13.04.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • Jan Prošek

Tipsport: 3.26 4.22 1.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Jurčo (VEG) – 0+1, 1 účast, 1 střel na branku, TM 0, čas na ledě 09:28
Tomáš Nosek (VEG) – 0+0, 1 účast, 4 střely na branku, TM 2, čas na ledě 15:13
Kdo se postavil do brankoviště?

Cal Petersen (LAK) – 37 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,2%, odchytal 58:47
Robin Lehner (VEG) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 60:00
Los Angeles získalo dvoubrankové vedení, ale pak v závěru druhé a ve třetí třetině Las Vegas skórovali čtyřikrát, díky čemuž dokázalo stav zápasu otočit. Body bere Vegas, na ledě Kings vyhrává 4:2.

59:03

Cal Petersen (Los Angeles) je na střídačce.

59:03

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., podrážení).

59:00

Probíhá poslední minuta hry.

58:30

Kings hrají nyní aktivně, ale obrana Vegas je zatím pozorná.

57:56

Drew Doughty (Los Angeles) dostal přihrávku na modrou čáru, ale jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě. Buly před brankou Vegas.

57:16

Cal Petersen (Los Angeles) má kotouč za svou brankou, odkud jeho spoluhráči rozehrávají.

57:00

Los Angeles rozehrává od své branky, ale na první pokus se do útočného pásma nedostalo.

56:30

Z pohledu Kings ubíhá čas velmi rychle. Brayden McNabb získal dobrou hrou další vteřinky pro Vegas.

56:12

Střela domácích byla zblokovaná.

55:54

Sean Walker (Los Angeles) rozehrává od své branky, ale k výraznější šanci se domácí dostali.

55:32

Jaret Anderson-Dolan (Los Angeles) dostal puk před brankou, rychle vypálil, ale jeho rána končí vedle branky. Robin Lehner zasahovat nemusel.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Las Vegas vede o dvě branky.

54:40

Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácích.

54:32

Hostující celek hraje aktivně, Jonathan Marchessault pálil od modré čáry. Cal Petersen (Los Angeles) přerušil hru. Komerční přestávka.

53:33

Max Pacioretty (Vegas) měl před sebou odkrytou část branky, ale trefil podle všeho brankovou konstrukci.

53:10

Špatná hostující rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění. Buly před brankou Vegas.

53:00

26:40, tak vypadá statistika střel.

52:23

Tomáš Jurčo (Vegas) bojoval za brankou Los Angeles o kotouč. Vegas hraje momentálně aktivněji než jeho soupeř.

52:00

Alex Tuch (Vegas) se po rychlé akci středem dostal do útočného pásma, jeho zakončení ovšem končí vedle branky.

51:18

Alex Pietrangelo (Vegas) pálil rychle po vyhraném vhazování, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

51:00

Los Angeles rozehrává od své branky, následně je hra přerušená pro zakázané uvolnění.

50:53

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:53

Komerční přestávka.

50:26

Sean Walker (Los Angeles) rozehrává od své branky, následně se rychle domácí protečovali kotouč do útočného pásma.

50:06

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, čtyřmi góly v řadě otočil hostující celek průběh zápasu.

49:05

Kings nyní měli smůlu, dostali se do brejku, ale střela se odrazila od tyče. Andreas Athanasiou trefil brankovou konstrukci.

48:22

48:22 Max PACIORETTY - 2:4

48:22

Golden Knights právě vstřelili branku!
MAX PACIORETTY tvrdou střelou pod horní tyč proměnil přesilovku a dává svou 300. branku v NHL. Vegas navyšuje své vedení. Rychle sehraná přesilovka. Asistence: Shea Theodore a Mark Stone.

48:05

Jonathan Marchessault (Vegas) hledal spoluhráče.

48:01

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Wolanin – 2 min., držení).

48:00

Vegas bude hrát přesilovku.

47:45

47:35

Alex Tuch (Vegas) pálil při vlastním oslabení, Cal Petersen byl pozorný.

47:18

Gabriel Vilardi (Los Angeles) dostal hru do útočného pásma.

46:52

Kings hrají přesilovku dobře, jsou nastěhovaní v útočném pásmu, kde kombinují.

46:36

Anže Kopitar (Los Angeles) pálil od modré čáry, Zach Whitecloud (Vegas) zblokoval jeho pokus.

46:17

Chandler Stephenson (Vegas) se dostal do brejku, znovu dnes, tentokrát opět neuspěl.

46:00

Anže Kopitar (Los Angeles) dostal hru do útočného pásma, pokoušel se vylepšit přihrávkou na spoluhráče.

45:35

Další přesilovka pro domácí.

45:34

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., hákování).

