konec (1:1, 0:1, 0:1)

15.01.2021, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • Karel Jedlička

Tipsport: 2.43 4.05 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 26:14 (4:8, 10:5, 12:1), vhazování 24:32, hity 4:3, čas v útoku 9:49 – 7:34, vyloučení 3:5, využití 0:1, oslabení 0:1.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 11 zákroků, 3 obržené branky, úspěšnost 78,6%, čas na ledě 58:19
Robin Hanzl (Spartak) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:32
Lukáš Radil (Spartak) 0+1, 6 střel, čas na ledě 19:59
Martin Bakoš (Spartak) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:36
David Sklenička (Jokerit) 0+0, čas na ledě 20:09 (19:59:11)
Jedna jediná střela za celou třetinu stačila hokejistům z finského hlavního města k potvrzení vítězství. Na to založil ve 13. minutě tečí Joensuu, ze spolupráce české dvojice však za 14 vteřin srovnal Hanzl. Na začátku prostředního dějství hosté udeřili v oslabení Junttilou a pak už jim stačilo jen pozorně bránit střední pásmo a čelit spartakovským útokům. Z brejku v 58. minutě pak zpečetil vítězství Regin, domácí nevyužili ani závěrečnou více než minutu v šesti proti čtyřem.

59:36

Hanzlova zpětná přihrávka klouže do středního pásma, tím zřejmě zhasla poslední naděje Moskvanů.

58:58

Djuse i z druhé strany Radil jen vyprášili Kalninšovy betony.

58:44

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., sevření puku rukou).

58:19

Oleg Znarok odvolává Hudáčka z brány, Spartak hraje v šesti proti pěti.

58:19

Oddechový čas pro domácí.

57:56

57:56 Peter REGIN - 1:3

57:56

Jokerit právě vstřelil branku!
Zní to neuvěřitelně, ale teprve na konci 18. minuty vyslali hosté první přímou střelu. A je to lekce z efektivity z hodně drahé školy. Po předchozí šanci domácích ujeli do brejku tři na jednoho a Grantovu přihrávku zprava doleva využil z prvního doteku PETER REGIN.
Asistence: Alex Grant, Veli-Matti Savinainen.

57:46

Musin dlouhou přihrávkou vysunul ze střídačky naskakujícího Torčeňuka. Přes Širokova se dostal puk k Bakošovi, ale ani tentokrát to nevyšlo.

56:33

Sami Lepistö na hranici pravidel zastavil Radilovu kličku a Jokerit znovu odpaluje kotouč přes všechny čáry.

55:34

Spartak tlačí, poměr sil na ledě připomíná přesilovku. Torčeňuk ani Musin ale síť nenapnuli a domácí musejí pro kotouč za vlastní bránu.

54:48

Brankář Moskvanů ještě po druhé přestávce nemusel zasahovat! Finům stačí z tlaku vyhodit na další zakázané uvolnění.

54:22

Další pořádný závar před bránou Jokeritu. Jinak než pohybem a častým měněním míst to dnes Spartaku nepůjde. Djuse rozvířil obranu a nastřeloval od mantinelu, na zádech ležící Kalninš nakonec paží přikryl odražený kotouč před Černovem.

52:33

Kalninš se málem nestačil po pokažené rozehrávce vrátit do klece, spartakovci však pozvánku do otevřené brány nepřijali. Černov ji v pádu bekhendem po ledě minul.

52:09

Poslední komerční přestávka. Spartak má ještě na vyrovnání necelých osm minut.

51:31

Tři na dva ve prospěch Jokeritu. Rychlou výměnu puku zakončil tvrdě, ale těsně vedle centr Anttila.

50:26

Spartaku se konečně podařilo zakombinovat v útočném pásmu. Proti švihu Arťoma Serikova na zadní tyč se roztáhl na čáře Kalninš.

50:00

Dnešní utkání sleduje 2893 diváků.

47:53

47:46

Ještě ke konci přesilovky vypálil z plné jízdy Jakov Rylov, jehož dělovku vyráží Janis Kalninš betonem do strany.

47:20

Hosté udrželi kotouč u mantinelů a nakonec ho vyhazují z vlastního pásma.

46:35

Bakošův výpad zleva k bráně zablokovala hůl jednoho z obránců, ze dvou metrů pak nedorazil volný kotouč Talalujev.

45:53

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hrubost). Finský útočník dal pěstí do brady Bakošovi.

45:09

Spartak se po zakázaném uvolnění hostů dostane do útočného pásma.

44:09

Schroeder si najel mezi kruhy na prudkou přihrávku od mantinelu, na dlouhou hůl však nezpracoval puk.

43:30

Sledujeme hokej uprostřed hřiště, nahazované puky za pozorné obrany k úspěchu nevedou.

