21.02.2020, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • Adam Dořák

Tipsport: 1.94 4.15 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání
Jokerit

David Sklenička – 1+0; 4 střely na branku; 2 hity; čas na ledě: 17:42. (20:13:26)
Samostatné nájezdy se rozhodovaly až v sedmé sérii a v závěru to byl souboj mezi Šumakovem a Oksanenem. Helsinský útočník byl lepší a zajistil svému celku plusový bod z tohoto utkání.

Ahti OKSANEN - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Jokerit Helsinky.
Autorem vítězné branky je AHTI OKSANEN.

7. série 3:4

Ahti OKSANEN proměňuje.

7. série 3:3

Sergej ŠUMAKOV tentokrát zvedl puk až moc nahoru.

6. série 3:3

6. série 3:2

Sergej ŠUMAKOV z pravé strany zavěsil puk pod horní tyčku.

5. série 2:2

Sven ANDRIGHETTO neproměňuje, neboť mu sjel puk z čepele.

Brian O'NEILL neproměňuje, když zamířil do betonu Bobkova.

4. série 2:2

Valentin PJANOV neproměňuje.

Saku MÄENALANEN proměňuje.

3. série 2:1

Sergej ŠUMAKOV proměňuje.

3. série 1:1

Nicklas Jensen se snažil přehodit beton, ale nepovedlo se mu to.

2. série 1:1

Semjon KOŠELEV rychle odpovídá.

2. série 0:1

Ahti OKSANEN proměňuje a zavěsil puk pod horní tyčku.

1. série 0:0

Sergej Širokov se rychle rozjel, ale ani on nezastrčil puk do branky.

Mikko Lehtonen přestřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:30

Nakonec z toho Jokerit nedokázal nic vytěžit, puk ve středním pásmu a nejspíše se dočkáme samostatných nájezdů.

64:00

I v poslední minutě jsou hosté hodně aktivní, defenzíva Omsku už jen stínuje jednotlivé hráče!

63:15

Jokerit tlačí na Omsk a Bobkov musí být neustále ve střehu. Nyní kolem něj puky jen lítaly.

62:07

Zdá se, že více sil mají hosté, kteří zatím mají v prodloužení jasně navrch.

61:02

Další hráč Jokeritu se nedostal ke střele, obránce Omsku dobře blokoval jeho snahu.

60:41

Brian O'Neill dobře nahrával před Bobkova, ten dokázal vytěsnit puk.

60:01

Třetí třetina nám mnoho hokejové krásy nepřinesla. Hosté byli hladovější, ale místy dokázal i Omsk zahrozit. Oba brankáři však dnes chytají velmi dobře. Největší šanci na zvrat měl kapitán Peter Regin, který však trefil z dorážky tyčku!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40

V posledních vteřinách musel Niemi zasahovat, ale není z toho branka Omsku.

59:10

Brian O'Neill dostal pukem ve středním pásmu, nakonec jde po svých na střídačku a vypadá to na nějakou odřeninu na bradě.

58:22

Běží nám poslední dvě minuty zápasu a nejspíše uvidíme prodloužení, které bude muset rozhodnout o vítězi.

57:15

Petri Kontiola si stáhl puk ze vzduchu, ale než stačil poslat puk na branku, už u něj byli obránci Omsku.

56:09

56:09 Regin trefil tyčku a neposlal svůj celek do vedení

56:09

Peter Regin měl na holi rozhodující branku! Bobkov tentokrát jen vyrazil puk a Regin trefil pravou tyč!

55:40

V krátké době další zajímavý pokus z pohledu Omsku, avšak skóre zůstává stále nerozhodné.

55:05

Po delší době zahrozili i domácí před Nieminem, ten byl pozorný!

53:10

A následovala střela, Bobkov vyráží a hosté jsou rozhodně hladovější po brance a touží rozhodnout tento duel.

52:55

Střela od modré čáry byla sražená, domácím se však nedaří dostat puk z vlastní třetiny.

52:13

I v závěru přesilovky se Jokerit pohyboval v útočném pásmu, ale Bobkov je jistota domácího mužstva.

51:10

Z protiútoku musel velký pozor dávat Niemi.

50:46

Jesse Joensuu se nebezpečně pohyboval před Bobkovem, ale ten drží puk a nedovolil, aby mu vypadl z jeho výstroje.

