Play-off NHL

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning

4:5

po prodl. (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3

26.09.2020, 02:15 • Rogers Place, Edmonton, AB • Finále • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.25 3.95 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tampa Bay dnes zvítězila 5:4 po prodloužení a ve finálové sérii vede už 3:1 na zápasy. Už zítra se tak může její současný tým stát držitelem druhého Stanley Cupu v historii klubu přesně po šestnácti letech.

Svěřenci Jona Coopera sice byli v úvodní periodě aktivnější, ovšem Dallas vstřelil dvě branky z pouhých tří střel mezi tři tyče. Těsně před první pauzou ale snižoval Brayden Point, takže po první dvacetiminutovce platil stav 2:1 pro Dallas. Ve druhé třetině se Dallas zlepšil, jenže dvakrát inkasoval z dnes velmi kvalitních přesilovek hostů. Do třetí třetiny se šlo za stavu 3:3. Sledovali jsme opravdu vyrovnanou partii, při které měly obě mužstva šance k rozhodnutí. Na gól Killorna ale odpověděl Pavelski, takže vůbec poprvé v sérii se hrálo prodloužení. Dallas v něm svou přesilovku nevyužil, zatímco Tampa ano. Rozhodující trefu si připsal Kevin Shattenkirk.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního rána. Na počtenou! (05:44:18)

Tampa právě vstřelila branku!
Tampa Bay Lightning dává rozhodující gól a rázem je jedinou výhru od zisku Stanley Cupu! Po vhazování se kotouč dostal k Maroonovi, jenž přihrál na modrou čáru Hedmanovi, který ještě na vrcholu kruhu uvolnil KEVINA SHATTENKIRKA. Zadák Tampy vypálil velmi přesně k zadní tyči. Anton Chudobin měl zakrytý výhled, takže zakročit nedokázal. 4:5 po prodloužení. Asistence: Victor Hedman a Patrick Maroon.

66:27

Michail Sergačjov se natlačil před bránu, ale střelou nad vyrážečku neuspěl. Anton Chudobin své spoluhráče podržel.

66:01

Nyní se už hosté usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

65:25

Buly vyhráli domácí, kteří se ihned osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

65:10

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., podrážení).

64:55

Nikita Kučerov pálil v ponechané výhodě těsně vedle bližší tyče. Za okamžik však čeká také Blesky přesilovka.

64:03

Jan Rutta ale po vhazování útočné pásmo neudržel. Tampa se tak musí vracet na svou polovinu kluziště.

63:49

Nyní zase zahrozila Tampa. Dallas se musel ubránit vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

62:37

Početní výhoda Dallasu využita nebyla. Tampa Bay hraje v plném počtu.

62:24

Domácí i nadále kombinují v útočném pásmu, ale Andrej Vasilevskij velmi dobře odolává.

61:50

Přesilovka Dallasu pokračuje, ale tentokrát už v klasickém formátu pěti proti čtyřem.

61:24

Ránu Tylera Seguina dokázal zablokovat slovenský bek Erik Černák.

60:52

Miro Heiskanen pálil po kvalitní přihrávce Gurjanova. Trefil však připravenou vyrážečku hostujícího brankáře.
Trenér Rick Bowness si bere oddechový čas, neboť Dallas bude hrát přesilovku čtyř proti třem, která bude trvat 55 sekund.

60:37

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., držení).

60:12

Tyler Seguin byl po pár sekundách před bránou Tampy faulován. Dallas bude hrát přesilovku.

60:01

Třetí třetina nám skončila a také po ní platí vyrovnaný stav, takže vůbec poprvé ve finálové sérii se bude hrát prodloužení. Tampa měla k výhře blíže, neboť ve 47. minutě skóroval Alex Killorn. Dallas ale zabojoval a i přes nevyužitou přesilovku nakonec dokázal vyrovnat. Joe Pavelski se prosadil i se štěstím a také on vsítil svou druhou branku v utkání. Sledujeme velice vyrovnaný zápas, kterému asi stav 4:4 odpovídá.

