07.03.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Osmifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.85 3.61 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto zápasu vše. Na shledanou! (15:03:17)

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku – 37:21 (15:11, 9:7, 13:3)
Zblokované střely – 6:13
Vyhraná vhazování – 37:23
Trestné minuty – 8:8
Hity – 37:32
Hokejisté Ufy dnes prohráli s Omskem 1:5 a série se tak stěhuje do Balašichy, kde Avangard hraje své domácí zápasy, za stavu 2:2. Hosté položili základ svého úspěchu už v první třetině, po níž vedli 3:0. Další dvě branky pak přidali v prostřední dvacetiminutovce. Ufa se dočkala čestného úspěchu až ve 47. minutě, kdy na konečných 1:5 snížil Teemu Hartikainen. Domácí si zaslouží uznání alespoň za to, že ani za rozhodnutého stavu nepřestávali hrát a snažili se výsledek co nejvíce korigovat.

Stav série – 2:2

59:27

Koledov našel křížnou přihrávkou Dmitrije Kugryševa. Bobkov se proti voleji z levého kruhu přemístil včas.

59:02

Běží poslední minuta zápasu.

58:52

Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Taylor Beck. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

58:19

Jemelin jel pomstít krosček Michaila Pašnina na Sergeje Širokova. Domácí hráč je za to vyloučen na dvě minuty. Jemelin se Sergejevem pak vyfasovali tresty za hrubost.

58:19

Náznak bitky mezi domácím Sergejevem a hostujícím Jemelinem! Nakonec se ale oba hráči jen chytili a něco si vysvětlují spíše slovně.

58:09

Nahození Omarka prošlo netečované až na branku. Bobkov puk přikryl a přerušil hru.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18

Zakázané uvolnění hostí. Tempo hry už přeci jen upadlo a zápas se spíše dohrává.

56:09

Statistika zblokovaných střel – 5:13

55:02

Před námi je posledních pět minut třetí třetiny a asi i celého zápasu.

54:35

Pochvalu si zaslouží domácí fanoušci. Publikum na své hráče nezanevřelo a celou třetí třetinu Ufu povzbuzuje.

53:01

Dmitrij Kugryšev svým důrazem rozpoutal před brankou Omsku velký závar! Kotouč zůstal ležet před brankovištěm a domácí hokejisté se ho několikrát snažili nacpat za brankovou čáru. Svému brankáři ale pomohla obrana Avangardu.

52:22

Franson poslal do šance Semjona Košeleva. Ten mířil z levé stany na bližší tyčku, Karejev byl připraven.

51:45

Hosté vyrazili do útočného pásma, ale následně přišlo uklidnění hry v podobě přihrávky dozadu na Jemelina. I to teď Omsku bohatě stačí.

1:5

Branky a nahrávky: 47. Hartikainen (Omark, Larsen) – 4. A. Potapov, 7. K. Semjonov (Šumakov), 19. Franson (McMillan, Beck), 31. Jemelin (Andrighetto), 38. K. Semjonov (Šumakov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (32. Karejev) – Koledov, Arzamascev, Panin (C), Larsen, Pašnin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Muchamadullin – Kugryšev, Burmistrov (A), Krikunov – Manninen, Omark (A), Hartikainen – Gimatov, V. Žarkov, Kadějkin – Baškirov, Chochrjakov, Kartajev.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Jaremčuk, Martynov, Vojnov, Jemelin (C), Franson, Pokka, Bondarev – Zernov, Pjanov, Širokov – K. Semjonov, Šumakov, Košelev – Andrighetto, Beck, McMillan – A. Potapov, Dědunov, Stas.

Rozhodčí: Fatějev, Olenin – Lazarev, Šalagin