Kvalifikace ME U21

Kosovo – Anglie

0:6

konec (0:0)

04.09.2020, 19:00 • Pristina City Stadium, Priština • Skupina 3 • Patrik Czepiec

Tipsport: 16.4 6.7 1.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (20:55:16)
Sledovali jsme utkání dvou diametrálně odlišných poločasů. Tedy alespoň co se gólového efektu týče. Angličané totiž dokázali zužitkovat svou herní převahu z úvodních 45 minut a po přestávce vyrukovali na trávník se slušnou dávkou efektivity v zakončení. Už za 15 minut druhé půle slavil hattrick po využité penaltě Edward Nketiah, který byl tak nejproduktivnějším hráčem hostí, než ho trenér v 73. minutě stáhl ze hry. Ani střídající mladíci ovšem nezklamali, branky přidali Nelson, Sessegnon i Bellingham a společně se podíleli na konečné podobě skóre – 0:6. Čisté konto si připisuje brankář Ramsdale, kterého ve druhém poločase provětrala pouze rána z přímého kopu, o kterou se postaral Selmani. Kosovo bylo dopředu jinak bezzubé a mohlo si odnést i větší výprask. V brance ovšem mnohdy čaroval gólman Smakiqi.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 0:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:2.

90+3

90+2

Sabani zabránil dalšímu poprasku, což bude zřejmě to poslední, co v utkání předvede.

90+1

Dvě minuty nastavení, Anglie chystá poslední útok.

90

Začíná poslední minuta druhého poločasu. Bude zajímavé sledovat, o kolik ještě sudí prodlouží trápení Kosova.

88

Ještě se nabízí standardní situace pro Angličany. Rozhrávku na krátko si ostrované jistě představovali jinak, nakonec se ovšem krkolomnou cestou k ráně dostal Godfrey. Obránci Anglie se zatím na gólovou listinu nepřipíší, střela totiž mířila dost mimo.

87

Vhazovat může Kurtulus. Je jasné, že jeho tým už bude počítat poslední vteřiny do konce zápasu, aby pro něj skončil horor v podobě druhého poločasu.

85

85. BELLINGHAM - 0:6

85

Anglie právě vstřelila branku!
Zářez na pažbu si záhy připisuje taktéž Jude BELLINGHAM. Po kosovské ztrátě před vápnem už mnohé nevymýšlel, natáhl ke střele a slušně umístěnou ranou poslal míč za zadní tyč. Smakiqi skákal zbytečně, Anglie vede už o šest tref.

82

82. SESSEGNON - 0:5

82

Parádní přechod Anglie slaví populárního bůra. Nelson naservíroval míč před Ryana SESSEGNONA, který téměř jako zkušený třicátník, přestože je to teprve dvacetiletá naděje Tottenhamu, zkontroloval postavení brankáře a našel mezeru na přední tyči. Mužstvo v bílém může opět zvedat ruce. 5:0.

80

Rukama rozhazuje Kastrati, který čekal větší pomoc ze strany svých kolegů. Další návštěva útočné poloviny končí v případě Kosova také rychlým vyhoštěním.

78

Po delší době se připomíná brankáře Smakiqi. Hudson-Odoi prošel kolem krajního beka a vyhledal hlavu Sessegnona. Ten se snažil v zakončení balon přišpendlit k zemi, tam byl ale brankář Kosova dostatečně brzy.

77

Kosovu se nedaří finální fáze. Po parádním centru Sabaniho se za míčem natahoval Krasniqi, jenže ani jeho vystrčená špička nestačila k tomu, aby zaměstnal brankáře Ramsdaleho. Oba aktéři posledního souboje jen sledovali, jak míč bez zásahu doskákal mimo klec.

75

Krasniqi se šikovně ukázal v křídelním prostoru, jenže místo toho, aby využil svého náskoku, se nechal s míčem doběhnout a bránícího Guehiho stáhl za ruku k zemi. Logicky se ozvala píšťalka sudího Al Hakima.

73

Brewster málem ulovil míč, který kosovský tým ledabyle rozehrál kolem půlící čáry. Smakiqi by měl znovu velké problémy.

71

Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Hajrizi a Kryeziu, přichází Dellova a Sabani.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Gallagher a Nketiah, přichází Sessegnon a Brewster.

0:6

konec (0:0)

Branky: 51. Nketiah, 55. Nketiah, 61. Nketiah (pen.), 66. Nelson, 82. Sessegnon, 85. Bellingham

Karty:   60. Hajrizi (KSV), 70. Kryeziu (KSV)

Kosovo: Smakiqi – Kurtulus, Hajrizi, Sadriu, Kastrati – Abedini – Selmani, Baftiu, Kryeziu – Veliu, Manaj
Náhradníci: Nika – Dellova, Krasniqi, Lushaku, Sabadi, Sadiku, Salihu, Tolaj, Vitija

Anglie: Ramsdale – Kelly, Guehi, Godfrey, Aarons – Skipp, Davies, Gallagher – Cantwell, Nketiah, Saka
Náhradníci: Bursik – Bellingham, Brewster, Dasilva, Hudson-Odoi, Justin, Lamptey, Nelson, Sessegnon

Rozhodčí: Al Hakim