Střely na bránu po 3. třetině: 28 – 31

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53

Anthony Cirelli málem rozhodl zápas v úplném závěru třetí třetiny. Bránu Dallasu při svém pokusu z kruhu ale nakonec minul.

59:31

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., nedovolené bránění).

59:07

Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. Hraje se ve středním pásmu.

58:32

Goodrow vystřelil z mezikruží. Jeho pokus ale nebyl moc přesný a také ani příliš povedený.

58:05

Nečekaná střela v podání Ryana McDonagha byla pro domácího gólmana pořádně nepříjemná. Anton Chudobin ale nakonec jako magnet puk v moci udržel.

57:49

Corey Perry sice byl přitlačen na mantinel, ovšem své defenzivní úkoly si dokázal splnit.

57:13

Po střele Michaila Sergačjova z levého kruhu dokázal Anton Chudobin zasáhnout. Po komerční přestávce budeme pokračovat.

56:27

Dallas ale postupem času přebral iniciativu a nyní si díky Alexandru Radulovovi vytvořil zajímavou střeleckou pozici. Andrej Vasilevskij ale také tomuto náporu odolal.

55:22

Anton Chudobin měl plné ruce práce se zákrokem. Na druhou stranu ale vyrazili také domácí, kteří vystřelili zásluhou Denise Gurjanova. Vasilevskij zakročil.

54:38

Barclay Goodrow se málem dostal k dorážce kotouče po zablokované střele od modré čáry.

53:58

Tampě se nyní moc nepovedl postup vpřed. Dallas se ubránil bez větších potíží.

53:06

Heiskanenova přihrávka na pravou stranu sice měla oči, ovšem Corey Perry si neposedný puk nepřebral.

52:40

Máme zde komerční přestávku. Uvidíme, jestli se oba celky budou tlačit za rozhodnutím zápasu už v základní hrací době.

51:35

51:35 Joe PAVELSKI - 4:4

51:35

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí ale rychle po své přesilovce vyrovnávají skóre. JOE PAVELSKI vypálil z pravé strany do připravené vyrážečky Vasilevského, od které se puk odrazil, pro Tampu velmi nešťastně, do těla Kevina Shattenkirka a poté až za brankovou čáru. Výbornou práci navíc těsně před brankovištěm odvedl Tyler Seguin. Stav je tak znovu nerozhodný! 4:4. Asistence: Tyler Seguin a Miro Heiskanen.

51:16

51:09

Jason Dickinson se snažil překvapit Vasilevského z velkého úhlu. Posledně jmenovaný si ale dobře pokryl bližší tyč.

50:25

Stars se však zatím pořádně neusadili v útočném pásmu. Andrej Vasilevskij na svůj premiérový zákrok v této přesilovce domácích čeká.

49:28

Ondřej Palát inkasoval hit, při kterém přišel o hokejku. Po nepřesné přihrávce Radulova si však český útočník vzal náčiní zpět a mohl pokračovat ve hře tím, že vyhodil puk k bráně Dallasu.

49:16

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., držení).

49:07

Po zásahu Antona Chudobina ale Tampa dokázala vybojovat útočnou třetinu.

48:42

Dallas zatopil pod kotlem. Nyní se hokejisté v zelených dresech dokázali usadit v útočném pásmu.

48:01

Alexandr Radulov měl před sebou poměrně velkou šanci k vyrovnání! Ruský sniper rychle vystřelil po přesné křižné přihrávce od modré čáry. Rána z prvního doteku ale skončila ve Vasilevského lapačce.

47:33

Nepříliš přesná přihrávka Tampy skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

46:41

46:41 Alex KILLORN - 3:4

46:41

Tampa jde vůbec poprvé v dnešním utkání do vedení! Michail Sergačjov posunul za bránu ALEXI KILLORNOVI, jenž si vybruslil na pravý kruh, odkud z otočky pohotově vystřelil. Prudký pokus zkušeného útočníka zamířil přesně do horního růžku u zadní tyče, navíc ještě cinkl o tyč. 3:4. Asistence: Michail Sergačjov a Anthony Cirelli.

