2. Jake Muzzin (TOR) – 1+2, 2 střely, (+/-) +3, čas na ledě 23:02
3. John Tavares (TOR) – 0+2, 7 střel, (+/-) +1, čas na ledě 18:55

Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 1 střela, (+/-) 0, čas na ledě 17:40

Dominik Simon (PIT) – 0+0, 0 střel, (+/-) 0, čas na ledě 12:46

Zblokované střely: 20:19
Hity: 18:22
Trestné minuty: 7:11
Přesilové hry: 1/3:0/1

Branky a nahrávky: 28. Muzzin (Holl, Tavares), 31. W. Nylander (Matthews, Tavares), 34. Kapanen (Kerfoot, Muzzin), 44. Hyman (Marner, Muzzin). Rozhodčí: Hebert, Nicholson – Brisebois, Driscoll. Diváci: 19386.
Maple Leafs zvládli odvetu proti Penguins a dva dny po porážce 2:5 v Pittsburghu vyhráli 4:0. Frederik Andersen si připsal druhé čisté konto v sezoně, třemi body se blýskl obránce Jake Muzzin. Auston Matthews, který se s Davidem Pastrňákem dělí o post nejlepšího střelce NHL, se neprosadil.

První třetina nabídla hodně opatrný hokej z obou stran, k vidění nebyly v podstatě žádné větší šance. Maple Leafs vyrazili za vítězstvím v polovině utkání. V 28. minutě se tvrdou ranou od modré čáry prosadil Jake Muzzin. O chvíli později využil Kasperi Kapanen přesilovku 5 na 3.

Toronto nemělo dost. V 34. minutě se do samostatného úniku dostal Kasperi Kapanen a nemýlil se. A když zkraje třetího dějství udeřil Zach Hyman, nebylo o výhře Maple Leafs pochyb.

59:46

Jason Spezza vyvezl kotouč z obranného pásma a tím už ujistil Frederika Andersena, že mu čisté konto nikdo nevezme.

59:22

Hosté se přece jen mohli dočkat gólové radosti! Kris Letang vypálil do tyčky a Crosby se už k dorážce nedostal.

59:06

Pierre Engvall mohl přidat ještě pátý gól domácích, z dobré střelecké pozice na levém kruhu se ale neprosadil.

58:41

Z dalšího tlaku v útočném pásmu se Penguins neprosadili, po zisku kotouče se oslavně ozývají domácí fanoušci.

58:08

Hosté ale stále usilují o čestnou trefu, Jared McCann se střelou z pravého kruhu neprosadil.

57:30

Maple Leafs rozehrávají opět až od vlastní branky, domácí hráči se už nikam netlačí.

56:53

Maple Leafs se znovu ujali kotouče a dnes tříbodový Jake Muzzin nikam nespěchá.

56:17

Penguins se snaží alespoň o čestný úspěch, kterým by překazili Andersenovi čisté konto. Sidney Crosby se ale s kotoučem do útočného pásma neproháčkoval.

55:46

Brandon Tanev nezpracoval ve středním pásmu skákavou přihrávku, v útočném snažení tak mohou pokračovat zase domácí.

55:00

Utkání už se v posledních pěti minutách zřejmě bude jen dohrávat. O vítězi je rozhodnuto, Toronto tak oplatí Pittsburghu dva dny starou porážku.

54:14

Denis Malgin se dostal ke střele, kterou nepříjemně schytal Dominik Kahun. Německý útočník s českými předky zůstal v bolestech ležet na ledě, rozhodčí tak přerušili hru.

53:38

Ve hře tentokrát nemohl pokračovat domácí útočník Pierre Engvall, domácí se totiž provinili přihrávkou rukou.

53:17

Patric Hörnqvist byl v útočném pásmu dříve jak kotouč, píská se tak postavení mimo hru hostů.

4:0

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Marinčin, Barrie, Muzzin, Holl, Sandin, Dermott – Hyman, Matthews (A), Marner (A) – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Clifford, Spezza, Malgin – Engvall, F. Gauthier, Kapanen.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, J. Schultz, Riikola, Ruhwedel – Zucker, Crosby (C), Simon – McCann, Malkin (A), Rust – B. Tanev, Blueger, Hörnqvist – Kahun, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: Hebert, Nicholson – Brisebois, Driscoll

Diváci: 19386

17:26 TOR 2 Malgin, podrážení
27:45 TOR 1:0 Muzzin (Holl, Tavares)
29:20 PIT 2 M. Pettersson, držení
29:27 PIT 2 B. Tanev, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
30:01 TOR 2:0 W. Nylander (Matthews, Tavares)