Tipsport extraliga

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec

3:2

konec (2:2, 1:0, 0:0)

12.01.2021, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 12. kolo • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 2.61 3.9 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Napínavé klání je u konce, jeho aktéři již odjeli do útrob ŠKOENERGO arény. Od nás je to pro tentokrát vše, z Mladé Boleslavi přeji všem dobrý večer. (19:47:53)
Souboj o druhou příčku tabulky zvládli lépe hokejisté Mladé Boleslavi, kteří zdolali Třinec 3:2, ve třetí třetině už žádná branka nepadla. Třinec, který byl ještě nedávno lídrem extraligové tabulky, tak prohrál počtvrté v řadě. Bruslaři se naopak díky této důležité výhře posouvají na druhou příčku, na vedoucí Spartu navíc ztrácejí pouhý jeden bod.

59:58

Na brankáře mířila střela z pravého kruhu, jenže puk nakonec skončil v ochranné síti. Je tu poslední buly tohoto utkání a poslední šance na bodový zisk pro Třinec.

59:41

Oceláři mají tlak a jsou zpět v pásmu.

59:19

Martin Gernát na modré čáře trestuhodně neudržel puk, hosté se pro něj museli znovu vracet.

59:04

Oceláři se musejí vracet za vlastní branku pro puk.

58:52

Kacetl znovu na střídačce, šestý hráč ve hře.

58:50

Gólman Třince je na chvíli znovu zpět v bráně.

58:50

A Bruslaři faulovali. Za hákování dostal menší trest kapitán Martin Ševc (MBL). Oceláři budou tedy hrát dvojnásobnou přesilovku šest na čtyři.

58:47

Hosté hrají šest na pět, gólman je na střídačce.

58:30

Kotouč je opět v obranném pásmu Třineckých.

58:10

Domácí na chvíli nahodili puk do útočné třetiny, moc daleko se s ním ale nedostali. Poté byl odpískán ofsajd ve středním pásmu. Kacetl nadále zůstává mezi třemi tyčemi.

57:52

Zakázané uvolnění ze strany boleslavského celku.

57:30

Středočeši zavezli kotouč do útočné třetiny, čímž získali čas a zamezili Kacetlovi odjet na power-play.

57:11

Puk byl na chvíli zalehnut, ale nyní už hosté znovu útočí.

57:05

Třinec měl poměrně velký tlak před brankářem, následně z toho vznikla menší skrumáž a lehká potyčka mezi hráči. Nebylo ale nutno vylučovat a rozhodčí vše vyřešili. Za moment se pokračuje v útočném pásmu Ocelářů, brankář Ondřej Kacetl ještě na střídačku neodjel.

56:50

Jaroměřského střelu od modré čáry srazil do rohu brankář Mladé Boleslavi za pomoci vyrážečky.

56:03

Puk je v útočném pásmu domácích, třinečtí hráči se o něj snaží obětavě bojovat. Je znát, že další prohru Oceláři rozhodně již zapsat nechtějí.

55:10

Na ledě je čím dál víc znát, že třinečtí hokejisté zaostávají za domácími o jeden gól. Dochází tak k častějším průnikům směrem k brankáři Mladé Boleslavi. Vzhledem k tomu, že si již Oceláři vybrali trenérskou výzvu, přišli zároveň o oddechový čas, což jim v závěru tohoto napínavého souboje o druhou příčku v tabulce může znatelně chybět.

54:48

54:33

Středočeši se ale dostali k odraženému puku a vyhodili ho. Získali tak další sekundy a mohli vystřídat.

54:17

Nyní už mají třinečtí hráči tlak a střílejí na brankáře domácích.

53:25

Puk byl v obranném pásmu Slezanů, ti se s ním dostali ke Krošeljovi, bojuje se o něj za jeho bránou. Po několika sekundách sudí přerušili hru.

53:11

Třineckým se znovu nepodařilo proniknout do pásma.

