Maxime Janvier – Lukáš Klein

0:2 3:6, 4:6

02.08.2021, 17:02 • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 2.8 1.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lukáš Klein sa tak pridáva k Filipovi Horanskému a obidvaja dnes postúpili do osemfinále na challengeri v Liberci. Kleinovi sa potvrdilo potvrdiť proti Janvierovi úlohu favorita, keď k víťazstvu 6:3 v prvom sete mu stačilo držať podanie, pretože raz zobral podanie francúzskemu tenistovi. V druhom sete sa slovenský tenista rýchlo dostal do komfortného náskoku 4:0 a zdalo sa, že zápas rýchlo skončí. Ale Janvier najprv odvrátil hrozbu kanára, potom za stavu 1:5 odvrátil dva mečbaly na podaní a dokonca po prvý raz zobral podanie Kleinovi, ktorý nezvládol na prvý pokus dopodávať zápas. Našťastie sa však Lukáš Klein dokázal skoncentrovať za stavu 5:4 a využil tretí mečbal na postup do osemfinále. V ňom sa stretne buď s holandským tenistom a piatym nasadeným Van De Zandschulpom alebo s Ukrajincom Sachkom. To je pre túto chvíľu odo mňa všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a pri ďalších online prenosoch slovenských tenistov sa teším znova nabudúce! (18:31:40)

Koniec zápasu

4:6

Zápas sa nakoniec našťastie podarilo Kleinovi ukončiť, ale až na druhýkrát a Janvier tento šestnásťfinálový zápas uzavrel forhendom do siete!

15-40

Aj nasledujúcu výmenu Klein zvládol a po útoku z forhendu má dva mečbaly, ale tentokrát na podaní!

15-30

Tentokrát Kleinovi vyšiel a prinútil Janviera k chybe, takže už len dve loptičky chýbajú slovenskému tenistovi.

15-15

Ale bekhend do siete nie je to, čo by sme si želali vidieť.

0-15

Krásny začiatok a eso von z kurtu pre Kleina.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.

4:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5

Janvier si pripisuje priamy bod a po odvrátených dvoch mečbaloch sa dostal zo stavu 1:5 na 4:5, takže Klein snáď po druhýkrát nezlyhá pri podaní na víťazstvo.

40-30

Klein sa chopil príležitosti zaútočiť a na sieti zahral víťazný volej.

40-15

Víťazný forhend pre Janviera, ktorý sa dostáva k dvom gembalom.

30-15

Ale proti tomuto sa nedá nič robiť, lebo Janvier zakončil výmenu smečom.

15-15

Potrebný bod pre Kleina, ktorý sa musí dostať čo najskôr späť hlavou do zápasu a bekhendový return by mu mohol pomôcť.

15-0

Janvier sa po odvrátených mečbaloch na kurte uvoľnil a teraz dokázal zakončiť volejom na siet.

3:5

Situácia sa výraznejšie komplikuje, keďže Klein zahral forhend do siete a Janvier znižuje na 3:5 v druhom sete.

40-15

Klein si pomáha dobrým podaním, ale potreboval by ešte dve také.

40-0

Janvier si rozohral výmenu a zakončil ju víťazným forhendom, takže má prvé brejkbaly v zápase a hneď tri po sebe!

30-0

Chyba Kleina z bekhendu a nebude to vôbec jednoduché ukončiť zápas.

15-0

Klein začína zle, pretože si pripisuje druhú dvojchybu v zápase.

2:5

2:5

2:5

Kleinovi sa nepodarilo zakončiť tento zápas pri podaní Janviera, ale v nasledujúcom geme bude podávať na víťazstvo za stavu 5:2.

A-40

Janvier rýchlo otáča tento gem a má výhodu po priamom bode.

40-40

Ani druhý mečbal Klein nezužitkoval, pretože jeho forhend nepadol do kurtu.

30-40

Zápas sa nekončí, keďže bekhend z returnu Kleinovi nevyšiel.

15-40

Ďalšia nepresnosť Janviera z forhendu a Klein má už pri podaní súpera dva mečbaly!

15-30

Klein je len dve loptičky od postupu po forhende do siete od Janviera.

15-15

Eso prichádza vhod pre francúzskeho tenistu.

0-15

Podanie na udržanie v zápase začína Janvier vyhodeným forhendom.

1:5

Priamy bod končí najťažší gem Kleina na podaní, ale slovenský tenista ho zvládol a vedie 5:1 v druhom sete.

40-A

Janvier tieto výmeny by mal rozhodovať pre seba, ale namiesto toho kazí forhend a Klein má výhodu.

