2:4

konec (1:1, 0:2, 1:1)

19.02.2021, 17:00 • Stez Aréna • 31. kolo • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 1.35 5.4 5.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Humenčania teda nedokázali skórovať do prázdnej brány, no ani domáci neuspeli v hre bez brankára. Konečný výsledok je teda 2:4. Humenné si pripisuje dôležité 3 body. Levice však tiež zvládli zápas za 3 body a tak sa v poradie v tabuľke pravdepodobne meniť nebude. Domáci odohrali dobrý zápas vo vysokom tempe. V tejto tretine však hrali, iba to čo im súper dovolil a s výsledkom sa im už ťažko niečo robilo. Ďakujem našim priaznivcom sa pozornosť a prajem pekný večer. (19:35:54)

59:40

Puk sa kotúľal smerom na bránu, no skončil tesne za ňou.

58:52

Tyczynskí zakladá jeden z posledných útokov v zápase.

58:32

Humenčanom sa nepodarilo skórovať ani na 2 krát.

58:13

Bežia posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:31

Ordzovenský zabránil prvému pokusu skórovať do prázdnej brány.

57:25

Oddychový čas domácich. Spišiaci to nevzdávajú, brankár opustil svoje miesto.

57:09

Spišská Nová Ves dala gól!
Ťažko odpracovaný zásah do brány, po tom čo ich súper držal na krátko, no myslím, že v tomto čase už ide od Piačku iba o skorigovanie výsledku.
Tyczynski, Džugan

56:06

Domáci, vyhrali dôležité buly a Dow rozohral útok na krátke prihrávky, na jeden dotyk, po nepresnej strele strácajú pásmo.

55:45

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Valečko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:24

Hra sa prerušila a pred Melicherčíkom sa strhla menšia bitka, no nebude sa vylučovať, rozhodcovia si to rýchlo ustrážili.

54:36

Dlhý úsek hráme bez prerušenia , puk je za Rabčanom. Domáci hokejisti sú od neho veľmi ďaleko.

53:46

Domáci sú v útočnej tretine, no k zakončeniu sa takmer nedostávajú a súper ich vytláča k mantinelom.

53:02

Olejník sa snažil telom oklamať obranu súpera, no neuspel a odchádza striedať.

52:32

Hostia v plnom počte.

52:09

Džugan ťahá rýchli útok po ľavej strane klziska, brankár hostí signalizuje koniec trestu.

51:01

Melicherčík sa zapojil do hry a domáci teda mohli plynulo pokračovať, myslím, že v týchto chvíľach sa láme chlieb.

50:32

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Šiňanský – 2 min., hákovanie).

49:41

Ordzovenský otlačil súpera na mantinely a domáci sú pri puku, no nič extra nevymysleli.

49:30

Ofsajd domácich.

48:54

Humenné zvládlo ďalšie vhadzovanie a veľmi pomaly usekáva z času.

48:39

Hančák poslal puk od modrej, rovno na betóny Rabčana, ktorý následne prerušil hru.

48:36

Vhadzovanie pred Rabčanom sa zopakuje.

48:27

Zakázané uvoľnenie hostí.

48:06

Domáci sa k puku dostávajú ťažko, súper si ich stráži na krátko.

47:34

Oba celky striedajú počas hry, pri puku sú hostia.

47:09

V bránkovisku hostí bolo horúco, Rabčanovi museli pomáhať i spoluhráči v bránkovisku no zvládli to.

46:16

46:06

45:04

Humenné dáva gól! Gól strelil KRAJŇ. Po tom čo Hostia na dva krát vyhodili puk, Krajňák sa dostal do brejku po presnom pase.
Asistencia: Solomonchak

44:33

Domáci v pásme kombinujú na krátke prihrávky, strieľajú nepresne.

44:16

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (Macko – 2 min., hákovanie).

44:04

Domáci hrajú bez brankára, pretože si zahrajú presilovku.

43:46

Vhadzovanie pred Rabčanom.

43:35

Domáci v plnom počte.

43:01

Domáci sa oslobodili, ho Humenčania sa krížom dostali cez stred a znova sú v pásme.

41:55

Pekná myšlienka hostí, keď Kaščák skúsil krížnou prihrávkou z úrovni bránkovej čiary dostať puk pred bránu.

41:35

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ordzovenský – 2 min., hákovanie).

41:21

Hra sa takmer okamžite prerušila, pretože puk opustil hraciu plochu.

41:01

Po 10 minútach teda hráme ďalej.

40:56

Už je známe meno zraneného hráča, je ním Hvila, čo je výrazná strata pre Spišiakov a toto nevyzretá dobre, pretože hráči opustili svoje striedačky. Uvidíme teda, či pôjde iba o šitie, alebo to bude niečo vážnejšie.

40:56

Je podozrenie na zranenie hlavy na domácej strane a hra sa na neurčito prerušila, meno hráča zatiaľ nie je známe.

40:56

Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Surák, prichádza Melicherčík.

40:56

Domáci hráč je zranený a hra sa prerušila.

