13.04.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Michal Raška

Tipsport: 2.8 4.18 2.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?
Joonas Korpisalo (CBJ) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 61:25
Kevin Lankinen (CHI) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 61:25

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:42
David Kämpf CHI) – 0+0, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:14

Tři hvězdy utkání
1. Brandon Hagel (CHI) 1+0
2. Patrik Laine (CBJ) 2+0
3. Patrick Kane (CHI) 0+2
Dnešní utkání sledovalo 4 093 diváků.
Je konec. Chicago Blackhawks zvítězilo nad Columbusem Blue Jackets 4:3 po prodloužení. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, když se v 15. minutě trefil Matteau, ale odpověď přišla rychle z hole Keitha. Ve druhé periodě byla k vidění jedna branka, kterou vsítil Laine a poslal Blue Jackets zpět do vedení. Ovšem ve 47. minutě nejprve snížil Kurashev a o dvě minuty později otočil vývoj utkání Connolly. Domácí ale zareagovali a v 52. minutě fantasticky srovnal Laine. Nakonec se šlo do prodloužení, kde se po minutě a půl trefil hostující Hagel.

61:25

61:25 Brandon HAGEL - 3:4

61:25

Chicago právě vstřelilo branku!
Je hotovo a Blackhawks v tomto zápase vítězí! Potom co Patrik Laine vypálil vedle přišel protiútok, ve kterém Kirby Dach z pravé strany našel v levém kruhu BRANDONA HAGELA a ten propálil Korpisala. Asistence: Kirby Dach a Wyatt Kalynuk.

61:11

Seth Jones se opřel do odraženého kotouče, ale nakonec jen minul bránu soupeře.

60:41

Patrik Laine tentokrát útočil na hattrick, ovšem minul bránu hostujícího celku a dopředu jdou Blackhawks.

60:27

Patrick Kane to znovu zkoušel po pravé straně, ale neprocpal se do zakončení.

60:01

60:00

59:28

Následně se do protiútoku dostal Patrick Kane, ale jeho přihrávka byla zblokována.

59:02

Laciné ztráty se dopustili hosté při rozehrávce, ale Columbus toho nedokázal využít.

58:30

Znovu skončil puk jen v zámezí a následovat bude autové vhazování ve středním pásmu.

57:49

Jack Roslovic mohl rozhodnout, když se po skvělé přihrávce dostal do úniku, ale Kevin Lankinen dokázal vytáhnout svou lapačku a skvěle podržel svůj celek!

57:32

Michail Grigorenko tentokrát pálil z pravé strany, ale jeho pokus letěl jen vedle levé tyče.

57:02

Nepřesná přihrávka domácích je vyhnala pryč z útočného pásma a Columbus bude muset začít celou akci znovu.

Střely na branku: 28:32

3:4

Branky a nahrávky: 15. Matteau (S. Jones, Sherwood), 27. Laine (Domi, Gavrikov), 52. Laine – 17. Keith (DeBrincat, P. Kane), 47. Kurashev (P. Kane), 49. Connolly, 62. Hagel (Dach, Kalynuk)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Del Zotto, Gavrikov, Kukan, Harrington, Lehtonen – Laine, Domi, Bjorkstrand – Atkinson (A), Roslovic, Grigorenko – Dalpe, Texier, Robinson – Sherwood, Stenlund, Matteau.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Stillman, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Suter, Hagel – D. Strome, Dach, DeBrincat – Hinostroza, Kurashev, D. Kubalík – Carpenter, Kämpf, Connolly.

Rozhodčí: Sutherland, Dwyer – Baker, Murray

Diváci: 4 093

14:02 CBJ 1:0 Matteau (S. Jones, Sherwood)
15:11 CBJ 2 Harrington, podrážení
16:25 CHI 1:1 Keith (DeBrincat, P. Kane)
26:11 CBJ 2:1 Laine (Domi, Gavrikov)