24.12.2020, 17:30 • VTB Arena, Moskva • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.51 4.17 2.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

51:09

Kazaň vstřelila branku!
A když dvě sekundy po znovuzahájení hry přidává Kazaň sedmou branku, je to pro Dynamo skutečně debakl! Po vyhraném buly získal puk kapitán Zaripov, který si všiml zcela volného NIKITY DYŇAKA na vrcholku levého kruhu. Z otočky mu přihrávku adresoval a Dyňak z první prostřelil přesunujícího se Bočarova – 2:7! Asistence: Danis Zaripov, Michail Gluchov.

33:10

33:10 Stéphane Da Costa - 2:6

33:10

Dynamu se absolutně sesypala hra a v této třetině kasíruje už počtvrté! STÉPHANE DA COSTA totiž dostal v útočném pásmu příliš prostoru, zpoza branky podél mantinelu vyjel nikým nehlídán až na modrou, srovnal si střeleckou pozici a na přesný pokus k tyči už Bočarov nestihl reagovat. Da Costa se prosazuje dnes podruhé – 2:6! Asistence: Nigel Dawes, Daniil Žuravljov.

28:33

28:33 Stéphane Da Costa - 2:5

28:33

Sekundu před koncem návratu Kruglova na led ale Dynamo kasíruje popáté a situaci má již hodně složitou! Nigel Dawes měl hodně prostoru na levé straně a pustil puk na druhou stranu pro volného STÉPHANA DA COSTU, jehož střela zpoza pravého kruhu končí až v síti. Souhra mezi těmito dvěma hráči funguje, neboť během dvou minut zařídili druhý gól – 2:5! Asistence: Nigel Dawes, Mikael Wikstrand.

26:32

26:32 Nigel DAWES - 2:4

26:32

Kazaň sice dosáhla branky, těsně před střelou Dawese ale došlo k hvizdu jednoho z rozhodčích. Ti se radí, bude branka nakonec platit? Důvodem, proč čárový rozhodčí zapískal, bylo to, že Dynamo špatně střídalo.

Ano, bude! Stéphane Da Costa přešel modrou čáru po pravém křídle a pustil puk na NIGELA DAWESE, naturalizovaný občan Kazachstánu si najel sám z druhé vlny až mezi kruhy a tvrdou střelou pod břevno překonal Garipova – 2:4! Asistence: Stéphane Da Costa, Patrice Cormier.

22:41

22:41 Michail FISENKO - 2:3

22:41

Z náporu se však Kazaň vymanila tím nejlepším možným způsobem a dostává se poprvé v zápase do vedení! Kirill Petrov na pravém křídle ujel a nastartoval i MICHAILA FISENKA, z čehož vzniklo přečíslení 2 na 1. Fisenko po přihrávce od Petrova prostřelil úspěšně brankáře Garipova a Dynamo poprvé v utkání ztrácí – 2:3! Asistence: Kirill Petrov, Patrice Cormier.

11:46

11:46 Michail Gluchov (KZN) - 2:2

11:46

V momentě druhé branky Kazaně si nevybral nejlepší chvilku brankář Garipov. MICHAIL GLUCHOV dostal nahrávku od prken na levý kruh a chtěl střílet. Jenže jeho pokus mu vůbec nesedl a sklouzl po holi. Přesto ale puk nabral směr branka a zcela překvapivě obloučkem zapadl do vinglu, Garipov reagoval pozdě – 2:2! Asistence: Roman Ljubimov, Nikita Dyňak.

08:47

08:47 Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:1

08:31

Dynamo právě vstřelilo branku!
Góly se rozhodně ve šlágru dnešního dne nešetří a Dynamo si po necelé minutě bere vedení zpátky! Jaškin posunul kotouč po modré na Sergejeva, který si počkal na lepší pozici a vyslal z úhlu střelu na hostujícího brankáře. Biljalov sice betonem vyrazil, ale přímo do pozice, kde stál DMITRIJ KAGARLICKIJ. Jeden z nejrychlejších hráčů KHL vůbec se nemýlil a pohotově zasunul z dorážky do prázdné! Asistence: Andrej Sergejev. Dmitrij Jaškin.

07:36

07:36 Dmitrij Voronkov (KZN) - 1:1

07:36

Početná skupina fanoušků Barsu slaví, neboť po minutě a půl je srovnáno! Většinový podíl na gólu má v tomto případě DMITRIJ VORONKOV, který zachytil nepřesnou přihrávku a ve volném prostoru si nabruslil až do zakončení, kdy nejprve naznačil zajetí za branku, následně však ale stáhl puk zpět za beton Garipova. Brankovou čáru sice puk nepřešel, ale v následné nepřehledné situaci v brankovišti si jeden z obránců Dynama srazil puk do vlastní kasy – 1:1! Bez asistence

06:04

06:04 Ilja KRUGLOV - 1:0

06:04

Dynamo se po šesti minutách hry ujímá vedení a dokonale využilo toho, že obrana Kazaně nebyla zkonsolidována. Na pravém křídle měl tak hodně prostoru Raševskij a vzniklo přečíslení 2 na 1. Hned při svém prvním startu v KHL Raševskij dobře našel ILJU KRUGLOVA, který si puk potáhl a prostřelil Biljalova mezi betony – 1:0! Asistence: Dmitrij Raševskij, Oleg Zajcev.

2:7

Branky a nahrávky: 7. Kruglov (Raševskij, O. Zajcev), 9. Kagarlickij (An. Sergejev, Jaškin) – 8. Voronkov, 12. M. Gluchov (Ljubimov, Dyňak), 23. Fisenko (K. Petrov, Cormier), 27. Dawes (S. Da Costa, Cormier), 29. S. Da Costa (Dawes, Wikstrand), 34. S. Da Costa (Dawes, Žuravljov), 52. Dyňak (Zaripov, M. Gluchov)

Dynamo Moskva: Garipov (29. Bočarov) – Čajkovský, An. Sergejev, Volkov, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, Hietanen, Alanov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – Šipov, Pääjärvi, Tarasov – Alexejev, Jefremov (A), Muranov – O. Zajcev, Kruglov, Raševskij.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, T. Murphy, Pedan, Jarullin (A), Judin, Ljamkin, Žuravljov – Dawes, Galijev, S. Da Costa – Voronkov, Zaripov (C), A. Galimov – M. Gluchov (A), Ljubimov, Dyňak – Jemec, Fisenko, K. Petrov – Cormier.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Viljugin, Ponamarenko (oba RUS)

Diváci: 2 449

03:01 KZN 2 Judin, podrážení
06:04 DMS 1:0 Kruglov (Raševskij, O. Zajcev)
07:36 KZN 1:1 Voronkov
08:31 DMS 2:1 Kagarlickij (An. Sergejev, Jaškin)
11:46 KZN 2:2 M. Gluchov (Ljubimov, Dyňak)