29.09.2020, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • Dominik Zajan (@zajan_dominik)

Tipsport: 2.59 4.1 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Toto je ode mne pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a na viděnou u dalších textových přenosů. (17:33:22)
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (CZE) – VTZ, 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:19
Je konec! Hosté z Kazachstánu si domů odvážejí dva body za výhru po prodloužení. V první třetině jsme viděli tři branky. Nejprve v sedmé minutě utkání otevřel skóre Alexandr Sjomin. Za 130 vteřin bylo vyrovnáno. Postaral se o to Linus Videll. Ve čtrnácté minutě šli domácí znovu do vedení. Justin Danforth využil přesilovku a stanovil tak stav 2:1 pro Viťaz. Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli rychlý obrat Nur-Sultanu. Nejprve skóroval Valerij Orechov a za 21 vteřin otočil vývoj zápasu Nikita Michajlis. Ve třicáté minutě bylo opět vyrovnáno. Za Viťaz se prosadil Justin Danforth. Nakonec jsme viděli strhující závěr utkání dvě minuty a sedm sekund před koncem třetí třetiny vrátil Viťazu vedení Zachar Bardakov . Ale ani to nestačilo na vítězství. Minutu a dvacet sekund před koncem poslední části jsme viděli další vyrovnávací gól. Nikita Michajlis dostal parádní přihrávku a poslal puk do sítě. V prodloužení rozhodl o výhře Nur-Sultanu Jesse Blacker .

60:39

60:39 Jesse BLACKER - 4:5

60:39

Barys právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Barys vítězí a z Viťazu si odveze dva body! Linus Videll přihrál na hůl JESEEHO BLACKERA a ten poslal puk mezi betony domácího brankáře. Asistence: Linus Videll.

60:01

60:00

59:34

Barys nyní vytlačil domácí tým z útočné třetiny. Vypadá to, že se bude prodlužovat.

58:40

58:40 Nikita MICHAJLIS - 4:4

58:40

Neskutečný závěr zápasu! Je opět vyrovnáno! Curtis Valk zajel do útočného pásma přihrál rozjetému Jakobu Liljovi, který si sjel až k brankovišti a přihrál přesně na hůl NIKITY MICHAJLISE, který měl před sebou poloprázdnou bránu. 4:4! Asistence: Jakob Lilja a Curtis Valk.

57:53

57:53 Zachar BARDAKOV - 4:3

57:53

Viťaz právě vstřelil branku!
A pozor! Domácí jdou do vedení! ZACHAR BARDAKOV se dostal s pukem před brankáře a dostává domácí družstvo blíže ke dvoum bodům.

57:02

Buly v útočném pásmu Barysu vyhráli hosté. Přesto se k puku dostávají domácí a zakládají protiútok.

56:40

Střelu Daniila Pylenkova pokryl Karlsson. Hra je přerušena. Bude se vhazovat po pravici švédského brankáře.

56:14

Barys usazen v útočném pásmu.

55:37

U touše jsou hokejisté Viťazu, kteří se pokusili dostat k zakončení, neúspěšně.

54:57

Jakob Lilja se hnal do útoku. Jenže neměl potřebnou podporu spoluhráčů a byl v útočném pásmu sám, proto pouze nahodil puk na zadní mantinel.

54:09

Hosté kombinují na své polovině kluziště a vyčkávají na mezírku v obraně Viťazu.

53:14

Danila Moisejev dostal puk do útočného pásma. Tam se ale domácí moc neohřáli, jelikož hosté znovu jedou do útoku.

52:37

Komerční přestávka.

51:47

Hra se vyrovnala. Puk je nyní na hokejkách Viťazu. Ten se snaží dostat do útočného pásma, ale v naprosté většině narazí na útočné modré čáře.

50:59

Justin Danforth se pokusil dostat do šance. Ovšm přihrávku na něj zablokovala obrana Nur-Sultanu.

50:06

Podolsk se po dlouhé době usazuje v útočném pásmu.

49:26

Viťaz se dostal ke kotouči a vyhazuje na polovinu soupeře.

48:55

Domácí pouze vyhazují za bránu Karlssona. Píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v obranné periodě Viťazu.

48:03

Barys je v dosavadním průběhu třetí třetiny aktivnějším týmem. Nyní je znovu v útočné třetině a pokračuje v kombinaci.

47:42

Roman Starčenko pálil z kruhu. Jeho střelu zablokoval domácí obránace!

47:10

Kotouč nyní lítá ze strany na stranu. Barys stále v útočné třetině.

