03.10.2021, 16:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Jiří Sameš

Tipsport: 2.25 3.82 2.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč. (18:21:05)

Střely na bránu: 20 – 27
Přesilová hra: 0/4 – 0/4
Trestné minuty: 13 – 13
Vyhraná vhazování: 22 – 25
Ak Bars to zvládl s čistým štítem a prodloužil tak svou bodovou šňůru již na osm utkání. Igor Bobkov totiž pochytal všech 27 střel soupeře. Pochvalu však zaslouží i jeho protějšek Juha Metsola. Vítěznou trefu měl na svědomí Arťom Galimov, jenž skóroval v první třetině při vlastním oslabení.

59:58

Ještě jedno vhazování před Igorem Bobkovem. Uhájí Ak Bars čisté konto?

59:20

Juha Metsola znovu opustil svou bránu. Hosté se ještě nevzdávají!

59:06

59:06 Alexandr BURMISTROV - 2:0

59:06

Kazaň vstřelila branku!
Vše nasvědčuje tomu, že je hotovo! ALEXANDR BURMISTROV si totiž dojel pro kotouč, obkroužil bránu soupeře a z pravého kruhu poslal černou pryž do opuštěné klece Ufy. 2:0! Asistence: Kirill Adamčuk, Roman Rukavišnikov.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

57:46

Juha Metsola už zůstává na střídačce! Vhazuje se po levé ruce Igora Bobkova.

57:46

Oddechový čas pro tým Salavat Julajev Ufa.

57:36

Dmitrij Kagarlickij to podruhé v krátkém sledu zkoušel na lapačku hostujícího maskovaného muže.

57:23

Ak Bars poslal kotouč na zakázané uvolnění.

56:19

Finové ve službách Ufy kombinují v útočném pásmu. Ke střele se dostal Markus Granlund.

55:42

Tým Salavat Julajev Ufa hraje v plném počtu.

55:13

Kristian Chenkel svou střelou od modré čáry minul bránu soupeře.

54:49

Juha Metsola se blýskl skvělou lapačkou proti střeleckému pokusu Dmitrije Kagarlického z pravé strany.

53:50

Geoff Platt uspěl na vhazování v obranném pásmu. Jeho spoluhráči se pak postarali o vyhození.

53:42

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

53:15

Igor Bobkov schoval touš ve své lapačce. Proběhne poslední komerční přestávka.

53:05

Ve třetí periodě jsme viděli dohromady tři střely na bránu...

52:31

Střely na bránu: 16 – 23

52:04

51:10

Začala již druhá minuta z trestu Andreje Zubareva. Hosté se brání s velkým přehledem.

50:04

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Andrej Zubarev – 2 min., podrážení).

49:21

Navrátilec z trestné lavice Dmitrij Judin se obětavě položil do prudké střely Šakira Muchamadullina.

49:10

Tým Ak Bars Kazaň hraje v plném počtu.

47:45

Teemu Hartikainen dostal puk od Markuse Granlunda, střela mu ale nevyšla podle představ.

47:10

Po delší odmlce je hra přerušena. Následuje komerční přestávka, po níž uvidíme čtvrtou početní výhodu Ufy.

47:10

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min., podrážení).

46:42

Nahození Dmitrije Judina od modré čáry si cestu na hostující bránu nenašlo.

46:06

Střely na bránu: 15 – 23

45:04

Geoff Platt pálil od modré čáry, jenže trefil jen clonícího spoluhráče.

44:08

Další útočnou akci Salavatu měl na svědomí Alexandr Kadějkin.

43:17

Markus Granlund hledal volného Teemu Hartikainena na pravé straně. Finskou kombinaci ale překazil Dmitrij Judin.

43:05

Nepřesná rozehrávka v podání hostujícího týmu. Sakari Manninen se zlobí na čároví rozhodčí, kteří odpískali icing.

41:50

Danil Baškirov zkoušel bekhend z ostrého úhlu. Igor Bobkov ale i v tomto případě zasahovat nemusel.

40:58

Nikolaji Kuljominovi nevyšla střela od pravého mantinelu. Velmi dobrou práci totiž odvedl Daniil Žuravljov.

40:06

Podaří se Ufě očarovat kouzlo Igora Bobkova? Nebo udrží domácí brankář čistý štít?

40:01

Střely na bránu: 14 – 22
Přesilová hra: 0/2 – 0/3
Trestné minuty: 11 – 9
Vyhraná vhazování: 19 – 14
Ve druhé periodě jsme se gólu nedočkali. Oba týmy fungují velmi dobře ve vlastním pásmu, pochvalu zaslouží i oba maskovaní muži. Čeká nás jistě velmi zajímavá třetí třetina!

40:00

39:37

Alexandr Kadějkin střílel z pravé strany, avšak minul tři tyče.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:05

Pokračujeme v plném počtu na obou stranách...

