08.09.2020, 17:00 • Arena Riga • Vít Muzikář

Tipsport: 3.13 3.9 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (19:40:50)
Zápas navštívilo 727 diváků.
Riga otočila utkání s Viťazem Podolsk a vítězí poměrem 4:3. Domácí výborně vstoupili do zápasu a v první třetině přestříleli svého soupeře 16:2. Nicméně ve druhém dějství se obraz hry změnil a naopak hosté byli lepším mužstvem. Sjomin odrazem o záda brankáře srovnal a Smolin vzápětí z levého kruhu vyhnal z brány Galimova, který přepustil místo v brankovišti Proskurjakovi. Ten už neinkasoval.

Mužem zápasu se stal čtyřbodový Lauris Darzinš. Ten nejprve v poslední minutě druhé třetiny vstřelil gól do šatny po krásné akci s Mitchellem a Komarkem. Následně po devatenácti sekundách závěrečné dvacetiminutovky vymetl z pravého kruhu protější šibenici. Dinamo se poté velice dobře bránilo, zvládlo poslední minuty a může slavit vítězství urvané silou vůle. Pro domácí celek to je vůbec první výhra v letošní sezoně po prohře s Nur-Sultanem a Jokeritem Helsinki.

59:57

Dinamo ubránilo na ose hřiště Tedenbyho a vyhraje.

59:47

Ihned po buly zakončoval Sjomin z hrany levého kruhu do připraveného domácího brankáře.

59:43

Dinamo prohrál souboj za bránou a najednou se Danforth objevil na levé straně u tyče, jenže na Proskurjakova si nepřišel.

59:19

Linus Hultström vypálil z levé strany vedle přední tyče.

59:11

Icing domácích na levé straně.

58:50

Po kombinaci Jeřábka s Tedenbym a Daugavinšem neprocpal Danforth puk přes položený levý beton brankáře do brány!

58:34

Jeřábek nahrál pod sebe z pravé strany na osu a Hultström golfákem vyprášil pouze lapačku brankáře.

58:30

Oddechový čas pro hosty.

58:30

Zakázané uvolnění domácích. Brána už je prázdná.

58:16

Vitásek ani nadvakrát nevyhodil u levé strany, ale následně nezakončil Tedenby.

57:51

Dinamo brání skvěle a prakticky nepouští soupeře k zakončení.

57:23

Linus Hultström rozehrával z pravé strany a hosté protečovali puk do útočné třetiny.

4:3

Branky a nahrávky: 12. Komarek (Maione, Darzinš), 19. Z. Mitchell (Darzinš, M. Redlihs), 40. Darzinš (Z. Mitchell, Komarek), 41. Darzinš (M. Redlihs, Scarlett) – 7. Daugavinš (Děrgačov), 30. A. Sjomin (Jeřábek, Daugavinš), 31. Smolin

Dinamo Riga: S. Galimov (31. Proskurjakov) – Scarlett, Ošenieks, Ellis (A), Zile, Sotnieks, Vitásek, Maione – Darzinš (C), M. Redlihs, Z. Mitchell – Paršin, P. Černov, Indrašis (A) – Dzierkals, Lipon, Komarek – Krastenbergs, Meija, Berzinš – Zabusovs.

HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (I. Ježov) – Jeřábek (A), Pylenkov, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Daugavinš, Děrgačov, A. Sjomin (C) – Danforth, Tedenby, Grebenščikov – Lugin, Varfolomejev, Malychin – Ivanjuženkov, Smolin, Bardakov – Mojsejev.

13:47 VTZ 2 Tedenby, sekání
14:01 RIG 2 S. Galimov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Paršin
17:34 VTZ 2 Voronkov, vysoká hůl
18:55 RIG 2:1 Z. Mitchell (Darzinš, M. Redlihs)
27:54 RIG 2 Paršin, držení
29:18 VTZ 2:2 A. Sjomin (Jeřábek, Daugavinš)
30:26 VTZ 2:3 Smolin
30:26 RIG -S. Galimov +Proskurjakov (Střídání)
36:11 RIG 2 Zile, držení
38:32 VTZ 2 příliš mnoho hráčů, odpyká A. Sjomin
39:07 RIG 3:3 Darzinš (Z. Mitchell, Komarek)
40:19 RIG 4:3 Darzinš (M. Redlihs, Scarlett)