Španělská LaLiga

Deportivo Alavés – Athletic Bilbao

1:0

konec (0:0)

04.10.2020, 14:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • 5. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 3.7 2.98 2.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Druhý poločas nám také nepřinesl příliš mnoho šancí. Nicméně Alavés si šel více za svým vedením, kterého se nakonec dočkal. Bilbao bylo hodně pasivní ve své útočné snaze. V samotném závěru měli největší možnost k vyrovnání, ale Fernando Pacheco v pravou chvíli podržel svůj tým! (15:56:07)
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 4:6. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 20:17.

90+6

90+6

Ještě následoval rohový kop, po kterém je ukončen dnešní zápas.

90+5

Fernando Pacheco dobře u své pravé tyčky zasáhl proti hlavičce soupeře a to byla velká šance pro Bilbao!

90+5

Běží poslední minuta a pro Bilbao poslední šance, jak se dostat k vyrovnávací brance.

90+4

Slibný protiútok Alavésu končí chybnou přihrávkou.

90+3

Míč se pohybuje na polovině hrací plochy a Alavés zatím zvládá koncovku zápasu na výbornou.

90+2

Álex Berenguer si nyní udělal šikovnou kličku na hranici šestnáctky. Následoval centr, kdy míč opustil hrací plochu mimo tři tyče.

90+1

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Edgar Méndez, přichází Javi López.

90

Pět minut nastavuje hlavní sudí, což je ještě dlouhá doba pro hosty!

90

...míč zamířil do vápna, ale obrana Alavésu si poradila a vykopává míč daleko na polovinu soupeře.

89

Standardní situace pro Bilbao, které má šanci zahrozit a případně vyrovnat...

87

Závěr zápasu budou tedy domácí dohrávat v oslabení a uvidíme, nakolik toho využije jejich soupeř, který je ve druhém poločase směrem dopředu hodně pasivní.

86

Rubén Duarte se dokázal během 30 vteřin vykartovat a musí odejít ze hřiště. Nyní udeřil loktem soupeře, navíc v době, kdy nedocházelo k boji o míč. Respektive míč letěl vzduchem a Duarte víc pozoroval míč, než to, co dělá se svou rukou.

85

Žlutou kartu dostává Rubén Duarte (Deportivo Alavés).

83

Míč se dostal až do malého vápna. U míče byl nejdříve Ximo Navarro, který jeje dostává pryč od před brankového prostoru.

82

Florian Lejeune si pohlídal soupeře a odehrává míč na rohový kop.

80

Závěrečná desetiminutovka je před námi a uvidíme, jestli hosté přitvrdí a dočkáme se i z jejich strany nějakých šancí.

79

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre.

78

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Álex Berenguer.

77

Alavés mohl jít vzápětí do dvou brankového vedení. Unai Simón vyrazil nebezpečnou hlavičku ze středu vápna!

76

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Manuel García.

76

Z dobré vzdálenosti vystřelil Rubén Duarte, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

74

Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Alavés využívá tuto standardní situaci a dostává se jako první do vedení. Autorem branky je RODRIGO ELY, který jemně lízl centr od Péreze a míč končí v síti. Asistence: Lucas Pérez.

72

Nakonec byl tento úder nezaviněný a veden neúmyslně. Hra může pokračovat.

71

Hra je nyní přerušena a rozhodčí přes mikrofon konzultuje zákrok na hostujícího hráče, který dostal loktem.

70

Dokonce zápasu nám zbývá dvacet minut hry a stále sledujeme bezbrankový průběh hry. Zatím to vypadá na jeden z těch zápasů bez větších šanci a dobře takticky odehraný.

69

Florian Lejeune faulován a Alavés zůstane u míče.

68

Další roh Bilbaa si hráči rozehráli na krátko a až poté následoval centr na branku, kde si celou situaci pohlídal Fernando Pacheco.

67

Míč zamířil na přední tyč a ani tento roh hostů nepovede k prvnímu otevření skóre.

67

A po tomto nákopu končí míč na rohovém kopu, Pacheco se tak musí mít stále na pozoru.

66

Nedovolený zákrok ve středovém kruhu a hosté budou rozehrávat míč směrem do vápna.

65

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Laguardia, přichází Rodrigo Ely.

64

Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).

63

Ze standardní situace přišel centr na zadní tyč Bilbaa. Hosté si s touto situací poradili bez problémů.

62

Žlutou kartu dostává Unai Núñez (Athletic Bilbao).

