06.03.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.12 4.33 2.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto utkání vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:00:16)
2. Patrice Bergeron (BOS) 1+1
3. Jaroslav Halák (BOS) 31 zákroků
Česká a slovenská stopa
Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:59
David Pastrňák (BOS) – 0+1, +3 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:51

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:32 (8:12, 10:8, 7:12)
Zblokované střely – 9:7
Vyhraná vhazování – 29:26
Trestné minuty – 26:16
Hity – 22:34
Hokejisté Bostonu dnes přehráli Washington jasně 5:1. Domácí rozhodli o výhře především ve druhé třetině, v níž hned třikrát skórovali.

Skóre utkání otevřel v 15. minutě Brad Marchand, který využil nabídku od Bergerona zpoza branky. Ve druhé části se pak trefili Trent Frederic, Patrice Bergeron a opět Brad Marchand. Po čtvrté brance hosté vystřídali gólmany, Vaněčka nahradil Samsonov. I ten v utkání inkasoval, na začátku třetí částí dvacetiminutovky ho po Krejčího přihrávce překonal Nick Ritchie. V 54. minutě se dočkali čestného úspěchu i Caps, Halákovi sebral nulu Jakub Vrána, jenž také stanovil konečné skóre.

59:43

Jakub Vrána si mohl připsat druhý zásah v utkání. Trefil tyčku!

59:24

Jaroslav Halák nyní vyhodil sám a dokonce pozdravil kolegu Samsonova, který musel zastavovat puk mířící na jeho branku.

59:01

Domácí vyhodili. Minuta do konce utkání.

58:40

Chris Wagner dostal trest za seknutí do Cháry. Hosté si ještě zahrají přesilovku.

57:59

Zakázané uvolnění domácích. Do konce scházejí dvě minuty.

57:05

Domácí v přečíslení 2 na 1. Anders Bjork řešil situaci sám, ovšem trefil jen dobře postaveného Ilju Samsonova!

56:53

Pohotovou střelu Alexandra Ovečkina z pravé strany zastavil betonem Halák!

56:16

Krejčí vysunul Nicka Ritchieho, který jel z pravé strany na Samsonova. Na zádech měl ale Wilsona a se zakončením mezi betony nepochodil!

55:30

Eller nahrál na pravý kruh Pánikovi, který ještě přenechával za ním sjíždějícímu Justinovi Schultzovi. Tomu ale střela nesedla.

54:47

Puk se ocitl na domácí střídačce. Je tu poslední reklamní pauza.

54:41

Ránu Connora Cliftona vyrazil Samsonov. Hosté následně zahráli na zakázané uvolnění.

53:36

53:36 Jakub VRÁNA - 5:1

5:1

Branky a nahrávky: 15. Marchand (Bergeron, McAvoy), 27. Frederic (McAvoy, C. Smith), 30. Bergeron (Pastrňák, Bergeron), 35. Marchand (Grzelcyk), 42. N. Ritchie (Krejčí, DeBrusk) – 54. J. Vrána (Bäckström, Oshie)

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, J. Zbořil, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), N. Ritchie – DeBrusk, Studnicka, Frederic – Wagner, Coyle, Bjork.

Washington Capitals: Vaněček (36. Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Oshie, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Morton, Lambert – Daisy, Fournier

14:21 BOS 1:0 Marchand (Bergeron, McAvoy)
14:42 BOS 2 Coyle, sekání
20:20 WSH 2 Dillon, hrubost
26:12 BOS 5 Tinordi, bitka