2:3

po s.n. (0:3) (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

03.10.2021, 15:00 • O2 arena, Praha • 11. kolo • Martina Martinková

Tipsport: 1.75 4.5 3.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Prodloužení nakonec o vítězi tohoto zápasu nerozhodlo, duel tak šel až do nájezdů. V nich byli dominantní hosté, neboť se prosadili tři ze čtyř střelců, naopak na straně Sparty nikdo. Moutfield tak vyhrává 3:2 za dva body. To je ode mě vše a na shledanou. (17:51:13)
Nejlepší hráči zápasu: Roman Horák (SPA) – Štěpán Lukeš (HKM).

Jakub LEV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
První, kdo jel nájezd za Hradec, byl JAKUB LEV, a právě jeho úspěšný pokus je i tím vítězným. Hradec bere dva body z hlavního města.

4. série 0:3

McCormack potvrzuje vítězství Hradce střelou mezi Neužilovy betony.

3. série 0:2

Lukeš vyčapal lapačkou domácího kapitána.

Střela zápěstím prosvištěla do sítě nad pravím ramenem Neužila.

2. série 0:1

Chlapík vystřelil do vyrážečky hostujícího gólmana.

Neužil si poradil se střelou Jergla nad lapačku.

1. série 0:1

Lukeš vychytal domácího ostrostřelce Thorella.

Jakub Lev se trefil Neužilovy mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:50

Lukeš drží puk ve své moci a bude se ještě jednou vhazovat.

64:45

Ještě je tu útok Pražanů, tak uvidíme, jak to dopadne.

64:18

Tak tohle byla nepříjemná střela jednoho z Hradeckých z mezikruží, Neužil však včas přiklepl betony.

64:00

Tažení Sparty zastavuje ofsajd na modré čáře, už zbývá jen minuta do konce prodloužení.

63:46

Neužil znovu přikryl kotouč a bude se vhazovat před jeho brankou.

63:30

Už je před Neužilem a hledá ideální střeleckou pozici.

63:10

Hradec rozehrává zpoza vlastní svatyně a hledá cestu přes střední pásmo.

62:51

Nyní Neužil drží puk po pokusu jednoho z hostujících hráčů.

62:36

Nakonec se akce obešla bez zakončení, slova se ujímají Východočeši.

62:24

Kotouče se ale ujímají sparťané a rychle jdou kupředu.

62:01

Pražané jejich pokus brzy odrazili, lvi musí započít nové útočné tažení.

61:46

Až nyní se puku ujímají hosté, kteří okamžitě míří dopředu.

61:10

Horák rozehrává zpoza vlastní svatyně a hledá spoluhráče na rozehrátí útočné akce.

60:40

Jenže Sparta se dostala do přečíslení dva na jednoho, Lukeš opět vytáhl parádní zákrok.

60:17

S pukem na holi začíná Hradec Králové, uvidíme, co vymyslí.

60:01

A je to tak. Hostům se podařilo vyrovnat zásluhou gólu Aleše Jergla a uvidíme pětiminutové prodloužení tři na tři.

60:00

59:42

Nyní jsou s pukem na hokejkách u svého gólmana, vypadá to, že se opravdu půjde do prodloužení.

59:18

Hosté se i nadále drží v útočné třetině, další pokus ale nepřichází.

58:45

Tak tohle byla nepříjemná střela Aleše Jergla, hradecké šestadvacítky. Neužil si ale i tak tvrdou ránu pohlídal.

58:08

Řepík zkusil střelu zespodu pravého kruhu, kotouč končí u zadního mantinelu.

57:45

O kotouč se bojuje v rohu hřiště u Lukešovi branky.

57:08

Po střele na Lukeše předvedli hráči malou tancovačku, nicméně větší šarvátka z toho nevznikla a vylučovat se nebude.

56:39

A ofsajd Moutfieldu ještě jednou, buly bude opět vhozeno ve středním pásmu.

56:33

Hra je velmi kouskovaná, nyní se přerušuje kvůli ofsajdu Hradce Králové.

55:57

Kotouč dostal do útočné třetiny Thorell, přenechal zadovkou puk Řepíkovi, jeho střelu vychytal Lukeš.