40-40

Ale potom ďalšie nepresné skrátenie a je tu opäť zhoda.

40-A

Ale Klein nechce pustiť Janviera ani len k brejkbalu, znova si počkal na jeho chybu z bekhendu.

40-40

Vôbec prvýkrát v zápase sa Janvier dostáva na zhodu pri podaní Kleina, ktorý pod tlakom chybuje z bekhendu.

30-40

Dominantná výmena od Kleina, ktorý sa prepracoval ku gembalu forhendom po čiare.

30-30

Prichádzajú nečakané komplikácie, keďže Klein neúspešne zahral kraťas. To je úder, ktorý mu dnes asi ani raz nevyšiel.

15-30

V akcii empajrová rozhodkyňa, ktorá pomohla Janvierovi a priznala, že jeho bekhend sa zmestil do kurtu.

0-30

Kleinovi padol na čiaru aj krásny bekhend, ktorý ho približuje k víťazstvu.

0-15

Janvier hodil raketu o zem po tom, čo znova poslal return do siete.

1:4

1:4

1:4

Potupa kanárom z toho nebude, lebo Klein zakončil gem chybou z forhendu a Janvier znižuje na 1:4.

A-40

Výhoda pre Janviera, ktorý zariskoval druhé podanie a vyplatilo sa.

40-40

Priamy bod Janviera ešte drží v hre o piaty gem.

30-40

Dokonca je z toho znova brejkbal, keďže ďalší forhend poslal Janvier do siete.

30-30

Nasledoval dlhý bekhend Janviera a stále z toho nie sú gembaly.

30-15

Ale ani tento gem nebude pre francúzskeho tenistu bez problémov, pretože zahral forhend do siete.

30-0

Janvier chce aspoň odvrátiť kanára a Klein mu pomáha pokazeným dropshotom.

15-0

Pravdepodobne bekhend priamo na čiaru, čo uznal Klein a Janvier zapisuje víťazný úder.

0:4

Janvierov forhend v sieti a Klein je už len dva gemy od víťazstva, pretože vedie 4:0 v druhom sete.

15-40

Po priamom bode má Klein k dispozícii dva gembaly.

15-30

Janvier riskuje a teraz trafil nádherný bekhend po čiare, ale asi už je preňho neskoro na obrat.

0-30

Klein sa udržal v lepšej pozícii v tejto výmene a donútil súpera k chybe tvrdým forhendom.

0-15

Nejde to frustrovanému Janvierovi, ktorý sa znova nedostal do výmeny.

0:3

0:3

0:3

Znova nevynútená chyba Janviera už z druhého úderu a Klein vedie 3:0 s dvomi brejkami, takže tento náskok by už naozaj nemal pustiť.

30-40

Ale jeden brejkbal predsa len áno, pretože Janvier trafil forhend nečisto a ten doletel do jasného outu!

30-30

Brejkbaly z toho zatiaľ nebudú, keďže Kleinov return zastavila sieť.

15-30

Klein je jednoznačne na koni a dokázal vytiahnuť ďalší krásny víťazný forhend z defenzívy.

15-15

Francúzskemu tenistovi sa však stále nedarí a pokazil forhend.

15-0

Malá pomoc pre Janviera, pretože Klein zahral bekhend do siete.

0:2

Klein zahral iba prvé eso v zápase a v druhom sete vedie 2:0.

0-40

Teraz sa síce dostal, ale aj tak chybuje z bekhendu a Klein útočí na čistú hru.

0-30

Janvier sa stále nedokáže dostať do výmeny, ďalší dlhý return.

0-15

Klein potvrdzuje brejk a pomáha si ľahkým bodom z podania.

0:1

Janvier dostáva aj napomenutie od empajrovej rozhodkyne, pretože po stratenom podaní úplne vybuchol a poriadne si zanadával.

0:1

Tretia dvojchyba v zápase od Janviera a Klein vedie 1:0 s brejkom na začiatku druhého setu!

30-40

Klein zaútočil presnými forhendmi a na sieti si smečom zabezpečil brejkbal!

30-30

Ale to mu nemusí stačiť, pretože vyhodil forhend po čiare za základnú čiaru.

30-15

Janvier sa rozpodával a pridáva už tretie eso.

15-15

Potom prichádza od Kleina otvorená výmena, ktorú pokazil forhendom do siete.

0-15

Klein začína druhý set krásnym obhodením Janviera na sieti z forhendu.

3:6

V prvom sete stačil Kleinovi jediný brejk, ktorý si dokázal postrážiť na podaní a Janvier bude musieť hlavne zlepšiť returny, pretože sa často nedokáže dostať ani len do výmeny pri podaní slovenského tenistu.