46:16

Joel Kiviranta si nabruslil na levé křídlo, odkud rychle zakončil. Útočník Dallasu okamžitě vypálil a vůbec nebyl daleko od vstřelení branky. Vasilevskému touš poskočil až za něj na brankoviště, ale v tomto prostoru si hostující obránci rychle poradili s vyhozením.

45:41

Puk opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení nás čeká vhazování na středovém kruhu.

44:40

Dallas zatím ve třetí třetině nevystřelil. Aktivita v úvodu části je na straně Lightning.

44:03

Po několika nepřesných přihrávkách se hraje ve středním pásmu. Puk drží na holích hokejisté Tampy.

42:58

V obrovské šanci se ocitl Verhaeghe, jenže Chudobin jej levým betonem vychytal. Následně se před bránou Dallasu vytvořil obrovský závar, po kterém však kotouč v brance neskončil. Černá guma se dostala také do mezikruží k holi McDonagha, jenže zadák Tampy už tolik potřebného prostoru ke střele neměl.

42:29

Sergačjovova zadovka na Paláta mířila do ofsajdu. Vůbec poprvé ve třetí třetině je hra přerušena.

41:49

Anton Chudobin vyrazil puk před sebe. Následně si jej dojel Andrej Sekera, jenž se snažil rozehrát.

41:13

Anthony Cirelli šikovně nestavil hokejku před bránu. Jemnou tečí ale přesně nezakončil.

40:15

Jamie Benn hledal před bránou Radulova, před kterým ale zasáhl Jan Rutta. Na modré čáře navíc kotouč přeskočil Klingbergovi hůl, takže se domácí museli vracet dozadu.

40:01

Druhá třetina je za námi a průběžný stav je nerozhodný 3:3. Tampa ve druhé periodě vstřelila dvě branky, obě navíc padly v početních výhodách. Dallas se však mnohem častěji tlačil ke střelám, takže na třetí třetinu se rozhodně můžeme těšit. Vše je dnes otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině: 17 – 23

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:26

O puk se nyní bojuje u mantinelu ve středním pásmu. Vypadá to ale, že oba celky půjdou do kabin za smírného stavu.

38:54

38:54 Yanni GOURDE - 3:3

38:54

Tampa dává další gól v přesilovce. Michail Sergačjov posunul od modré čáry na pravou stranu Kučerovovi, jehož přízemní střelu domácí obránci zablokovali. Pohotový YANNI GOURDE ale okamžitě dorazil kotouč do protipohybu Antona Chudobina. 3:3. Asistence: Nikita Kučerov a Michail Sergačjov.

38:44

Tampa kombinuje v útočném pásmu a zatím je celkem nebezpečná.

38:08

Kučerov se snažil domácího brankáře překvapit rychlou ranou z pravého kruhu. Zařízení ale netrefil.

37:34

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Andrew Cogliano – 2 min., hákování).

37:34

Anton Chudobin vychytal Victora Hedmana ve vyložené pozici na levém kruhu. Nechybělo moc a bylo by vyrovnáno.

37:14

Jamie Benn posunul na modrou čáru Johnu Klingbergovi, jenž rychle pálil. Svou střelou ale našel hruď hostujícího brankáře.

36:50

Je nutné říct, že Dallas ve druhé periodě rapidně zvýšil svůj počet střel na bránu a obraz hry srovnal.

36:37

Tyler Seguin našel po rychlém manévru střílejícího Joela Hanleyho, jehož pokus zápěstím Vasilevskij moc dobře viděl.

36:06

Tvrdou střelu domácích od modré čáry dokázal Patrick Maroon srazit do rohu kluziště.

35:36

Corey Perry dokázal zastavit na vlastní modré čáře důrazného Paquetta. Oba celky bojují o každý centimetr ledu.