55:29

Záhy se puk dostal k hostům, ti se však dopustili nepřesné rozehrávky, puk doklouzal na zakázané uvolnění.

55:19

Polášek s pukem na hokejce rozehrává z vlastní části kluziště.

Dnešní utkání sleduje 5 875 diváků.

54:32

Zdá se, že Sparta se začíná probouzet a vystrkovat drápky, do teď je vytahovali pouze hradečtí lvi.

54:13

A Michal Řepík v nájezdu podruhé, jenže ani tentokrát neuspěl. Stav zůstává nerozhodný 2:2.

54:13

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Cingel – trestné střílení, hákování).

54:13

Ale pozor, Řepík ujel sám na branku, ale zdá se, že byl faulován. Je nařízeno trestné střílení.

53:08

Sparta nyní neví, kudy kam, neboť už jí bránicí strategie k vítězství nepomůže.

52:39

Hradec se snaží využít toho, že Sparta musí změnit taktiku hry, a opět se tlačí do branky.

51:59

Hradečtí byli ukvapení v přechodu středního pásma a po ofsajdu se opět bude vhazovat před vstupem do domácí třetiny.

51:04

51:04 Aleš JERGL - 2:2

51:04

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté opravdu svého talku využívají a vyrovnávají stav na 2:2. Dva hráči Hradce a pouze jeden domácí bojovali o prostor před brankou, kam přišla přihrávka a ALEŠ JERGL doklepl skákavou pryž do sítě. Asistence: Kevin Klíma.

50:57

Puk je ale opět v pásmu Pražanů.

50:38

Východočeši se snaží rozehrát, nicméně Sparta jim to značně znepříjemňuje.

49:48

Puk se ale dostává do středního pásma a oba celky jdou vystřídat.

49:30

Neužil se nyní musí být na pozoru, Hradec tlačí na jeho branku.

48:42

Další hvizd píšťalky přerušuje hru, odpískán je ofsajd na vstupu do pásma Sparty.

47:47

Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Neužila, kde proběhne buly.

47:05

Lev vystřelil z levého kruhu, ale jeho pokus minul domácí klec.

46:35

Polášek se ocitl v mezikruží, a protože postřehl, že k němu letí puk, zkusil naslepo vystřelit. Lukeš drží kotouč pod lapačkou.

46:03

Rychle po vhazování vystřelil z pravého kruhu Orsava, ale Neužil puk chytil.

45:40

Nyní museli Lukešovi dopomoci spoluhráči v brankovišti, neboť hostující maskovaný muž byl zcela mimo ideální postavení.

45:30

Nepřesná rozehrávka Hradce skončila zakázaným uvolněním.

44:57

Klíma číhal u pravé tyčky, ale přihrávku nestihl zpracovat, natož zakončit.

44:23

Sparta znovu zahrozila rychlým protiútokem, nicméně Lukeš je dnes skutečnou oporou svého celku.

43:55

Hosté zakládají nový útok ze své strany hřiště, je na nich vidět chuť vyrovnat.

43:25

Lamper mohl dorážet z bezprostřední blízkosti, dříve však Neužil vyrazil kotouč betonem.

42:30

Lukeš čelil rychlému výpadu domácích hráčů, bez potíží si se situací poradil.

42:12

Také nadále se hraje v pásmu Sparty, obě mužstva svádí boj o kotouč podél mantinelu.

41:31

Lev zkusil střelu z mezikruží, puk ale proletěl okolo domácí svatyně.

40:32

Zatím se bojuje o střední pásmo, prozatím jsme střelu neviděli.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:53.
Hradec Králové měl opět více ze hry ve druhé třetině, Sparta se stáhla a začala více bránit, využívala zejména úniků. To se jí nakonec celkem vymstilo, ve 40. minutě usedl Dvořák na trestnou, což ztrestal Kevin Klíma. Do třetí třetiny se půjde za stavu 2:1.

40:00

39:33

39:33 Kevin KLÍMA - 2:1

39:33

A Hradec velmi rychle využívá svou přesilovou hru. Přihrávku do mezikruží obdržel KEVIN KLÍMA a střelou zápěstím propálil Neužila, Moutfield před druhou přestávkou snižuje na rozdíl jednoho gólu. Asistence: Graeme McCormack, Jakub Orsava.