60

Hodina hry je za námi a stále sledujeme bezbrankový průběh zápasu. Z velké dálky nyní zkoušel střelu Raúl García a trochu tímto vystrašil Pacheca v jeho brance, který byl trochu dál od brankové čáry. Nakonec míč šel mimo pravou tyč.

59

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Jon Morcillo.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Iker Muniain.

57

Domácí se opět ukázali před brankou soupeře. A opět ukázali, že ve druhém poločase jsou domácí ve vápně aktivnější a přímočařejší.

56

Míč byl odcentrován na přední tyč, kde byl pozorný Florian Lejeune a nyní to bude autové vhazování pro hosty.

55

Ximo Navarro zabránil míči, aby se dostal před branku a je tu roh pro hosty.

54

Lucas Pérez je již na nohou, hůře se na nohy zvedá Víctor Laguardia, který odchází za pomezní čáru.

53

Dva hráči Alavésu se srazili ve vápně Bilbaa a hra je přerušena. Víctor Laguardia a Lucas Pérez ve snaze tečovat centrovaný míč se srazili ve vzduchu.

52

Domácí začali úvodní část druhého poločasu aktivně a uvidíme, jak jim dlouho vydrží tato zvýšená aktivita.

50

Vzápětí se Alavés opět dostal do vápna, kde se domácí snažili reklamovat faul na Josela, ale u rozhodčího nepochodili.

49

Lucas Pérez dobře odcentroval z levé strany a jeho spoluhráč jen o kousek minul skluzem letící míč!

48

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Yuri Berchiche, přichází Mikel Balenziaga.

47

Yuri Berchiche zůstal po souboji na trávníku a vypadá to na předčasný konec v dnešním zápase.

46

Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Lucas Pérez.

46

V prvním poločase jsme mohli vidět jednu chvíli aktivní hru Alavésu a následně přebralo iniciativu hostující mužstvo. Avšak o brankové šance jsme zatím ochuzeni. Oba celky se trápí ve své finální části a bezbranková remíza je zatím zcela spravedlivým rozuzlením prvního poločasu.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45

V závěru prvního poločasu sledujeme spíše takovou překopávanou a nejspíše se úvodní branky v prvním poločase nedočkáme.

43

Míč si hosté rozehráli na krátko a z následného počínání nepřišlo nic nebezpečného.

42

Víctor Laguardia fauloval podle rozhodčího Sanceta. Standardní situace pro hosty.

41

Rodrigo Battaglia byl připraven na hranici šestnáctky a odhlavičkoval další centr soupeře.

39

Bilbao má sice tlak, ale spíše takový "neškodný".

38

Fernando Pacheco musel nyní vyrážet střelu z levé strany. Následně ještě R. García zakončoval, ale jen do boční sítě.

37

Tento útok Bilbaa už vypadal nebezpečně. Iñaki Williams posílal míč před branku, ale míč poslal na paty svého spoluhráče!

35

...ale ani tentokrát se Bilbao nedostalo do vážnějšího zakončení. Fernando Pacheco rozehrává míč na krátko.

34

A nyní standardní situace z podobné pozice, jen z pravé strany....

33

Raúl García se ujal zahrávaní standardní situace. Míč nasměřoval na pravou stranu pokutového území a odtud se míč dostává mimo pokutové území Alavésu.

32

Iñaki Williams se pokoušel dostat míč do vápna, ale trefil nejbližšího bránícího hráče.

31

Půl hodina hry je za námi a po dobré pasáži, kterou měli domácí, jsou nyní aktivnější zase hosté.

29

Z levé strany se k centru dostal Dani García a ve vápně se pokoušel zakončovat další hráč Bilbaa, ale jeho hlavička neměla brankové parametry.

28

Yuri Berchiche vyslal dobrý centr směrem dopředu, ale spoluhráč se nacházel v ofsajdové pozici.

27

Iñaki Williams se nedokázal dostat k přihrávce a soupeř jej lehce odstavil od možnosti dostat se k míči.

26

Ximo Navarro přišlápl soupeře a možná může být rád, že nebyl odměněn žlutou kartou.

25

Nebezpečná malá domů a Unai Simón musel bleskurychle odkopávat míč na polovinu hrací plochy. Domácí celek je v posledních minutách aktivnějším týmem.

24

Unai Núñez odhlavičkoval míč z pokutového území. Následně poslal míč hodně vysoko nad branku hráč Alavésu.

