Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HC´ 05 Banská Bystrica

3:1

konec (1:0, 1:1, 1:0)

15.01.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 31. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.35 5.5 6.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Priebeh tretej tretiny si domáci kamzíci ustrážili a strelili poistný gól v 54. minúte, kedy sa presadil Livingston. Barani už následne nedokázali znížiť a Poprad teda potvrdil rolu favorita v zápase. (20:19:01)

59:12

Cez Ihnačáka prešla krížna prihrávka od Livingstona na Mashintera, ktorý už šiel sám na Belányiho, napriahol medzi kruhmi, no Belányi ho vychytal.

57:47

Popradčania už s blížiacim sa záverom tretiny hrajú bezpečne. Nahodil puk do pásma a okamžite radšej odišli striedať.

57:09

Z ľavého kruhu sa Breton takmer preštrikoval pred bránku po neúspešných vypichnutiach puku od kamzíkov.

56:30

Oddychový čas si berie popradský tréner Peter Mikula po prerušení hry.

55:41

Rozohrávka domácich teraz nebola úspešná, poslali puk preč z obranného pásma. Icing to nie je, domáci aj hostia striedajú.

54:48

Bystričania sa dostali do pásma. Na ľavom kruhu napriahol Michal Ganz, ktorý pálil tvrdo príklepom a Rychlík dokázal zasiahnuť.

53:49

Poprad dal gól!
Kamzíci strieľajú tretí gól a majú opäť dvojgólový náskok. Puk od modrej čiary posielal na bránu Seigo a úspešne ho dokázal tečovať JAMES LIVINGSTON, čím zmenil smer puku a dezorientoval Belányiho.
Asistencie: Steven Seigo, Mike Dalhuisen.

53:16

Livingston sa zbavil Dvorského a prihrával pred bránu Zagrapanovi, ktorý to skúšal z prvej, ale Belányi opäť pripravený.

52:28

Haščák pomerne jednoducho prešiel cez stredné pásmo, potom vnikol do útočného pásma, no tam sa jeho pohyb zabrzdil a prišiel aj o puk.

51:26

Ďatelinkova delovka od modrej čiary bola dobre myslená, keďže Rychlík mal pomerne zakrytý výhľad, no stihol zakročiť.

50:53

Bjalončík získal útočné pásmo, Matúš Paločko posúval na modrú čiaru Seigovi, ktorý prišiel do pásma z druhej vlny. Banskobystrický gólman bol opäť úspešný.

49:56

Haščák to skúšal svojou typickou strelou z ľavého kruhu. Mieril priamo do výstroje Belányiho a banskobystrického gólmana neprekvapil.

49:23

Svitana posúval na modrú čiaru Drgoňovi, ktorý pálil z prvej. Belányi okamžite úspešne betónom zasiahol.

48:40

Popradský tím získava presilovú hru. Samuel Mlynarovič je vylúčený na dve minúty za napadnutie.

47:51

Zápas sprevádza aj početné množstvo osobných súbojov. Pred pár minútami Mlynarovič "zložil" Dalhuisena, teraz pred chvíľou sa zrazili v strednom pásme Drgoň s Faškom-Rudášom.

47:22

Kabáč to posúval od modrej čiary jemne na bránu. Pred Výhonským brankár Rychlík radšej bezpečne pokryl.

3:1

Branky a nahrávky: 6. Ulrych (Erving), 31. Matej Paločko (Matúš Paločko), 54. Livingston (Seigo, Dalhuisen) – 40. Ihnačák (Sukeľ, Faško-Rudáš)

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, Kramár, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Livingston, Bjalončík, Mashinter – Vandas, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Matej Paločko, Mešár – Jevoš

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Rabčan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Vybíral – J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Kriška, Mlynarovič, D'Aoust – Sloboda, Dvorský, Melcher – Kabáč, Tamáši, Výhonský

Rozhodčí: Baluška, Tvrdoň – Ordzovenský, Vyšný

05:17 POP 1:0 Ulrych (Erving)
06:16 BBY 2 Kabáč, hrubost