09.02.2020, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.51 4.16 2.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:29 (05:03:35)
Tři hvězdy utkání
1. Sidney Crosby (PIT) 1+0
2. Kris Letang (PIT) 1+1
3. Mike Hoffman (FLA) 1+1
Pittsburgh zvládl dramatický závěr zápasu a udržel své jednobrankové vedení! Po dvou porážkách, které v zápasech s Floridou utrpěl, se mu povedlo konečně zvítězit a potvrdit roli mírného favorita, když Pantery zdolal 3:2.

59:40

Florida to zkouší, stále se snaží střílet, ale spousta puků vůbec neprojde.

59:15

Zakončení hostů přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.

58:54

Vhazuje se v neutrální zóně. Branka Floridy zůstává prázdná.

58:35

Jenže hosté hned po buly vytěsnili hru mimo své pásmo.

58:29

Bobrovskij zůstává na střídačce!

58:29

Oddechový čas domácích.

58:17

Tentokrát jej ještě ustál, dostal puk do bezpečí.

58:05

Pittsburgh se dostává pod menší tlak.

57:10

Třetí třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Florida vede na střely 30-22, na góly však stále prohrává.

55:50

Komerční pauza.

54:43

Pittsburgh se vymanil z aktivity soupeře a sám zaútočil. Povedlo se mu i dvakrát vystřelit na Bobrovského, jenž ovšem udržel naděje Panthers při životě.

53:29

Pro změnu zakázané uvolnění hostů.

53:02

Postavení mimo hru domácích.

52:11

Weegarovu střelu mezi kruhy zblokoval Blueger, Florida přichází o útočné pásmo.

51:13

Rust se při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdu. Komerční pauza.

50:31

Weegarova pumelice od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel.

50:10

Hra plyne hodně rychle, nyní ale zcela bez šancí.

49:05

Barkov v solidní pozici na levé straně střílel ke vzdálenější tyči, ale přestřelil!

47:45

Hraje se delší úsek bez přerušení. Zatím je třetí třetina plná nepřesností, nebo nepříliš nebezpečných střel domácích.

46:50

Dominik Simon zatím není v utkání tolik vidět. Teď se blýskl alespoň hitem do Stillmana.

46:00

Střela z ostrého úhlu, kterou na Jarryho poslal Barkov. Hostující brankář přerušuje hru. Komerční pauza.

45:35

Další zakázané uvolnění Pittsburghu.

44:55

Pokus o rychlý útok domácích. Zastaven kvůli postavení mimo hru.

44:39

Trochu skrytá střela z levého kruhu, Jarry puk vyráží mimo brankoviště.

43:50

Nahození téměř přes celé kluziště až k Bobrovskému, který rychle rozehrává.

43:10

Hra se ve třetí třetině zatím moc nekouskuje. Obrázek na ledě je stejný, časté střídání týmů u puku.

42:30

Oba týmy se pravidelně střídají u kotouče, do útoku se nyní hnala Florida.

41:34

Zakázané uvolnění Pittsburghu.

40:50

Dadonov se natlačil s pukem za obranu Penguins, ale z bezprostřední blízkosti Jarryho nepropálil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:04.
Ve druhé třetině se hostům povedlo prvně zvýšit své vedení v přesilovce, ale Florida po pouhé minutě opět snížila na rozdíl jediné branky.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

Ještě jedno přerušení hry před brankou Pittsburghu.

39:10

Ekblad vypálil zpoza pravého kruhu, Jarry vysoký puk zastavuje.

38:09

37:02

Hosté zahrozili z oslabení, Blueger se dostal až před branku, což se Bobrovskému podařilo ubránit.

36:22

Hoffmanova střela od modré byla sražena až do ochranné sítě.

36:09

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Juuso Riikola – 2 min., hákování).

36:09

35:41

Znovu to bylo marné dobývání branky Pittsburghu. Florida se nedokázala dostat od mantinelu do střelecké pozice.

35:00

Florida vede na střely 18-15.

33:57

Další útok Floridy odvrácen, byť jen za cenu zakázaného uvolnění.

33:27

Domácí sice drželi puk v útočném pásmu, ale posílali si jej jen po mantinelu. Hosté nakonec vytěsnili hru do neutrální zóny.

32:07

Hra je přerušena po dalším zásahu Jarryho.

31:54

Jarry si poradil s rychlým výpadem domácích. Barkov se v jízdě až před brankoviště neprosadil.

30:32

Postavení mimo hru zabrzdilo útok hostujícího týmu.

30:20

Komerční přestávka.

30:08

Letang se uvolnil mezi kruhy, ale Bobrovskij jeho pokus chytá.

28:54

Matheson zkusil štěstí zpoza levého kruhu, orazítkoval jen zadní hrazení.

28:37

Hostující branka i s brankářem končí mimo své postavení, doslova byli oba zbouráni. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:48

Postavení mimo hru domácích, kteří byli vyhnáni z útoku poté, co se dvakrát marně snažili o překonání Jarryho.

26:37

Weegar se opřel do puku od modré čáry, Jarry jeho střelu likviduje.