3:6

Ale Janvier poslal ďaleký return z bekhendu a Klein tak víťazí v prvom sete 6:3!

30-40

Klein nevyužíva ani druhý setbal, pretože jeho bekhend bol príliš široký.

15-40

Konečne nejaká výmena, ktorá končí víťazným forhendom Janviera, ktorý si túto výmenu pekne vybudoval.

0-40

Janvier zahral return z bekhendu do siete, aj keď Klein išiel iba cez druhé podanie a slovenský tenista má tri setbaly!

0-30

Janvierov return letel ďaleko za základnú čiaru a Kleinovi chýbajú len dva fiftíny.

0-15

Klein začína podanie na víťazstvo v prvom sete priamym bodom.

3:5

Ale to mu nemusí vadiť, pretože trafil druhé eso von z kurtu a ešte sa udržal v prvom sete, pretože znížil na 3:5.

40-30

Forhend Janviera skončil v tesnom oute, čo potvrdila empajrová rozhodkyňa, aj keď francúzsky tenista nie je s verdiktom spokojný.

40-15

Delové podanie a Klein nedokázal loptičku vrátiť.

30-15

Klein chcel zariskovať, ale return z forhendu poslal do siete.

15-15

Vôbec prvé eso v zápase si pripisuje Janvier.

0-15

Ľahká chyba na sieti od Janviera, ktorý nedostal cez sieť bekhendový volej.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Maxime Janvier.

2:5

2:5

Ani do tretice Klein nemusel ísť do výmeny, takže rýchlo otočil nepriaznivý stav a vedie 5:2 v prvom sete.

30-40

Janvier zahodil svoju šancu na brejkbal, pretože nedokázal dostať do hry iba druhé podanie Kleina.

30-30

Ale dobré podanie a Janvierov return do siete.

30-15

Tá sa však zväčšuje, pretože Klein nedokázal zahrať presný forhend po čiare.

15-15

Tentokrát aj Kleinovi uletel úder z forhendu a Janvier má malú šancu na returne.

0-15

Klein si pripisuje víťazný úder z bekhendu na začiatku siedmeho gemu.

2:4

Janvier výmenu rozhodol presným útokom z forhendu a znižuje tak na 2:4 v prvom sete.

40-30

Nevydarený dropshot od Kleina, takže ďalší brejkbal zatiaľ nepríde.

30-30

Drží ho podanie, ktoré mu prinieslo priamy bod.

15-30

Ďalšia Janvierova chyba z bekhendu, ktorý už má veľké problémy.

15-15

Klein si nakročil do kurtu a jeho bekhend stačil, pretože Janvier už pod tlakom zahral do siete.

15-0

Janvier otvára svoj gem na podaní veľmi dobrým podaním a ľahkým bodom.

1:4

1:4

Medzitým skvelá správa z vedľajšieho kurtu, pretože Filip Horanský postúpil do osemfinále, keď zdolal Vukiča 6:2 a 7:5.

1:4

1:4

Lenže Janvier následne zahral nevynútenú chybu z forhendu, takže ľahké potvrdenie brejku pre Kleina, ktorý už vedie 4:1 v prvom sete.

15-40

Až teraz Janvierovi vyšiel forhend po čiare a Klein sa už nedokázal dostať k loptičke.

0-40

Ďalší priamy bod a je to veľmi rýchla hra.

0-30

Janvier mohol niečo vyskúšať v tejto výmene, ale forhend poslal len do siete.

0-15

Dlhý return z forhendu od Janviera.

1:3

Druhýkrát nešťastná Janvierova dvojchyba, keď Kleinovi opäť pomohla páska a slovenský tenista je vo vedení 3:1!

40-A

Klein má k dispozícii aj tretiu šancu, pretože Janvier bol nepresný z bekhendu!

40-40

Janvier zahral účinný kraťas a Klein už nedokázal odpovedať presným úderom.

40-A

Ale druhá šanca prichádza, pretože Klein obhodil súpera na sieti pekným bekhendom!

40-40

Ten je rýchlo minulosťou, pretože Klein poslal bekhendový return tiež do siete.

30-40

Klein udržal Janviera za základnou čiarou a ten kazí forhend do siete, takže slovenský tenista má prvý brejkbal!

30-30

Kratší úder Janviera ihneď využil Klein na prechod k sieti a následne francúzskemu tenistovi nevyšiel lob.

30-15

Janvier sa spolieha na svoje tvrdé forhendy, ktoré mu vyhrali aj túto výmenu.

