AZ Havířov – HC ZUBR Přerov

1:2

konec (1:0, 0:1, 0:1)

28.09.2021, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Skupina Východ • Tomáš Vlček

Ve třetí třetině Zubři svou druhou brankou dokonali obrat zápasu a vítězí v Havířově těsně, a trochu i šťastně, 2:1.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (19:07:27)

59:49

Puk u havířovské branky, zápas je rozhodnut.

59:40

Boj o puk u pravého mantinelu, následně Vojtek vyráží do rohu holí slabou střelu.

59:27

Zielinski pálí pohotově, ale mimo.

59:20

Maňásek zůstává na střídačce, AZ to zkusí se šesti bruslaři!

59:20

Oddechový čas pro domácí.

59:20

Hra přerušena, bude se vhazovat před Vojtkem.

58:01

Hostům pískán icing, po opravě se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:15

Pasáž s chybami ve středním pásmu na obou stranách ukončil svým průnikem do pásma Grygar, ale AZ z toho nic nevytěžil.

56:04

Hosté jeli 2 na 1, Klouda zakončoval z pravé strany a mířil nad.

55:26

AZ teď nesehrál špatnou přesilovku, ale hosté už jsou v plném počtu.

54:49

Nápor AZetu na brankovišti, Valouch se tlačil za pukem, ale nepřehodil Vojtkův beton.

53:50

A jako už dnes tradičně při přesilovce AZetu tu máme únik hostujícího hráče. A jako už tradičně, Maňásek zůstal v této herní situaci, od Kuchty nepřekonán.

53:26

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Galnor – 2 min., sekání).

52:44

AZ teď tlačí vše na bránu, nahození z dálky raději Vojtek ukryl pod lapačkoiu.

52:17

Opět našel přerovský gólman puk ve své lapačce po střele Jelénka z levého kruhu.

52:04

Jelének ujížděl na levém křídle, z kruhu zkusil střelu, Vojtek puk nadvakrát zkrotil v lapačce.

51:16

Valouchova střela od modré nemířila mezi tři přerovské tyče.

50:43

Nyní je to spíše boj než pohledný hokej.

49:34

AZ to zkusil dlouhou přihrávkou, ale je z toho icing.

49:06

Middleton zastaven ve středním pásmu na hraně faulu, hra pokračuje dál.

48:31

Icing AZetu.

48:06

Obránce Zielinski to zkusil individuálně, projel s pukem hřiště i zakončil, Vojtkův zákrok přerušuje hru.

47:36

Tentokrát Maňásek ve svém brankovišti ukryl puk pod lapačku, hra přerušena.

46:35

Přerov právě vstřelil branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu. Veselý nahodil od modré puk na domácí branku a JAN HANÁK z dorážky na brankovišti překonává Maňáska – 1:2. Asistence: Jakub Galnor a Marek Veselý.

45:45

Po buly na přerovské modré se dostal ke střele Bošek a z mezikruží mířil pěknou střelou těsně nad.

45:24

Hansel individuálně pronikl do útočné třetiny, byla ale vytlačen za branku a tam poslán k ledu.

44:52

Na druhé straně Vojtek teď zabránil havířovským dostat puk za svá záda. Hra přerušena.

43:58

Klouda úspěšně napadal havířovskou rozehru, získal puk, ale Maňásek jeho pokus zastavil betonem.

42:11

41:17

40:15

AZ dohrává přesilovku.

40:01

I ve druhé třetině se bylo celkem na co dívat, jediným úspěšným střelcem byl však přerovský Kuchta a tak máme skóre srovnané na 1:1. Uvidíme, kdo strhne ve třetí třetině zápas na svou stranu.
Hra bude pokračovat od 18:30.

40:00

39:33

Hosté se osvobozují.

39:17

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Klouda – 2 min., sekání).

38:32

Vojtek nyní v sedě vyřešil nebezpečnou situaci ve svém brankovišti.

37:37

Domácí tlačí v útočném pásmu, ale mají okénka v obraně, kterých se hosté snaží využívat.

36:53

Middleton si šikovně objel protihráče, ale pak zakončil z blízka do Vojtkova betonu. Následně hosté zahráli na icing.