46:28

Kazažský klub usazen v útočném pásmu. Ježov v tomto tlaku ještě nemusel zasahovat.

46:18

45:50

Domácí se pokoušejí proniknout do útočného pásma. Hra ovšem končí v rohu kluziště, kde nyní vznikla tlačenice.

44:53

Fjodor Malychin pálil od modré čáry. Karlsson jeho střelu viděl a schoval ji do klína. Hra přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Podolsku.

44:12

Linus Hultström se dostal ke kotouči v obranném pásmu mohl ho vyvézt. To se mu nakonec nepovedlo, jelikož skvěle zasáhl útočník Nur-Sultanu.

43:16

Barys se usazuje v útočném pásmu. Zatím tomu však chybí střela, která by ohrozila brankáře Ježova.

42:53

Posunutá branka Ilji Ježova. Vhazovat se bude po jeho pravici.

42:07

Viťaz se nyní po delší době dostává k puku. Jejich útok ovšem zastavila pozorná obrana Nur-Sultanu..

41:32

Puk je stále na hokejkách hostujících hráčů, kteří se teď pokusili dostat do útočného pásma, leč neúspěšně.

40:49

Hosté kombinují na vlastní polovině a snaží se vymyslet nějakou akci, která by ohrozila domácího brankáře Ilju Ježova.

40:01

Úvodní vhazování vyhrál domácí tým. Ten se nyní žene do útoku.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Nejprve hosté během dvaceti sekund otočili utkání. Valerij Orechov a Darren Dietz se postarali o vedení Barysu. To trvalo jen ctyři minuty, když kanadský útočník Justin Danforth využil přesilovou hru a srovnal na průběžných 3:3.

40:00

39:32

Alexandr Sjomin se jestš dosatl ke střele. Jeho pokus, ale obrana Barysu srazila.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:33

Barys se ještě před koncem druhé třetiny snaží vstřelit branku. Aktuálně se mu nedaří dostat k plnohodnotné střele, která by měla gólové parametry.

37:31

Viťaz znovu v útočném pásmu. Svjatoslav Grebenščikov se dostal k zakončení, které mu ovšem nesedlo a Karlsson neměl problém tento pokus pokrýt.

36:40

Tohle zakázané uvolnění nebude. Alexandr Děrgačov stihl puk dojet ještě dříve než přejel brankovou čáru.

36:02

U puku je nyní Viťaz. Ten má ale problémy se dostat přes útočnou modrou čáru.

35:35

Barys znovu v útočném pásmu. Nahození hostujícího obránce vyrazil Ježov.

35:00

Phil Varone obral domácího hokejistu ve středním pásmu. Následně zamířil do protiútoku a dostal se i ke střele. Tu však Ježov vyrazil do rohu kluziště.

34:32

Hosté se teď zmohli pouze na zakázané uvolnění. Hra se znovu stěhuje před Karlssona.

34:05

Jurij Pautov pálil od modré čáry. Branu Barysu však netrefil. Domácí přesto zůstávají u kotouče a v útočném pásmu.

34:01

Karlson schoval střelu domácího obránce do lapačky. Následuje komerční přestávka. Poté se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

33:22

Viťaz se po dlouhé době usadil v útočném pásmu. Zatím tomu chybí střela, která by ohrozila brankáře Nur-Sultanu.

32:44

Domácí hokejisté mají puk na svých hokejkách a kombinují ve svém obranném pásmu.

32:33

30:33

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., podrážení).

29:32

29:32 Justin DANFORTH - 3:3

29:32

Je znovu srovnáno! Kaspars Daugavinš vyhrál buly v útočném pásmu. Kotouč se dostal k volnému JUSTINU DANFORTHOVI, který střelou zápěstím nedal hostujícímu brankáři šanci. Asistence: Kaspars Daugavinš.

29:28

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Maxim Musorov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:37

Barys usazen v útočném pásmu. Dva góly během dvaceti sekund evidentně hosty nakopli.

25:07

25:07 Darren DIETZ - 2:3

25:07

Barys otáčí skóre zápasu! Curtis Valk přihrál na modrou čáru, kde se pohyboval DARREN DIETZ, který lehkým nahozením prostřelil Ježova. Asistence: Curtis Valk a Nikita Michajlis.

24:48

24:48 Valerij ORECHOV - 2:2

24:48

Je vyrovnáno! Roman Starčenko se s pukem dostal k mantinelu a přihrál mezi kruhy přesně do místa, kde se nacházel VALERIJ ORECHOV. Ten poslal puk do sítě krásnou střelou zápěstím. Asistence: Roman Starčenko a Linus Videll.

