Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HK DUKLA Trenčín

3:5

konec (2:1, 1:2, 0:2)

21.03.2021, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 50. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.56 5.3 4.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tretiu tretinu jednoznačne lepšie zvládli hokejisti Dukly Trenčín. Kľúčovým bol gól Aarona Berishu zo 49. minúty počas hry štyroch proti štyrom. Záverečná powerplay už domácim kamzíkom nevyšla a triumf Trenčína gólom do prázdnej brány spečatil Hecl. (19:22:30)

59:45

Trenčín dal gól!
Dukla definitívne potvrdzuje víťazstvo v tomto zápase. Popradčania tridsať sekúnd pred tretím klaksónom získali už útočné pásmo, Seigova strela od modrej však bola zblokovaná. Puk skončil na hokejke MAREKA HECLA a ten gólom takmer cez celé klzisko zavŕšil svoj hetrik v tomto zápase!
Bez asistencie.

59:18

Hecl dokorčuľoval vyhodený puk a získal opäť ďalší dôležitý čas.

59:01

Puk je za popradskou bránkou, vyváža ho von Seigo.

58:46

Už ju Hamerlík opustil a Trenčania získali puk v obrannom pásme.

58:31

Starosta dostal puk von z obranného pásma, brankár Hamerlík stále nemôže opustiť svoju bránku.

58:06

Drgoň nahodil puk do pásma zo stredného pásma, Popradčania nezískali puk a musia sa poň vrátiť až do obrannej tretiny.

57:41

Domáci tréner Peter Mikula si vyžiadal oddychový čas.

57:41

Dukla vyhodila puk preč z obranného pásma až k Hamerlíkovi, spoza brány rozohráva Ulrych, ale je z toho len napokon zakázané uvoľnenie.

57:06

Marek Hecl vyrazil dopredu po pravom krídle, natlačil sa popri Višnevskom až pred bránku a až Hamerlík mu puk odobral.

56:50

Kamzíci zatlačili vojakov v ich obrannom pásme po dobu viac ako jednej minúty. Prerušenie hry prišlo až teraz po strele Haščáka z ľavého kruhu, ktorú Valent dokázal zastaviť.

55:55

Skokan prihrávkou pred bránu hľadal Haščáka, ten však bol rýchlo obsadený protihráčmi a k puku sa nedostal.

55:17

Ulrych sa síce dobre rozbiehal spoza vlastnej bránky, potom posúval krížnu prihrávku do územia nikoho a skončilo to až zakázaným uvoľnením.

54:41

Trenčania získali útočné pásmo a od modrej čiary to skúšal Bokroš, už ako viackrát v tomto zápase. Teraz mu však strelu zblokoval Bjalončík.

54:11

Livingston dostal prihrávku do pozície medzi kruhmi, strela mu úplne nesadla a aj preto s ňou nemal brankár Valent veľké problémy.

53:44

Brejčák prehadzoval puk pred bránku Livingstonovi, ktorý sa naťahoval za prihrávkou, no napokon ju vyrazil betónom ako prvý brankár Valent.

52:48

Okuliar prihrávkou na pravý kruh našiel Andreja Kukuču, ktorý to okamžite namieril na bránu a Hamerlík musel použiť pravý betón.

51:48

Haščák si spracoval puk pred modrou čiarou, vnikol do pásma a okamžite zakončoval. Jeho strelu švihom Michal Valent dokázal úspešne pokryť.

3:5

Branky a nahrávky: 7. Skokan (Seigo), 20. Livingston (Skokan, Svitana), 34. Višnevskij (Svitana, Skokan) – 10. Berisha (Bokroš, Reddick), 23. Hecl (Ackered, Rajnoha), 38. Hecl (Paukovček, Ackered), 49. Berisha (Starosta, Ackered), 60. Hecl

HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Višnevskij, Ulrych, Kramár, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Mashinter, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár

HK DUKLA Trenčín: Valent (Gabriš) – Ackered, Lemcke, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Ilenčík, Honzek, Rajnoha – Hecl, Paukovček, Sádecký – Okuliar, Rehuš, Kukuča – Kettunen, Reddick, Berisha – Krajč, Ferenyi, Devine

Rozhodčí: Baluška, Stano – Durmis, Kacej

06:21 POP 1:0 Skokan (Seigo)
08:22 POP 2 Haščák, hákování
09:34 TRE 1:1 Berisha (Bokroš, Reddick)
12:45 POP 2 Handlovský, hákování