34:59

Dallas znovu pouze nahazuje za bránu Tampy. Hokejisté v zelených dresech jeli o pár sekund později rychle střídat.

34:16

Andrej Vasilevskij přidržel puk za bránou. Poté přesně přihrál spoluhráči do strany.

33:50

Brayden Point přihrál do strany Hedmanovi, jehož nepříjemnou střelu musel Anton Chudobin krotit nadvakrát.

33:10

Černák se objevil zpět na ledě a málem vyrazil do samostatného úniku. Zadáci Stars dokázali na poslední možnou chvíli touš srazit do bezpečí.

32:47

Hned vzápětí přišla hned po buly další střela, tentokrát z hokejky Heiskanena. Vasilevskij byl znovu pozorný.

32:42

John Klingberg nenápadně nahodil od modré čáry. Andrej Vasilevskij si ale našel puk v lapačce.

31:58

Nyní se však Dallas před bránou Tampy neusadil. Hosté znovu odpálili přes všechny čáry.

31:24

Radulovovu přihrávku od mantinelu vyrazil Vasilevskij před sebe. Se zbytkem mu pomohli bránící hráči, kteří puk vyhodili.

31:10

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., držení).

30:55

Jason Dickinson využil své robustní postavy, díky které si zpoza brány najel na levý kruh. Vasilevskij jej ale vychytal pravým ramenem.

30:33

Andrej Vasilevskij vytáhl svůj první perfektní zákrok dnešního zápasu. Mattias Janmark si sklepl nahozený puk a rázem měl před sebou při bekhendovém zakončení poloprázdnou bránu. Vasilevskij ale levým betonem kotouč dokázal vykopnout. Dallas byl velice blízko ke čtvrté brance.

30:02

Dallas pokračuje v aktivitě. Nyní se snažil získat převahu nad kotoučem v útočném pásmu.

28:26

28:26 Corey PERRY - 3:2

28:26

Dallas se opět dostává z ničeho nic do vedení! Tyler Seguin se natlačil před bránu Vasilevského, ovšem přes hůl Sergačjova zakončit nedokázal. Přesto vyprodukoval už v nepříliš ideální pozici parádní přihrávku do brankoviště. COREY PERRY už měl jednoduchou práci, protože doklepl puk do úplně prázdné svatyně. 3:2. Asistence: Tyler Seguin a Mattias Janmark.

28:00

Ryan McDonagh vyčkává za bránou Tampy na nabídku svých spoluhráčů.

27:13

Šikovná přihrávka Jana Rutty našla Nikitu Kučerova, který pálil velice tvrdě. Měl však smůlu, že bránu Dallasu o kousek přestřelil.

26:53

Chudobin zasáhl špičkou betonu proti dorážejícímu Alexi Killornovi, jenž si velmi nepříjemně najel před bránu.

26:29

Anton Chudobin musel dávat pozor na nahození od modré čáry. Do rozehrávky se nezapojil, neboť raději touš skryl pod lapačkou.

25:46

Roope Hintz zůstal ležet na ledě v nehokejové pozici. Jeho střet s Tylerem Johnsonem byl celkem nešťastný, neboť centr Dallasu dojel v pádu k mantinelu, do kterého nepříjemně narazil. Vypadá to, že Hintz v tuto chvíli ve hře pokračovat nebude.

25:08

Nepřesnou přihrávku hostů si musel za svou svatyní dojet Chudobin, jenž se zapojil do rozehrávky.

24:23

Opět je hra přerušena. Vzápětí se bude vhazovat znovu ve středním pásmu. Kotouč totiž opustil hrací plochu.

23:36

Tampa je po vyrovnání skóre při chuti. Dallas stále spoléhá na své poněkud defenzivnější herní pojetí.

22:08

22:08 Brayden POINT - 2:2

22:08

Tampa vyrovnává průběžný stav, protože využívá svou druhou přesilovku. BRAYDEN POINT si před bránou Antona Chudobina vyčkal na pobídku Killorna zpoza ní a ihned poté ze vzduchu dostal černou gumu do sítě. Ruský brankář v rychlosti reagovat nestačil. 2:2. Asistence: Alex Killorn a Nikita Kučerov.