50:25

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Rob Klinkhammer – 2 min., nedovolené bránění).

49:43

Dobrá střela, kterou Bobkov pokryl a stále nám na ukazateli svítí remízový stav.

49:10

Závěrečná třetina nám vůbec nepřináší žádnou hezkou podívanou. Mírně aktivnější jsou hosté, zatímco Omsk hraje v útoku hodně laxně.

47:52

Omsk zavezl puk za branku Jokeritu, ale velmi rychle o něj přišel.

46:47

Avangard se zatím v průběhu třetí třetiny nežene příliš do útočení a spíše čeká na svou velkou příležitost. Jokerit naopak se snaží zvrátit vedení na svou stranu.

45:38

Oddechový čas pro domácí.

45:38

Defenzíva domácích se nyní osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:11

Hostující celek nyní opět operuje před brankou Avangardu, stále platí, že se jen těžko prosazuje do šancí.

43:34

Kirill Semjonov nakonec vybojoval zdánlivě ztracený puk, dostal se s ním až před Niemiho, ale ten zabezpečil svou branku a nepustil puk za svá záda.

43:01

Nepřesná přihrávka do volného prostoru a puk se odráží do středního pásma.

42:38

Andrej Stas nyní obětavě blokoval pokus soupeře, následně chytá Bobkov puk a hra je přerušena. Trochu emocí od domácích, kteří reklamují údajné podražení Stase.

42:11

Jesse Joensuu přihrával zpoza branky, ale jeho spoluhráč před brankou nepřesně zpracoval a puk se mu zadrhl na čepeli.

41:35

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Brandon McMillan – 2 min., krosček).

40:57

Do závěrečné třetiny vstupujeme za nerozhodnutého stavu a uvidíme, který z týmů se dokáže opět prosadit.

40:01

Ve druhé třetině měli více ze hry hosté, kteří se snažili o vyrovnání, ale naráželi na pevnou defenzívu Omsku. Vše podstatné se sehrálo až v posledních minutách třetiny. Nejprve obrovskou šanci spálil Košelev a podle pravidla "nedáš, dostaneš" se v posledních vteřinách prosadil David Sklenička!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:47

39:47 David SKLENIČKA - 1:1

39:47

Jokerit právě vstřelil branku!
Jokeritu se po velké šanci Omsku podařilo soupeře zamknout v jeho třetině a nakonec přišla střela obránce DAVIDA SKLENIČKY, který srovnává stav zápasu. Asistence: Brian O'Neill a Peter Regin.

38:32

38:32 Košelev netrefil prázdnou branku!

38:32

Tak tohle bylo něco! Semjon Košelev z pravé strany měl zcela odkrytou branku a trefil přesně vzdálenější levou tyč!

38:03

Na časomíře běží poslední dvě minuty druhé třetiny. Omsk stále drží těsné vedení!

36:57

Občas se objeví dobrá příležitost, jako nyní u Lehtonena, ale nedokázal dostat puk za záda Bobkova.

36:26

Zakázané uvolnění Omsku a bude se vhazovat před jeho brankou. Možná by někdo čekal strhující podívanou, ale jde na obou celcích vidět, že šetří své síly do vyřazovacích bojů a hrají v poklidu.

35:06

Pavel Dědunov se pokoušel ukličkovat svého soka, ale nepřišel si na něj. Puk končí v rohu kluziště a Jokerit jej následně dostává ze svého pásma.

34:43

Jokerit si nyní rozebral defenzívu soupeře, ale opět přišla střela, kterou Bobkov velmi dobře viděl a pokryl.

33:34

Pavel Dědunov se zničehonic dostal s pukem přes modrou a ze středu vypálil na Niemiho. Ten vyrazil, k dorážce si sjel Jevgenij Gračjov, který minul branku.

31:49

Hosté mají nyní puk neustále na svých čepelích, avšak nyní se projevuje i síla omské defenzívy, která opravdu nedává útočníkům Jokeritu mnoho prostoru pro tvoření hry.

31:02

Jokerit je nyní aktivní v útočném pásmu, ještě chybí pořádnější zakončení na Bobkova.

29:26

Spíše jsou k vidění střely z dálky, jako nyní, kdy Niemi musel zasahovat svou lapačkou.

