Tipsport extraliga

HC Energie Karlovy Vary – Berani Zlín

5:4

po prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

26.02.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 48. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

Tipsport: 1.58 5.1 4.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je tu konec! V utkání měli větší převahu domácí, kteří Berany přestříleli 54:23. Ze začátku nejprve však ztráceli a dovolili Zlínu odskočit na dvoubrankové vedení. Ve druhé části Západočeši opět předvedli obrat a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:2. Třetí třetina jim z pohledu koncovky vůbec nevyšla. Hosté své příležitosti naplno využili a stav obrátili znovu ve svůj prospěch. Tři minuty před sirénou zachránil karlovarské body svým druhým gólem v zápase Libor Zábranský. V prodloužení druhý bod pro svůj tým vystřelil druhou trefou v utkání Jiří Černoch, což je pro Karlovarské alespoň malá útěcha.
Ode mě je to pro dnešek a u dalších online přenosů se s vámi loučí na počtenou Vlastimil Mourek. (20:11:07)

60:40

60:40 Jiří ČERNOCH - 5:4

60:40

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! V prodloužení střelou zpoza kruhů rozhodl svým druhým gólem JIŘÍ ČERNOCH. Asistence: Jakub Flek.

60:04

Karlovarští vyhrávají buly a jedou útočit.

60:01

Třetí část u konce! Energetici měli sice více ze hry a měli na hosty velký nátlak, trápila je ale koncovka. To hosty netrápilo a dokázali stav nejprve srovnat, poté i obrátit. Tři minuty před koncem ještě srovnal Libor Zábranský.

60:00

59:33

Zlínští vyhazují.

59:02

Znovu se opakovala situace jako u druhého karlovarského gólu, tentokrát dokázal Huf odražený kotouč chytit.

58:37

Tomáš Fořt si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení.

57:04

57:04 Libor ZÁBRANSKÝ - 4:4

57:04

Je znovu srovnáno! Nátlak se konečně proměnil v gól! Ze skrumáže se kotouč odrazil na LIBORA ZÁBRANSKÉHO., který si připisuje druhou branku v zápase. Asistence: Tomáš Redlich.

56:13

56:13 Lukáš VOPELKA - 3:4

56:13

Zlín právě vstřelil branku!
V ponechané výhodě překvapil Novotného kotoučem od mantinelu LUKÁŠ VOPELKA a posouvá tím Zlín do vedení. Pavel Kubiš a Jakub Ferenc.

55:05

54:20

Další zkažená přihrávka a Karlovarští jsou znovu vyhnáni až ke svému brankáři.

51:05

Čtyři trestné minuty za vysokou hůl inkasuje Matěj Sebera (ZLN).

50:29

Karlovarští se znovu dostávají do útoku a chtějí si znovu vytvořit vedení.

49:58

Zakázané uvolnění domácích.

48:54

48:54 Matěj SEBERA - 3:3

48:54

Branka je nakonec uznaná! Po nátlaku od domácích si Berani utvořili přečíslení a po Noskově střele se kotouč odrazil k MATĚJI SEBEROVI, který srovnal stav. Asistence: David Nosek.

48:54

Na zlínskou branku si domácí vyžádali Coach challenge!

48:09

Huf musí čelit dalšímu nátlaku ze strany domácích hokejistů.
Komerční přestávka.

47:34

Na druhé straně to v předbrankovém prostoru zkusil Flek, jeho střela letěla vedle.

47:10

Vopelka střílel z mezikruží, Novotný vyrazil kotouč betonem.

44:32

Další potyčka za kterou budou následovat tresty. Lukáš Pulpán (KVA) si odsedí dvě minuty za krosček, za hrubost znovu Pavel Kubiš (ZLN).

43:58

Karlovarští za brankou vyčkávají na prostor k rozehrávce.

42:53

Berani se konečně dostávají z karlovarského sevření a přesouvají hru k Novotnému.

42:16

Ještě probíhá úprava ledu.

42:13

Po Zábranského střele musel Huf čelit několika dorážkám, jeho spoluhráči uhasili situaci výhozem na zakázané uvolnění.

41:51

Další icing ze zlínských hokejek.

41:40

Kohout svou střelou rozvlnil brankovou síť.

41:19

Zakázané uvolnění hostů.

40:17

Po úvodním vhazování se Karlovarští dostávají do útoku.

40:01

Ve druhé části se hra obrátila. Karlovarští měli mnohem více ze hry a Berani tahali za kratší konec a skoro se k ničemu nedostali. Obrat nastartoval ze začátku třetiny svou vyrovnávací brankou Libor Zábranský, po deseti minutách ho dokonal Tomáš Vondráček. Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:00

39:26

Pavel Kubiš (ZLN) napadl Jiřího Černocha (KVA) a u mantinelu se mezi nimi strhla bitka. Zlínský forvard si odpyká dvě minuty za hrubost, domácí útočník za držení.

38:19

Šlahař z mezikruží trefil Novotného betony.

37:34

Kotouč se odrazil do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

36:47

Karlovarští zásobují branku hostí střelami ze všech stran.

35:50

35:28

Weinhold dělovkou od modré přestřelil Hufovu branku.

35:07

Další icing hostů.

35:02

Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.

34:04

Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

32:36

32:36 Tomáš VONDRÁČEK - 3:2

32:36

Obrat dokonán! Tomáš Redlich přihrál do mezikruží TOMÁŠI VONDRÁČKOVI, který z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře Hufa. Asistence: Tomáš Redlich.

31:52

31:20

Flek zpoza kruhů trefil připraveného Hufa.

30:52

Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny.

29:52

Jakub Ferenc (ZLN) se provinil držením a odpyká si za to dvě minuty.

29:38

Flek z levé strany vyslal nebezpečnou střelu, která šla těsně vedle.

29:22

Zakázané uvolnění Zlína.

28:45

Domácí zasypávají branku Beranů střelami, ani jedna však není úspěšná.

28:13

Pulpán dělovou ze středového kruhu trefil připraveného Hufa.

27:31

Plutnarovu střelu z kruhů chytil hostující brankář svou lapačkou.

26:54

Vondráček od pravého mantinelu trefil Hufovu vyrážečku.

26:41

Ofsajd hostů.

25:52

Oba celky mají problémy s přechodem do útoku a hraje se kolem středového kruhu.

24:45

Sedláček to na druhé v přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a zkusil vystřelit, Novotného však nezaskočil.

24:10

Šenkeřík od modré přestřelil Hufovu bránu.

23:17

Domácí se dopouštějí icingu.

22:19

22:19 Libor ZÁBRANSKÝ - 2:2

22:19

A je srovnáno! Střelu LIBORA ZÁBRANKÉHO vyrazil Huf do nohy svého spoluhráče Daniela Gazdu, od kterého se kotouč smolně odrazil do brakové sítě. Bez asistence.

22:00

Karlovarští kombinují v útočném pásmu a hledají prostore ke střele.

20:59

Beránek to zkusil k tyči, proti jeho střele vytasil Huf své rameno.

20:13

Domácí vyhráli buly a hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

20:01

První část u konce! V té se Zlínu podařilo vytvořit pohodlný dvoubrankový náskok. Nejprve se za začátku prosadil Antonín Honejsek, po něm se po chybě v karlovarské obraně trefil ve 12. minutě Tomáš Fořt. Poté už se hosté zaměřili spíše na defenzivu. Většinu domácích střel a šancích dokázali i díky svému brankáři zmařit. Jednu akci se jim ale pokrýt nepodařilo a na průběžných 1:2 snižoval Jiří Černoch. Příští třetina začne přibližně v 18:24.

20:00

19:19

Flek si sjel do pravého kruhu a zkusil vystřelit, trefil pouze připraveného zlínského brankáře.

18:39

Šlahař vyslal puk do předbrankového prostoru, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a puk si kryje Novotný.

17:56

A právě při snaze o přechod do útočné třetiny se dopustili ofsajdu.

17:43

Karlovarským se teď úplně nedařilo rozehrát, už se ale rychle přesouvají do útoku.

16:27

16:27 Jiří ČERNOCH - 1:2

16:27

Martin Kohout před branku přihrál JIŘÍMU ČERNOCHOVI, který svou hokejku nastavil tak, aby Huf nemohl na kotouč dosáhnout. Asistence: Martin Kohout.

15:23

Energetikům se nedaří přejít do útočné třetiny, hosté své pásmo brání.

14:38

14:04

Karafiátovu střelu z pravého kruhu vyrazil Novotný betonem.

13:08

Redlich zpoza brány našel připraveného Skuhravého, proti jeho střele se však Huf rychle přesunul a podržel svůj tým.

12:44

Flek z mezikruží rozvlnil ochrannou síť.

12:13

11:30

11:30 Tomáš FOŘT - 0:2

11:30

Chyba v karlovarské obraně! Pavel Kubiš našel úplně nehlídaného TOMÁŠE FOŘTA, který se z mezikruží trefil přesně mezi Novotného betony. Asistence: Pavel Kubiš a Daniel Gazda.