21:50

Nikita Kučerov střílel velice nepříjemně z voleje z pravého kruhu. Chudobin stačil puk vyrazit pravým betonem.

21:38

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., podrážení).

21:28

Útočnou akci Dallasu zastavil ofsajd. Za okamžik tak přijde buly ve středním pásmu.

20:46

Úvodní minuta druhé části je celkem opatrná. Victor Hedman přidržel kotouč za bránou Tampy a hledá co nejlepší řešení k rozehrávce.

20:01

Skončila nám první třetina, která nabídla poměrně nízký počet střeleckých pokusů, ale také nabídla hned tři branky. Dallas je maximálně efektivní, jelikož využil hned dvě ze svých pouhých tří ran. V 8. minutě otevřel skóre Klingberg, na nějž navázal o 11 minut později Pavelski. Těsně před sirénou ale snížil Point, takže do kabin se jde za stavu 2:1 pro Dallas.

Střely na bránu: 3 – 8

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27

19:27 Brayden POINT - 2:1

19:27

Ale nyní už je vše jinak! Tampa využívá svou rychlou akci a pár sekund před koncem třetiny snižuje skóre. Shattenkirk našel ve středním pásmu Ondřeje Paláta, jenž krásnou průnikovou přihrávkou oslovil BRAYDENA POINTA v samostatném úniku. Elitní centr Lightning dokázal vymíchat Chudobina a bekhendovým blafákem zakončit přesně. 2:1. Asistence: Ondřej Palát a Kevin Shattenkirk.

18:53

Tampa se znovu hnala vpřed, jenže Maroon si nedokázal zkrotit skákavý touš. Tampa se snaží opticky více tlačit, ale góly střílí zatím jen Dallas.

18:28

18:28 Joe PAVELSKI - 2:0

18:28

Dallas se podruhé v utkání prosazuje! Andrej Vasilevskij inkasuje druhý gól z teprve třetí střely Dallasu v první periodě. Radulov posunul k mantinelu Bennovi, jehož přihrávka na pravou stranu našla osamoceného spoluhráče, kterým byl JOE PAVELSKI. Zkušený útočník zakončil rychlou střelou naprosto přesně. 2:0. Asistence: Jamie Benn a Alexandr Radulov.

18:16

Johnson byl při přechodu za útočnou modrou čárou přitlačen na mantinel. Vpřed tak mohou domácí.

17:46

Dallas se ve vlastním pásmu dostal pod tlak. Tampa kombinuje v rohu kluziště.

16:56

Victor Hedman si musel odražený puk dobruslit jako první, jelikož byl okamžitě atakován Kivirantou.

16:03

Tyler Johnson z těsné blízkosti jen těsně minul bránu. Zřejmě byl navíc zasažen holí soupeře do obličeje, jenže vylučovat se tentokrát nebude.

15:52

15:23

Z přesilové hry Tampy zbývá už jen 29 sekund. Hra je momentálně přerušena, ale Tampa bude mít výhodu vhazování v útočné třetině.

14:50

Nyní už Esa Lindell odpaluje puk přes všechny čáry z vlastního pásma. Do hry se musel zapojit i Andrej Vasilevskij.

14:25

Tyler Johnson nabil až k modré čáře Sergačjovovi, jehož razantní pokus skončil těsně vedle brány. Chudobin si posléze musel pohlídat nepříjemný odraz od mantinelu, což se mu povedlo slušně.

13:52

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., hákování).

13:38

Sergačjov pálil z vrcholu kruhu hned po vyhraném vhazování. Svatyni Dallasu o pár čísel přestřelil.

12:55

Joe Pavelski se snažil protlačit k volnému kotouči, ale až k ráně se neprobil. Obranná dvojice hostů zafungovala celkem slušně.