28:51

Průběh druhé třetiny je vyrovnaný a oba celky se snaží aktivně útočit, nicméně defenzívy obou týmů hrají precizně a nedovolují skrumáže před brankami.

27:51

Bondarev následně dostal pochvalu na střídačce od svých spoluhráčů za perfektní obranný zákrok. Následuje komerční pauza.

26:52

Marko Anttila a Ahti Oksanen ujížděli dva na Bondareva. Bondarev nakonec dokázal překazit přihrávku Antilly a Oksanen se tak nedostal do slibné šance!

26:04

Antti Pihlström vyzkoušel poslat puk na branku, jeho záměr Bobkov předpokládal a byl na jeho zakončení řádně připraven.

24:46

Avangard v plném počtu a tato přesilovka nebyla od Jokeritu vůbec dobře sehraná.

24:17

Další úspěšné vyhození a hostům se nyní nedaří nic vymyslet, čím byl ohrozil Bobkova v jeho brance.

23:32

Helsinský celek se usadil v pásmu, ale nedokázal vystřelit na Bobkova. Následně se soupeř dokázal dostat k puku, který vyhodil přes všechny čáry.

22:44

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Cody Franson – 2 min., vysoká hůl).

22:28

Niemi jen vyrazil puk, který byl na chvíli osamocen před brankou, jeden z hráčů Omsku se pokoušel dojet puk, ale nestihl to.

21:48

Sven Andrighetto to již měl na střelu, ale ještě přihrával na střed kluziště, kde prostor nakonec vykryli hosté.

21:02

Niemi nyní musel čelit dvěma střelám, obě dokázal vyrazit. Omsk stále u puku a kombinuje v pásmu soupeře.

20:32

V protiútoku zahrozili domácí a Lehtonen musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

20:18

Pokus o rychlou přihrávku z rohu kluziště byl rychle zablokován hráčem Omsku.

20:01

To se hostům nedaří a na potenciální vyrovnávací branku si budou muset počkat nejméně do druhé třetiny. Úvodní část nám přinesla poměrně vyrovnanou hru. Obě mužstva se snažila útočit. Jestřábi docílili jedné branky z přesilové hry a tím se ujali vedení v dnešním zápase. I Jokerit měl možnost hry v početní převaze, ale největší šanci spálil Jensen, který netrefil poloprázdnou branku!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Běží poslední vteřiny první třetiny. Hosté v pásmu a snaží se ještě o vyrovnání.

18:19

Hráči Jokeritu zavřeli svého soka. Bobkov vytasil proti přízemní střele svůj beton a následně včas zakryl svůj puk lapačkou.

17:22

Omsk je v plném počtu a i nadále drží jedno brankový náskok.

16:53

Žolíci se dokázali dostat do útočného pásma a kombinovat, avšak zatím jim puk nelepí na jejich čepelích.

16:13

Semjonov dojel puk a za brankou soupeře se jej snaží podržet co nejdéle.

15:33

Nyní už hrají hosté svou přesilovku a hned se Jensen ocitl v dobrém zakončení, ale nezamířil ideálně.

15:14

Přesilovka domácích je u konce. Širokov se u mantinelu dopustil držení a na chvíli se hra vyrovná.

15:14

Niemi nyní zabránil pohromě a vyrazil puk do rohu kluziště.

14:54

Jestřábi nastěhovaní v pásmu soupeře a snaží se o vstřelení své druhé branky.

13:57

Niemi vyrazil tvrdou střelu, následně Lauridsen odpálil puk do bezpečí.

13:20

Je to tak. Jokerit nyní nezvládl střídání a pyká za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

13:20

Hra přerušena po přechodu hostů modrou čarou a nejspíše uvidíme další vyloučení na straně hostí.

12:36

Další průběh oslabení hosté zvládli a již nedopustili, aby se soupeř dostal do další šance.

10:19

10:19 Vjačeslav VOJNOV - 1:0

10:19

Avangard právě vstřelil branku!
Omsk se velmi rychle prosazuje ve dvojnásobné přesilovce. Základem celé akce bylo vyhrané buly a rychlé přenesení hry na levou stranu, odkud pálil ostrým VJAČESLAV VOJNOV, který umístil puk do pravého horního rohu branky. Asistence: Rob Klinkhammer a Sven Andrighetto.

10:12

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podrážení).

