konec (1:1, 2:0, 3:0)

03.10.2020, 16:00 • Ledovyj dvorec Viťaz • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 1.3 5.75 6.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání:
Ondřej Vitásek (RIG): 0+0, 0 střel, dvě trestné minuty, čas na ledě 21:37. (18:25:31)
Dnešní mač byl vyrovnaný jen v první třetině, kdy se oba týmy rozešly smírně a na gól Kasparse Daugavinše z času 6:19 odpověděl za 62 sekund Lauris Darzinš. To ale byla jediná radost hostí. Ve druhé části totiž byli domácí jasně lepší, což se projevilo i gólově. Ve 31. minutě vstřelil nakonec rozhodující branku Justin Danforth, když sudí usoudili, že střílenou přihrávku od Daugavinše nekopl do branky úmyslně. Za dalších pět minut vedli domácí již o dvě branky, když se krásnou střelou do šibenice prosadil Linus Hultström. Třetí část už patřila jednoznačně domácím, kteří do padesáté minuty soupeře skoro nepustili k brance. V závěru třetiny pak dali tři branky během čtyř minut a tří sekund, když se postupně trefil Pavel Varfolemejev doraženou střelou, poté využil Tedenbyho přihrávku mezi kruhy Kaspars Daugavinš a při rychlém protiútoku zužitkoval Arťom Ivanjuženkov bekhendovou nahrávku od Laričeva před branku – 6:1.

59:38

Ondřej Vitásek dostává dvě minuty za vražení na hrazení, naopak domácí Fjodor Malychin putuje na trestnou kvůli hákování.

59:07

Viťaz právě vstřelil branku!
Obrovská destrukce Dinama v závěru třetiny pokračuje. Celá akce zprvu nevypadala úplně nebezpečně, tím spíše, když Laričev měl před sebou spoluhráče a zatáhl puk až moc na pravý kruh. Jenže odtud přihrál krásně bekhendem před branku na ARŤOMA IVANJUŽENKOVA, na jehož bránění hosté zcela zapomněli. Domácímu křídlu jen stačilo nastavit puk a je z toho třetí gól během čtyř minut v síti Rigy. Asistence: Ivan Laričev, Vitalij Popov.

58:49

Ale ten byl vlastně hodně rychle zastaven. V probíhající poslední minutě má kotouč za brankou Arťom Borodkin a rozjíždí další útok.

58:05

Saša Dergačov jen o kousek nedosáhl na přihrávku před branku, kde dobře číhal. Hosté vyráží do rychlého protiútoku.

57:56

O osudu zápasu je samozřejmě rozhodnuto, za okamžik budou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:14

56:14 Kaspars DAUGAVINŠ - 5:1

56:14

Rozklad Dinama pokračuje. Galimov si vyjel za branku, aby ztlumil nahozený puk a poslal ho po prknech na pravou stranu pro spoluhráče. Jenže hosté ho ztratili a Tedenby jej rychle posunul mezi kruhy na KASPARSE DAUGAVINŠE, který dnes dává ke dvěma asistencím i druhou branku. Asistence: Mattias Tedenby.

55:04

55:04 Pavel VARFOLOMEJEV - 4:1

55:04

Přesilová hra je využitá a Viťaz pečetí dva body z dnešního mače. Pylenkov dostal puk na modrou a z osy hřiště vypálili pořádnou pumelici. Tu sice Galimov přes tečujícího Daugavinše výborně pokryl levým betonem, ale nemohl dělat nic víc než vyrazit puk před sebe. Nepokrytý PAVEL VARFOLEMEJEV se k němu dostal jako první, rychle vystřelil a byť si gólman Dinama opět sáhl na puk, ten nakonec doklouzal těsně za čáru. Asistence: Kaspars Daugavinš, Daniil Pylenkov.

54:37

Tedenbymu se nepodařilo vyvézt puk ze středního pásma do útočné třetiny a domácí začínají opět od své klece.

54:18

Daugavinšovi na vrcholu pravého kruhu utekl puk od hole. Nemohl tak vystřelit a hráči v bílém se opět osvobozují.

53:55

Viťaz již kombinuje před Galimovem.

53:41

Hosté hned po buly vyhazují kotouč až k Ježovovi, což samozřejmě domácím úplně nevadí.

53:29

Jeden takový rychlý mohl být k vidění i nyní, když Zachar Bardakov získal na své modré puk a šel dopředu. Za záchrannou brzdu zatáhl Ernests Osenieks, jenž podrazil soupeře a jde na dvě minuty ven. Což je samozřejmě značná komplikace pro hosty z hlediska vytěžení nějakého bodu v dnešním mači.

53:20

Dinamo se poslední dobou dostává více do hry, Viťaz se zaměřuje už jen na poctivou defenzívu a protiútoky.

52:38

Ani hosté vzápětí nezakončili rychlý protiútok v podání dva na dva.

6:1

Branky a nahrávky: 7. Daugavinš (Danforth, Tedenby), 31. Danforth (Daugavinš, Tedenby), 37. Hultström (Malychin, Varfolomejev), 56. Varfolomejev (Daugavinš, Pylenkov), 57. Daugavinš (Tedenby), 60. Ivanjuženkov (Laričev, V. Popov) – 8. Darzinš (Indrašis)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Vorobej, Katičev (A), Hultström, Golovkov (C), Borodkin, Pautov – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – Grebenščikov, Varfolomejev, Malychin – Děrgačov, Bardakov, Mojsejev – V. Popov, Smolin, Laričev – Ivanjuženkov.

Dinamo Riga: Proskurjakov (41. S. Galimov) – Jaks, Vitásek, Maione, Ošenieks, Tumanovs, Sund, Mamčics – Darzinš (C), Z. Mitchell (A), Indrašis (A) – Gračjov, P. Černov, Stoljarov – Dzierkals, Millers, Prohorenkovs – Gegeris, Komarek, Bucenieks – Krastenbergs.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Viktor Spirin – Alexander Zacharenkov, Alexander Nikolajev

06:19 VTZ 1:0 Daugavinš (Danforth, Tedenby)
07:21 RIG 1:1 Darzinš (Indrašis)
10:29 VTZ 2 Mojsejev, podrážení
19:27 VTZ 2 Hultström, sekání
27:04 RIG 2 Z. Mitchell, hákování
30:32 VTZ 2:1 Danforth (Daugavinš, Tedenby)
32:34 VTZ 2 Hultström, nedovolené bránění
36:10 VTZ 3:1 Hultström (Malychin, Varfolomejev)