5:3

konec (0:1, 0:0, 5:2)

14.03.2021, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • 48. kolo • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 2.47 4.2 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Divoká tretia tretina v Nových Zámkoch sa skončila a tak aj celý tento zápas. Nové Zámky v krátkom slede v úvode trete tretiny otočili na 2:1, ale Detve sa podarilo potom vyrovnať na 2:2. Následne domáci skórovali na 3:2 a gólom do prázdnej bránky už rozhodli o osude zápasu. Detva síce ešte znížila na rozdiel jedného gólu, ale zakrátko dostala do prázdnej bránky aj druhý gól.

Nové Zámky tak vyhrali doma s Detvou 5:3! Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok víkendu! (18:24:13)

59:27

HC Nové Zámky dali gól!

Domáci dávajú druhý gól do prázdnej bránky, jeho autorom je PATRIK ROGOŇ – 5:3!
Asistencie: Alexander Brandt Clarke.

59:20

Lazushin je znova na striedačke!

59:13

Detva dala gól!

Ale pozor! Hostia dávajú predsa len gól a ešte vykresali iskierku nádeje. Po peknej kombinácii Detvy sa pred bránkou domácich dostal k odrazenému puku JÁN SÝKORA a ten znižuje na 4:3!.
Asistencie: River Rymsha, Jonathan Charbonneau.

58:42

Je rozhodnuté! Detva odvolala brankára a po vyhratom buly prišlo tvrdé zakončenie, ktoré sa však odrazilo na hokejku STEVENA IACOBELLISA a ten cez celé klzisko dostal puk do odkrytej bránky – 4:2! Asistenciu bude mať domáci brankár.
Asistencie: Henri Kiviaho.

58:31

Lazushin odišiel na striedačku!

58:22

Oddychový čas hostí! Detva bude hrať presilovku a to je jasný impulz pre hostí, Ernest Bokroš už dáva pokyny svojim zverencom.

58:22

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., nedovolené bránenie).

58:01

Boli ohlásené posledné dve minúty druhej tretiny! Valent napokon za pomoci lekárov išiel do šatne, prajeme skoré uzdravenie!

57:39

Hra je teraz prerušená. Hosťujúci hokejista Valent leží na ľade a bolestivou grimasou dáva najavo, že má problémy s kolenom.

57:02

Dostávame sa do záverečnej časti tretej tretiny. Detva, ktorá potrebuje bodovať prehráva o jeden gól.

56:39

Domáci sú späť vo vedení o jeden gól! Pred bránkou Detvy vznikol veľký zmätok, najlepšie sa zorientoval STEVEN IACOBELLIS a odrazený puk upratal do siete – 3:2!
Asistencie: Samuel Fereta, Juraj Jurík.

56:08

Jendroľove zakončenie od modrej tečoval Sýkora, brankár Kiviaho včas zasiahol.

55:47

Rogoň nedokázal spracovať ťažkú puk, do brejku ide Detva.

55:11

Iacobellis posielal puk pred domáci bránku, Lazushin presným zákrokom prerušil hru.

54:53

Ofsajd hostí.

54:27

Dlhšiu dobu sa neprerušuje, obe defenzívy majú veľa roboty.

53:56

Rýchly brejk hostí, ale Žilka zakončil len do zadného mantinelu.

53:17

Majdan sa dostal k puku, jeho zakončenie nebolo úspešné.

52:49

Nové Zámky získavajú puk vo svojom pásme.

52:21

Sledujeme rýchle útočné výpady na oboch stranách. Snáď z toho bude ešte zaujímavý zvyšok tohto stretnutia.

51:52

Kiviaho fantasticky zachránil domáci celok! Števuliak zle rozohral puk a vo veľkej šanci sa ocitol Charbonneau, ktorý sa už išiel radovať z gólu, ale domáci brankár mu to znemožnil!

51:09

Znova domáci hokejista Iacobellis! Jeho prihrávka na Juríka smerovala do čistej šance, ale Lazushin sa včas presunul a výborným zákrokom hru prerušil!

50:32

Iacobellis sa dostal k odrazenému puku, ale pri hosťujúcej bránke nedokázal presne zakončiť.