Do O2 areny si dnes našla cestu dokonce dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká.

39:22

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., držení).

39:05

Závěrem ještě zkoušejí zahájit útok hosté.

38:20

Před Lukeše se prodral Sobotka, který prokličkoval obranou, mezi betony však puk prostrčit nedokázal.

37:13

Po krátkém výpadu se do protiútoku vrhli hosté, v přečíslení měli gól na hokejce, ale Neužil je vychytal.

36:33

Sparta se dopouští icingu a opět bude muset Jakub Neužil čelit vhazování.

36:15

Rozhodčí však nakonec přerušují hru.

36:11

Nyní se bojuje o kotouč v rohu hřiště u Neužila.

35:50

A opět únik Sparty, zdá se však, že je to Lukešova doména.

35:10

Vypadá to, že Sparta se navíc ujala role bránícího týmu, který využívá úniků. Nyní se totiž takto utrhnul Chlapík, Lukeš ho ale vychytal.

34:37

Poslední minuty jsou ve znamení Hradce Králové, který má více ze hry a snaží se alespoň snížit svou ztrátu.

33:40

Východočeši i nadále tlačí na domácí svatyni, nyní ještě za povzbuzování svými fanoušky.

32:32

Tak nakonec ne. Kotouč sice poskočil na brankové čáře, avšak nepřekročil ji celým objemem. Pokračujeme za stavu 2:0.

32:32

A pozor, situaci ještě přezkoumá videorozhodčí!

32:32

Moutfield byl velmi blízko gólu, přiznám se že i já jsem myslela, že už byl puk za čárou.

31:55

Pod dlouhé době se opět něco děje! Michal Řepík naprosto bez okolků ujel sám na branku a mnoho nechybělo ke gólu, halou zazvonila tyčka.

31:16

Nahození na branku podržel Neužil, následuje opět buly v pásmu domácího celku.

30:58

Máme tu další hvizd rozhodčího, tentokrát to bylo vinnou domácího ofsajdu.

30:28

A ani tentokrát se nepovedlo Spartě šťastně vyhodit a nemůže po dalším icingu vystřídat.

29:45

Sparta posílá kotouč na zakázané uvolnění a bude se vhazovat u Neužila.

29:12

Hradečtí hráči při rozehrávce za brankou naprosto namazali Buchtelemu, který vystřelil zblízka, Lukeš podržel svůj tým.

28:34

Orsava pálil z první zespodu levého kruhu, jen pár čísel mu chybělo.

28:00

Sparta přišla o pásmo a bude se muset probojovat do útoku znovu.

27:13

Nyní se musí Neužil v brance pořádně otáčet, naposledy ho střelou z kraje levého kruhu otestoval Nedomlel.

26:25

Lukeš raději podržel kotouč před dojíždějícími útočícími hráči. Po přestávce na úpravu ledu bude následovat vhazování před hradeckou klecí.

25:15

Zdá se, že Bohumil Jank si ještě myslel, že hrají v oslabení. Naprosto bez okolků totiž poslal puk na druhý konec hřiště. Odpískán icing.

24:49

Spartě se i přes velkou snahu přesilová hra nepovedla proměnit.

23:42

Dvořák s Klímou jsou na ledě, Hradec čeká ještě oslabení čtyři na pět.

23:24

Sparta se usadila v útočném pásmu a snaží se zvýšit své vedení.

22:49

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jordann Perret – 2 min., sekání). Hradec bude hrát tři na čtyři.

22:10

Přečíslení dva na jednoho předvedl Řepík s Horákem, druhý jmenovaný však nezachytil přihrávku kapitána Sparty a celá akce skončila neúspěchem.

21:42

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kevin Klíma – 2 min., hrubost).

21:41

Nyní výpad na druhé straně. Poté, co Neužil přikryl puk, se strhla šarvátka a bude se vylučovat.

21:27

Kaše dorážel puk zblízka, ale Lukeš se nedal rozhodit a puk udržel v náruči.