52:54

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli vhazování a vyhodili kotouč o brankáři Ocelářů.

52:48

Dvouminutový trest za sekání odpyká Pavel Kousal (MBL).

52:35

Málokdy vídaná situace. Ondřej Kovařčík byl i s pukem před prázdnou brankou, tu však nadvakrát netrefil. Byl u toho faulován.

52:02

51:50

Adam Zbořil mohl zakončit do odkryté branky, jenže než stačil puk zpracovat, už byl Ondřej Kacetl zpět na svém místě.

51:20

Mladé Boleslavi ale přesilovka moc nejde, její velkou část strávila ve vlastním obranném pásmu.

50:34

Z pravého kruhu zakončil David Šťastný. Brankář Třince však na puk dobře viděl a přerušil hru.

50:02

Hlavní rozhodčí znovu vylučují! A znovu je to za podrážení, tentokrát odjel na trestnou lavici Matěj Stránský (TRI). Jde už o patnácté vyloučení za 50 minut tohoto utkání.

49:53

49:07

Aldersonovu střelu z kruhu vykopl brankář betonem.

47:53

Opět se vylučuje. Tentokrát budou hrát přesilovku Středočeši. Za podrážení byl na dvě minuty vykázán Ondřej Kovařčík (TRI).

47:24

Z levého kruhu vystřelil jeden z Bruslařů, ale Ondřej Kacetl na puk dobře viděl, neměl tedy problém jej chytit. Po přerušení hry probíhá předposlední komerční přestávka tohoto utkání.

46:40

Skrz stínící hráče vystřelil od modré Martin Gernát, ale puk nakonec zamířil do rohu.

45:05

44:46

Obrovskou šanci měl Maris Bičevskis, jenž neproměnil svůj únik.

44:19

Domácí znovu vyhodili puk. Ocelářům zatím tato přesilová hra moc nejde.

43:51

Po odpískání si jeden z hlavních rozhodčí zavolal k sobě obránce Marka Hrbase a hlasitě mu za něco vyčinil. "Teď mě dobře poslouchej...," byla první slova z jeho proslovu směrem k bekovi Mladé Boleslavi.

43:49

Proti Růžičkově střele z levého kruhu předvedl Gašper Krošelj výborný zákrok lapačkou.

43:22

Ke kotouči se dostali domácí a vyslali jej až za třineckého brankáře.

43:05

Už poněkolikáté v tomto klání vylučují sudí za hru vysokou holí. Tentokrát musel na trestnou útočník Pavel Kousal (MBL).

42:42

Bruslaři se již několik sekund marně snaží proniknout do pásma, to navíc nyní ani nemohou, Třinec hraje ve výhodě.

42:11

Další střelecký pokus Ocelářů zkrotil brankář Mladé Boleslavi. Vhazuje se po jeho levé ruce.

41:02

40:31

Třinec dohrává přesilovou hru, v ní se mu však zatím nedaří uzamknout soupeře v pásmu.

40:01

Ve druhé třetině se o trochu víc dařilo Mladé Boleslavi, která ji vyhrála 1:0. Sledujeme vyrovnaný a pohledný hokej plný osobních soubojů a také zblokovaných střel. Na ty je to mimochodem již 17:7, celková statistika střel je pak 17:24.
Další třetina začne přibližně v 19:13.

40:00

39:48

Bruslaři vyhodili puk až k Ondřeji Kacetlovi.

39:38

Třinec drží útočné pásmo, ale k větší střele na branku se ještě nedostal.

39:02

Na dvě minuty kvůli hákování odjel na trestnou lavici Karel Klikorka (MBL). Třinec má tak šanci před koncem třetiny srovnat.

38:57

Třinec ve výhodě, Kacetl je na střídačce.

38:39

Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

38:04

To již neplatí, je tu průnik Bruslařů před Ondřeje Kacetla. Brankář Slezanů nakonec po střele přikryl puk a přerušil hru.