50:05

Dostávame sa do druhej časti poslednej tretej tretiny. Zatiaľ je tu nerozhodný stav, čo hosťom vôbec nevyhovuje.

49:41

Kiviaho pokryl strelu od modrej, Detva ešte získava buly v útočnom pásme.

49:13

Stále je tu teda nerozhodný stav. Celkovo sme videli len jedno vylúčenie na každej strane.

48:37

Domáci v plnom počte.

48:13

Nové Zámky dostávajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

47:53

Veľká šanca pre hostí! K puku sa dostal Sýkora, ale jeho zakončenie výborným zákrokom pokryl brankár Kiviaho!

47:09

Rymsha tvrdo pálil od modrej, puk bol tečovaný na ochrannú sieť.

46:47

Detva krátko po strelnom góle získava presilovku. Ideálna šanca vrátiť sa späť do vedenia.

46:37

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Seppanen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

45:43

V Nových Zámkoch je opäť vyrovnané! Detva krásne zahrala tento protiútok, Cox poslal presnú prihrávku pred bránku na voľného JONATHANA CHARBONNEAUA a ten dostáva puk pomedzi brankára Kiviaha do siete – 2:2!
Asistencia: Trevor Cox, Michael Jeffrey King.

45:06

Askarov poslal puk na brankára Kiviaho, ten ho rýchlo rozohráva na svojich spoluhráčov.

44:37

Ofsajd Detvy.

44:18

Detva sa snaží o rýchlu gólovú odpoveď, ale domáci sú veľmi pozorní v defenzíve.

43:56

Zakázané uvoľnenie hostí.

43:22

Lazushin v bránke hostí už teraz úspešne zasiahol, buly pre domáci celok.

42:49

Hostia potrebujú v tomto zápase získať tri body. Určite to tak ešte bude zaujímavé.

42:10

Pre Detvu sa to razom celé komplikuje. Hostia nezachytili vstup do poslednej tretiny a razom sú z toho problémy.

41:30

Domáci hokejisti v krátkom slede otáčajú vývoj stretnutia vo svoj prospech! Po úspešnom buly s puk dostal pred hosťujúcu bránku na ALEXANDERA BRANDTA CLARKA a ten presnou strelou prekonáva Lazushina – 2:1!
Asistencie: Matúš Holenda, Martin Andrisík.

41:05

Začína sa tak v tomto zápase odznova. Detva bola potrestaná za tie nevyužité šance v druhej tretine.

40:28

A je vyrovnané! Fantastický vstup domácich do druhej tretiny, keď Clarke poslal puk na voľného PATRIKA ŠTEVULIAKA a ten presnou strelou prekonáva spoza modrej čiary brankára Lazushina – 1:1!
Asistencie: Alexander Brandt Clarke, Matúš Holenda.

40:10

V Nových Zámkoch sa začala posledná tretina! Buly vyhrala Detva, ktorá dnes potrebuje body ako soľ.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Aj prostredná tretina v Nových Zámkoch je už minulosťou. Napokon sme v nej žiadny presný zásah nevideli, ale bola to zaujímavešjia tretina než tá prvá. Domáci celok v závere druhej časti zápasu dvakrát zachránila konštrukcia bránky. Detva tak aj po 40 minútach vyhráva gólom Ščurka 1:0!

Posledná tretia tretina sa začne približne o 17:37.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:48

Ďalšia tyčka! Domáci mali v krátkom slede po druhýkrát veľké šťastie!

39:31

Nové Zámky sa nemôžu dostať von zo svojho pásma.

39:01

Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

38:11

Cox mohol poslať Detvu do dvojgólového vedenia! Svoj únik na domácu bránku však zakončil len do tyčky! Veľká smola pre hostí a naopak šťastie pre domácich!

38:04

Ondrušek zakončil nepresne, puk končí na zadnom mantinely a smerom dopredu ide Detva.

37:43

Prečíslenie 2 na 1 v podaní Detvy! Cox poslal puk na Charbonneaua, ale jeho zakončenie tečoval brankár domácich nad svoju bránku a následne ho Kiviaho rýchlo schoval do svojej výstroje!

37:15

Nové Zámky založili rýchly brejk, ale len odovzdali puk na hokejky súpera.