40:08

Lahtinen sa predviedol v útoku, nemá len rýchle nohy ale aj šikovné ruky.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 11 minút.
V posledných sekundách hostia spáchali zakázané uvoľnenie, no druhá tretina je za nami a hostia zatiaľ vedú o dva zásahy, no opticky je ťažko určiť, kto predvádza lepšie predstavenie, pretože si to tímy delia niekedy v krátkych a niekedy v dlhších intervaloch. O všetko sa teda možno rozhodne v 3 tretine, pretože dva góly v hokeji nič neznamenajú. Čas však hrá v prospech hostí.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

39:48

Rabčan v závere tretiny zvládol dôležitý zákrok.

39:29

Posledná minúta tejto tretiny, vhadzovanie pred Surákom.

38:44

Domáci sa dostali do pásma, no boli vtlačený za bránu a nebezpečenstvo zatiaľ nehrozí.

38:17

Puk je momentálne na zadnom mantinely, domácej brány a Humenčania už čakajú na prihrávku pred bránu.

37:58

Ofsajd hostí bol zrušený v poslednej chvíli to Humenčania stihli a môžu útočiť.

37:14

Domáci sa prvýkrát od oslabenia mohli dostať do útoku, no stroskotali na útočnej modrej.

36:48

36:47

Pred bránou domácich došlo k zrážke a rozhodca radšej prerušil hru.

36:40

Domáci mali v týchto chvíľach i šťastie a stav sa nemení.

36:07

Vaško si cez stred potiahol puk a vystrelil priamo do stredu brány.

35:14

Domáci prvý útok zvládli, no Markuš ukázal šikovné ruky a črtala sa krásna súhra vo dvojici.

34:48

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Džugan – 2 min., podrazenie).

34:40

Mantinely masírujú oba celky, no všetko je v rámci pravidiel.

34:02

Moučka šikovne zachytil puk na obrannej modrej a domáci rýchlo útočia.

33:55

Pravica hlavného rozhodcu po čase prerušilo hru, hostia si berú oddychový čas.

33:14

Tlak domácich trvá, no strely vystriedali prihrávky a kľučky v pásme.

32:07

V týchto chvíľach sa karta obrátila a Spišiaci si idú za znížením stavu.

31:56

Rabčan si po dlhom čase siahol na puk, po rýchlom prechode a keďže sa naňho domáci rútili vo dvojici radšej hru prerušil.

31:38

31:31

Oba celky striedajú počas hry.

30:34

Hostia však v streľbe nepoľavujú a Surák ma stále plné ruky práce.

30:03

Surák vytiahol bravúrny zákrok lapačkou a podržal svoj tím.

29:53

Domáci sa sami dostávajú podtlak, no stále je to, iba druha tretina a je dostatok času sa skoncentrovať.

29:38

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., hákovanie).

29:14

Humenné dáva gól! Obrovská chyba Džugana, znamená ďalší zásah hostí, po tom čo mu Vaško doslova utiekol a pohodlne zavesil z bekhendu.
Bez asistencie.

28:39

Borov sa nedal oklamať a hoci bol tiesnení dokázal spoluhráčovi šikovne nahrať.

28:26

Domáci spáchali ofsajd.

27:31

Pichnarčík to skúsil zabaliť poza obrancu, no neujalo sa to. Spišiaci však zostávajú v pásme a strieľajú ako diví.

26:50

Gól hostí prebral, no ani domáci sa nestiahli a je s toho znovu vyrovnané stretnutie

24:43

Humenné dáva gól! Táto akcia hostí na ktorej konci bol Velichkin sa už gólom končí a Humenné ide tesného vedenia.
Asistencia: Solomonchak, Krajňák

24:35

Borov sa takmer dostal do brejku, no bol v poslednej chvíli tiesnení.

23:50

Hvila stáži modrú čiaru a Humenčania s ním majú problém.

22:36

Domáci majú teraz jednoznačne navrch, hostia sa nevedia dostať cez stred.

21:46

Pichnarčík nezvládlo manéver na modrej a je z toho ofsajd.

21:24

Domáci teraz zatlačili súpera a vyzerá to, akoby presilovka pokračovala.

20:55

Ďalšia nebezpečná situácia, tentoraz na opačnej strane, brankár však zasahovať nemusel.

20:38

Rabčan si pripisuje dôležitý zákrok.

20:22

20:13

Vhadzovanie teda ide na hokejky hostí, ktorí zbierajú cenné sekundy.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 5 minút. Hostia musia ustáť ešte 23 sekúnd v oslabení, vhadzovanie v stredovom kruhu môže byť veľká pomoc.
Posledný útok v tejto tretine zaznamenali hostia, Surák bol však koncentrovaný do poslednej chvíle a tak sa ide do kabín za stavu 1:1. Videli sme rýchli hokej z minimum prerušení, no oba celky si odvádzajú dobrú defenzívnu práca a tak sa hráči často nedostali k zakončeniu. Uvidíme do kedy nám toto vysoké tempo vydrží. Domáci po dlhom čase vstúpili do zápasu veľmi dobre, keďže sa im moc nedarili prvé dejstva zápasu.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:09

Dve minúty do konca tretiny.

