Play-off KHL

SKA Petrohrad – Dynamo Moskva

4:0

konec (1:0, 2:0, 1:0) Stav série: 4:1

26.03.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Čtvrtfinále • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.11 3.85 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou! (20:00:46)
Česká a slovenská stopa

Michal Čajkovský (Dynamo Moskva) – 0+0, 1 střela na bránu, 2 trestné minuty, čas na ledě: 11:54
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) – 0+0, 2 střely na bránu, 4 trestné minuty, čas na ledě: 20:55
Statistiky utkání

Střely na bránu: 18 – 25
Vyloučení: 4 – 6
Góly v přesilovkách: 2 – 0
Hity: 11 – 15
Vhazování: 27 – 28
Je dobojováno! Petrohrad dnes zvítězil 4:0 a celkově sérii vyhrál poměrem 4:1 na zápasy. O finále KHL si tedy zahraje s lepším z dvojice CSKA Moskva – Jaroslavl. Moskevské CSKA je k postupu o krok blíže, neboť vede 3:2 na zápasy. Na dnešní triumf se střelecky podepsali Jevgenij Timkin, Emil Galimov, Igor Ožiganov a ve třetí třetině i Vladislav Cicjura. Skvělý výkon podal i brankář Hellberg, který dnes neinkasoval. Dynamo kladlo odpor hlavně v prvních dvou třetinách, v té třetí už nebezpečné nebylo.

59:32

Celá hala už tleská. Petrohrad totiž porazí Dynamo počtvrté za sebou a bude se radovat z postupu mezi nejlepší čtyři celky soutěže.

59:07

Dmitrij Jaškin získal puk za svou svatyní, následně se pokusil rozjet útočnou protiakci Dynama.

58:18

Petrohrad si už závěrečné desítky sekund užívá. Kotouč chce co nejvíce držet na svých hokejkách, aby se brankář Magnus Hellberg mohl radovat z čistého konta.

57:48

Juuso Hietanen zareagoval těsně před svým brankovištěm. Kotouč odehrál tak, aby na něj domácí nedosáhli.

56:55

U útočné modré čáry Dynama byl k vidění celkem ostrý osobní souboj. Vylučovat se po něm ale nebude. Oba celky si už tak trochu vyřizují účty za celou sérii, která za tři minuty skončí.

56:27

Petrohrad stále pobývá častěji v pásmu soupeře. To znamená, že má i více sil.

55:58

Vasilij Podkolzin pořádně zrychlil a probil se do kvalitní střelecké pozice na levém kruhu. Jeho pokus ale nešel dostatečně vysoko, takže Ivan Bočarov se zásahem problém neměl.

55:32

Anton Burdasov si to mířil do otevřenější obrany, ale recept na dobře bránícího Čajkovského nenašel.

54:48

Dynamo sice hrálo s pukem na hokejkách v útočném pásmu, ale nic světoborného nevymyslelo. Petrohrad teď má dostatek času k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.

54:09

Dynamu zbývá už jen šest minut do konce třetí třetiny. Navíc se v tuto chvíli provinilo postavením mimo hru.

53:42

Kuzmenko po parádní kličce našel Morozova, který přihrávku zřejmě nečekal. I proto nakonec ze slibné pozice nezakončil.

52:52

Brankář Ivan Bočarov se vrátil na své místo, takže pokračuje se v tradičním počtu hráčů na obou stranách.

52:32

52:23

I po skončení trestu domácího celku hosté zůstali na ledě v pěti. Pokus přes celé kluziště se Petrohradu nevydařil, takže se muselo pískat další zakázané uvolnění.

4:0

Branky a nahrávky: 20. Timkin, 25. E. Galimov (V. E. Tkačov), 27. Ožiganov (E. Galimov), 48. Cicjura (Podkolzin)

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Fantenberg, Ožiganov (A), Bengtsson, Chafizullin, Tokranov, Antipin, A. Bělov – V. E. Tkačov, Kemppainen, Burdasov (C) – E. Galimov, Kuzmenko, Vey – K. Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin (A) – Cicjura.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), Volkov, J. Zajcev, An. Sergejev (A), Bojkov – Jaškin, Šipačov (C), Igumnov – O. Lindberg, Brjukvin, Pääjärvi – Jefremov, Kruglov, Muranov – O. Zajcev, Alexejev, Kučerjavenko – Raševskij.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Golovljov, Černyšov

Diváci: 9 224

04:52 PET 2 E. Galimov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
19:55 PET 1:0 Timkin
21:19 DMS 2 Jaškin, podrážení
22:57 DMS 2 J. Zajcev, hákování