26.09.2021, 16:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Karel Jedlička

Tipsport: 1.79 4.23 3.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čas v útoku 10:01 – 9:20
Vyloučení 4:5, bez využití.

Československá stopa
Jakub Jeřábek (SPM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:55 (18:21:10)
Hokejisté Kazaně se střelecky rozjeli a po čtyřech vítězstvích o gól tentokrát vítězí dvoubrankovým rozdílem. Domácí měli v prvních dvou třetinách výraznou převahu a řadu šancí, ovšem hrozil i Spartak, který spoléhal především na protiútoky. Na vedoucí gól Kazaně po krásném sólu Safonova dokázal rychle odpovědět hostující Nikišin a skóre 1:1 vydrželo dlouho, až ve 37. minutě vsítil vítězný gól z úhlu do odkryté brány Petrov. V závěrečné části ještě zvýšil se štěstím o brusli protihráče Galimov.

59:36

Spartak to přece jen zkusí v šesti.

59:00

Na začátku poslední minuty drží domácí hokejisté soupeře daleko od své brány a nedovolují mu ani pomýšlet na nějaký závěrečný nápor.

58:02

Domácí překombinovali nadějné přečíslení tří na jednoho a ani nezakončili.

57:26

Ak Bars vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:12

Závar na kazaňském brankovišti po výpadu Sergeje Širokova domácí ustáli, vhazovat se bude v jejich pásmu.

56:21

Michail Mamkin vypálil prudce zápěstím od pravého mantinelu, Biljalov vyráží a kotouče se zmocňují domácí.

54:45

Hokejisté z tatarské metropole jsou při chuti, Safonov zleva nabil najíždějícímu Chenkelovi, ale jeho ránu zblokovali obránci.

52:57

52:57 Arťom GALIMOV - 3:1

52:57

Kazaň vstřelila branku!
ARŤOM GALIMOV prodribloval útočné pásmo a bekhendem nahazoval před bránu zpět na Kampfera, ovšem kotouč se mezi Danskovy betony odráží od brusle jednoho z bránících hráčů.
Asistence: Steven Kampfer, Kristian Chenkel.

51:42

Poslední komerční přestávka dnešního zápasu.

50:46

Andrej Loktionov dorážel nastřelený puk o zadní hrazení pod Biljalovův beton. Vhazuje se v kazaňském obranném pásmu.

49:13

Obě mužstva několik posledních střídání zodpovědně brání střední pásmo a nedostávají se na dostřel.

47:19

Obránce Jakov Rylov napálil tvrdou střelou k tyči vyrážečku kazaňského brankáře Biljalova, který šel do rozštěpu na čáře.

46:31

Kovalenko si naváděl kotouč kolem natažených holí moskevských hráčů křížně na bránu, ale ještě před závěrečným blafákem se dostal s přispěním obránce Višněvského mimo střelecký úhel.

45:17

Hra má spád, Moskvané se nehodlají smířit s výsledkem a Kvartalnov zařídil ranou do brankáře vhazování před bránou Kazaně. K tomu dojde až po reklamní přestávce.

44:01

Ilja Safonov se protahoval osou hřiště, při poslední kličce mu kotouč čistě vypíchl Dmitrij Višněvskij.

3:1

Branky a nahrávky: 7. Safonov (A. Galimov, Voronkov), 37. K. Petrov (P. Lindholm, Tarasov), 53. A. Galimov (Kampfer, Chenkel) – 11. Nikišin (Loktionov, Chochlačov)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Chenkel, Kampfer, Žuravljov, Rukavišnikov, Adamčuk, N. Ljamkin – M. Gluchov, Burmistrov, Lukojanov (C) – Weal, Kagarlickij, Kovalenko – Voronkov, Safonov, A. Galimov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov.

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Jeřábek, Heed, Nikišin, D. Višněvskij, Rylov, Mamkin, Bryncev – Širokov (C), Lehterä, Virtanen – Loktionov, Chochlačov, Drozdov – D. Kvartalnov, M. Cyplakov, Talalujev – Šaškov, I. Baranov, Avcin.

Rozhodčí: Běljajev, Fraňo – Gorděnko, Sadovnikov