37:29

Znovu mají hosté tlak a drží soupeře v pásmu, Janu Jaroměřskému se však dvakrát nepovedlo zakončení, nemířil totiž přesně. I nadále nicméně hosté zůstávají v útočné třetině.

36:56

Hrbasovu střelu od modré Oceláři v kruhu zblokovali.

35:55

Třinec si po inkasovaném gólu vytvořil tlak před Gašperem Krošeljem. Z mezikruží poté vystřelil David Musil, ale gólman Bruslařského klubu zasáhl sebevědomě lapačkou, čímž přerušil hru.

34:55

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují, hlavní rozhodčí potvrdil, že útočící hráč brankáři jeho vyhrazeném prostoru nebránil.

34:55

Někteří hokejisté mezitím krouží po ledě, za malou chvíli by měl být znám výsledek přezkumu sporné situace předcházející gólu Mladé Boleslavi.

34:55

Třinec využil trenérskou výzvu, trenéři Ocelářů se domnívají, že útočící hráč bránil gólmanovi. Situaci přezkoumává společně s hlavními rozhodčími sudí u kamer.

34:55

34:55 Ondřej NAJMAN - 3:2

34:55

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Krátce po skončení přesilové hry se hokejisté z města automobilů ujímají znovu vedení. Puk z blízkosti usměrnil za brankářova záda ONDŘEJ NAJMAN, což po přezkumu rozhodl videorozhodčí. Původně byl střelcem branky oznámen Valentin Claireaux. Asistence: Valentin Claireaux, David Cienciala.

34:41

34:21

Začíná standardní přesilovka Bruslařského klubu, z níž domácím zbývá 19 sekund.

34:07

Oceláři vyhodili puk, a tak z domácí přesilovky pět na tři nic nebude.

33:59

33:25

Zničehonic si od modré čáry do kruhu sjel ke střele kapitán Martin Ševc, ale opět trefil blokujícího třineckého hráče. Následně Třinečtí zavezli puk na druhou stranu hřiště.

33:02

Domácí drží soupeře pod tlakem a střílejí, jenže Oceláři blokují mnoho střel, které na Ondřeje Kacetla míří.

32:41

Rozhodčí se rozhodli, že budou vylučovat prakticky za všechno. Po několika sekundách poslali na trestnou lavici Matěje Stránského (TRI). Domácí tak budou hrát pravděpodobně několik málo sekund pět na tři a poté pět na čtyři.

32:26

Emoce a honbu za dalším gólem na několik sekund přerušila komerční přestávka.

32:22

Další trest během několika sekund. Bude se tedy hrát čtyři na čtyři. I přes projevy nespokojenosti sudí nakonec vykázali Martina Růžičku (TRI).

32:10

Za vlastní brankou se při skrumáži podařilo Bruslařům vybojovat puk a zavézt ho do útočné třetiny. Při tom jim ale byl odpískán ofsajd.

31:59

Opět se vylučuje. Tentokrát dostal dvě minuty za sekání Adam Zbořil (MBL). Početní výhodu si tedy zahrají také Oceláři.

31:26

31:15

Slezané znovu dostali kotouč za Krošeljovu bránu.

31:05

Oscar Flynn vystřelil z levého kruhu a trefil tyč třinecké branky. Kotouč skončil v ochranné síti, a tak byla přerušena hra.

30:44

V oslabení navíc ujel Matěj Stránský. Středočeši mu sice nedovolili vystřelit, útočník Třince tím však získal drahocenný čas pro svůj celek.

30:22

Puk je za brankářem Mladé Boleslavi, třinečtí hokejisté už hrají ve čtyřech.

29:57

Jääskeläinenovu střelu v kruhu zblokoval jeden z Ocelářů, který si do ní obětavě lehl.

29:38

Boleslavští si přihrávají v pásmu, na střelu ale ještě nedošlo.