37:51

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Lisovec – 5 min., bitka).

37:51

Na ledě se nám přiostřuje! Rukavice shodili Dmitrij Voronkov a Jevgenij Lisovec.

37:17

37:14

Domácí mohli podruhé udeřit při vlastním oslabení. Bekhendem to zkoušel Kirill Adamčuk, jenž si z pozice obránce najel před bránu.

35:58

Philip Larsen vybídl ke střele Sakariho Manninena, který ovšem nemířil přesně.

35:20

Ufa si zahraje v pořadí třetí přesilovou hru. Bude si počínat úspěšně?

35:17

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ilja Safonov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

34:44

Michail Naumenkov napřáhl ke střele od levého mantinelu, Igor Bobkov však neměl žádné problémy touš vyrazit do rohu.

33:29

Máme za sebou další z komerčních přestávek. Vhazovalo se po pravé ruce Igora Bobkova.

33:27

Hosté v posledních minutách zase trochu přidali. Od modré čáry pálil jejich kapitán Grigorij Panin.

32:45

Sakari Manninen od levého mantinelu hledal volné spoluhráče před bránou, avšak nepochodil.

32:06

Střely na bránu: 11 – 16

30:48

Sergej Šmeljov se dostal do zajímavé střelecké pozice, jenže Igor Bobkov zůstal bez práce.

30:26

Zakázané uvolnění v podání Kazaně vrátí hru zpátky před Igora Bobkova.

30:08

Načínáme druhou polovinu tohoto utkání. Ak Bars stále drží těsný náskok.

29:22

Igor Bobkov má kotouč ve svém držení. Proběhne první komerční přestávka ve druhé třetině.

28:23

Pär Lindholm se snažil zaútočit po pravé straně, ale nedostal moc prostoru.

26:50

Ak Bars ve druhé části zatím přehrává svého soupeře, kterého nepustil k žádnému střeleckému pokusu.

26:11

Střely na bránu: 8 – 11

25:26

Markus Granlund neměl na pravé straně žádnou šanci. Domácí obrana zafungovala na výbornou.

24:36

Nepřesnost na straně Kazaně končí icingem. Hra se tak přesune před Igora Bobkova.

24:10

Pokus z hole Arťoma Lukojanova skončil v ochranné síti, finský brankář ve službách Ufy zůstal bez práce.

22:46

Ak Barsu to dnes v přesilové hře moc nelepí, Juha Metsola čelil jedinému pokusu.

22:35

21:18

Na pravé straně operuje nejlepší střelec domácího týmu Dmitrij Kagarlickij. Naváže na dvougólové představení z minulého utkání?

20:35

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., držení hole).

20:13

Michail Gluchov před bránou tečoval pokus spoluhráče od levého mantinelu, Juha Metsola si musel dát velký pozor.

20:01

Střely na bránu: 5 – 11
Přesilová hra: 0/1 – 0/2
Trestné minuty: 4 – 2
Vyhraná vhazování: 11 – 7
Máme za sebou úvodní periodu atraktivního souboje mezi Ak Barsem a Ufou. Hosté sice byli aktivnějším týmem, avšak na výsledkové tabuli svítí stav 1:0. Skóre totiž otevřel Arťom Galimov, jenž se trefil při vlastním oslabení. Těšme se však na další průběh tohoto derby!

20:00

19:47

Arťom Galimov to zkoušel opět po levé straně, tentokrát mu však nepřálo štěstí.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:38

Kristian Chenkel vyčkává s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

18:03

17:55

17:55 Arťom GALIMOV - 1:0

17:55

Hokejisté Ak Barsu při vlastním oslabení otevírají skóre tohoto utkání! ARŤOM GALIMOV ve střední třetině zachytil rozehrávku soupeře. Následné přečíslení dva na jednoho pak vzal na sebe a udělal moc dobře – po stahovačce se trefil do pravého horního růžku. 1:0! Bez asistence.

17:00

Kirill Petrov útočil při vlastním oslabení, ale dostal do ofsajdu.

16:10

Hosté nasadili svou finskou útočnou sílu, jenže Ak Bars se na úvod oslabení osvobozuje.

16:03

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Adamčuk – 2 min., držení).

15:54

Prudkou střelu Pavla Koledova od modré čáry zablokoval hned první bránící hráč.

15:18

Další ofsajd v podání Ak Barsu, jenž má problémy udržet se v útočném pásmu.

14:09

Hosté jsou zatím aktivnějším týmem. Důkazem budiž poměr střel na bránu.

13:10

Sergej Šmeljov zkoušel své štěstí z pravého kruhu, ale Igor Bobkov zasahovat nemusel.