36:35

Rymsha nahadzoval puk na Kiviaho, ten si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

36:11

Ofsajd domáceho tímu.

35:56

Do útočného pásma sa už presúva Detva.

35:23

Majdan zakončoval po rýchlom brejku domácich, ale bolo to len do betónov brankára Lazushina.

34:29

Teraz však už brankár Kiviaho zasahovať musel, Charbonneau však mieril len do jeho lapačky.

34:07

Viktor Fekiač v prečíselní dostal puk na Klímu, ale ten zakončil nepresne. Detva zostáva v útočnom pásme.

33:46

Domáci zahrali veľmi zle túto presilovku, žiadnym nebezpečným spôsobom bránku súpera neohrozili.

33:26

Hostia v plnom počte.

32:43

Zatiaľ sú to však všetko nepresné strelecké pokusy zo strany domáceho tímu.

32:06

Je tu vôbec prvá presilovka v tomto zápase. Nové Zámky kombinujú v útočnom pásme.

31:26

Nasleduje reklamná prestávka.

31:26

Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (V. Fekiač – 2 min., faul kolenom).

31:08

Seppanen postupoval na brankára Lazushina, ale jeho zakončenie putovalo len do betónov hosťujúceho brankára!

30:24

Downingovo zakončenie pohodlne kryje brankár Kiviaho.

30:05

Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Detva stále vyhráva 1:0 po góle Ščurka!

29:43

Hostia v útočnom pásme nič nevymysleli, už sa Detva musí vrátiť späť do obrany.

29:14

Rýchlo sa hra presúva do útočného pásma Detvy.

28:53

Toto bol rýchly brejk domácich, Števuliakove nahodenie na bránku súpera úspešné nebolo.

28:11

Detva teraz kombinuje v útočnom pásme, ale nič zaujímavého to neponúka.

27:49

Kiviaho si pripisuje úspešný zákrok, oba tímy idú striedať.

27:37

Dlhšiu dobu sa nám neprerušuje, momentálne prebieha boj o puk pri rohu klziska.

26:54

Charbonneau posielal puk pred domácu bránku, ale nikto z jeho spoluhráčov ho nezachytil.

26:16

Opäť sa nám rýchle útoky striedajú na oboch stranách, ale žiadne zaujímavé momenty nepribúdajú.

25:37

25:08

Sýkora spracoval ťažký puk a prihral ho na Rymshu, ktorý však v ideálnej pozícii na skórovanie zaváhal!

24:34

Hra so zdvihnutou hokejkou.

24:06

Zakázané uvoľnenie Detvy.

23:41

Čacho prihrával pred domácu bránku, ale nikto z jeho spoluhráčov na ňu reagovať nedokázal.

23:13

K puku sa dostávajú hostia, snažia sa o prechod do útočného pásma.

22:43

Úvod druhej tretiny je teda veľmi zaujímavý, zaujímavejší než celá prvá tretina a tak verme, že v takomto tempe bude zápas pokračovať ďalej.

22:17

Charbonneau sa dostal po peknej prihrávke k puku, ale jeho zakončenie tesne míňa priestor domácej brány!

21:48

Lazushin musel včas pokryť priestor pri tyčke, čo sa mu podarilo a betónom vyrazil puk do bezpečia!

21:16

Zakrátko sme sledovali rýchle útočné výpady na oboch stranách, teraz je pri puku domáci celok.

20:51

Veľká šanca pre hostí! Po chybe domácich sa k odrazenému puku dostal Askarov, ale nedokázal ho upratať do domácej bránky!

20:10

Prostredná tretina v Nových Zámkoch je už v plnom prúde. Buly v prospech domáceho tímu.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche. Druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodná tretina v Nových Zámkoch je už minulosťou. Veľa zaujímavých momentov sme nevideli, v 11. minúte sa o otvárací gól postaral hosťujúci Ščurko a tak Detva vyhráva po prvej tretine 1:0!

Druhá tretina sa začne približne o 16:51.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:18

Kiviaho pokryl nahodenie od modrej, Detva ešte získava buly v útočnom pásme.

19:01

Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

18:42

Rogoň sa dostal po chybe hosťujúcej obrany do zakončenia, ale brankár Lazushin bol pozorný.

