HC Olomouc – HC RT TORAX Poruba

2:5

konec (1:2, 1:1, 0:2)

19.09.2020, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Skupina Východ • Kristýna Nováková

Utkání mezi Olomoucí a Porubou nabídlo celkem 7 gólů. Do poslední třetiny odcházeli hosté s jednobrankovým náskokem. Ten v čase 41:04 zvýšil Lev Viktorovič Stasiuk, na konečných 2:5 pak ve 49.minutě zvýšil Daniel Janeček.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a loučím se s vámi z plecharény. (14:13:48)

59:00

Do konce zápasu zbývá poslední minuta.

58:36

Při útočné akci Poruby došlo ke sražení domácího gólmana, který vypadá otřeseně, ale zápas už dochytá.

58:10

Olomouc je v plném počtu.

58:00

Kotouč teď nebezpečně prolétl brankovištěm na odkrytou stranu domácí brány, naštěstí pro domácí tam ale nebyl žádný hráč v domácím dresu.

56:44

Kotouč je pod kontrolou Kubíka, který přerušuje hru.

56:20

Hosté rozestavěli přesilovkový zámek.

56:06

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Sedláček – 2 min., vysoká hůl).

55:36

Vhazuje se před Drabčíkem.

54:36

Hanáci jsou kompletní.

53:35

Poruba je kompletní a začíná její přesilovka.

53:26

Moravec předvedl samostatný únik, kotouč ale vyslal jen na mantinel.

52:36

55 vteřin před vypršením Kelnarova trestu na trestnou lavici usedá Šenk (OLO).

52:30

Stodůlka nedokázal obejít obranu hostů.

52:13

Domácí jsou kompletní.

52:08

Koudelného střela Kubíkovi sice vypadla, kotouč se ale naštěstí pro něj odrazil na čepel Mudráka.

51:31

A přesilová hra Ostravanů je minulostí, nyní se bude 37 vteřin hrát ve čtyřech a pak si zkrácenou hru v početní výhodě zahrají zase domácí.

51:15

Porubě se nedaří dostat se z vlastní třetiny, rozehrávku jí znepříjemňují hráči soupeře.

50:35

Hanáci se osvobozují.

50:08

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pastrnek – 2 min., hrubost).
Kelnar mířil přesně do lapačky domácího brankáře.

49:38

Šulgan orazítkoval mantinel.

49:08

Galvasovi rána bekhendem úplně nesedla.

48:41

Poruba právě vstřelila branku!
Pátý korálek na porubský provázek navlékl DANIEL JANEČEK. Asistence: Adam Šrubař.

48:34

Tlach obětavě spadl do Janečkovy střely.

48:15

Kovalčík vystihl přihrávku na Šulgana, jeden z olomouckých beků ho následně podrazil, ale rozhodčí si toho nevšimli.

47:19

Hradil přešel útočnou modrou čáru, ale kotouč jen nahodil na mantinel. hra se poté přesunula na druhou stranu kluziště.

45:58

Vhazuje se ve středním pásmu.

44:00

Kubík vyráží střelecký pokus soupeře na mantinel.

43:28

Další zakázané uvolnění Hanáků.

43:18

Zakázané uvolnění Olomouce.

43:07

Hráči bojují o kotouč u mantinelu v olomoucké třetině.

42:25

Kubík přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

42:20

Vehovský obtěžován dvojicí domácích beků nedokázal kloudně zakončit.

41:04

Střela LVA VIKTOROVIČE STASIUKA z vrcholku levého kruhu zaplula do domácí brány a hosté vedou už o dva góly. Asistence: Josef Pasek, Vincenc Drabčík.

40:07

Páskova přihrávka skončila na střídačce hostů.

40:01

Ve druhém dějství se Hanákům podařilo vyrovnat trefou Viktora Šulgana. Závěr třetin byl hodně emotivní a v přesilovce 4 na 3 se za hosty prosadil Ilja Kovalčík, také do závěrečného dějství tak hosté vstoupí s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina začne přibližně v 13:40.

40:00

39:56

Hosté využívají přesilovou hru, ILJA KOVALČÍK poslal kotouč mezírkou mezi nohama Kubíka přímo za brankovou čáru. Asistence: Viktor Fišara a Petr Kelnar.

39:20

Kubíkovi proklouzl kotouč pod betony, olomoucký brankář ho ale však stihl zachytit lapačkou.

39:06

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chudoba – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tlach – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Neoral – 2 min., nesportovní chování).

39:06

Po odpískání došlo k menší strkanici před bránou hostů, domácí Tlach skončil bez helmy a odjíždí na trestnou lavici.

38:37

Hradilova střela mířila jen na mantinel, o chvíli později zkoušel hráč s číslem 16 tečovat střelu před bránou, ani tentokrát se ale neprosadil.

36:33

Olomouc právě vstřelila branku!
Z nenápadné akce vyrovnává VIKTOR ŠULGAN, který po ledě poslal kotouč do brány hostů. Asistence: Vojtěch Neoral.

35:56

Ani tule přesilovku nedokázali domácí zužitkovat, Kelnar už je na ledě.