24:10

V obrovské šanci Mattias Tedenby! Ten dostal přihrávku před brankoviště, ale švédského brankáře nepřekonal.

23:39

Domácí kombinují na vlastní polovině a čekají na nějakou mezírku v obraně Barysu.

22:27

Svjatoslav Grebenščikov ujel hostující obraně a už mířil na Karlssona. Ten jeho nájez vyrazil před sebe. Následné dorážky Fjodora Malychina skvěle pochytal švédský brankář.

21:31

Pavel Vorobej stihl dojet k puku dřív než Matt Frattin. Zabránil tak hrozivému přečíslení dva na jednoho. Důležitý souboj.

20:20

Uvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí. Za útočnou modrou čáru se však nedostali a u puku je aktuálně Nur-Sultan, který se usazuje v útočném pásmu.

20:01

V první třetině dnešního utkání měli více ze hry domácí hokejisté, kteří po zásluze vedou. Skóre otevřel v sedmé minutě utkání Alexandr Sjomin. Vedení vydrželo Viťazu jen sto třicet vteřin, kdy vyroval Linus Videll. Ve čtrnácté minutě Viťaz využil přesilovou hru a šel znovu do vedení. Karlssona prostřelil kanadský útočník Justin Danforth . Po první třetině je tedy stav 2:1.

20:00

19:49

Ježov předvedl další zákrok. Tentokrát proti střele Alexeje Makljukova. Hra je znovu přerušena.

19:00

Běží poslední minuta první třetiny.

18:53

Nyní to zkoušel Alichan Asetov, ale jeho útok zastavili domácí již za modrou čárou.

18:04

Curtis Valk se snaží udržet puk na své hokejce. Ovšem jsou u něj hned dva obránci domácích, kteří tohoto útočníka přimáčkli na hrazení.

16:49

16:35

Anton Sagadějev se chtěl individuálně prosadit v útočném pásmu. Nakonec se dostal i k zakončení, ale s tím neměl Ježov žádné problémy.

15:50

Další střela Děrgačova. Jenže tato byla zablokovaná hostujícím obráncem, který následně vyhazuje až za branku Viťazu.

15:26

Domácí si nyní v přesilové hře vytvořili tlak. Střelu Alexandra Děrgačova schoval Karlsson do klína. Bude se vhazovat po levici švédského brankáře.

14:49

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alexej Makljukov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:06

13:06 Justin DANFORTH - 2:1

13:06

Viťaz jde znovu do vedení! Nutno dodat, že teď to udělali domácí krásně. Linus Hultström dostal puk na modré čáře a přihrál ho na kruh, kde stál Kaspars Daugavinš, který kotouč zpracoval a přihrál na hokejku JUSTINA DANFORTHA, který střelou z první trefil pod horní tyč. Asistence: Kaspars Daugavinš a Justin Danforth.

12:23

Barys vyhodil a domácí musí začít od svého brankáře. Čas jejich přesilové hry, ale rychle plyne.

11:53

Domácí jsou usazeni v útočném pásmu. Zatím je to bez nějaké střely, která by ohrozila hostujícího brankáře.

11:31

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nikita Michajlis.

11:14

10:54

Šanci Viťazu zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:39

Nur-Sultan kombinuje ve svém obranném pásmu. Hokejisté Viťazu teď skvěle brání svoji modrou čáru a hosté mají problém přes ni přejit.

09:14

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

08:38

08:38 Linus VIDELL - 1:1

08:38

Barys využívá přesilovku a je vyrovnáno! LINUS VIDELL dostal přihrávku podél modré čáry od Jakoba Lilji a ihned po zpracování krásnou střelou zápěstím prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jakob Lilja a Darren Dietz.

07:49

Viťaz se osvobozuje. Hosté musí znovu začít od svého brankáře.

07:29

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Zachar Bardakov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

06:28

06:28 Alexandr SJOMIN - 1:0

06:28

A máme tu první gól! Alexandr Děrgačov vyhrál vhazování v útočném pásmu. Puk se dostal na hokejku ALEXANDRA SJOMINA, který vystřelil, ale neuspěl jeho střela byla zablokovaná. Jenže puk se znovu odrazil na hůl SJOMINA a jeho druhá střela skončila pod horní tyčí. 1:0! Asistence: Alexandr Děrgačov.

06:20

Justin Danforth ve středním pásmu nabral rychlost a přihrál Daniilu Pylenkovovi. Ten vyslal střelu z pravého kruhu. Karlsson jeho střelu viděl a schoval do klína.

05:34

U puku jsou hokejisté Barysu, kteří se ze všech sil snaží ohrozit Ježova. Ten zatím odolává.