20:38

Jurčinova střela od modré byla Lukešem sražena do ochranné sítě, opět se bude vhazovat.

20:26

Nepřesná hradecká rozehrávka do útoku končí zakázaným uvolněním a vhazovat se bude před Lukešem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:54.
Na výbornou vstoupila do zápasu Sparta, když po půl minutě otevřel skóre Michal Řepík. Přestože více ze hry měl Hradec Králové, z dalšího gólu se radovali opět domácí příznivci, krátce po konci přesilovky skóroval Roman Horák. Uvidíme, jak utkání bude vyvíjet dál.

20:00

19:54

Ještě uvidíme jedno buly, Lukeš čapl puk po nenápadné střele z levého kruhu.

19:24

Závěr první třetiny zakončuje Sparta v útoku.

18:39

Chlapík se snažil o gólovou kulišárnu. S pukem na holi obkroužil branku a mířil mezi tyč a beton z tupého úhlu, Lukeš si však prostor pohlídal.

17:54

Je tu další ze série soubojů v rohu mantinelu o kotouč.

17:11

Pražané se snaží rozehrát ze své strany kluziště, Hradec jim to ale znepříjemňuje.

16:13

Po rychlém výpadu hostů Jakub Neužil raději přikryl puk lapačkou.

15:46

Lukeš čelil silnému tlaku jednoho ze sparťanů, nicméně spoluhráč brankáři pomohl a společně pokryli puk.

15:02

15:02 Roman HORÁK - 2:0

15:02

Sparta právě vstřelila branku!
Přesně s návratem Orsavy na ledovou plochu se podařilo domácím skórovat, využitá přesilovka to tak nebude. Sparťané si dobře rozebrali hradecké hráče a před brankou dorazil puk do odkryté sítě ROMAN HORÁK. Asistence: Martin Jandus, Michal Řepík.

14:45

Nepříjemný pokus Doležala vyrazil Lukeš do plexiskla, hra pokračuje dál.

14:25

Kaše se dlouho rozmýšlel, co na levém kruhu vymyslí, nakonec zvolil přihrávku na Poláška, který čekal na modré. Dělovka Lukeše ale z míry nevyvedla.

14:01

Opět se dlouho svádí boj o puk u zadního mantinelu.

13:31

Spartě se zatím přesilová hra nedaří dle představ, nyní se pokusí usadit před Lukešem.

13:01

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jakub Orsava – 2 min., faul kolenem).

12:38

Sparta rychle otočila hru a vyzkoušela Lukešovu pozornost.

12:24

Bohumil Jank zavezl puk do pásma, nicméně má na sobě přilepeného jednoho z bránicích hráčů.

11:30

Vitouch zachytil hradeckou rozehrávku v útočné třetině a posílá svůj celek dopředu.

11:01

Dvořák zkusil střelu od modré čáry, ta byla sražena do rohu kluziště.

10:26

Lehce nezáživná podívaná rozhodně neuspává fanoušky na ochozech, aktivně skandují oba tábory, nutno podotknout, že ten hradecký se akusticky vyrovnává tomu sparťanskému.

09:21

Po delší době se do hry zapojuje i Štěpán Lukeš, který drží kotouč ve své moci a bude se vhazovat.

09:10

Sparta ho však zastavila dříve, než stihl vůbec pořádně započnout.

08:55

A je tu další útok Hradce Králové.

08:33

Sparta se osvobodila ze svého pásma a může vystřídat, na puku ale i nadále zůstávají hosté.

07:41

Touha po vyrovnání žene dopředu Hradecké, přesto je ale hra poklidnější a moc šancí k vidění není.

06:27

Neužil se musel mít na pozoru před dorážkou mezi betony z předbrankového prostoru, domácí gólman ale včas nohy přiklepl k sobě.

05:57

Nakonec se na puk dostal Hradec a okamžitě zamířil do útočné třetiny. ještě aby ne, když ztrácí o jeden gól.

05:34

Dlouho se bojuje o kotouč u střídačky hostů, rozhodčí nechává hru plynout.

04:34

Nyní přišla nepříjemná chvilka pro Neužila. Puk se mu po střele z pravého kruhu dostal z dohledu, ale rychle se zorientoval a volejbalovým způsobem vyrazil vyrážečkou kotouč před sebe.