35:45

Drabčíkovi vypadl kotouč z náručí, k odraženému puku se hnal Stodůlka, ala jede z obránců Poruby touš včas odpálil pryč.

34:55

33:52

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kelnar – 2 min., podrážení).

33:52

Olomoucký samostatný únik byl zastaven jen za cenu faulu.

32:53

Drabčík chtěl rozehrát na Šrubaře, tomu ale kotouč utekl do středního pásma.

32:20

Moravec přešel přes jednoho beka Olomouce, další dva hráče v bílých dresech ale přejít nedokázal.

31:27

Další vhazování před brankářem Kubíkem. V této pasáži hry mají navrch hráči Poruby, chybí jim však efektivnější střelba.

30:19

Kubík přikryl projektil z hole jednoho ze soupeřů svou lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.

30:00

Ofsajd Poruby.

29:00

Kovalčík hledal zpětnou přihrávkou zpoza brány spoluhráče na mezikruží, nikdo tam však nebyl.

28:45

Hosté se drží v útočné třetině.

28:28

Další zakázané uvolnění domácích.

27:29

27:24

Pastrnek ztratil při přechodu útočné modré kotouč.

26:55

Stasiuk tvrdě přimáčkl jednoho z olomouckých hráčů k mantinelu.

26:11

Pastrnek využil toho, že jeden z Porubských přišel o hokejku a prověřil pozornost brankáře Drabčíka.

26:00

Hosté jsou kompletní.

25:29

Galvas zkoušel přes brankoviště nahrát Šenkovi, přihrávka však jen proletěla kolem olomouckého útočníka. O chvíli později pak Sedláček mířil jen na plexisklo.

24:00

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Vehovský – 2 min., podrážení).

23:36

Hanáci teď byli blízko vyrovnání, brankář Poruby chvíli nevěděl, kde má kotouč, domácí se ale k dorážce v brankovišti nedostali.

23:27

Chudoba obral na útočné modré Stodůlku, poté byl však zastaven tvrdým hitem Šenka.

22:24

Nahození hostů od modré čáry končí v lapačce domácího brankáře.

22:02

Maxim Vehovský se k zakončení nedostal a společně s jedním z olomouckých beků se po pádu doklouzal do domácí brány.

21:30

Porubští útočníci teď dvakrát zkoušeli překonat Kubíka z bezprostřední blízkosti.

20:50

Chudobovu přihrávku na Stasiuka zachytil Galvas.

20:09

Kotouč mají na hokejkách hosté., kteří měli troch problém s rozehrávkou z vlastního obraného pásma.

20:01

Skóre utkání otevřel v 9. minutě domácí Lukáš Stodůlka zbytek třetiny byl však spíše v režii hostů. V čase 12:21 se tvrdou ránou z bezprostřední blízkosti prosadil Maxim Vehovský a o minutu později otočil vývoj zápasu Oliver Hradil. Druhá třetina začne přibližně v 12:48.

20:00

19:50

Šrubař obtěžován dvěma beky soupeře nedokázal efektivně zakončit.

19:06

Poruba rozehrává zpoza své brány.

18:11

Proti Koudelného střele musel domácí brankář hodně natahovat lapačku.

17:00

Za Kubíkem zaduněl mantinel.

16:37

Hosté jsou kompletní a vhazuje se před Kubíkem.

16:27

Domácí mají posledních 10 vteřin přesilové hry, zatím předvedli jen 3 nepříliš nebezpečné střely, s nimiž neměl Drabčík nejmenší problémy.

15:55

Hosté se osvobozují.

15:34

Sedláček se dostal až k Drabčíkovi, neměl ovšem prostor, kudy by puk propasíroval do brány.

14:37

Domácí mají šanci vyrovnat v přesilovce, ta první se jim příliš nepovedla.

14:18

Koudelný si objel obránce Hanáků, zakončil však mimo bránu domácích. Kotouč se pak objevil na druhé straně domácí brány, kde k němu jel Stasiuk, Kubík ale dokázal prostor u své levé tyče utěsnit.

13:52

Tak to je bleskový zvrat zápasu. OLIVER HRADIL si najel do útočného pásma a žabičkou přehodil brankáře Kubíka. Asistence: Josef Pasek.

12:55

A Poruba je stále při chuti, Olomouc se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

12:21

A je vyrovnáno – rána MAXIMA VEHOVSKÉHO z bezprostřední blízkosti shodila Kubíkovu láhev z brankové konstrukce. Asistence: Viktor Fišara a David Moravec.

12:15

Stasiuk vyslal nepříjemnou střelu na domácí bránu, Kubík jí nastavil svou lapačku.

11:44

Kelnarova rána neprošla skrumáží těl před domácí bránou, posléze porubskému bekovi poskočil kotouč na čepeli a hosté se musí vracet do obranných pozic.

11:19

Kubík skryl kotouč ve svém náručí.

10:53

10:49

Moravec byl u kotouče rychleji než domácí bek, jeho střela však mířila jen někam do ramene olomouckého brankáře.

10:27

Porubští obránci si nerozuměli na útočné modré a kotouč jim utek do středního pásma.

