Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč
Anton Forsberg (OTT) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 59:49
Connor Hellebuyck (WPG) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 57:44
Střely na branku – 24:26 (7:7, 7:14, 10:5)
Zblokované střely – 22:9
Vyhraná vhazování – 19:31
Trestné minuty – 17:11
Hity – 25:24
Hokejisté Ottawy po čtyřech porážkách v řadě dokázali otočit duel s Winnipegem, který poráží výsledkem 4:2!

Hosté přitom vedli v 9. minutě po trefách Kylea Connora a Nikolaje Ehlerse o dvě branky, svůj náskok však neudrželi ani do první přestávky. Nejprve snížil tečí v přesilové hře Brady Tkachuk a v závěru úvodní části srovnal Connor Brown, jehož střela vyskočila brankáři Hellebuyckovi z lapačky a puk následně doputoval za brankovou čáru. Na další góly se pak čekalo až do závěrečné dvacetiminutovky. V 51. minutě opět chyboval gólman Jets Hellebuyck, jenž vyrazil puk po Chabotově nahození ze středního pásma jen před sebe a Jevgenij Dadonov trestal. Skóre duelu pak uzavřel necelé čtyři minuty před koncem ze samostatného úniku Brady Tkachuk. Ten tedy přispěl k domácí otočce hned dvěma trefami.

59:30

Hosté se nemohou ani usadit v útočném pásmu. Vypadá to s nimi špatně.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:32

Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazovat se bude před Forsbergem.

57:50

Hosté to zkoušejí v šesti – jejich branka je prázdná!

57:15

Hellebuyck měl po odrazu kotouče od zadního mantinelu problémy s napadajícím Dadonovem! Nakonec před ním stačil puk zachytit a rozehrát. Dnes to není zápas hostujícího brankáře.

56:12

56:12 Brady TKACHUK - 4:2

56:12

Ottawa právě vstřelila branku!
Sens přibližuje k vítězství BRADY TKACHUK! Ten na obranné modré ukradl puk Nealovi Pionkovi a dostal se do samostatného úniku, který zakončil střelou k levé tyčce z pohledu Hellebuycka. Bez asistence.

55:40

Morrisseyho střela byla zablokována a puk skončil v ochranné síti.

55:22

Hosté se usadili s pukem v útočném pásmu, kde se snaží využít volnějšího prostoru při hře 4 na 4.

54:22

Strkanice mezi Chrisem Tierneym a Andrewen Coppem. Rozhodčí poslali oba kohouty na trestnou lavici za hrubost. Pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

53:23

Domácí jsou po vedoucím gólu při chuti! Krásnou kombinaci sehráli White, Dadonov a Nick Paul, který po finální nahrávce od Dadonova zakončoval z blízkosti brankoviště přímo do brankáře Hellebuycka!

52:10

Brady Tkachuk se opřel na levé straně útočného pásma do odraženého puku. Branku hostí netrefil.

4:2

Branky a nahrávky: 12. B. Tkachuk (Norris, Chabot), 19. Co. Brown (Tierney, Brännström), 51. Dadonov (Chabot, Norris), 57. B. Tkachuk – 5. Connor (Morrissey, Scheifele), 9. Ehlers (Forbort, Dubois)

Ottawa Senators: A. Forsberg (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dzingel, Amadio, Stützle – Dadonov, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Formenton.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Copp, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Dubois, Stastny – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Harkins.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Toomey, Cherrey

04:08 OTT 2 Zub, hákování
05:00 WPG 0:1 Connor (Morrissey, Scheifele)
08:25 WPG 0:2 Ehlers (Forbort, Dubois)
08:32 OTT 5 J. Brown, bitka