0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1)

22.12.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 3.81 4.03 1.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Ak Bars Kazaň vyhrál po výborném výkonu na ledě Spartaku Moskva 3:0 a pojišťuje si post nejlepšího týmu KHL, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (19:51:59)
Využití: 0-1.
Tři třetiny, tři góly, každý v jedné. A všechny do sítě Spartaku Moskva. Kazaň potvrdila, že je nejlepším týmem KHL naprosto po zásluze a bere sedmou výhru v řadě. Zápas režíroval Stéphane Da Costa, který třikrát přesně asistoval. Poprvé již v polovině sedmé minuty, kdy po jeho přihrávce našel Dawes na levém kruhu Stanislava Galijeva a ten našel skulinku u pravé tyčky Hudáčka. Po 46 sekundách druhé třetiny inkasoval Spartak podruhé. Da Costa vyhrál buly na Trevora Murphyho a jeho dělová rána prošla přes tři hráče k levé tyči. Domácí se sice snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale naráželi na naprosto precizní defenzívu Kazaně v čele s brankářem Biljalovem. Když v čase 54:09 Da Costa nalajnoval přihrávku křížem na pravý kruh, kde si ke střele poklekl Nigel Dawes a vyšil tvrdou a přesnou ránu k tyči, neměl přesouvající se Hudáček nárok. Brankář Biljalov tak vychytal třetí nulu v sezoně a Kazaň vítězí nad Spartakem 3:0.

59:21

Kazaň má puk ve své moci a může už pomalu oslavovat sedmou výhru v řadě. Ještě ale potřebuje splnit poslední úkol – získat pro Timura Biljalova čisté konto, třetí v sezoně.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetiny a pravděpodobně i celého zápasu.

57:52

Július Hudáček zůstává v brankovišti, patrně i tak zkušený kouč, jako je Oleg Znarok, asi ví, že s tímto zápasem se již nic moc dělat nedá.

57:39

Po zakázaném uvolnění si Ak Bars Kazaň bere oddechový čas. Což je poměrně logická volba.

57:14

Prakticky celé dvě minuty hrál Spartak přesilovku před brankou Kazaně. Jenže po celou dobu si nedokázal vytvořit výraznější střeleckou branku. Ačkoliv čtveřice hráčů Kazaně nyní rozhodně mlela z posledního, to hlavní splnila a neiknasovala.

56:53

Nyní už je čtveřice hráčů Spartaku výrazně unavená.

56:30

Ačkoliv Spartak stále drží soupeře v přesilovkové kazajce, gólová šance nepřichází.

55:54

Pětice hráčů Spartaku kombinuje před Biljalovem. Na levém kruhu si počkal na přihrávku Arťom Fjodorov a tvrdě vypálil. Na bližší tyči byl ale připraven brankář Kazaně.

55:13

Nikita Dyňak zahákoval Emila Djuseho, který vyvážel puk, a dává tak Spartaku ještě maličkou šanci.

54:09

54:09 Nigel DAWES - 0:3

54:09

Kazaň vstřelila branku!
Je rozhodnuto. NIGEL DAWES dostal na pravém kruhu naprosto parádní přihrávku. Kanadský hráč, který dlouho hrál za Astanu, má tak kazašské občanství a reprezentoval Kazachstán i na mistrovství světa, si ještě poklekl, aby dal ráně větší razanci. Július Hudáček se přesouval marně, puk šel přesně k tyči kolem jeho vyrážečky. Troufám si říct, že je rozhodnuto. Asistence: Stéphane Da Costa.

53:44

Za brankou Spartaku byl poměrně jasně podražen Nikita Sokolov a hráči v červeném hlasitě volali po vyloučení. To nenastalo a musí se soustředit opět na bránění oslabení.

53:07

Oleg Znarok už je v ráži, nicméně faktem je, že Jevgenij Kulik prostě puk vyhodil mimo kluziště bez dotknutí kohokoliv či čehokoliv jiného. Toto oslabení přichází pro Spartak v hodně nevhodnou dobu.

53:07

Po buly před Júliusem Hudáčkem se snažil kotouč vyhodit Jevgenij Kulik, jenže touš nabral až moc a sudí nyní zkoumají, zda to bude za dvě minuty či nikoliv.

0:3

Branky a nahrávky: 7. Galijev (Dawes, S. Da Costa), 21. T. Murphy (S. Da Costa), 55. Dawes (S. Da Costa)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Djuse, Kulik, Serikov, Rylov (A), Sokolov, Zubarev, Pivcakin, Jegorov – Radil, R. Hanzl, Fjodorov – Nikoncev (C), Zubov, Širokov (A) – M. Cyplakov, Kotljarevskij, P. Černov – Šablovskij, P. Medveděv, Juňkov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, T. Murphy, Žuravljov, Jarullin (A), Pedan, Chenkel, Judin – Dawes, V. Tichonov, S. Da Costa – Galijev, Zaripov (C), A. Galimov – Voronkov, M. Gluchov (A), Dyňak – Fisenko, K. Petrov, Cormier – Jemec.

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Konstantin Olenin – Nikita Viljugin, Dmitrij Sivov

04:28 SPM 2 Nikoncev, hákování
05:25 SPM 2 Kulik, vysoká hůl
06:35 KZN 0:1 Galijev (Dawes, S. Da Costa)
09:02 KZN 2 Judin, držení
20:46 KZN 0:2 T. Murphy (S. Da Costa)