09:10

S tímhle nahozením z vrcholku levého kruhu si Kubík hravě poradil, raději ale přerušil hru.

09:00

LUKÁŠ STODŮLKA se dostal v prostoru mezikruží k odraženému kotouči a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Nickolas Miškovský.

08:27

Kotouč z hole domácího útočníka lízl lapačku Drabčíka a odletěl do rohu kluziště.

07:54

Domácí jsou v plném počtu.

07:06

Kubík před dorážejícími hráči soupeře raději skryl kotouč ve své lapačce.

06:31

Zakázané uvolnění Poruby.

06:28

05:53

Přesilovka Olomouce je minulostí, nyní se 26 vteřin bude hrát 4 na 4 a poté si v početní výhodě zahrají hosté.

05:14

Poruba vyhazuje ke Kubíkovi, z jejího oslabení zbývá minuta.

05:01

Olomouc chvíli kombinovala v útočném pásmu, Porubě se však poměrně rychle podařilo vyvézt kotouč a domácí tak musí založit nový útok.

04:19

Hanáci si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici usedá Michalčík (POM).

04:19

Kubík vytěsnil střelecký pokus soupeře betonem, odražený kotouč jen tak tak minul hokejku najíždějícího útočníka Poruby.

03:50

Šenk zkoušel najít přihrávkou Ševčíka ve středním pásmu, to se úplně nepovedlo a kotouč skončil v porubském obranném pásmu.

02:55

Poruba se probila do útočné třetiny.

02:30

Ofsajd domácího celku.

02:09

Až nyní se Hanákům podařilo osvobodit se a mohou vystřídat.

02:00

Páskovo nahození skončilo v rohu olomoucké třetiny. Poruba se nicméně stále drží v útočném pásmu.

01:15

Janeček pálil od modré čáry, ale trefil jen Miškovského.

01:11

01:00

Do útoku může jít pro změnu Poruba, ale Moravec nezachytil dlouhou přihrávku svého spoluhráče. O chvíli později se kolem brankoviště motal Kovalčík, kotouč však pouze proskočil kolem něj.

00:04

Úvodní buly zápasu vyhráli domácí, jejich nahození na bránu však za svou klecí zachytil brankář Drabčík, který rozehrál na své spoluhráče.

00:01

HC Olomouc: Kubík (Weiss) – Němec, Polýnek, Mudrák, Tlach, Vrána, Galvas, Sedláček (A) – Šulgan, Szabó, Šenk, Miškovský, Stodůlka, Pastrnek, Unzeitig, Neoral, Ševčík (C)

HC RT TORAX Poruba: Drabčík (Smolka) – Pásek, Fišara, Janeček, Michalčík, Chudoba, Borkovec Kelnar (C) – Stasiuk, Koudelný (A), Hradil, Moravec (A), Šrubař, Kovalčík, Kalužík, Vehovský

Rozhodčí: Ilona Novotná – Radek Šimčík, Marek Bubela.
Olomouc se poprvé v novém sezóně představí před domácími fanoušky, jejím vyzyvatelem pak budou hokejisté z Poruby. V loňské sezóně se oba celky střetly 3x, všechny zápasy dopadly ve prospěch Ostravanů. První vzájemný zápas se Hanákům vůbec nepovedl, Poruba tehdy dobyla plecharénu poměrem 1:7. Odveta v Porubě pak byla mnohem vyrovnanější, domácí uhájili vítězství 4:3 až v prodloužení. Poslední zápas odehrály oba celky ve skupině o udržení a Ostravané si z něj odvezli hubenou výhru 0:1.

Do nové sezóny vstoupily oba celky prohrou. HC Olomouc nestačila na Vsetín, kterému podlehla 3:2, HC RT TORAX Poruba pak do nového ročníku vstoupila vyloženě levou nohou – na domácím ledě musela zkousnout těžkou porážku 0:8 pod rivala z Vítkovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

2:5

Branky a nahrávky: 9. Stodůlka (Miškovský), 37. Šulgan (Neoral) – 13. Vehovský (Fišara, Moravec), 14. Hradil (Pasek), 40. Kovalčík (Fišara, Kelnar), 42. Stasiuk (Pasek, Drabčík), 49. Janeček (Šrubař)

HC RT TORAX Poruba: Drabčík (Smolka) – Pasek, Fišara, Janeček, Michalčík, Chudoba, Borkovec, Kelnar (C) – Vizváry, Stasiuk, Koudelný (A), Hradil, Moravec (A), Šrubař, Kovalčík, T. Kalužík, Vehovský

Rozhodčí: Ilona Novotná – Radek Šimčík, Marek Bubela

04:19 POM 2 Michalčík, faul kolenem
05:53 OLO 2 Miškovský, hákování
09:00 OLO 1:0 Stodůlka (Miškovský)
12:21 POM 1:1 Vehovský (Fišara, Moravec)
13:52 POM 1:2 Hradil (Pasek)
14:37 POM 2 Drabčík, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Vehovský
24:00 POM 2 Vehovský, podrážení
33:52 POM 2 Kelnar, podrážení
36:33 OLO 2:2 Šulgan (Neoral)
39:06 POM 2 Chudoba, hrubost