41:37

Martin Bakoš zakončil pěkný individuální průnik do Kalninšovy lapačky.

41:17

Grantovu dělovku sráží Černovova brusle přes plexisklo.

40:01

V prostřední části hry jsme viděli jediný gól po výpadu hostujícího Junttily ve vlastním oslabení hned ve třetí minutě. Urputná bitva nabízí zápal, střety, souboje a občas i záblesky šancí. Nejblíže byl ke gólu Jokerit v poslední minutě znovu v početní nevýhodě, Spartak však uspěl s trenérskou výzvou a Finové se radovali jen přechodně.

Střely na bránu 14:13, vyloučení 3:3, využití 0:1, v oslabení 0:1.

40:00

39:57

39:24

Rozhodčí po prvním prohlížení záznamu změnili verdikt a uznávají gól! Kotouč zřejmě byl celým objemem za čarou. Následně si však vyžádala přezkum lavička Spartaku kvůli faulu na brankáře a hlavní sudí odvolává, co odvolal a dává Olegu Znarokovi za pravdu!

39:24

Hosté vyrazili z vlastního pásma do brejku, už zvedali ruce nad hlavu, jenže O´Neillovu dorážku zastavuje Hudáček přesně na brankové čáře. Rozhodčí si pro jistotu přesto situaci prohlédnou na videu.

39:14

Hala bouří a žene spartakovce do útoku. Bakoš však křížnou ranou těsně minul a ani Radil na Kalninše čitelnou střelou nevyzrál.

37:57

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Henrik Haapala.

36:55

Bakošovi je pískán ofsajd, slovenský útočník zřejmě přeslechl a pokračoval v akci.

36:01

35:41

Hra teď připomíná prodloužení. Během čtvrt minuty jsme viděli trojici neproměněných přečíslení 2 na 1. Širokov stříell vedle bližší tyče, pak Jensen neumístil z voleje prudkou křížnou přihrávkou a znvou se rozjel Širokov. Ani napodruhé však mezi tyče v oslabení nezamířil.

35:02

Domácí vyhazují a polovinu oslabení ubránili.

34:19

Hudáček si vychutnal lapačkou úplně volného Schroedera, který tlačil svou střelu z levého kruhu na bližší tyč.

34:01

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakov Rylov – 2 min., hákování).

33:50

Alex Grant z mezikruží vysoko přestřeluje domácí bránu.

32:28

Musin prudkou křížnou přihrávkou trefuje jen brusle najíždějícího Serikova. Žolíci si pak počkali na vystřídání, akci zpoza vlastní brány přes celé kluziště poté k ohrožení spartakovské brány nedovedli.

31:11

Rozkouskovanou hru teď přerušila komerční přestávka.

30:55

Jesse Joensuu střílí po vyhraném vhazování do Hudáčkovy lapačky.

30:16

Zakázané uvolnění Spartaku. Fjodorov prudkou přihrávku nestihl.

29:26

Po rychlé spolupráci celé útočné Savinainena se Schroederem pálí od zadní tyče Jensen. Pohotový projektil dánského forvarda letí těsně vedle.

29:18

Hosté jsou v plném počtu, sražený puk krátce nato míří do hlediště.

29:06

Halou se ozývá pískot poté, co se Spartak několikrát za sebou marně pokoušel přejít útočnou modrou a nakonec domácí po přihrávce vysokou holí musejí zpět před Hudáčka.

28:34

Bakoš vysunul Hanzla, jehož na modré čáře hráči s žolíkem na hrudi vytlačili zpět do středního pásma.

27:47

Moskvané vykombinovali soupeře a při střela Sergeje Širokova z levého kruhu podržel hosty Kalninš.

27:08

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jordan Schroeder – 2 min., držení).

25:47

První komerční přestávka druhé třetiny.

24:36

Širokov hezky sklepl kolmici do jízdy Radilovi, který z pravého kruhu trefuje brankáře Jokeritu do masky.

23:44

Jordan Schroeder najížděl příliš osamoceně po levém křídle, netroufl si na zakončení a raději podržel puk pro Jokerit zpětnou přihrávkou.

22:54

Spartakovci za celou přesilovku nevystřelili, naopak inkasovali a hosté jsou v plném počtu.

22:24

22:24 Julius JUNTTILA - 1:2

22:24

Hosté skórují ve vlastním oslabení. Bekhendem pod víko zakončil výpad do rozhozené obrany po rychlé stahovačce JULIUS JUNTTILA.
Asistence: John Norman.

20:54

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

20:01

Kdo v první části hry zmeškal čtvrtminutový úsek na přelomu 13. a 14. minuty, přišel o oba góly. Skóre otevřel po dobrém nástupu Jokeritu do zápasu v přesilovce tečí Grantovy střely Joensuu, hned po buly však odpověděl po zblokované ráně Radila jeho reprezentační spoluhráč Hanzl. Do šaten se tak jde za nerozhodného stavu.