04:13

Pražané rozehrávají zpoza své svatyně a hledají cestu do útoku.

03:53

Jenže Východočeši jim v tažení zabránili a otočili hru, Neužil raději drží kotouč.

03:42

Kupředu se opět ženou domácí, nyní je čeká cesta přes modrou čáru.

03:17

Po Lukešově rozehrávce se snaží vyvézt hosté puk, Sparta však dobře napadá.

02:42

Sparťanské snažení žádnou nebezpečnější střelou nekončí a puku se ujímá Hradec.

01:47

Neužil raději podržel puk po lehkém nahození na branku.

01:28

Moutfield zaváží puk do středního pásma a snaží se jít dopředu.

00:30

00:30 Michal ŘEPÍK - 1:0

00:30

Tak tohle byla opravdová rychlovka. Hradečtí se snažili vyhodit puk do středního pásma, nicméně Sparta jim puk ukradla a zcela rozložená obrana hostů si nevěděla rady s přuhrávkou Pavelky na MICHALA ŘEPÍKA, který neměl problém doklepnout puk do odkryté klece. Asistence: Tomáš Pavelka, Erik Thorell.

00:01

Týmy už se schází na ledové ploše, utkání brzy odstartuje.

HC Sparta Praha: Neužil (Salák) – A. Polášek, T. Pavelka, Mikliš, Jurčina (A), Tomáš Dvořák, M. Jandus, Tomov – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – Z. Doležal, Sobotka, F. Chlapík – Buchtele, D. Kaše, M. Forman (A) – Prymula, Vitouch, Zikmund.

Mountfield HK: Š. Lukeš (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Cingel, Orsava – Lev (A), Koukal, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Štohanzl, Lamper.

Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Pešek, Ganger.

Štěpán Lukeš je momentálně nejlepším gólmanem celé soutěže!

Mountfield HK

Moutfield zahájil nový ročník rovněž skvěle. Po úvodních kolech se drží na čtvrté příčce o bod právě před Spartou. Naposledy slavil vítězství v Mladé Boleslavi 2:0. V devíti duelech padli Hradečtí pouze třikrát a šestkrát vyhráli za tři body. V O2 areně to ale nebudou mít jednoduché, neboť od roku 2018 zde vyhráli pouze dvakrát.

Před sezónou se lvi museli vyrovnat s odchodem brankáře Marka Mazance, volné místo na soupisce místo něj zaplnil Henri Kiviaho. Nejproduktivnějším hráčem Hradce je další posila Ahti Oksanen, jenž přišel z týmu KooKoo. Zajímavostí rovněž je, že dres Moutfieldu obléká i dlouholetý sparťan Petr Kalina.
HC Sparta Praha

Pražané vstoupili do sezóny o pár zápasů později než soupeři a navíc se sérií několik a domácích utkání. Úvodní střetnutí s dalším adeptem na titul z Třince se jim nepovedlo a prohráli 4:7. Následovala však již zářijová vítězná šňůra pěti vítězství, kterou přerušila prohra první říjnový den na ledě Motoru 5:2. Sparta se zároveň může pyšnit druhou nejlepší přesilovou hrou v extralize, naopak oslabení jsou její slabinou.

Před startem nového ročníků se soupiska otřásla v základech a celek z hlavního města místo dlouholetých tahounů přilákal řadu zvučných žoldáků. Mezi ně patří i Erik Thorell, který je zatím jasně nejviditelnějším členem mužstva. S pěti vstřelenými brankami a šesti asistencemi je celkově sedmý nejproduktivnější hráč soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu, kde se zaměříme na utkání mezi domácí Spartou a hosty z Hradce Králové. Utkání začíná již v 15:00, aby příznivci Pražanů stihli večerní derby se Slávií na Letné. Hezkou zábavu.

2:3

Branky a nahrávky: 1. M. Řepík (T. Pavelka, E. Thorell), 16. R. Horák (M. Jandus, M. Řepík) – 40. Kevin Klíma (McCormack, Orsava), 52. Jergl (Kevin Klíma), rozh. náj. Lev