29:26

Za podrážení dostal dvouminutový trest Milan Doudera (TRI). Půl minuty by tak mladoboleslavští hráči měli hrát pět na tři.

29:25

Další výhoda domácích.

28:58

Domácí vyhráli vhazování a snaží se proniknout zpět do pásma. To jim však Oceláři nedovolili a puk nahodili zpět k brankáři Bruslařského klubu.

28:52

Přerušila se hra kvůli ofsajdu, což může vyhovovat především Třinci. Hra je totiž poměrně dost vzdálena od jejich brankáře.

28:08

Boleslavští hokejisté drželi pásmo a vytvořili si tlak. Při skrumáži před brankou už byl Ondřej Kacetl překonaný, jenže nikdo z Bruslařů nakonec puk mezi tři tyče nedorazil. Poté se Oceláři osvobodili.

27:57

Nedlouho poté byla ale hra přerušena, a tak na trestnou lavici kvůli podrážení odjel Taylor Leier (TRI). Po komerční pauze budou domácí hokejisté hrát přesilovou hru.

27:37

Domácí ve výhodě. Jenže Gašper Krošelj si toho všiml skoro až po půl minutě. Nyní už ale přeci jen Středočeši hrají šest na pět.

27:20

27:00

Bruslařům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a znovu vystřídat.

26:22

Slezané si několik sekund přihrávali, čímž mohli poněkud unavit oslabenou boleslavskou čtveřici. Zakončení však Třinci nevyšlo ideálně, hra byla navíc přerušena.

25:59

Nyní už ale mají Oceláři znovu tlak před brankou Mladé Boleslavi.

25:35

Středočeši si Erika Hrňu v pravém kruhu ohlídali a nedovolili mu vystřelit. Chvíli poté dokázali kotouč zavézt do vlastního útočného pásma.

25:20

Další faul Mladé Boleslavi. Menší trest za vysokou hůl obdržel obránce Petr Šidlík (MBL).

24:50

Hned dvě střely třineckých hokejistů dokázali před malou chvílí zblokovat hráči Bruslařského klubu. Třinec má však dál tlak v útočné třetině.

24:11

Jakub Strnad na útočné modré čáře zachytil sice puk, zakrátko poté ho ale o něj obrali Oceláři při souboji u mantinelu.

23:20

Až před gólmana přijel Erik Hrňa a kličkou jej chtěl obejít, domácím hráčům se však inkasované brance podařilo na poslední chvíli zabránit.

22:49

Tomáš Kundrátek mířil od modré čáry úplně mimo, puk trefil plexisklo.

22:09

Při souboji o puk odpískal čárový rozhodčí ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

21:22

Po jedné z domácích střel přerušil brankář Třince hru, nyní se hraje v útočném pásmu Ocelářů.

20:01

V první třetině byl o něco aktivnější Třinec, což dokládá například statistika střel na branku. Mladé Boleslavi se nicméně krátce před koncem dvacetiminutovky podařilo srovnat, a tak ta další začne prakticky jako kdyby se hrálo za stavu 0:0.
Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:00

19:44

19:44 Martin PLÁNĚK - 2:2

19:44

MARTINU PLÁŇKOVI toto střídání vyšlo výborně. Udržel puk v pásmu, několikrát naznačoval střelu, vyměnil si přihrávky se spoluhráči, přičemž později si počkal v levém kruhu na puk a ten nakonec namířil ke vzdálenější tyči. Je tak vyrovnáno. Obránce Bruslařského klubu se z gólu radoval skutečně mohutně, jeho radost byla slyšet na celý stadion. Asistence: David Šťastný.

19:08

Bruslaři se usadili v pásmu, bek na modré několikrát naznačil střelu a poté nakonec vypálil na gólmana David Šťastný a později i Mário Lunter, pokaždé to však bylo nepřesné.

18:37

V první třetině se zatím na ledě daří lépe Třinci, což nedokumentují pouze góly, ale také střely na branku. Oceláři v nich vedou 14:8.