15-15

Klein sa dostal pod menší tlak po forhende Janviera a jeho slajzovaný bekhend doletel za základnú čiaru.

0-15

Krásny uvoľnený forhend od Kleina, ktorý dopadol presne na základnú čiaru a Janvier nemal nárok.

1:2

1:2

1:2

Druhý priamy bod v tomto geme a Klein sa dostáva do vedenia 2:1 v prvom sete.

15-40

Ale opäť krátka výmena, ktorá skončila forhendom Janviera do siete.

15-30

Prvá dvojchyba Kleina mu trochu komplikuje život v tomto geme.

0-30

Janvierov return z forhendu nemal šancu zmestiť sa do kurtu.

0-15

Víťazný forhend pre Kleina, ktorý si taktiež pomáha otvárať výmeny dobrými podaniami.

1:1

Dlhý return od Kleina, takže Janvier tiež drží bez problémov prvé podanie a vyrovnáva na 1:1.

40-15

Podobná situácia ako pred chvíľou a Janvier zakončuje hneď druhým forhendom.

30-15

Klein sa dostal do výmeny, lenže jeho forhend letel do siete.

15-15

Tentokrát si dokázal otvoriť priestor kvalitným podaním a zakončil do protipohybu Kleina z forhendu.

0-15

Janvier si pripisuje hneď prvú dvojchybu, pretože páska poslala jeho druhé podanie mimo vymedzený priestor.

0:1

Presný forhend aj bekhend a následne na sieti úspešný bekhendový volej končí prvý gem Kleina na podaní.

15-40

Janvier poslal ďalší return z bekhendu do siete.

15-30

Dobré podanie znamená priamy bod.

15-15

Ale Klein kazí taktiež z bekhendu už druhý úder.

0-15

Úvodná výmena nemala dlhé trvanie a Janvier trafil bekhend za základnú čiaru.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Tak hráči sa už rozohrávajú a o chvíľu môžeme ísť na vec. Medzitým bol Filip Horanský blízko k víťazstvu nad Vukičom v dvoch setoch, ale zápas zatiaľ pokračuje v dramatickej koncovke a austrálsky tenista sa nevzdáva, aj keď bol už dve loptičky od prehry.

Kurty sa už vysušujú, tak snáď snáď už nič nebude brániť tomu, aby sa čoskoro začal aj zápas medzi Janvierom a Kleinom.

Nad tenisovými kurtami v Liberci sa rozpršalo a prerušené sú kvalifikačné zápasy, to znamená, že aj hlavná súťaž začne s oneskorením a šestnásťfinálové stretnutia sa budú môcť rozohrať až keď sa počasie umúdri, čo s istotou nevieme kedy bude.
Vitajte pri sledovaní šestnásťfinálového zápasu na antukovom challengeri v Liberci, v ktorom sa predstaví okrem Filipa Horanského aj ďalší slovenský tenista Lukáš Klein. Ten nastúpi na prvý zápas vo od nešťastného vypadnutia v prvom kole olympijského turnaja s Duckhworthom, s ktorým srdnato bojoval, ale padol v tajbrejku tretieho setu. Dnes bude Klein plniť úlohu favorita proti francúzskemu tenistovi Maximovi Janvierovi, ktorý sa v poslednej dobe trápi.

Maxime Janvier: Francúzsky tenista sa dostal do krízy, pretože vyhral len tri zápasy z posledných štrnástich a bude len ťažko hľadať stratenú sebadôveru. Tento rok štartoval už na veľa turnajoch, ale väčšinou končil už na prvom súperovi. Najďalej sa dostal v hale na challengeri v Lille, kde vypadol v troch setoch so skúseným krajanom Barrerem. Na antuke vyhral v tejto sezóne iba šesť zápasov zo sedemnástich, aj preto bude proti Kleinovi pozícii outsidera.

Lukáš Klein: Slovenský tenista si užil premiéru na olympijských hrách, pretože ktovie či sa kvalifikuje do Paríža v roku 2024. Sklamaný bol hlavne z prehry vo štvorhre, keď s Poláškom nedoviedli dobre rozbehnutý osemfinálový zápas proti Krajicekovi so Sandgrenom a prehrali v supertajbrejku. Práve v Liberci sa posnaží zabudnúť na olympijské sklamanie a na antuke má v tejto sezóne pozitívnu bilanciu, keď vyhral v osemnástich zápasoch a prehral trinásťkrát. Dnes by mal mať navrch, pretože skoro všetky štatistiky hrajú v jeho prospech, ale rozhoduje sa vždy na kurte.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.