44:35

44:35 Alex TUCH - 2:3

44:35

Vegas otáčí vývoj zápasu a poprvé dnes jde do vedení. Po pěkné samostatné akci se prosazuje obranou Kings nepokrytý ALEX TUCH.

44:12

Zach Whitecloud (Vegas) nahodil do útočného pásma, ale jeho spoluhráči si nedokázali vypracovat výraznější šanci.

43:48

Pokud první polovina zápasu Vegas nevycházela, tak nyní hraje hostující celek o něco aktivněji, stav je vyrovnaný.

43:21

Špatná domácí rozehrávka znamená, že se bude vhazovat před brankou Vegas.

43:04

Kotouč vypadl z hrací plochy, uvidíme buly ve středním pásmu.

42:23

Tomáš Jurčo (Vegas) bojoval o kotouč v útočném pásmu, zkoušel přihrát před branku, ale obrana si dokázala poradit.

41:53

William Karlsson zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče, ale obrana Kings si dokázala poradit.

41:30

Sledujeme aktivní hru Vegas v úvodu třetí třetiny. Jonathan Marchessault (Vegas) pálil a Cal Petersen kryje jeho pokus.

40:18

Max Pacioretty (Vegas) ani Chandler Stephenson (Vegas) nedokázali přesněji vypálit.

40:01

Kings navýšili své vedení, ale díky povedenému závěru třetiny se podařilo Vegas vyrovnat. Nejprve s přispěním Tomáše Jurča snížil Nicolas Roy, a pak při vlastním oslabení srovnal Mark Stone. Zatím 2:2.

40:00

39:33

39:33 Mark STONE - 2:2

39:33

Vegas dává gól při vlastním oslabení, druhý v posledních třech zápasech. Do brejku se dostal MARK STONE. Vymíchal brankáře, a pak zakončoval do prázdné branky. První gól v oslabení pro tohoto hráče v dresu Vegas. Asistence: Chandler Stephenson.

39:00

Chandler Stephenson (Vegas) se dostal do brejku, kotouč dostihl, ale jeho rána končí nad brankou. Stone jej poslal do brejku.

38:35

Hostující celek se pokouší držet hru co nejdál od své branky.

38:20

Druhou přesilovku hrají domácí v tomto zápase, tu první proměnit nedokázali.

38:05

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Pietrangelo – 2 min., podrážení).

37:49

Cal Petersen (Los Angeles) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

37:06

Hraje se nyní plynulejší hokej, mírnou převahu mají hosté.

36:50

Zach Whitecloud (Vegas) se dobře vrátil a zblokoval střelecký pokus soupeře.

36:31

Zach Whitecloud (Vegas) pálil z otočky, branku ovšem trefit nedokázal.

36:20

Carl Grundström (Los Angeles) prodloužil kotouč do útočného pásma, následně Robin Lehner musel za svou branku.

36:00

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

35:30

22:29, tak vypadá statistika střel na branku, hosté jsou sice aktivnější, ale prohrávají.
Jurčo získal bod za asistenci na brance Vegas. Jde o jeho první NHL bod od 8. října 2019.

34:20

34:20 Nicolas ROY - 2:1

34:20

Z ničeho nic je sníženo na rozdíl jediné branky. Blafákem se před brankou prosazuje NICOLAS ROY. Tomáš Jurčo získává první bod jako člen Golden Knights. Asistence: Tomáš Jurčo a Shea Theodore.

34:00

Cal Petersen (Los Angeles) kryje kotouč po střele, kterou vyslal Tomáš Jurčo. Buly před brankou kings.

33:35

Domácí pokračují v aktivní hře, puk ale získal Nosek, který se sice dostal do útočného pásma, ovšem vypálit nedokázal.

32:47

Alex Pietrangelo (Vegas) zkoušel dorážet, ale brankáře nepřekonal. Buly před brankou Los Angeles.

32:25

Vegas se marně pokouší vymyslet něco před brankou soupeře, ale domácí defenziva hraje zodpovědně.

32:11

Dustin Brown (Los Angeles) to zkoušel individuálně, ale vypálit přesněji nedokázal.

31:30

Vegas přišlo o kotouč v obranném pásmu, Kings toho rychle využili, ale na branku vypálit přesněji nedokázali.

30:18

Komerční přestávka. Pokud chce Vegas zdramatizovat zápas, musí změnit úplně všechno.

30:01

Tři hráči Los Angeles byli sami před brankou, ale neodkázali vypálit. Následně neuspěl ani Carl Grundström.

28:57

28:57 Anže KOPITAR - 2:0

28:57

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Zaslouženě vede domácí celek o dvě branky. Brown našel křížnou přihrávkou zcela volného ANŽE KOPITARA, který snadno zakončoval do prázdné branky. Vegas hrubě podcenilo situaci a domácí toho využili. Asistence: Dustin Brown a Alex Iafallo.