18:36

Kovařčíkovu střelu z levého kruhu chytil znovu připravený brankář domácího týmu.

18:27

18:07

Z pravého kruhu vystřelil Tomáš Kundrátek, brankář domácích na to reagoval pohotovým zákrokem lapačkou.

17:30

17:20

Třinec se stále ještě nedostal ke střele, Bruslaři hráče v červenobílých dresech dobře napadají.

16:54

To se však změnilo. Mladoboleslavští hokejisté vybojovali puk a alespoň na moment jej zavezli do vlastního útočného pásma.

16:37

Třinec si znovu v hře čtyři na čtyři počíná výborně a domácím se nedaří vyhodit.

16:27

A David Cienciala (MBL) ještě navíc svým faulem ukončil přesilovku svého týmu. Rozhodčí ho poslal pykat na dvě minuty kvůli hře vysokou holí.

16:23

David Cienciala se v pravém kruhu nechal obrat o puk.

16:12

Neškodné nahození ukryl Ondřej Kacetl ve své lapačce.

16:01

Tato přesilovka se Středočechům zatím nedaří, Třinci se opakovaně podařilo vyhodit puk.

15:30

Dvě minuty za držení protihráče obdržel Tomáš Marcinko (TRI).

15:29

Šťastný trefil jednoho z třineckých hráčů, jenž zblokoval střelu. Výhoda je tedy u konce.

15:10

Lunter nezachytil Ciencialovu přihrávku.

14:52

Bruslaři hrají v šesti, ale zatím se teprve přesouvají do pásma.

14:41

Výhoda Bruslařského klubu.

13:40

Domácí zavezli sice puk do útočného pásma, ale tam se o něj znovu bojovalo u mantinelu. Přesto se ještě Středočeši dostali ke střele, ta však nebyla úplně přesná. Posléze obě mužstva střídají.

12:59

12:59 Martin RŮŽIČKA - 1:2

12:59

Třinec právě vstřelil branku!
Slezané se radují z bleskově využité početní výhody. Z levého kruhu se trefil podél tyče MARTIN RŮŽIČKA. Asistence: Petr Vrána, Erik Hrňa.

12:48

Za sekání byl dvěma minutami potrestán Ondřej Najman (MBL). Přesilovka se začne hrát po skončení komerční přestávky.

12:40

Výhoda pro Oceláře.

11:57

Domácí jsou aktivnější a snaží se usadit v útočném pásmu, jenže Oceláři poměrně dobře napadají a snaží se Boleslavi rychle odebírat puky.

10:36

10:36 Ondřej KOVAŘČÍK - 1:1

10:36

Oceláři bleskově vyrovnali. U Krošeljovy branky si vytvořili velký tlak a vytvořili zde zmatek, přičemž nikdo z domácích hokejistů nedokázal doraženému puku zabránit. Kotouč z brankové čáry za gólmanova záda sklepl ONDŘEJ KOVAŘČÍK. Asistence: Michal Kovařčík, Vladimír Dravecký.

10:30

Zakázané uvolnění domácího celku.

10:05

10:05 Oscar FLYNN - 1:0

10:05

První střela ještě nevyšla, jenže výborný OSCAR FLYNN zachoval chladnou hlavu, u levé tyče vyčkal a radoval se z přesné dorážky. Mladoboleslavští hokejisté tak po využité přesilovce nad Třincem vedou těsně 1:0. Asistence: Ondřej Najman, Marek Hrbas.

09:35

Slezané si v oslabení zatím počínají výborně, hned se ujímají kotouče a Bruslaře k ničemu nepouštějí.

08:58

Za vražení na hrazení dostal David Musil (TRI) dvouminutový trest. K tomu vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest. Ten menší za něj tak odjel odsedět Michal Kovařčík (TRI).

08:58

Probíhá první komerční přestávka, po ní domácí budou hrát přesilovku.