18:22

HK Spišská dáva gól Rýchli prechod do pásma, strela od modrej a tečovaný puk Džugana znamenajú vyrovnanie. Presilovka však pokračuje.
Asistencia: Dow, Hvila.

18:00

Domáci zakladajú útok od vlastnej brány.

17:31

Pichnarčík zachytil vyhodený puk v stredovom kruhu a okamžite otáča hru.

17:09

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné (woolley – 2+2 min, podrazenie).

16:16

Rabčan vytlačil puk betónom, iba do rohu a útok domácich pokračuje.

15:54

Tyczynskí rýchlo otočil hru, no v útoku zostal sám. K strele sa nedostal.

15:48

Hostí zastavil ofsajd.

15:15

Vhadzovanie pri Surákovi si zopakujeme.

14:07

Oba celky striedajú, tempo hry nepoľavuje a puk lieta z jednej strany na druhu.

13:02

Humenné dáva gól! Piata strela hostí otvára skóre, domáci si o to koledovali. Solomonchak si teda zvýšil štatistiky, hneď v prvej tretine.
Asistencia: Valečko

12:47

Domáci sa oslobodili, iba na krátko.

11:57

Domáci sa zahrávajú s ohňom, mohli dávno vyhodiť puk, no zostávajú v okolí svojej brány.

11:24

Zatiaľ sme v zápase videli minimum striel, uvidíme či sa to zmení po tomto formáte hry.

11:23

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hvila – 2 min., podrazenie).

10:17

Ojoj, striedanie domácich bolo veľmi zlé a hrozil trest pre trestnú lavicu, no rozhodcovia si to nevšimli.

9:37

Pri puku sú hostia sú však, v neutrálnej zóne v rohu klziska.

9:12

Vhadzovanie po pravici Rabčana.

9:07

Česánek nahodil puk od modrej do ohňa pred bránu, no puk sa neujal.

8:18

Tvrdý zákrok na zadnom mantinely na Olejníka bol čistí a hráme neprerušene.

7:14

Matej zvládol súboj na obrannej modrej, no Spišiaci sa musia stále brániť.

6:15

Nebezpečenstvo pred bránou hostí, no Rabčan to zvládol, hra bola po dlhom čase prerušená, lebo puk opustil ľadovú plochu.

6:15

Humenčania odvádzajú naozaj kvalitnú robotu a ak to tak dnes bude pokračovať čaká nás naozaj dobrý zápas.

5:38

Giľák bol tvrdo, no čisto zrazený na ľad po prechode útočnou modrou.

4:46

Domáci v plnom počte. Hostia počas presilovky zaznamenali, iba dve strely.

3:46

Hvila odviedol dobú prácu na obrannej modrej a skomplikoval súperovi plány.

3:33

Domáci sa oslobodili veľmi rýchlo a striedajú.

3:26

Domáci prvý tlak zvládli, no znova sa vhadzuje po pravici Suráka.

2:50

Hostia vyhrali vhadzovanie a okamžite sa rozostavili do presilovkového postavenia.

2:46

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Chovan – 2 min., podrazenie).

2:00

Ešte sme od začiatku tretiny nevideli prerušenie, oba celky striedajú.

1:40

Fínska domáca posila sa od úvodu ukazuje v dobrom svetle a ukázala naozaj rýchle nohy.

0:50

Tyczynski v obrovskej v šanci, no puk sa mu do brány nepodarilo tečovať.

0:04

Od úvodu sa ide do toho na tvrdo, zákrok pri boxe časomeračov bol však čístí.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Surák)

HC 19 Humenné: Rabčan, (Spodniak)

Rozhodca: Smerek, Jobbágy- Ščurka, Kovalčík.
V dnešnom derby o východ uvidíme na oboch stranách nové posily, zatiaľ čo za Spišiakov ide o posilu z Fínska ( Lahtinena). Humenčania sa môžu pochváliť víťazom Gagarinovho pohára (Kondratevom). V prípade Rabčana môže ísť tiež o špecifický duel, keďže na Novovešťanov myslím, že môže spomínať, iba v dobrom. Uvidíme, komu sa dnes bude dariť viac.
Vítam Vás pri textovom online prenose zo zápasu SHL v ktorom uvidíme konfrontáciu tímov z východu. Spišiaci hostia Humenné.

HK Spišská Nová Ves si po dvojzápase v Považskej Bystrici zaknihovala 10 víťazstvo v rade. Novovešťania, totižto naposledy prehrali s týmto súperom ešte v novembri 2018. Víťazná vlna teda pokračuje a uvidíme, či to bude i po tomto domácom zápase.

Sumárne porovnanie krídelných hráčov. M. Giľák vs V. Solomonchak, keďže ide o najlepších strelcov svojich tímov pozrieme sa na ich gólové štatistiky.