28:37

Cal Petersen (Los Angeles) přerušuje hru, komerční přestávka.

28:24

Cal Petersen (Los Angeles) kryje střelu hostů, k dorážce se Vegas nedostalo přes dobrou obranu.

27:46

Ve druhé třetině hraje Vegas hodně pasivně. Shea Theodore (Vegas) pálil nepřesně od modré čáry.

27:18

Nicolas Hague (Vegas) se dostal do problémů ve středním pásmu, ale dokázal situaci ustát a nenechal soupeře vypálit.

27:00

Blake Lizotte (Los Angeles) pálil od modré čáry, brankář Vegas si s jeho pokusem celkem snadno dokázal poradit.

25:27

Ve druhé třetině je aktivnější domácí celek, Vegas má velké problémy s důraznou hrou soupeře.

25:11

Sean Walker (Los Angeles) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje Robin Lehner.

24:54

Anže Kopitar (Los Angeles) se dostal do útočného pásma, ale přesněji vypálit nedokázal.

23:35

Robin Lehner (Vegas) dobře vyřešil situaci, dokázal být u tyče včas, a tak nenechal soupeře skórovat.

23:08

Brendan Lemieux (Los Angeles) velmi dobře napadal rozehrávku Vegas, domácí hrají velmi aktivně, hosté mají problémy.

22:46

Tomáš Jurčo (Vegas) se dostal do útočného pásma, ale v souboji za brankou o kotouč přišel.

22:17

Andreas Athanasiou (Los Angeles) pálil z bezprostřední blízkosti, jeho ránu vyrazil hostující brankář před sebe, a pak hráli obránci.

21:52

William Karlsson (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, následně domácí vyhodili jen na icing.

21:30

Adrian Kempe (Los Angeles) dostal hru do útočného pásma, ale na branku vypálit nedokázal.

20:45

Alex Iafallo (Los Angeles) šikovně obkroužil branku, a pak zakončoval. Jeho ráně chyběla přesnost.

20:17

Cal Petersen (Los Angeles) musel zasahovat proti dobré střele, kterou vyslal jeden z domácích hráčů.

20:01

Austin Wagner se stal jediným střelcem úvodní třetině, střely na branku jsou 12:212, ale více ze hry měl domácí tým, který se dokázal prosadit.

20:00

19:40

Už se pravděpodobně nic nestane.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:52

Mikey Anderson (Los Angeles) vypálil z dobré pozice před brankou, ale Robin Lehner byl připravený. Bude se vhazovat.

18:30

Zakázané uvolnění vrací hru před braku Vegas, Kings kontrolují hru a mají optickou převahu.

18:01

Blake Lizotte (Los Angeles) vedl útočnou akci domácích, dostal se před branku, ale branka Vegas vypadla ze svého postavení.

17:36

Hostující celek na nějakou výraznější šanci v této třetině řeká. Olli Määttä (Los Angeles) rychle rozehrává od své branky.

17:10

Robin Lehner (Vegas) si poradil se střelou od modré čáry, následně puk do bezpečí dostala obrana Golden Knights.

16:19

Alec Martinez (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána ale končí vedle branky, domácí gólman zasahovat nemusel.

16:08

William Karlsson (Vegas) pálil z dobré pozice, domácí brankář byl připravený. Komerční přestávka.

15:10

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Kings vedou o jednu branku. Vegas na nějakou šanci čeká.

14:44

Nosek vedl útočnou akci svého celku, ale Christian Wolanin (Los Angeles) vybojoval kotouč a rychle otáčí směr hry.

14:25

Zach Whitecloud (Vegas) pálil z ostré pozice, ale přesněji nedokázal trefit branku.

13:48

7:8, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu jsou mírně aktivnější hosté.

13:23

Max Pacioretty (Vegas) zakončoval rychlou hostující akci, jeho rána končí ve středu branky, kde byl Cal Petersen.

12:46

Mikey Anderson (Los Angeles) překazil útočnou akci Vegas, domácí se bleskově dostali do útočného pásma, ale Alex Iafallo pálil nepřesně.

12:26

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

12:13

Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

11:52

Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

11:30

William Carrier (Vegas) byl u kotouče první, zakázané uvolnění se nepíská.

11:00

Carl Grundström (Los Angeles) vedl domácí akci, Andreas Athanasiou se probojoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

10:43

Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, Vegas se musí bránit tlaku soupeře.