08:44

David Šťastný vybídl zpětnou přihrávku k zakončení Marise Bičevskise, jenže ten netrefil puk.

08:09

Bruslaři uzamkli soupeře před vlastním brankářem, další střelu Středočechů se však Ocelářům podařilo zblokovat, Ondřej Kacetl byl tedy bez práce.

07:53

Pláňkova prudká střela od modré mířila mimo branku. Domácí však zůstávají v pásmu.

07:20

07:10

Na prudkou ránu z pravého kruhu brankář Mladé Boleslavi dobře viděl, a tak bez problémů přerušil hru.

06:44

Středočeši vyhodili puk, hosté se tak pro něj vracejí za vlastního brankáře.

05:57

Dobře připravený Jack Rodewald chtěl u levé tyče překvapit Gašpera Krošelje, jenže jeho zakončení nebylo přesné.

05:32

Třineckým hokejistům se nyní nedaří usadit v útočné třetině.

05:20

Za podrážení dostal menší trest Valentine Claireaux (MBL).

05:17

Výhoda Třince.

04:53

Po Musilově střele dorážel ještě Matěj Stránský, naneštěstí pro Třinec však branku domácího celku netrefil.

04:46

Daniel Kurovský si najel do kruhu, odkud přízemní střelou prověřil pozornost slovinského brankáře ve službách Bruslařského klubu.

04:32

David Cienciala si v pravém kruhu nechal sebrat puk, a tak se do útočného pásma nastěhovali naopak Oceláři.

03:39

Jakub Strnad vystřelil z levého kruhu, brankář si však puk ohlídal.

02:48

02:09

Domácí vystřelil, puk však z levého kruhu nezamířil na brankáře, nýbrž na mantinel.

01:55

Třinec zastavil v přechodu do útočného pásma ofsajd. Vhazovat se bude za několik chvil ve středním pásmu.

00:43

O puk se bojovalo v rohu u třinecké branky, přičemž úspěšnější byli Oceláři, kteří jej dostali do svého útočného pásma.

00:01

Hokejisté jsou nyní již na ledové ploše, každou chvíli utkání začne.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Klikorka, Šidlík – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, Alderson – Kotala.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Rodewald – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý.

Prosadí se dnes mladý bek znovu?

Vzájemné zápasy
Třinec a Boleslav se letos střetly zatím jen jednou, tehdy z toho byla remíza po základní hrací době. Bruslařskému klubu se však povedly samostatné nájezdy, a tak si z Třince nakonec odvezl vítězství 4:3 právě po penaltovém rozstřelu.
Třinec, který dlouho vévodil tabulce Tipsport extraligy, se v novém roce zatím trápí. Slezané prohráli již třikrát v řadě a mají potíže zejména s produktivitou, v posledních třech zápasech se totiž trefili do branky soupeře jen jednou.

Také Mladá Boleslav v posledních zápasech ztratila body, a to s Ostravou, Zlínem či Pardubicemi. V posledním klání však na domácím ledě přehrála Olomouc. V tabulce jsou Bruslaři třetí, hned za Třincem, na nějž ztrácejí jeden bod. Právě proto v tomto utkání půjde takříkajíc o šest bodů. Buď domácí soupeře v tabulce přeskočí, a nebo třinečtí hokejisté pozici druhého týmu extraligy uhájí.
Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v úterý odehraje šlágr mezi domácími Bruslaři a třineckými Oceláři. Jedná se o dohrávku 12. kola Tipsport extraligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 11. Flynn (Najman, Hrbas), 20. Pláněk (Šťastný), 35. Najman (Claireaux, Cienciala) – 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa)

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý

Diváci: hráno bez diváků

05:20 MBL 2 Claireaux, podrážení
08:58 MBL 2
10:05 MBL 1:0 Flynn (Najman, Hrbas)
10:36 TRI 1:1 O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký)
12:48 MBL 2 Najman, sekání
12:59 TRI 1:2 Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa)