UFC

Phil Hawes - Nassourdine Imavov

Hawes

21.02.2021, 02:41 • UFC APEX, Las Vegas • Aleš Pur (@PurAles)

Třetina hlavní karty je za námi, nicméně za pár minut budeme pokračovat. (03:05:20)
Sledovali jsme zajímavý zápas, kde v úvodních dvou kolech byl lepší Hawes, ale v tom třetím nebyl daleko od toho, aby jej Imavov ukončil. Ukázal však tvrdou hlavu, kritické momenty přečkal a rozhodnout museli bodoví. Dva z nich viděli jeho výhru a to mu stačilo. Phil Hawes je tak v rámci UFC stále neporažen.

Zápas došel k bodovým sudím, jeden z nich viděl remízu 28:28, zbývající dva ale výhru 29:28 pro Phila Hawese. Ten se tak dočkal výhry na majority decision!

Zápas skončil.

4:50

Finiš zápasu, oba borci už melou z posledního, Hawes se sotva drží na nohou!

4:27

Koleno od Imavova, ten jde za ukončením.

3:50

Imavov toho ale ani tentokrát nevyužil, nedokázal se dostat do delší kombinace a Hawes v obraně přesunul boj k pletivu, kde si může trochu odpočinout, či přenést souboj na zem.

3:14

No a pozor. Imavov se uvolnil, vyslal na Hawesovu hlavu několik bomb a Hawes si opět zatancoval.

2:45

Zase sledujeme souboj u pletiva, Hawes teď marně hledá cestičku k soupeři, je poznat, že už nemá tolik fyzických sil.

1:54

Trefil, jenže Hawes okamžitě přešel do protiútoku a opět se pokusil o takedown. Tentokrát neúspěšně.

1:21

Boj se přesunul do středu oktagonu, kde se bude Imavov zřejmě cítit lépe a dá se čekat nějaký jeho útok.

0:35

Na začátku kola má ale Imavov ještě dost sil a podařilo se mu vstát. Jsme u pletiva.

0:13

Hawes se s ničím nepáral, ihned předvedl takdown a přenesl hru na zemi, kde se cítí velmi pohodlně.

Začalo třetí kolo.

Druhé kolo skončilo.

4:45

Závěr kola, Hawes se snaží o ještě nějaké údery, ukončení se mu ale nepovede.

4:09

Už to vypadalo, že Hawes dostane Imavovovi do zad a pokusí se o nějakou submisi, soupeř se mu ale nakonec vysmekl a ubránil se.

3:35

Na zemi má Hawes převahu a už se pomaličku přesouvá do dominantní pozice.

2:55

Imavov toho ale nevyužil pro pokračování útoku, dal soupeři čas se vydýchat a odpovědí mu byl takedown! Hawes skvěle unikl z vážné situace.