třetiny, se do šance dostal Leon Draisaitl. Útočník Oilers trefil z pravého kruhu boční síť.

40:01

Edmonton ve druhé třetině zlepšil svou hru a vidět je to i na skóre. Trefil se hned dvakrát v rozmezí 33. až 35. minuty, takže po čtyřiceti minutách nad Winnipegem vede už 3:1. Brankově se ve druhém dějství prosadili Devin Shore a Jesse Puljujärvi.

Střely na branku po 2. třetině: 21 – 24

40:00

39:46

Před brankovištěm Winnipegu bylo rušno. Eric Comrie si ale černou gumu našel a raději ji podržel v lapačce.

39:24

McDavid si najel na levý kruh. Ihned to zkoušel zápěstím, jenže Pionkova brusle puk posunula nad bránu.

38:54

Střela od modré čáry byla brankářem Comriem vyražena do rohu kluziště.

38:28

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dominic Toninato – 2 min., krosček).

38:22

Draisaitlova přihrávka byla mířená skvěle. Nugent-Hopkins ale těsně přestřelil.

37:26

Přečíslení dvou na jednoho skončilo jen střelou do tyče. Nikolaj Ehlers dostal přihrávku na pravý kruh jako na stříbrném podnose, nicméně trefil jen a pouze brankovou konstrukci.

36:51

Ryan McLeod měl za sebou už dlouhé střídání, a proto z červené čáry puk posunul za bránu Jets.

36:18

Zdá se ale, že hosté se už po dvou rychlých gólech oklepali. Nyní tlačí v pásmu soupeře právě oni.

35:39

Edmonton je při chuti. Znovu se tlačil do rychlé útočné akce, ale tentokrát mu nevyšla finální přihrávka.

34:26

34:26 Jesse PULJUJÄRVI - 3:1

34:26

O necelé dvě minuty později padá další gól! Connor McDavid našel na pravém kruhu JESSEHO PULJUJÄRVIHO, jehož tvrdý pokus zaplul přesně do sítě. Finský útočník skóroval podruhé v utkání. 3:1. Asistence: Connor McDavid a Warren Foegele.

32:46

32:46 Devin SHORE - 2:1

32:46

Poprvé v utkání jdou domácí do vedení. V útočném pásmu svého soka doslova zamkli a nakonec z toho vytěžili maximum možného. Po střele Perliniho od modré čáry se k teči v předbrankovém prostoru dostal DEVIN SHORE. 2:1. Asistence: Brendan Perlini a Darnell Nurse.

32:29

Kyle Turris mířil z levého kruhu do horních pater brány. Comrie skvěle zasáhl ramenem.

32:02

Po nahození Nogiera museli hosté vyklidit útočné pásmo, neboť čárovým rozhodčím byl signalizován ofsajd.

31:19

Darnell Nurse si najel mezi kruhy, odkud zamířil jen pár centimetrů mimo brankový prostor.

30:56

30:35

Foegele získal cenné vteřiny. Puk nahodil směrem na bránu, přičemž jedna z holí hostujících hokejistů jej srazila do ochranné sítě.

29:52

Winnipeg si zhruba dvacet sekund přihrával před bránou Edmontonu, nicméně v rozhodující fázi jej zradila nepřesnost. Domácí poté vyhodili.

28:56

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., hákování).

28:55

Obrovská šance Winnipegu druhou brankou nekončí! Jansen Harkins stál před prázdnou bránou, ale kotouč do ní nakonec nezapadl. Koskinen se totiž po puku natáhl a lapačkou jej stačil vyrazit.

28:02

Domácím se po špatné rozehrávce Schmidta málem povedla dokonalá rozborka. Finální přihrávka ale už byla navíc, Comrie do ní vložil hokejku.

27:26

Na pravé straně se otevřel prostor. Connor posouval černou gumu na Scheifeleho do střelecké pozice. Útočník s číslem 55 na zádech ale zamířil do hrudi připraveného a dobře se přesunujícího Koskinena.

26:53

Obránce Nogier si najel na přihrávku a vzápětí střílel. Těla bránících hráčů domácích zasáhla na jedničku.

26:02

McDavid překvapivě ještě prostrkával puk na Puljujärviho, který před poloprázdnou bránou promáchl. Velká šance pro Oilers.

25:32

Morrissey chyboval před vlastní svatyní. Měl štěstí, že domácí jeho zaváhání nedokázali potrestat.

24:30

Jets vyhodili puk k bráně Edmontonu. Koskinen musel co nejrychleji rozehrát před dotírajícím Vesalainenem.