12:27

Touš si to namířil na střídačku Ufy. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

12:16

Střely na bránu: 4 – 11

12:08

Ak Barsu se nepovedl přechod do útočného pásma, čároví rozhodčí mu odpískal ofsajd.

11:23

Po druhé komerční přestávce se vhazovalo po levé ruce domácího maskovaného muže.

11:21

Igor Bobkov se blýskl skvělým zákrokem proti střeleckému pokusu Pjotra Chochrjakova. Moc pěkně to však vymyslel Geoff Platt.

10:07

Jordan Weal našel na modré čáře Romana Rukavišnikova, jehož pokus ale skončil na zadním mantinelu.

09:31

08:27

Domácí hokejisté budou muset začínat od vlastní brány, provinili se totiž icingem.

07:58

Steven Kampfer pálil od modré čáry, hostující obrana však zblokovala jeho pokus.

07:31

Po komerční přestávce uvidíme přesilovou hru též v podání Ak Barsu.

07:31

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Šakir Muchamadullin – 2 min., krosček).

06:31

Střely na bránu: 2 – 7

06:16

Nikolaj Kovalenko se snažil dostat s kotoučem do ohně, avšak nepochodil.

05:54

Sergej Šmeljov se prokličkoval do útočného pásma, jenže vzápětí přišel o kotouč.

04:50

Na opačné straně kluziště zahrozil bekhendem Teemu Hartikainen.

04:23

Nikolaj Kovalenko útočil po levé straně, avšak hostujícího brankáře nezaměstnal.

03:36

03:28

Kirill Petrov nasbíral cenné vteřinky pro svůj tým. Ak Bars to už zvládne.

02:56

Touš se dotkl ochranné sítě za Igorem Bobkovem. Následuje vhazování po levé ruce domácího brankáře.

02:17

Bránící čtveřice Kazaně poslala touš až ke svatyni soupeře a může tak vystřídat.

01:46

Igor Bobkov měl připravenou svou lapačku proti nahození Philipa Larsena od modré čáry.

01:36

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., hákování).

01:10

Od modré čáry napřáhl ke střele Dmitrij Judin. Hostující brankář vykopl kotouč před sebe.

00:22

Po levé straně to ovšem zkoušel Markus Granlund. Obrana Ak Barsu si výpad finského útočníka pohlídala.

00:06

Domácí uspěli na vhazování a mají tak možnost založit první útočnou akci.

00:01

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku KHL.)

Igor Bobkov – Ak Bars Kazaň
→ bilance 3-2-2, průměr 2,09, úspěšnost 90,3 %, SO 1

Juha Metsola – Salavat Julajev Ufa
→ bilance 7-1-0, průměr 1,38, úspěšnost 94,7 %, SO 1

Ak Bars Kazaň: I. Bobkov (Achtjamov) – Kampfer, Chenkel, Žuravljov, Judin, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov – Lukojanov (C), Burmistrov (A), M. Gluchov (A) – Kagarlickij, A. Galimov, Kovalenko – Weal, Safonov, Voronkov – Tarasov, P. Lindholm, K. Petrov – Katělevskij.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Muchamadullin, Naumenkov, Koledov, Panin (C), Zubarev, Lisovec, J. Birjukov – Hartikainen (A), S. Manninen, M. Granlund – Šmeljov, Kadějkin (A), N. Kuljomin – Platt, Chochrjakov, Baškirov – Alalykin, Kartajev, Lukin.

Rozhodčí: Morozov, Judakov – Lazarev, Novikov.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Na obou stranách v tuto chvíli nepůsobí žádný český ani slovenský hráč.
SALAVAT JULAJEV UFA

Tým z Ufy v pátek podlehl na domácím ledě Novosibirsku v poměru 1:3, čímž přišel o vítěznou šňůru, která se zastavila na čísle tři. Navzdory velké střelecké převaze se ujala pouze teč Sergeje Šmeljova. Salavat poprvé v této sezoně inkasoval více než dva góly v jednom utkání. Není divu, že s 19 obdrženými brankami platí za nejlépe bránící tým v KHL.
AK BARS KAZAŇ

Hokejisté Ak Barsu bodovali již v sedmi utkáních za sebou, šestkrát přitom slavili výhru. V pátek uspěli na kluzišti CSKA v poměru 2:1. Dvakrát se trefil Dmitrij Kagarlickij, jenž si tak polepšil na šest zásahů v této sezoně. Vytáhl se ovšem i Igor Bobkov, kterému statistici napočítali 20 zákroků. Kazaň nyní čekají tři duely mezi domácími mantinely.
VÍTEJTE U ON-LINE PŘENOSU Z KHL!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Nedělní hrací den v Kontinentální hokejové lize servíruje šest utkání. Zde budete moci sledovat velmi atraktivní duel mezi týmy Ak Bars Kazaň a Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly je na programu v 16 hodin. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.