09:32

Jegor Martynov měl prostor ke střele a Niemi jeho střelu z první zachytil svou lapačkou!

08:44

Sami Lepistö byl tím viníkem, který se dopustil podrážení a i Avangard si zahraje první přesilovku.

08:44

Domácí hráč šikovně postrčil puk před branku, kde se pokoušel dorážet Henrik Haapala, který byl nakonec podražen.

07:54

O další pokus se postaral Brian O'Neill, ale jeho propagační střela nenadělala brankáři Avangardu výraznější problémy.

07:24

Ahti Oksanen se dostal ke střele z pravé strany. Bobkov pohodlně vyrazil puk svou vyrážečkou.

06:45

Kirill Semjonov upadl za brankou Niemiho a následně byl od puku odzbrojen.

05:58

Následovala ještě další dobrá šance Jokeritu, Bobkov vyrazil puk betonem přímo na Jensena a ten netrefil poloodkrytou branku! Následně se Omsk dostává do plného počtu a přečkal své první oslabení!

05:25

Bobkov uhájil své brankoviště i po střele Jensenam, Jokerit nyní svírá svého soka.

04:54

Další zavezení puku do pásma se hostům příliš nepovedlo a musí se vracet pro puk až ke své brance.

04:09

Dobré nahození zadělalo Bobkovi problémy, nakonec se puk odráží mimo jeho branku!

03:51

Semjonov zahrál u mantinelu vysokou holí, kdy zasáhl do tváře Lauridsena.

03:06

Sledujeme svižný začátek utkání. Přihrávku zpoza branky přikryl Bobkov u své levé tyčky.

02:13

Hráč hostí se dostával do slibného zakončení, ale v rozhodující chvíli mu překazil pokus obránce Omsku.

01:38

Brandon McMillan se vytočil na levé straně a poslal puk na Niemiho, který pokryl tuhle nevýraznou střelu.

01:10

Brankář Jokeritu zastavil lapačkou nahození ze středního pásma a ihned rozehrává na svého spoluhráče.

00:21

Začal nám souboj dvou týmů, které se nachází na druhých místech svých konferencí. Dá se očekávat zajímavý duel. Otázka, jak k zápasu přistoupí oba celky v závěru základní části, kdy obě mužstva soustředí síly na nadcházející play off.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Jemelin (C), Vojnov, Martynov – Klinkhammer, McMillan, Pjanov – Šumakov, Andrighetto, K. Semjonov – Zernov (A), Košelev, Širokov (A) – Stas, Dědunov, Jaremčuk – Gračjov.

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Heiskanen) – Lehtonen, D. Sklenička, Lepistö (A), Lööv, O. Lauridsen, Eronen, E. Räsänen – Joensuu, O'Neill, Regin (C) – Haapala, Nicklas Jensen, Mäenalanen – Moses, Savinainen, Kontiola – Oksanen, Anttila (A), Pihlström.

Rozhodčí: S. Beljajev, Y. Oskirko – M. Bersenjov, E. Yudin.
Dnes nás čeká rozhodně zajímavý zápas, neboť se střetnou dva celky, které patří mezi ty nejlepší v KHL! Dokonce půjde o souboj druhých týmů ve svých konferencí!

Avangard Omsk
Omsku patří druhá pozice ve Východní konferenci. Dohromady Jestřábi nasbírali celkem 82 bodů a již se mohou těšit na play off. Na třetí Barys má náskok dvou bodů a pokud si chce Omsk udržet druhou pozici po základní části, tak by měl v posledních dvou zápasech ještě přidat nějaké body na své konto. Na první místo se již rozhodně nemůže dostat, neboť na první Kazaň ztrácí sedm bodů a právě s Kazaní sehrál poslední zápas, když prohráli 3:5!

Jokerit Helsinky
Helsinský celek si stále drží svou druhou pozici v Západní konferenci a nejspíše si ji udrží i do play off. Před sebou má poslední dva zápasy základní části – dnes proti Omsku a pak proti Novgorodu. V minulém zápase (až překvapivě) lehce porazil silné Dynamo Moskva 5:0! Jokerit v daném zápase těžil hlavně z přesilových her a svědomitou hrou od začátku až do konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:2

Branky a nahrávky: 11. Vojnov (Klinkhammer, Andrighetto) – 40. D. Sklenička (O'Neill, Regin), rozh. náj. Oksanen