18:11

Nepresná kombinácia domáceho tímu, pri puku je už Detva.

17:28

Rýchly brejk Novým Zámkom nevyšiel, domáci teraz kombinujú v strednom pásme.

17:06

Úmyselný ofsajd domáceho celku, vhadzovať sa bude v útočnom pásme Detvy.

16:53

Neúspešná kombinácia Detvy v útočnom pásme, k puku sa dostávajú domáci hokejisti.

16:11

Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny. Veľkolepé hokejové predstavenie nesledujeme.

15:22

Števuliak sa natlačil pred hosťujúcu bránku, ale výborne pokrytý zakončiť nedokázal.

15:06

Lazushin musel vytasiť svoju lapačku, nahodenie od modrej čiary tak úspešne pokryl.

14:39

Jurík bol skorej v pásme ako mal, je to ofsajd Nových Zámkov.

14:02

Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

13:36

Šanca pre hostí navýšiť vedenie! Ľupták vyviezol puk do útočného pásma, svojou prihrávkou našiel Čacha, ale ten zakončil len do brankára Kiviaha!

13:04

Seppanen sa dostal k puku, ale na svojho spoluhráča Majdana ho nedostal. Domáci však zostávajú v útočnom pásme.

12:33

Zakázané uvoľnenie hosťujúceho celku.

12:06

Detva po góle ešte viac ožila a momentálne kombinuje v útočnom pásme.

11:41

Ďalšie zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

11:10

Na rade je tak domáci celok, ktorý musí doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

10:48

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Takže hneď z prvej vážnejšej situácie tu máme prvý gól a postaral sa oň hosťujúci celok, keď sa zrodil rýchly brejk, Ľupták našiel presnou prihrávkou pred bránkou nepokrytého LADISLAVA ŠČURKA a tomu už len stačilo vložiť hokejku pred Kiviaha a puk skončil v domácej bránke – 0:1!
Asistencie: Matej Ľupták, Viktor Fekiač.

10:36

Postupne sa už útoky striedajú na oboch stranách, ale stále čakáme na prvý vážnejší moment.

10:03

Detva už dlhšiu dobu hrá v útočnom pásme a domáci hokejisti už vyprodukovali tretie zakázané uvoľnenie v rade.

09:41

A toto len ďalšie zakázané uvoľnenie Nových Zámkov.

09:12

Dlhšou dobu teraz v útočnom pásme kombinovala Detva, ale neviedlo to k žiadnemu zakončeniu na domácu bránku.

08:43

Toto je zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

08:08

Pekná kombinácia domáceho tímu, zakončenie od Feretu končí len na zadnom mantinely.

07:34

Ani tento rýchly prechod Nových Zámkov do útočného pásma nepriniesol to čo mal, znova je puk na hokejkách Detvy.

07:08

Neúspešný prechod domácich do útočného pásma, k puku sa dostáva Detva.

06:16

Po vyhratom buly to skúšal od modrej čiary Mikuš, brankár hostí Lazushin si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

06:05

Úvodné minúty tohto stretnutia sú už minulosťou, zatiaľ čakáme na nejaký prvý zaujímavejší moment. Zatiaľ vynikajú obe defenzívy.

05:30

Ščurko sa pokúsil presadiť individuálne, jeho strelu zrazil na ochrannú sieť brankár Kiviaho a nasleduje reklamná prestávka.

05:03

Västilä to skúšal od modrej čiary, ale puk končí len na zadnom mantinely.

04:28

Teraz sa ofsajdom previnila Detva. Bolo to úmyselné a tak sa buly vhodí pred bránkou hostí.

04:09

Už aj Lazushin musel zasahovať, ale so slabým zakončením od Števuliaka si úspešne poradil.

03:34

Downing sa dostal k puku, brankár domácich Kiviaho jeho strelecký pokus úspešne kryje.

03:08

Teraz sme sledovali kombináciu Detvy, ale ani hostia ešte na súperovho brankára poriadne nevystrelili.

02:47

Ofsajd domáceho celku. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

02:12

Zakrátko sa domáci znova dostávajú k puku, ale nedarí sa im v kombinácii. Detva sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

01:32

Nové Zámky sa presunuli do útočného pásma, ale domácim sa nepodarilo zakončiť. Detva posúva puk do stredného pásma.

