Extraliga dorostu

HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha

5:3

konec (1:1, 1:1, 3:1)

03.10.2020, 15:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Skupina Střed • Tomáš Lysý (@tomaslysy86), Milan Horák

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála pátý zápas v řadě a páté utkání ze šesti mačů nové sezony, když porazila třetí Spartu 5:3, se s Vámi loučí a hezký den přejí Tomáš Lysý a Milan Horák. (17:59:35)
Krásný hokej je u konce. Po dvou třetinách byl stav 2:2, když v první i ve druhé periodě vstřelily oba týmy po gólu. Ve třetí části se Dukla poprvé dostala do vedení díky trefě Šimona Báti z času 40:32, ale domácí o tři minuty později srovnali. Vyrovnaný a věru pohledný hokej přinesl rozhodnutí ve čtyřiapadesáté minutě. Jonáš Jungwirth nejprve zakončil akci Báti s Coufalem a o 38 sekund později zasadil pátý a rozhodující políček Sparťanům útočník Tomáš Krejčí – 5:3.

59:42

Sparta si ještě bere oddechový čas.

59:42

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Bulík – 2 min., nedovolené bránění).

58:51

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Menzel – 2 min., sevření puku rukou).

57:57

Zakázané uvolnění Sparty.

56:15

Domácí ale hrají poctivě dozadu a prakticky nepouštějí soupeře před branku.

55:00

Sparta má pět minut na to, aby s výsledkem něco udělala.

53:44

Dukla právě vstřelila branku!
Tak tohle je velká rána pro Spartu a myslím, že se z ní Pražané již nevzpamatují. Parádní kombinace na ose Sopotnik – Marhoun, na jejímž konci byl TOMÁŠ KREJČÍ, jenž zblízka překonává Dlouhého a střílí pátý gól Dukly. Myslím si, že je rozhodnuto. Asistence: Alex Marhoun, Just Alojz Sopotnik.

53:06

JONÁŠ JUNGWIRTH jako správný kapitán posílá svůj tým do vedení, když z ideální pozice překonává Dlouhého. Tohle může být důležitý krok ke třem bodům pro Duklu. Asistence: Šimon Báťa, Kevin Coufal.

51:24

Oba celky hrají hodně opatrně, nikdo ve vyrovnaném utkání nechce udělat chybu.

50:00

Polovina třetiny je za námi, v každé z nich dnes padla jedna branka. Další gól by mohl určit vítěze.

48:48

Z osy hřiště střílel Hrbek, ovšem Dlouhý měl dobrý výhled a puk lapí.

48:32

Puk se před brankou odrazil k Sopotnikovi, který byl tímto odrazem trošku překvapený a už neměl tolik času na zakončení.

48:06

Další sparťanská nepřesnost v podobě zakázaného uvolnění.

47:32

Akci Sparty zastavuje ofsajd.

45:15

Sparťanští beci nyní pouze koukali na to, jak je napadá Alex Marhoun, který se navíc mezi kruhy dostal k puku a byl sám před Dlouhým. Zkoušel to pod víko, ale branku přestřelil.

44:38

Střela Hrbka od modré nevykazovala přesnost ani razanci, proto s ním Dlouhý neměl moc problomů.

5:3

Branky a nahrávky: 15. Marhoun (Coufal, Sopotnik), 38. Bulík (Jungwirth, Báťa), 41. Báťa (Jungwirth), 54. Jungwirth (Báťa, Coufal), 54. Krejčí (Marhoun, Sopotnik) – 9. Vašíček (Novák, Bartoň), 35. Höll (Senčák, Port), 44. Vašíček (Klička)

HC Dukla Jihlava: Pulda (Sigmund) – Matějíček, Hrbek, Číhal, Šabatka, Topol, Vovsík, Jeletz – Jungwirth, Báťa, Bulík – Sopotnik, Coufal, Marhoun – Peš, Krejčí, Juřička Trenér: Marek Melenovský

HC Sparta Praha: Dlouhý (Hrabal) – David, Klička, Port, Bartoň, Ludvík, Menzel – Fábry, Kalný, Červenka – Odehnal, Bareš, Valach – Pražák, Senčák, Höll – Novák, Vašíček, Křišťan Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Pokorný – Zídek, Tichý

01:39 SPA 2 Klička, nedovolené bránění
08:20 SPA 0:1 Vašíček (Novák, Bartoň)
14:08 JIH 1:1 Marhoun (Coufal, Sopotnik)
19:56 JIH 2 Šabatka, nedovolené bránění
27:02 JIH 2 Bulík, držení