Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenská hráč
Tristan Jarry (PIT) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 59:35
Dustin Tokarski (BUF) – 37 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,1 %, odchytal 60:00
Střely na branku – 42:28 (21:12, 13:6, 8:10)
Zblokované střely – 4:16
Vyhraná vhazování – 34:30
Trestné minuty – 6:10
Hity – 17:33
Hokejisté Pittsburghu vítězi nad Buffalem 5:2 a potvrdili tak roli favorita zápasu. Hosté musejí zkousnout patnáctou porážku v řadě, což už musí být na psychiku opravdu těžké.

V první třetině zajistili Pens dvougólový náskok Evan Rodrigues s Krisem Letangem. Za hosty však ještě do přestávky snížil Rasmus Dahlin. Na další branky se pak čekalo do závěrečných minut druhé periody, kdy se dvakrát prosadili Tučňáci. Nejprve John Marino a poté zvyšoval ve vlastním oslabení na 4:1 Zach Aston-Reese. Ve 44. minutě pak přidal pátou trefu Pittsburghu ze samostatného úniku Sidney Crosby. Šavle už stačily jen korigovat, trestné střílení proměnil Victor Olofsson.

59:54

Domácí už se neženou zpátky do pásma a čekají na konec.

59:43

Hosté vyhazují.

59:23

McCannova střela byla sražena do ochranné sítě za brankou Buffala.

59:01

Evan Rodrigues střílel z levého kruhu. Tokarski byl na místě a pak pokryl i dorážku Frédéricka Gaudreaua. Běží už poslední minuta utkání.

58:30

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Eric Staal – 2 min., krosček).

58:16

Signalizované vyloučení na straně Buffala. Domácí nepospíchají. Drží puk a užívají si výhody.

57:22

Do střely Ceciho vložil hokejku Bryson. Puk skončil v ochranné síti, což znamená poslední reklamní přestávku.

56:43

Domácí nechtějí připustit komplikace a tak se hraje v jejich útočném pásmu.

55:09

A mohlo to být zase o něco zajímavější! Henri Jokiharju orazítkoval tyčku za Jarrym.

54:35

54:35 Victor OLOFSSON - 5:2

54:35

Sabres právě vstřelili branku!
VICTOR OLOFSSON se z trestného střílení nemýlil. Zamířil mezi betony brankáře Jarryho – 5:2.

54:35

54:35 Mathesonův faul, po němž bylo nařízeno trestné střílení.

5:2

Branky a nahrávky: 8. Rodrigues (Lafferty, Jankowski), 16. Letang (Crosby, Rust), 38. Marino (McCann, Aston-Reese), 40. Aston-Reese (F. Gaudreau), 44. Crosby (Guentzel, Matheson) – 18. Dahlin (Montour, Hall), 55. Olofsson (TS)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, McCann, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Rodrigues – Angello, F. Gaudreau, Sceviour.

Buffalo Sabres: Tokarski (Houser) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Jokiharju, Irwin – S. Reinhart (A), Cozens, Hall – Mittelstadt, E. Staal (A), Olofsson – Skinner, Lazar, Sheahan – Eakin, Asplund.

Rozhodčí: Pochmara, Dunning – Smith, Suchánek

Diváci: 2 800

07:36 PIT 1:0 Rodrigues (Lafferty, Jankowski)
15:44 PIT 2:0 Letang (Crosby, Rust)
17:17 BUF 2:1 Dahlin (Montour, Hall)
19:34 BUF 2 Ristolainen, krosček