09:41

09:41 Austin WAGNER - 1:0

09:41

Zaslouženě jsou domácí do vedení, AUSTIN WAGNER se dostal do brejku a snadno prostřelil mezi betony brankáře Vegas. Asistence: Brendan Lemieux a Blake Lizotte

09:02

Alex Tuch (Vegas) pálil bekhendovou stranou hole mimo branku.

08:57

08:37

William Karlsson (Vegas) se dostal při vlastním oslabení do útočného pásma, situaci dva na dva nevyřešil dobře.

08:07

Anže Kopitar (Los Angeles) kombinoval se svými spoluhráči v útočném pásmu, ale následná přihrávka končí ve středním pásmu.

07:50

Drew Doughty (Los Angeles) pálil z dobré pozice, Robin Lehner (Vegas) si snadno poradil s jeho pokusem.

07:09

Kings hrají první přesilovku, usadili se v útočném pásmu.

06:57

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., podrážení).

06:03

William Carrier (Vegas) bojoval o kotouč ve svém pásmu, prohrál. Andreas Athanasiou pálil a Robin Lehner kryje jeho ránu. Komerční přestávka.

05:42

Vegas se rychle dostalo do útočného pásma, ale hosté vypálit na branku nedokázali.

04:50

Shea Theodore (Vegas) pálil od modré čáry, jeho projektil v pohodě kryje brankář Kings. Buly před jeho brankou.

03:30

Andreas Athanasiou (Los Angeles) se dostal po rychlé akci před branku, ale nedokázal prostřelit brankáře.

03:01

Anže Kopitar (Los Angeles) se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

02:30

Jaret Anderson-Dolan (Los Angeles) měl velkou šanci, ale nedokázal vypálit přesně.

02:25

01:35

Blake Lizotte (Los Angeles) dostal hru do útočného pásma, ale vypálit nedokázal. Na druhé straně měli šanci hosté, ale ani oni nevystřelili.

01:26

Mark Stone (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, ale jeho rána končí vedle branky.

01:02

Hosté dál drží útočné pásmo, Shea Theodore (Vegas) od modré čáry minul branku.

00:47

Max Pacioretty (Vegas) pálil z dobré pozice, ale jeho pokus kryje Cal Petersen.

00:35

Vegas hraje aktivně, usadilo se v o útočném pásmu.

00:25

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., hákování).

00:20

00:01

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty, Wolanin, S. Walker, Määttä, Clague – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Athanasiou, Lizotte, Grundström – A. Kempe, Anderson-Dolan, T. Moore – Lemieux, Vilardi, Wagner.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Hague, Whitecloud – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves..

Poslední vzájemný zápas vyhrálo hostující Los Angeles 4:2. Uvidíme, kdo se bude radovat tentokrát.
Los Angeles se naopak po dvou zápasech v San Jose vrací do domácího prostředí, ve Staples Center vyzve Vegas.
Las Vegas se po dvouzápasové vítězné sérii stěhuje z domácího prostředí do nedaleké Kalifornie, kde nastoupí proti Los Angeles. Let zhruba trvá něco málo přes hodinu.
Los Angeles Kings odehrálo 40 zápasů s bilancí 14-2-6-18 a získalo 38 bodů. V tabulce Západní divize jsou Kings na předposlední sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si s Arizonou Coytes 4:3 a San Jose Sharks 4:2. Tým nestačil na San Jose Sharks 2:3, Arizonu Coyotes 2:5 a San Jose 2:5.
Vegas Golden Knights odehráli 40 zápasů s bilancí 21-6-2-11 a získali 56 bodů. V tabulce Západní divize jsou na druhé pozici za Coloradem. Z posledních pěti zápasů vyhráli tři. Poradili si se St. Louis Blues 6:1 a Arizonou Coyotes 7:4 a 1:0. Vegas nestačilo na Minnesotu Wild 1:2 a Blues 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:4

Branky a nahrávky: 10. Wagner (Lemieux, Lizotte), 29. Kopitar (D. Brown, Iafallo) – 35. N. Roy (Jurčo, Theodore), 40. Mark Stone (Stephenson), 45. Tuch, 49. Pacioretty (Theodore, Mark Stone)

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Wolanin, S. Walker, Määttä, Clague – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Athanasiou, Lizotte, Grundström – A. Kempe, Anderson-Dolan, T. Moore – Lemieux, Vilardi, Wagner.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), Hague, Whitecloud, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Nosek, W. Carrier – N. Roy, Jurčo.

Rozhodčí: Lee, Walsh – Kelly, Mills

00:25 LAK 2 Kopitar, hákování
06:57 VEG 2 Nosek, podrážení
09:41 LAK 1:0 Wagner (Lemieux, Lizotte)
28:57 LAK 2:0 Kopitar (D. Brown, Iafallo)
34:20 VEG 2:1 N. Roy (Jurčo, Theodore)