24:02

Německá hvězda Draisaitl vybídla u modré čáry obránce Evana Boucharda, jehož pokus Comrie nadvakrát zastavil.

23:19

Colton Sceviour si hledal puk přes brankovištěm Winnipegu, nicméně přihrávka na něj nebyla propašována úplně nejlépe.

22:50

Nate Schmidt vystřelil z kruhu jen do bruslí bránících hráčů. Winnipeg ale stále kombinuje ve třetině Edmontonu.

22:20

Koskinen si poradil se skákajícím kotoučem. Bude se vhazovat po jeho pravici.

21:46

Lowry postupoval dopředu, ale celkem jednoduše jej nakonec zakřižoval obránce Nurse, jenž mu nedal ani milimetr prostoru.

21:08

Dillon po mantinelu nevyhodil černou gumu pryč z pásma. To je voda na mlýn pro první formaci Oilers.

20:20

Draisaitl se snažil dostat do pásma soupeře, jenže jeho pokus o kličku nevyšel úplně dokonale.

20:01

Winnipeg byl v úvodu lepší, a proto šel ve 4. minutě po zásluze do vedení. Trefil se útočník Kyle Connor. Tryskáči i nadále tahali za delší konec provazu, nicméně na konci periody šli do čtyř a náporu první lajny Oilers neodolali. O vyrovnání se postaral tečující Jesse Puljujärvi.

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 13

20:00

19:43

Hosté už mají puk na svých hokejkách a zřejmě se ještě pokusí zaútočit.

19:02

Začala nám probíhat poslední minuta úvodní periody. Hraje se ve středním pásmu.

17:40

17:40 Jesse PULJUJÄRVI - 1:1

17:40

Elitní formace Edmontonu si připisuje přesilovkový a zároveň vyrovnávací gól. Connor McDavid posunul na Leona Draisaitla, jenž se zastavil a poté nahodil po bráně. Těsně před brankovištěm tečoval JESSE PULJUJÄRVI puk mimo dosah Comrieho. 1:1. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.

16:59

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brenden Dillon – 2 min., krosček).

16:53

Connor McDavid v útočné třetině šlápl do kroku a rázem se objevil sám před Comriem. Brankář Winnipegu zasáhl koncem lapačky.

16:13

Ryan Nugent-Hopkins si šikovně podržel puk na bekhendu. U zadní tyče viděl volného spoluhráče, jemuž ale pobídku nenaservíroval úplně dokonale.

15:36

Kristian Reichel se probíjel do předbrankového prostoru, jenže od kotouče byl nakonec odstaven.

14:59

Brenden Dillon dostal mezi kruhy až příliš mnoho prostoru. Z kvalitní pozice zamířil jen pár čísel nad horní tyč.

14:28

Čtvrtá formace Oilers dostala prostor. Comrie se hned dvakrát za sebou musel mít na pozoru.

13:46

McDavidova přihrávka hledala u bližší tyče Griffitha, který ale v obležení dvou beků zakončit nestačil.

12:48

Touš opustil hrací plochu, tudíž hra se musela přerušit. Puk však kluziště opustil ze středního pásma, takže vylučovat se nebude.

12:22

Domácí předvedli solidní kolotoč v útočné třetině. Ke střele z levé strany se po aktivitě třetí lajny nakonec dostal Broberg, jenž protáhl Comrieho lapačku.

11:25

Perfetti byl vystaven do ofsajdu. Buly bude provedeno ve středním pásmu.

11:06

Seth Griffith pálil z mezikruží do připraveného Comrieho. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

10:42

Edmonton zatím působí velmi nevýrazným dojmem. Jednoznačně nebezpečnější jsou hosté.

10:03

Dillon vybídl rychlou přihrávkou na pravém křídle osamoceného Ehlerse, jehož rychlý manévr rozhodně nebyl špatný. Útočník Jets ale následně nezamířil přesně.

09:32

Schmidtovu ránu bránící hráči Oilers dokázali zablokovat. Žádný větší vzruch tedy před zkušeným finským brankářem nenastal.

08:53

Další šanci ke vstřelení branky měli hosté. Jeff Malott zůstal na chvíli nikým neobsazený před bránou soupeře, avšak kotouč nezvedl nad ležícího Koskinena dostatečně vysoko.

08:42

Declan Chisholm zkusil štěstí od modré čáry prudkou ranou zápěstím. Brankář Koskinen skvěle zasáhl.

08:37

Další pokus o dlouhou rozehrávku skončil icingem týmu, který dnes nastupuje ve své tradiční oranžové barvě dresů.

08:04

McLeod se tlačil před bránu Jets, nicméně před ni nic zajímavějšího vytvořit nedokázal. Včas byl zastaven hned trojicí hostujících hráčů.

