konec (1:2, 0:3, 1:0) Stav série: 1:2

24.09.2020, 02:16 • Rogers Place, Edmonton • Finále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.09 4.02 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše. Někdy zase na počtenou! (05:05:42)

Druhý gól Dallasu nakonec vstřelil Miro Heiskanen. Oficiální statistiky za jeho autora dlouho považovaly Jasona Dickinsona.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:32 (16:8, 4:21, 4:3)
Zblokované střely – 9:12
Vyhraná vhazování – 26:21
Trestné minuty – 26:36
Hity – 59:54
Hokejisté Tampy dnes porazili Dallas 5:2 a ujímají se v sérii vedení 2:1 na zápasy!

Bleskům vyšel už úvod zápasu a v 7. minutě vedly 2:0. Nejprve se dostal do samostatného úniku Nikita Kučerov, který nezaváhal a o 85 sekund později přišla velká chvíle Stevena Stamkose. Kapitán Lightning, jenž se dnes vrátil do sestavy po dlouhém zranění, se z pravého křídla protáhl do střelecké pozice a vymetl vzdálenější horní růžek – od druhé části se však Stamkos už na ledě neobjevoval... Stars se ale nevzdali, naopak zvýšili tlak a ve 12. minutě skórovali dokonce ve vlastním oslabení, když Hintzovu práci zužitkoval Jason Dickinson, který ranou z levého kruhu zaskočil brankáře Vasilevského.

Druhá třetina přinesla dominantní výkon Bolts, kteří svůj náskok navýšili třemi góly. Hned po přestávce využil přesilovou hru střelou z mezikruží skvěle hrající Victor Hedman. Ve 33. minutě zužitkoval přečíslení 3 na 1 po Kučerovově nahrávce Brayden Point a 65 sekund před pauzou zvýšil na 5:1 z dorážky Ondřej Palát. Zatímco v úvodní části byli Texasané střelecky poměrně výrazně aktivnější, tak v prostřední periodě opanovaly veškeré ofenzivní statistiky Blesky.

Ve třetí třetině se už hráči Tampy s vědomím čtyřbrankového náskoku nikam nehnali. Hvězdám pak svitla naděje ve 47. minutě, kdy se po střele Heiskanema a nešťastných odrazech od brankáře Vasilevského a obránců puk ocitl až za brankovou čarou – za autora gólu byl nakonec označen Miro Heiskanen. Následně však Texasané nevyužili dvě nabídnuté přesilové hry a poté už bylo jasné, že si Lightning připíší druhou výhru v sérii.

Stav série – 1:2

59:46

Roope Hintz ještě v oslabení prověřil Vasilevského střelou na vzdálenější tyčku. Brankář Tampy zasáhl vyrážečkou.

59:30

Dallas vyhazuje.

59:16

Tyler Johnson dostal puk na levý kruh, odkud vystřelil a zasahovat musel Oettinger.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:05

Celou situaci vyprovokoval krosček Joea Pavelskiho. Jsou tam také oboustranné tresty za hrubost. Vyústěním je každopádně přesilovka pro Bolts.

58:05

Šarvátka za brankou Dallasu! Rozhodčí musejí uklidňovat vášně.

57:40

Jake Oettinger, který po druhé třetině vystřídal v brance Dallasu Chudobina, má minimum práce. Po střele Alexe Killorna si připsal teprve druhý zákrok.

56:39

Blake Coleman střílel z levého kruhu. Trefil ale jen protihráče a následně byl navíc sražen čistým hitem.

55:41

Blesky navíc drží puk na svých hokejkách a čas rychle utíká.

55:01

Pět minut do konce zápasu. Třígólové vedení Tampy by už mělo být dostatečné.

54:47

Tampa v plném počtu. Nyní je tu reklamní přestávka.

2:5

Branky a nahrávky: 12. Dickinson (Hintz), 47. Heiskanen (Pavelski, Cogliano) – 6. Kučerov, 7. Stamkos (Hedman, Rutta), 21. Hedman (Cirelli, Palát), 33. B. Point (Kučerov, Hedman), 39. Palát (B. Point, Shattenkirk)

Dallas Stars: Chudobin (41. Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Caamano, Dickinson, Cogliano.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, McDonagh (A), Černák, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Stamkos (C), Paquette, Maroon.

Rozhodčí: McCauley, O’Rourke – Cherrey, MacPherson

05:33 TBL 0:1 Kučerov
06:58 TBL 0:2 Stamkos (Hedman, Rutta)
08:13 TBL 2 Černák, podrážení
09:34 DAL 2 Kiviranta, nedovolené bránění
11:19 DAL 1:2 Dickinson (Hintz)