04:17

Akci domácích zastavila píšťalka čárového rozhodčího. Píská se postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:14

03:29

Pavel Vorobej střílel od modré čáry. Karlsson jeho střelu vyrazil do rohu kluziště. Domácí jsou stále usazeni v útočném pásmu.

02:55

Hosté se osvobozují. Hokejisté Viťazu musí založit další akci.

02:14

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Valerij Orechov – 2 min., držení).

01:50

Darren Dietz nyní vyčkává za svou brankou. Oba týmy střídají.

01:11

Viťaz se poprvé v dnešním utkání usazuje v útočném pásmu. Zatím tomu však chybí střela, která by ohrozila hostujícího brankáře.

00:28

Hosté si vytvořili první šanci. Střelu Dietze vyrazil Ježov. Následné vyhození Viťazu končí až za brankou Barysu. Píská se zakázané uvolnění.

00:01

Oba týmy jsou již připravené na začátek utkání.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Jeřábek, Hultström, Voronkov, Vorobej, Pautov, Katičev (A) – Daugavinš, Danforth, Tedenby (C) – A. Sjomin, Děrgačov, Moisejev – Bardakov (A), Malychin, Grebenščikov – Smolin, V. Popov, Gončarov.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Ortio) – Makljukov (C), Dietz, Heatherington, Blacker, Lintuniemi, Orechov, Gajtamirov – Panjukov, Varone, Frattin (A) – Videll, Šestakov (A), R. Starčenko – Michajlis, Valk, Lilja – Asetov, Sagadějev, Ševčenko – Musorov.

Rozhodčí: Gashilov, Hribik – Kuchava, Lazarev.
Československá stopa v utkání.

Jakub Jeřábek (VTZ) – obránce
Poslední vzájemný zápas.

Barys Nur-Sultan : HC Viťaz Moskevská oblast 3:2 sn.

Branky a nahrávky: 40. Frattin (Sagadejev, Michajlis), 44. R. Starčenko (Michajlis), rozh. náj. Varone – 5. Hultström (Malychin, Daugavinš), 34. Daugavinš (Děrgačov)

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Samat Danijar, Heatherington, Metalnikov, Kleščenko, Makljukov (A), Orechov, Gajtamirov – Varone, Frattin, Musorov – Videll (A), Valk, Lilja – R. Starčenko (C), Sagadejev, Michajlis – Petuchov, Grenc, Akolzin – Šestakov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Jeřábek, Pylenkov, Katičev, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Voronkov – Danforth, Daugavinš (A), Tedenby – A. Sjomin (C), Malychin, Mojsejev – Grebenščikov, Děrgačov, Šaporev – Smolin, V. Popov, Laričev – Ivanjuženkov.
Barys Nur-Sultan
Hokejisté Barysu se nachází na osmé pozici. Ta zaručuje účast ve vyřazovací části soutěže. Na deváté místo má kazažský klub náskok jedenácti bodů. V posledních pěti utkáních vyhráli hosté tři zápasy z pěti. Nejdříve srazili Chabarovsk, poté porazili finský Jokerit a v posledním zápase zvítězili nad Dynamem Moskva. Nejproduktivnějším hráčem Barysu je Švéd Jakob Lilja. Lilja v letošním ročníku nasbíral dvacet osm bodů za sedmnáct branek a jedenáct asistencí. Ve většině zápasů střežil branku Barysu finský brankář Joni Ortio. Ten má za třicet jedna zápasů 91.38% úspěšnost zákroků. Průměr inkasovaných gólů na zápas finského brankáře je 2.55. Ortio v letošní sezóně vychytal dvě čistá konta.
HC Viťaz Moskevská oblast
Domácí hokejisté se nachází na devátém místě. Na postupovou, osmou příčku, ztrácí pouhý bod. V posledních pěti utkáních získal Viťaz pouze tři body. A to za jednu výhru, proti Novosibirsku a jednu prohru po prodloužení, když padl s týmem ze Soči. Nejproduktivnějším hráčem Viťazu je Kanaďan Justin Danforth. Ten v dosavadním průběhu letošního ročníku KHL získal solidních čtyřicet čtyři bodů za sedmnáct branek a sedmadvacet asistencí. Nejčastěji nasazovaným brankářem je čtyřiatřicetiletý Ilja Ježov. Ten odchytal již třicet jedna zápasů. Jeho úspěšnost zákroků je 91.81% a průměr inkasovaných gólů na zápas má 2.62.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zápas je kvůli karanténě Barysu odložen. (06:28:58)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.