konec (1:1, 0:1, 2:0)

24.12.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 2.43 4.13 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek Štědrého večera a co možná nejklidnější prožití vánočních svátků. Na počtenou příště! (17:26:53)
V Jekatěrinburgu je dohráno, ve štědrovečerním klání domácích s Ufou nakonec vítězí první jmenovaní! Avtomobilist ještě osm minut před koncem prohrával o jednu branku, nakonec ale v závěru základní hrací doby šlápl na pedál, dvakrát rychle překonal Metsolu a urval si pro sebe kýžený dvoubodový zisk! Jednalo se o famózní závěr jinak nepříliš záživného utkání, v němž se ani jednomu týmu nedařilo zaskočit soupeře.
Československá stopa
Jakub KOVÁŘ (JEK) – 18 zákroků, úsp. 90,0%.

59:54

Larsen sbírá kotouč ve svém pásmu, na další výpad už hostům nezbývá čas. Je konec, body zůstanou doma!

59:30

Půl minuta do konce, Larsen poslal Hartikainenovi kotouč na kruh. Nyní se o něj bojuje u mantinelu.

59:13

Jekatěrinburg vyhodil kotouč z obranného pásma, Salavat se musí stáhnout za modrou čáru.

58:55

Metsola upaluje na střídačku, Ufa je v šesti!

58:20

Hartikainen chtěl uklidit kotouč k levé tyči, Kovářův beton byl ale znovu o něco rychlejší než zakončení.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:12

Salavat se snaží na inkasovanou branku zareagovat, zpevněná obrana Avta ho ale nepouští do zakončení.

56:04

56:04 Pavel KULIKOV - 3:2

56:04

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
No, nakonec možná ani nedojde! Domácí se necelé čtyři minuty před koncem prosazují a poprvé v utkání jdou do vedení! Bočarov nahrál na mezikruží nikým nehlídanému PAVLU KULIKOVOVI, na jehož laserově přesnou střelu Metsola nestačil zareagovat – 3:2! Asistence: Stanislav Bočarov, Nikita Trjamkin.

55:53

Míříme do závěru základní hrací doby, prodloužení se pomalu ale jistě blíží. Dojde na něj?

55:18

Šumakov chtěl vybídnout jednoho ze svých spoluhráčů ke střele, přihrávka ale adresáta nezastihla.

54:56

Alexejev rozehrál kotouč vpřed, následný výpad Ufy byl ale domácím celkem rychle zneškodněn.

54:18

Metsola zachytil vyhozenou pryž za svou svatyní a přenechal jí Birjukovovi, který vyráží dopředu.

53:45

Sudí se po bitvě o kotouč u mantinelu rozhodl přerušit hru, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

3:2

Branky a nahrávky: 16. Bělousov (Dacjuk, Ch. Genoway), 53. Bočarov (Bělousov), 57. P. Kulikov (Bočarov, Trjamkin) – 10. M. Granlund (Hartikainen, Manninen), 40. M. Granlund (Manninen, Larsen)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, Arzamascev – Sexton, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Šumakov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Ovčinnikov, Obidin, Protapovič – Suslov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, A. Semjonov – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Chochrjakov, Kadějkin – Platt, Kugryšev, M. Vorobjov – Soloduchin, Aljakin, Pimenov – Gimatov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Golovljov, Savenkov.

Diváci: 1 081

06:10 UFA TS Panin, hákování
09:17 UFA 0:1 M. Granlund (Hartikainen, Manninen)
14:45 UFA 2 Gimatov, hákování
15:28 JEK 1:1 Bělousov (Dacjuk, Ch. Genoway)