22

Útok Alavése po pravé straně a opět je tu nepřesný centr, který zahnal hráče až k autové čáře. Oba celky se snaží útočit, ale ve finální části jsou často bezzubí.

21

Pere Pons dobře poslal míč na levou stranu, odtud se jeho spoluhráč pokoušel o centr do vápna, ale soupeř srazil míč do autu.

20

Dani García je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.

19

Iñigo Córdoba dostal více prostoru, ale jeho přihrávka na spoluhráče nebyla přesná.

18

Bilbao vhazovalo aut na pravé straně. V krátké době za sebou následoval aut pro domácí celek.

16

Nepřesný útok Alavésu na druhé straně. Unai Simón může v poklidu zahrávat odkop od své branky.

15

Raúl García si naběhl na vysoký míč a ve vápně zkoušel lobem překvapit Pacheca. Lob byl však málo razantní a Pacheca se stihl k míči vrátit!

14

Standardní situace v podání domácích přinesla centr a to bylo vše z jejich snahy hrozit branku soupeře.

12

Z rohového kopu se Bilbau nepodařilo prosadit. Hra se stěhuje na střed hrací plochy.

11

Athletic kombinoval na vlastní polovině... následně přišel dlouhý pas na levou stranu. Hráč odtud chtěl poslat přízemní centr před branku, ale hráč Alavésu skluzem srazil míč na roh.

10

Úvodních deset minut nám nepřineslo žádnou extra šanci a zatím sledujeme vyrovnanou hru.

9

Centr z pravé strany si hráč dokázal ve vápně zpracovat, ale k zakončení už neměl čas a defenzíva Bilbaa dostává míč mimo svou šestnáctku.

8

A další pobídka pro domácího hráče, tentokrát si pro míč přiběhl Unai Simón a chytil jej bezpečně do svých rukavic.

7

Na druhé straně se Alavés prezentoval útokem, který přinesl nepřesné zakončení.

6

Hosté zahrávali po faulu standardní situaci ze střední vzdálenosti. Výsledkem byl centr do vápna, kdy míč nakonec končí mimo pokutové území.

4

Ofsajd nyní přerušil zakončení domácího hráče. Bilbao se pokouší dostat do útoku, ale moc se jim to zatím nedaří.

3

Alavés vyslal dlouhý míč na levou stranu, kdy byl prodlouže hlavičkou do vápna. Zde míč razantně odkopává jeden z hráčů hostí.

2

Hráč Bilbaa si nyní nerozuměl se spoluhráči a poslal míč na levou stranu, kde si nikdo nenabíhal.

1

O první útočnou snahu se pokoušeli domácí, ale pouze zatáhli míč k rohovému praporku, kde o něj přišli.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Deportivo Alavés: F. Pacheco – Laguardia, Lejeune, Navarro – R. Duarte, Pons, Battaglia, Pina, Méndez – Joselu, Deyverson.
Náhradníci: Sivera – Ely, Burgui, García, Guidetti, López, Mahmoud, Marín, Lucas Pérez, Rioja, Sainz.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Unai López, Dani García – I. Córdoba, Sancet, I. Williams – Raúl García.
Náhradníci: Ezkieta – Balenziaga, Kodro, Lekue, Morcillo, Muniain, Paredes, Vencedor, Vesga, Vicente, Villalibre, Berenguer.

Rozhodčí: J. Sanchez.

Deportivo Alavés
Domácí celek nezačal sezónu nejlépe a po čtyřech zápasech jim patří poslední příčka. Mají zatím jen jeden bod a to za remízu 0:0 s Getafe. Ani střílení branek Alavésu příliš nejde, zatím se trefili jen dvakrát. Trojnásobný počet branek naopak inkasovali.
Alavés v minulé sezóně bojoval o záchranu až do posledních zápasů a na začátku nového ročníku to vypadá, že i v této sezóně se bude pohybovat spíše ve spodních patrech tabulky. Nicméně to nám napoví až další odehraná kola, zda tomu tak skutečně bude.

Athletic Bilbao
Hosté taktéž nezačali nejlépe, ovšem na rozdíl od svého soupeře dokázali jeden zápas vyhrát – 2:1 nad Eibarem. V ostatních dvou utrpěli porážku. Bilbao v minulé sezóně ukončilo sezónu na jedenácté pozici a v závěru soutěže si hrálo klidný střed tabulky. Dokonce mělo i šanci zabojovat o evropské poháry, jenže v závěru soutěže se nepotkalo s dobrou formou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.