10:27

Redlich hledal před bránou Kulicha, přihrávku ovšem zblokoval Huf.

10:06

Je odpískána přihrávka rukou a bude se vhazovat ve středním pásmu.

09:37

Hraje se spíše kolem středového kruhu.

08:18

Hra se přelévá ze strany na stranu, nikomu se nedaří udržet v útočné třetině.

07:15

Zlíňané drží hru v útočném pásmu.

06:01

Huf musel čelit několika nebezpečným střelám z domácích hokejek, všem ale odolal a jeho spoluhráči mohou znovu vyhodit.

05:35

05:09

Puplán od modré provětral Hufovu lapačku.

04:22

Prvního trestu v dnešním utkání se dopustil Matyáš Hamrlík (ZLN), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

03:39

Tentokrát se při rozehrávce nepohodli Zlíňané a kotouč se klouže na zakázané uvolnění.

03:14

Flek to zkusil z pravé strany bekhendem, Hufa ale nezaskočil.

02:35

01:02

01:02 Antonín HONEJSEK - 0:1

01:02

Jakub Šlahař přihrávkou zpoza brány nabil v mezikruží připravenému ANTONÍNU HONEJSKOVI, který svou střelou vymetl pravý horní roh Novotného svatyně. Asistence: Jakub Šlahař a David Nosek.

00:40

Domácí mají problém dostat se z obranného pásma.

00:23

Na ledě zůstává ležet Petr Šenkeřík, už se ale za pomoci spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku. Z ledu se ještě musí odklidit krev karlovarského obránce.

00:08

Úvodní buly vyhrávají hosté a hra se přesouvá před Novotného.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – O. Beránek, T. Mikúš, Flek – Redlich, Vildumetz, Kulich – Koblasa, Černoch, Kohout – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A).

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Ferenc, Gazda, Nosek (A), Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Sebera, Honejsek, Šlahař – Chludil, P. Sedláček, J. Ondráček – Václavek, Karafiát, Dobiáš.

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Zíka, Šimánek.

PSG Berani Zlín
Beranům letošní sezona vůbec nevyšla. V tabulce předstihli jediný tým a to České Budějovice. Zlín v letošním ročníku nasbíral celkově 39 bodů. Celek z východu Čech má už nyní jisté, že si letos nezahraje ani předkolo play-off. V posledních pěti zápasech dokázal zvítězit jen jednou, a to proti Mladé Boleslavi. Naposledy se utkali Berani s lídrem soutěže Třincem, se kterým nakonec prohráli o jedinou branku v poměru 2:3.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští nezažívají zrovna vydařené období. Po třech výhrách se blýskalo na lepší časy a zdálo se, že je nepříjemná série proher u konce. Poté už ale přišly nevydařené utkání s Vítkovicemi a Brnem a energetici se propadli v tabulce až na deváté místo. Západočeši bojují nyní o pozici v tabulce do předkola, která by určila, zda budou sérii začínat doma, nebo na ledě soupeře.
„Všechny zápasy, které jsme v letošní sezoně se Zlínem odehráli byly těžké. Hrají výborně do defenzivy a prezentují se fyzickou hrou. Myslím si, že i když ztratili šanci na play-off, tak to bude nepříjemný a silný soupeř. Výsledky Zlína z poslední doby byly velice kvalitní. Musíme se na ten zápas výborně připravit a navázat na dobré pasáže z venkovních utkání. Věřím, že zase přidáme nějaké body do tabulky,“ hodnotí situaci Tomáš Mariška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:4

Branky a nahrávky: 17. Černoch (Kohout), 23. Zábranský, 33. Vondráček (Redlich), 58. Zábranský (Redlich), 61. Černoch (Flek) – 2. Honejsek (Šlahař, Nosek), 12. Fořt (Kubiš, Gazda), 49. Sebera (Nosek), 57. Vopelka (Kubiš, Ferenc)

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Zíka, Šimánek

01:02 ZLN 0:1 Honejsek (Šlahař, Nosek)
04:22 ZLN 2 Hamrlík, nedovolené bránění
11:30 ZLN 0:2 Fořt (Kubiš, Gazda)
16:27 KVA 1:2 Černoch (Kohout)
22:19 KVA 2:2 Zábranský
29:52 ZLN 2 Ferenc, držení, odpyká Václavek
32:36 KVA 3:2 Vondráček (Redlich)