01:06

Rais nahadzoval puk od modrej čiary, ale nikto z hráčov Detvy ho pred domácou bránkou tečovať nedokázal.

00:53

Zakázané uvoľnenie domáceho celku, hra sa presúva do útočného pásma Detvy.

00:10

Prvá tretina v Nových Zámkoch sa už začala, buly vyhrali domáci hokejisti v zelených dresoch, Detva dnes hrá v žltej farbe dresov.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na programe je ešte štátna hymna.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche. Prvá tretina sa tak čoskoro začne!
Prajem príjemné nedeľné popoludnie všetkým fanúšikom hokeja! Tipos Extraliga pokračuje 48. kolo a základná časť teda finišuje. Do Nových Zámkov pricestuje Detva, ktorá ešte bojuje o štvrťfinálové play-off, domáci už majú zaručené to osemfinálové. Určite nás tak čaká zaujímavé stretnutie, prezrite si zatiaľ zostavy oboch celkov a krátko pred začiatkom sa opäť prihlásime.
Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Mikuš, Clarke, Holenda, Fereta, Petrík, Šeliga – Jurík, Iacobellis, Varga – Obdržálek, Seppanen, Majdan – Rogoň, Doggeti, Števuliak – Okoličány, Ondrušek, Andrisík

HC 07 WPC Koliba Detva: Lazushin (Petrík) – Lalík, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Jendroľ, Turan – Ščurko, Čacho, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Valent, Charbonneau – Klíma, V. Fekiač, Žilka

Rozhodca: Vladimír Baluška, Vladimír Goga – Michal Orolin, Juraj Konc ml. – Peter Jonák
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HC Mikron Nové Zámky a HC 07 WPC Koliba Detva. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:00.

Tipos Extraliga pokračuje v nedeľu 48. kolo, spolu s ním nás v základnej časti čakajú ešte tri kolá a všetky play-off miestenky do štvrťfinále ešte rozdané neboli, rovnako niektoré tímy si ešte môžu vylepšiť svoje postavenie vo štvrťfinále.

Aby som to zhrnul, ešte treba rozhodnúť, do ktorého play-off pôjdu Detva, Trenčín a Košice. To sú tri tímy, ktoré ešte môžu zabojovať priamo o štvrťfinále. Banská Bystrica a Nové Zámky musia ísť do osemfinálového play-off, DVTK a Liptovský Mikuláš sú už bez šance na vyraďovaciu časť.

O väčšiu motiváciu tak má v tomto zápase postarané Detva. Určite potrebuje získať všetky tri body. Keď sa pozrieme na vzájomné stretnutia, tak sú to vyrovnané bilancie. Naposledy však jasným spôsobom 5:1 dominovali Nové Zámky.

Ako dopadne toto dôležité stretnutie? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

5:3

Branky a nahrávky: 41. Števuliak (Clarke, Holenda), 42. Clarke (Holenda, Andrisík), 57. Iacobellis (Fereta, Jurík), 59. Iacobellis (Kiviaho), 60. Rogoň (Clarke) – 11. Ščurko (Ľupták, V. Fekiač), 46. Charbonneau (Cox, King), 60. Sýkora (Rymsha, Charbonneau)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Mikuš, Clarke, Holenda, Fereta, Petrík, Šeliga – Jurík, Iacobellis, Varga – Obdržálek, Seppanen, Majdan – Rogoň, Doggeti, Števuliak – Okoličány, Ondrušek, Andrisík

HK DOXXbet Detva: Lazushin (Petrík) – Lalík, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Jendroľ, Turan – Ščurko, Čacho, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Valent, Charbonneau – Klíma, V. Fekiač, Žilka

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Vladimír Goga – Michal Orolin, Juraj Konc ml. – Peter Jonák

10:48 DTV 0:1 Ščurko (Ľupták, V. Fekiač)
31:26 DTV 2 V. Fekiač, faul kolenem
40:28 NZM 1:1 Števuliak (Clarke, Holenda)
41:30 NZM 2:1 Clarke (Holenda, Andrisík)