35:51

Hosté teď využili rozhozené domácí obrany a máme vyrovnáno. TOBIÁŠ KUCHTA se dostal sám s pukem do mezikruží a přesnou střelou do levé šibenice srovnává na 1:1. Bez asistence.

35:39

35:15

Jung chyboval na útočné modré, Kolařík se dostal do úniku, ale na Maňáska si opět nepřišel.

34:28

AZ pokračuje v přesilovce, ze 4 na 3 je to nyní 5 na 4.

33:39

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Nášel – 2 min., vražení na hrazení).

33:39

Nášel teď tvrdě zezadu poslal na mantinel domácího Maršálka. Hra přerušena. Domácí hráč zůstal ležet otřesen na ledě, ale naštěstí se po chvíli za pomoci spoluhráčů odebral na střídačku.

33:25

Jurček teď šikovně zastavil průnik Kuchty.

32:57

Hrajeme 4 na 4, hosty nyní zastavuje těsný ofsajd.

32:28

Přesilovka AZetu ale brzy končí. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Middleton – 2 min., podrážení).

31:54

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Veselý – 2 min., podrážení).

31:50

Grygar byl při dorážce na hraně brankoviště faulován, AZ bude hrát přesilovku.

31:28

Hosté jsou nyní více na puku, ale bez brankových příležitostí.

30:43

Kuchta zkusil střelu švihem z levého kruhu, Maňásek má puk v lapačce.

30:02

Hosté v přesilovce nenašli recept na havířovskou obranu a domácí už jsou v plném počtu.

29:04

Icing hostů.

28:55

Bošek vyvezl puk do útočné třetiny a poslal jej na Vojtka. Ten svým zákrokem přerušil hru.

28:29

Loza teď osvobozuje havířovskou čtveřici.

28:10

Kuchtova střela z levého kruhu míří nad.

28:02

Druhá přesilovka pro hosty. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jelének – 2 min., krosček).

27:05

Hromadný souboj o puk v rohu havířovské třetiny, nakonec jej získali Zubři, do zakončení se však nedostali.

25:58

Jung zavezl puk do útočného pásma, po něm zakončoval Bošek, z pravé strany těsně minul vzdálenější tyč.

25:21

Maršálek zastavil útočnou akci soupeře, ale vzápětí sám narazil na protihráče. Puk poté skončil mimo led.

24:47

Až nyní se podařilo dostat puk domácím po skončení přesilovky ven ze třetiny, vzápětí hosté zahráli úmyslný ofsajd.

24:16

23:25

Hostující obránce David Svozil to zkusil od modré několikrát, ale na Maňáska si nepřišel.

22:40

AZ se na chvíli osvobozuje.

22:16

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jelének – 2 min., podrážení).

22:00

Zajímavé momenty na obou stranách, nejprve Grygar svou střelou těsně minul levou tyčku, a pak na druhé straně Maňásek předvedl dobrý zákrok.

20:50

20:10

Domácí pokračují v přesilovce z úvodní třetiny, ještě jim zbývá cca 40 vteřin.

20:01

První třetina nabídla zajímavý útočný hokej s řadou šancí na obou stranách. Tu jedinou proměnili domácí a tak vedou 1:0.
Druhá třetina začne v cca 17:43.

20:00

19:51

Na chvilku dostali domácí puk do útočné třetiny, ale vzápětí o něj zase přišli.

19:18

18:52

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Nášel – 2 min., podrážení).

17:50

Hostující Jan Hanák zůstal ležet v havířovském pásmu na ledě. Hra přerušena, ale nakonec odjel po chvíli sám na střídačku.

17:45

Puk opustil hrací plochu, vhazovalo se ve středním pásmu, útočnou akci teď vedou hostů.

17:12

AZ usazen v útočném pásmu, prudká střela od modré o kousek minula horní tyč.

16:41

Hraje se teď v rychlém tempu, ale bez šancí. Vojtek s přehledem holí vyřešil pokus Hansela.

15:12

Svozil s Boškem zatápějí hostující obraně, ta ale nakonec odolala.

14:35

Grygar si našlápl na levém křídle, dostal se až do útočného pásma, ke střele ale už ne.