12:29

Nepřesná rozehrávka hostujícího celku končí zakázaným uvolněním. Za okamžik nás čeká buly před bránou Tampy.

12:16

Anton Chudobin zachytil dalekonosné nahození do lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před bránou Dallasu Stars.

11:42

Kučerov předal do tandemu Goodrowovi, jenž ve velké rychlosti vystřelit nedokázal. Anton Chudobin tak zasahovat nemusel.

10:38

Stars přežili těžké chvíle v obranném pásmu. Nyní už získali touš pod svou kontrolu a snaží se podniknout útočnou protiakci.

09:50

Alexandr Radulov vystřelil na levém kruhu bekhendem velice nebezpečně. Bránu ale o pár čísel minul.

08:57

Blake Coleman si ve vlastním pásmu poradil rychlým manévrem. Přímočará akce Blesků skončila střelou Kevina Shattenkirka z vrcholu kruhu. Rána útočníka Tampy ale byla sražená bruslí obránce mimo tři tyče.

08:20

Kevin Shattenkirk si dobruslil vyhozený puk jako první. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Antonem Chudobinem.

07:17

07:17 John KLINGBERG - 1:0

07:17

Ale při dalším průniku do útočného pásma se už dokázal prosadit JOHN KLINGBERG. Švédský zadák vypálil hned po přejetí útočné modré čáry do bruslí obránce Hedmana. Následně využil dezorientace beka Tampy a poté zápěstím vypálil přesně k zadní tyči přímo pod lapačku Andreje Vasilevského. 1:0. Asistence: Esa Lindell.

07:04

Tyler Seguin přihrál na levou stranu Bennovi, ovšem střela nepřišla. Obránci hostů si poradili.

06:17

Opět je hra přerušena. Jeden z hráčů Dallasu si zřejmě pomohl přihrávkou rukou. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:02

Patrick Maroon podnikl útočnou akci. Přechod do útočného pásma ale nezvládl, a proto se pískal ofsajd.

05:26

Corey Perry byl čistým hitem zastaven hned za vlastní modrou čárou. Posléze pokračovala na kotouči Tampa.

05:03

Miro Heiskanen se snažil překvapit brankáře Lightning hned po vhazování. Jeho nahození ale bylo tečováno do ochranné sítě.

04:49

Esa Lindell nahodil od modré čáry těsně vedle přední tyče. Andrej Vasilevskij tak zasahovat nemusel.

04:06

Tampa zase na okamžik přebrala iniciativu, ale nyní pouze nahodila puk na zadní mantinel a jela prostřídat.

03:36

Jan Rutta našel Killorna, jehož střela zápěstím se neujala. Skončila na těle bránícího hráče.

02:40

Michail Sergačjov skvělým způsobem zabránil nájezdu Cogliana z křídla. Obránce Tampy nyní zabránil velkým nepříjemnostem.

02:04

Ondřej Palát si u útočné modré čáry vyměnil puk s Pointem, ale střelecký pokus českého útočníka přesný nebyl.

01:36

Anton Chudobin zachytil do lapačky velice zajímavou střelu hostů z kruhu. Po velmi kvalitní úvodní minutě ze strany Dallasu zde máme také první ránu Tampy Bay.

00:48

Esa Lindell zkusil štěstí od modré čáry, jenže kotouč se až k bráně Tampy nedostal.

00:15

První přerušení přišlo hned po patnácti sekundách. Tampa se provinila zakázaným uvolněním, takže vhazovat se bude před brankářem Vasilevským.

00:01

Oba celky už přicházejí na hrací plochu. Dallas dnes nastoupí v zelených dresech, zatímco Tampa v dresech bílých. Ještě si samozřejmě vyslechneme státní hymny Spojených států amerických a Kanady a poté můžeme začít!

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Janmark – Perry, Pavelski, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Verhaeghe, Paquette, Maroon.