Střely na bránu 4:8, vyloučení 2:0, využití 0:1.

20:00

19:38

Z druhé vlny a z plné jízdy neprostřelil Hudáčka mezi betony Savinainen.

18:50

O´Neill si zprava kličkou na střed obhodil Hanzla, druhá klička již byla navíc.

18:29

Hudáček nastavuje lapačku Grantově střele do šibenice. Menší potyčka před slovenským brankářem se nakonec nezvrhla v něco horšího.

17:16

Hosté zastavili útok Spartaku, z kontru se lépe rýmovala jména Anttila – Junttila než jejich vzájemná spolupráce na ledě. Posledně jmenovanému utekla bekhendová přihrávka od hole.

15:29

Další akci rozpoutal Radil, po jeho přihrávce Hanzl v rychlosti objel bránu a předložil mezi kruhy obránci Serikovovi, který v jasné šanci netrefil ideálně kotouč.

14:35

Spartakovci se po vyhraném buly ve středním pásmu vrhli vpřed a obránce Rylov nebezpečně střílel z úhlu mezi betony Kalninše, který je srazil včas.

13:13

13:13 Robin HANZL - 1:1

13:13

Spartak právě vstřelil branku!
Bleskové vyrovnání po pouhých 14 vteřinách zařídili čeští spoluhráči z elitní řady Moskvanů. Radil si naváděl kotouč zprava, trefil jen holenní chrániče bránícího hráče, ale odražený puk sebral ROBIN HANZL a zavěsil přesně na zadní tyč.
Asistence: Lukáš Radil.

12:59

12:59 Jesse JOENSUU - 0:1

12:59

V přesilovce pálil znovu Grant a po střelách vedle a do Hudáčkova betonu do třetice všeho dobrého z toho byla gólová pobídka, neboť JESSE JOENSUU šikovnou tečí rozvlnil síť za bezmocným Hudáčkem.
Asistence: Alex Grant, Brian O'Neill.

12:36

Další pokus Alexe Granta vyráží Hudáček svým betonem až do středního pásma.

12:11

Grantovu střelu od modré, odraženou o zadní hrazení, nedorazil bekhendem z úhlu Regin.

11:46

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Emil Djuse – 2 min., podrážení).

11:15

Spartak rozvíjí akci zpoza vlastní brány, útočnou modrou čáru se však přejít nepodařilo. Kotouč sebral Savinainen a role se obracejí.

9:58

Zakázané uvolnění vrací hru do pásma helsinského celku.

9:33

Více než pět minut se hrálo bez přerušení, takže se teprve v polovině desáté minuty dočkají milovníci reklam po zákroku Kalninše proti klouzajícímu kotouči.

8:46

Velká šance Jokeritu z přečíslení dvou na jednoho. Ideální přihrávku převzal Haapala, sám před brankářem však švihem rozezvučel zadní mantinel.

6:24

Až v sedmé minutě musel poprvé zasahovat Janis Kalninš, kterého prověřil tvrdou střelou Lukáš Radil.

5:26

Na obou stranách selhaly pokusy o nahození kotouče za obranu. Další akci rozjíždí Jokerit.

4:46

Kalninš příliš neviděl na nahozený puk na bránu Jokeritu, od Joensuuovy brusle se naštěstí pro něj odráží mimo.

3:22

3:00

Jak měli hosté výborný nástup, tak se jim naopak nedaří v přesilovce a opakovaně se musejí vracet pro puk za vlastní bránu.

1:22

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Talalujev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

1:10

Jordan Schroeder si nabruslil mezi kruhy a střílel do šibenice, slovenský brankář Spartaku musel záhy předvést své umění a vytáhnout krásný semafor.

0:57

Hudáček sebou musel hodit do rozkleku proti nenápadné, ale dobře mířené žabce od modré.

00:01

Spartak nastupuje v červených dresech, Jokerit ve své rovněž tradiční bílo-žluto-červené kombinaci.

Spartak Moskva: Hudáček (Truškov) – Djuse, Kulik, Serikov, Rylov, Sokolov, Zubarev, Musin – Širokov, Hanzl, Radil – Nikoncev, Černov, Fjodorov – Torčeňuk, Bakoš, Talalujev – Kotljarevskij, Juňkov, Kara – Averšin.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – Lepistö, Lööv, Sklenička, Pudas, Grant, Friman – Joensuu, Regin, O'Neill – Schroeder, Hännikäinen, Jensen – Savinainen, Haapala, Norman – Junttila, Anttila, Ikonen.

Rozhodčí: Judakov, Fatějev – Zacharenkov, Šišlo.