14:02

13:32

Na druhé straně Zubři na chvíli v útočném pásmu, ale ani oni se přes domácí obranu nedostali k zakončení.

12:28

Moddleton se Svozilem teď dostali puk trochu kostrbatě do pásma, ale šance z toho nebyla.

11:43

Havířov právě vstřelil branku!
Rychlá akce AZetu vede k první brance utkání. JAKUB LOZA dostal v mezikruží od Boška perfektní přihrávku do jízdy a rychlou střelou nad vyrážečku překonal Vojtka – 1:0. Asistence: Lukáš Bošek.

10:41

Maňásek teď musel řešit další samostatný nájezd soupeře, Matyáše Hanáka vychytal pravým betonem.

10:10

Grygar byl aktivní na hraně brankoviště, Vojtek ale svou branku uhájil.

09:45

Nepřesnosti na obou stranách znemožňují dotáhnout útočné snažení ke střeleckým pokusům.

08:51

Maňásek teď raději ukryl pod lapačkou puk, který přeskočil jednomu z obránců čepel hokejky.

07:57

Daniel Svozil vybojoval puk v obranném pásmu, následně z mezikruží pálil Karas, ale mimo tři tyče. Chvíli poté musel Vojtek vyrážečkou řešit střelu Middletona.

06:44

Hostům je pískáno zakázané uvolnění.

06:29

Souboj o puk v rohu domácího pásma, nakonec jej získávají havířovští. Daleko se ale nedostali.

05:26

Zubři jsou nyní více na puku a v útočném pásmu, až nyní Middleton posunul puk dále od havířovské branky.

04:25

Hostující Klouda se prosmýkl mezi domácími beky, ale své zakončení namířil těsně mimo.

04:02

03:08

Jinak se ale hosté brání úspěšně, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

02:25

Hostující útočník ale při TS ani pořádně nevystřelil, puk mu sklouzl z čepele a tak Maňásek ani nemusel zasahovat.

02:25

Za faul na unikajícího Kuchtu je nařízeno trestné střílení!

02:02

01:58

Bošek šikovně přešel přes dva protihráče a svou individuální akci zakončil v pádu do tyče. Byl ale při tom faulován, takže AZ bude hrát přesilovku.

00:38

Puk opustil hrací plochu, buly v přerovském pásmu.

00:01

Oba týmy už za sebou mají předzápasové rozbruslení, ledová plocha Gascontrol Arény je opět vzorně připravena, utkání tak může za pár minut začít.
Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávky 4. kola extraligy dorostu mezi AZ Heimstaden Havířov a HC ZUBR Přerov. Souboj 8. a 9. týmu tabulky východní skupiny slibuje vyrovanou dramatickou podívanou.

AZ Heimstaden Havířov
Havířovští mladíci zatím z pěti zápasů zapsali jednu výhru (ve Vsetíně) a čtyři porážky – ve Zlíně, Olomouci, Šumperku a naposledy v sobotu v Brně. Se ziskem tří bodů a skóre 9:15 jim patří v desetičlenné skupině 8. příčka. Nyní se AZeťáci poprvé předsataví na domácím ledě a budou jistě chtít získat důležité body.

HC ZUBR Přerov
Mladí Zubři vyhráli v 1. kole v Olomouci, ale pak prohráli na Kometě a se Šumperkem, Další utkání z důvodu marodky neodehráli. Tři body a skóre 7:15 je v tabulce řadí na 9. místo. Dnes se tedy po téměř dvou týdnech vrací do zápasového rytmu a jistě budou chtít zahájit výhrou.

Komu a jak se podaří v utkání bodovat uvidíme v úterý v podvečer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:00.

1:2

Branky a nahrávky: 12. Loza (Bošek) – 36. Kuchta, 47. Hanák Jan (Galnor, Veselý)

AZ Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Koubek, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Bošek, Karas, Middleton, Hansel, Jelének, Grygar, Jung, Daniel Svozil, Loza

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Antony, David Svozil, Janek, Harásek, Nášel, Veselý – Grézl, Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda

Rozhodčí: Koziol – Hladík, Veselý