Rozhodčí: Charron, Sutherland – Kovachik, Barton.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

DALLAS STARS

Dallas byl po celou letošní sezonu znám svými velmi dobrými defenzivními výkony, díky kterým často sbíral body. Stars v průběhu sezony vyměnili trenéra, když kouče Montgomeryho nahradil velezkušený Rick Bowness. Dallas se nakonec protlačil mezi nejlepší čtyři celky Západní konference a před úvodním kolem Stanley Cupu musel na svého soupeře stejně jako Tampa čekat. Nakonec se Stars utkali s Calgary, které dokázali porazit 4:2 na zápasy. Semifinále konference dopadlo pro Dallas taktéž dobře, až v prodloužení rozhodujícího duelu totiž udolal Colorado. Finále konference poté znamenalo vítězství 4:1 na zápasy nad Vegas. Dokáže Dallas otočit dosavadní průběh série a zvedne nad hlavu svůj druhý Stanley Cup v historii přesně po jednadvaceti letech?
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa nabrala po koronavirové přestávce opravdu skvělou formu, díky které postoupila až do finále Stanley Cupu. Rozhodující sérii o zisk poháru tak hraje poprvé od roku 2015, kdy podlehla Chicagu Blackhawks. Úvod sezony se Bleskům sice moc nevydařil, ale svěřenci trenéra Jona Coopera se postupně začali zvedat. Jejich zlepšená forma znamenala postup do play-off na druhém místě Východní konference. Tampa v 1. kole vyřadila Columbus 4:1 na zápasy, stejným poměrem o kolo později také Boston a ve finále konference si poradila výsledkem 4:2 na zápasy s New Yorkem Islanders.

Tampa – Dallas 1:4
Branky a nahrávky: 13. Gourde (Coleman, Goodrow) – 6. Hanley (Hintz), 33. Oleksiak (Radulov, Heiskanen), 40. Kiviranta (Lindell, J. Klingberg), 59. Dickinson (Comeau, Janmark)

2. zápas
Tampa – Dallas 3:2
Branky a nahrávky: 12. B. Point (Kučerov, Hedman), 15. Palát (Kučerov, Hedman), 16. Shattenkirk (Coleman, Cirelli) – 35. Pavelski (J. Klingberg, Radulov), 46. Janmark (J. Klingberg, Radulov)

3. zápas
Dallas – Tampa 2:5
Branky a nahrávky: 12. Dickinson (Hintz), 47. Heiskanen (Pavelski, Cogliano) – 6. Kučerov, 7. Stamkos (Hedman, Rutta), 21. Hedman (Cirelli, Palát), 33. B. Point (Kučerov, Hedman), 39. Palát (B. Point, Shattenkirk)
Přeji příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu z 4. zápasu finálové série Stanley Cupu. Hokejisté Dallasu Stars dnes opět změří síly s Tampou Bay Lightning. K nejcennější hokejové trofeji má momentálně blíže Tampa, která vede už 2:1 na zápasy. Dnešní zápas startuje dvě hodiny po půlnoci. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

4:5

Branky a nahrávky: 8. J. Klingberg (Lindell), 19. Pavelski (Ja. Benn, Radulov), 29. Perry (Seguin, Janmark), 52. Pavelski (Seguin, Heiskanen) – 20. B. Point (Palát, Shattenkirk), 23. B. Point (Killorn, Kučerov), 39. Gourde (Kučerov, Sergačjov), 47. Killorn (Sergačjov, Cirelli), 67. Shattenkirk (Hedman, Maroon)

Rozhodčí: Charron, Sutherland – Kovachik, Barton

07:17 DAL 1:0 J. Klingberg (Lindell)
13:52 DAL 2 Oleksiak, hákování
18:28 DAL 2:0 Pavelski (Ja. Benn, Radulov)
19:27 TBL 2:1 B. Point (Palát, Shattenkirk)
21:38 DAL 2 Oleksiak, podrážení
22:08 TBL 2:2 B. Point (Killorn, Kučerov)
28:26 DAL 3:2 Perry (Seguin, Janmark)