Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HC´ 05 Banská Bystrica

7:1

konec (0:0, 5:1, 2:0)

09.10.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 3. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.6 4.7 4.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V poslednej tretine Bystričania nepredviedli žiadne prekvapenie, Poprad svoje vedenie zvýšil gólmi Skokana a Svitanu a zvíťazil nad Banskou Bystricou vysoko 7:1. (20:20:54)

59:28

Matúš Paločko prehodil na Bjalončíka, toho však vytláčal k mantinelu Welsh.

58:39

Domáci rozohrávajú z obranného pásma, rozhodne sa nemajú kam ponáhľať.

58:01

Z pravého kruhu zakončoval Tamáši, jeho strelecký pokus skončil v lapačke gólmana Vošvrdu.

57:40

Popradčania získali pásmo, Erving to nahadzoval od modrej čiary, Adam Vay použil svoju vyrážačku.

57:08

Winquist nemal výraznú podporu od spoluhráčov, a tak zo stredného pásma iba nahadzoval na bránu, Vošvrda betónom pokryl.

56:18

Do zápasu sa v priebehu tretej tretiny zapojili už mladíci Faško-Rudáš a Jevoš. Domáci Jevoš teraz strieľal z pravého kruhu, Vay mierne blokovanú strelu dokázal pokryť.

55:28

Vybíral nahodením puku hľadal Luntera, ktorý bojoval o puk pri mantineli proti domácim hráčom.

54:53

Individuálne to chcel skúsiť Vandas, ktorý prenikal po pravom krídle, pretlačil sa pred Vaya, zakončil však iba na jeho betón.

54:09

Poprad dal gól!
Poprad už sa viac-menej zabáva na tomto zápase. Skokan posunul na pravý kruh PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý ideálne zamieril a trafil to strelou do vinkla.
Asistencie: Dávid Skokan, Daniel Brejčák.

53:53

Skokan v útočnom pásme vracial na modrú čiaru Brejčákovi, ktorý si chcel kľučkou vytvoriť lepšiu pozíciu, no veľmi mu to nevyšlo.

53:01

Brejčák s Mistelem sú už na ľade, hrá sa teda v plnom počte na oboch stranách.

52:26

Marek Biro prenikol cez celé ihrisko, dostal sa medzi kruhy a strieľal. Jeho zakončenie bolo blokované a skončilo na zadnom mantineli.

51:46

Vašaš jemne chcel prehadzovať na Kabáča v útočnom pásme, nenašiel ho však plánovanou prihrávkou.

50:57

Sledujeme obojstranné vylúčenie. Matthew Mistele dostáva dve minúty za podrazenie a Daniel Brejčák menší trest za nedovolené bránenie.

50:51

Bystričania ešte napadli domácu rozohrávku, Patrik Lamper sa dostal do streleckej pozície spomedzi kruhov, mieril to však mimo.

50:35

Mistele dostal prenechaný puk na ľavom kruhu od Lampera, prakticky po pár sekundách však oň prišiel a získali ho na hokejky domáci.

7:1

Branky a nahrávky: 21. Handlovský (Preisinger), 22. Lušňák (Dalhuisen), 24. Svitana (Skokan), 35. Haščák (Svitana, Vošvrda), 38. Haščák (Erving), 48. Skokan (Svitana, Haščák), 55. Svitana (Skokan, Brejčák) – 32. Verbeek (Ďatelinka, Vybíral)

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík – Mešár, Lušňák, Matej Paločko – Jevoš

HC´ 05 Banská Bystrica: Gajan (35. Vay) – Biro, Drew, Ďatelinka, Welsh, Demo, Petrinec, Roman, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Sloboda, Verbeek, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Fafrák – Vybíral, Sojka, Lunter

Rozhodčí: Hronský, Baluška – Synek, Kacej

16:53 BBY 2 Winquist, sekání
20:52 POP 1:0 Handlovský (Preisinger)
20:58 BBY 2 Sloboda, vysoká hůl
21:03 POP 2:0 Lušňák (Dalhuisen)