06:43

Adam Lowry byl před brankou domácích na poslední možnou chvíli odzbrojen od kotouče.

06:22

Jets jsou v úvodu rozhodně nebezpečnější směrem dopředu. V defenzívě není domácí celek moc jistý.

05:54

Na druhé straně přihrával před bránu Ehlers. Pobídku dánského útočníka si ale žádný z hráčů v bílém nenašel.

05:15

Díky Perlinimu se Edmonton usadil na kotouči v útočném pásmu. Střílet už mohl Berglund, ale před ním zrovna bylo přehuštěno.

04:42

Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Koskinenem.

03:40

03:40 Kyle CONNOR - 0:1

03:40

Chvíli po skončení oslabení se Winnipeg ujímá vedení. Toninato byl důrazný před bránou. Kotouč se posléze dostal k Vesalainenovi, jehož přihrávka vybídla mezi kruhy KYLEA CONNORA. Útočník hostů přesně zamířil k tyči. 0:1. Asistence: Kristian Vesalainen a Dominic Toninato.

03:18

Kassian přistrčil Nurseovi, který se ale ke střele od modré neodhodlal. Svému spoluhráči přihrávku vracel, ale ten ji nezpracoval.

02:44

Za první minutu přesilovky se Edmonton vůbec neusadil v útočném pásmu. Zatím to je z jeho strany vlažné.

02:19

Pro puk se vrací i Nurse, jemuž jej přistrčil Koskinen, jenž vyjel z brány.

01:44

Hned na začátku oslabení hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Oilers se tak budou muset do ofenzivní zóny dostávat znovu.

01:28

01:16

Edmonton má ponechanou výhodu. Cody Ceci drží puk u modré čáry.

00:46

Winnipeg se v úvodní minutě pokusil o dvě rychlé přihrávky směrem dopředu. Ani jedna z nich ale přesná nebyla.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Lagesson, Berglund, Broberg – Puljujärvi, McDavid (C), Foegele – Kassian, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Turris, Shore, Perlini – Griffith, McLeod, Sceviour

Winnipeg Jets: Comrie (Berdin) – Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Nogier, Chisholm – Ehlers, Scheifele (C), Connor – J. Svečnikov, Lowry (A), Harkins – Vesalainen, Perfetti, Eyssimont – K. Reichel, Toninato, Malott.
Oba celky už v rámci letošní přípravy jednou síly změřily. Na domácím ledě se radoval Winnipeg, který vyhrál 5:1. Lepší vzpomínky má i na poslední ostré vzájemné duely. V 1. kole play-off 2021 dokázal Olejáře vyřadit ve čtyřech zápasech.

Edmonton má za sebou v přípravném období čtyři utkání. Calgary porazil 4:0 a Seattle dokonce 6:0. Poté ale dvakrát prohrál, když nestačil 1:5 na Winnipeg a 1:2 po prodloužení na Krakeny. Nejzvučnějšími posilami Oilers se v létě stali obránce Duncan Keith a útočníci Zach Hyman s Warrenem Foegelem.

Winnipeg má za sebou jen dva přípravné duely. Dnes se poprvé představí na soupeřově kluzišti. S Ottawou na úvod prohrál po prodloužení a poté si v již několikrát zmíněném utkání poradil se svým dnešním soupeřem. Novými hráči Jets se přes léto stali kupříkladu zadáci Nate Schmidt s Brendenem Dillonem.
Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (Winnipeg)
Přeji pěkné brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z přípravy na nový ročník NHL. Dnes se společně můžeme těšit na duel mezi Edmontonem Oilers a Winnipegem Jets. Začínáme krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:3

Branky a nahrávky: 18. Puljujärvi (Draisaitl, McDavid), 33. Shore (Perlini, Nurse), 35. Puljujärvi (McDavid, Foegele), 59. Nugent-Hopkins (Draisaitl) – 4. Connor (Vesalainen, Toninato), 52. Scheifele (Chisholm, Ehlers), 54. Morrissey (Svečnikov, Lowry)

Rozhodčí: Meier, Markovic – Deschamps, Alphonso

Diváci: 15 206

01:28 WPG 2 Dillon, krosček
03:40 WPG 0:1 Connor (Vesalainen, Toninato)
16:59 WPG 2 Dillon, krosček
17:40 EDM 1:1 Puljujärvi (Draisaitl, McDavid)
28:56 EDM 2 Kassian, hákování
32:46 EDM 2:1 Shore (Perlini, Nurse)
34:26 EDM 3:1 Puljujärvi (McDavid, Foegele)