26:28

Přerušení hry kvůli přihrávce rukou v útočném pásmu Floridy. Komerční pauza, po ní se bude vhazovat ve střední třetině.

25:39

Zakázané uvolnění Floridy.

24:59

24:59 Brett CONNOLLY - 2:3

24:59

Florida právě vstřelila branku!
Velmi rychlá odpověď Floridy, kterou vykouzlil ze své střely BRETT CONNOLLY, který se opřel do puku na okraji mezikruží a Jarryho prostřelil. Asistence: Vincent Trocheck, Mike Hoffman.

23:50

23:50 Sidney CROSBY - 1:3

23:50

Pittsburgh právě vstřelil branku!
SIDNEY CROSBY využívá přesilovou hru Penguins! V prostoru před brankovištěm se mu povedlo protečovat střelu McCannu za záda Bobrovského! Asistence: Jared McCann, Jevgenij Malkin.

23:40

Hosté se dostávají v přesilovce do zajímavého tlaku.

23:05

Pittsburgh se provinil postavením mimo hru.

22:30

Panthers se povedlo dostat puk mimo své pásmo.

22:20

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).

20:42

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:06.
V úvodní třetině se Pittsburghu povedlo dvěma brankami dostat do vedení, ale Florida úspěšně korigovala tři minuty před koncem. Navíc si přenáší do druhé třetiny ještě 42 vteřin trvající přesilovku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48

Floridě se nedaří návrat do útočného pásma, puk má znovu za vlastní brankou.

19:20

Penguins vyčistili své pásmo a nutí soupeře k hledání cesty zpět.

18:42

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., hákování).

17:22

17:22 Mike HOFFMAN - 1:2

17:22

Domácím se povedlo vstřelit ještě v první třetině kontaktní gól! Rychlý útok Vatrana, přihrávka do jízdy MIKU HOFFMANOVI a ten střelou z pravého kruhu na vzdálenější tyč dokázal podstřelit beton Jarryho! Asistence: Frank Vatrano, Dominic Toninato.

16:38

Schultz zkusil střelu od modré čáry, ale poslal ji jen do zadního hrazení.

15:58

Bobrovskij se dostal z ideální brankářské pozice, ale i vedle brankoviště dokázal úspěšně zasáhnout a přerušit hru. Komerční pauza.

14:45

Kvůli přihrávce rukou v obranném pásmu Pittsburghu je hra vykázána do středního pásma.

14:26

Hra je přerušena po zákroku Jarryho. Komerční pauza.

13:30

Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku. Pettersson střílel od modré čáry, ale minul klec Floridy.

11:59

11:33

Huberdeau střílel zpoza pravého kruhu, branku Pittsburghu netrefil.

10:44

10:44 Teddy BLUEGER - 0:2

10:44

Penguins podruhé v utkání skórují! Trochu smůly si vybral bránící hráč Floridy, jemuž se střílená přihrávka od modré čáry zamotala mezi brusle a odrazila před brankoviště, čehož pohotově využil TEDDY BLUEGER, který zaklidil puk za záda Bobrovského. Asistence: Jack Johnson, Kris Letang.

10:10

Icing Floridy...

09:44

Hosté se dostali při přechodu středního pásma do ofsajdu.

08:59

Po buly v obranném pásmu se domácí dopouští zakázaného uvolnění.

08:50

Od modré čáry střílel Hornqvist, jeho projektil Bobrovskij zlikvidoval.

07:41

Rodící se útok Pittsburghu zastavilo postavení mimo hru.

06:52

06:30

06:30 Kris LETANG - 0:1

06:30

Penguins otevírají skóre zápasu! KRIS LETANG, který se vrátil z trestné lavici, se dostal do šance a z prostoru před brankovištěm pokořil Sergeje Bobrovského! Bez asistence.

06:22

05:32

Hosté zahrozili v oslabení, Tanev zpoza kruhů trefil jen Bobrovského, který zažehnal hrozbu.

04:22

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., držení).

04:18

Po Ekbladově střele od modré, kterou Jarry vyráží, se Florida dál drží v útoku.

03:45

Hraje se delší úsek bez přerušení. Jarry si připisuje další zásah.

02:53

Letang přinutil k prvnímu zákroku utkání domácího brankáře Bobrovského, ten střelu zpoza levého kruhu vyráží.

01:34

Toninato vypálil puk z levého kruhu přímo do brankáře Jarryho.

00:17

Utkání odstartovalo rychlé zakázané uvolnění Pittsburghu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Mírným favoritem zápasu je ovšem hostující Pittsburgh, který po dvou výhrách padl v souboji s rozjetou Tampou. Oproti tomu Florida má na kontě dvě prohry v řadě.
Byť je na tom Pittsburgh výsledkově, a tedy tabulkově, lépe, v obou vzájemných zápasech této sezony se radovali z výhry Panteři z Floridy. Těm se povedlo vyhrát na domácím ledě i ve venkovním prostředí.
Hokejisté Floridy a Pittsburghu se střetnou v rámci pořádné hokejové nálože během sobotního programu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:3

Branky a nahrávky: 18. Hoffman (Vatrano, Toninato), 25. Connolly (Trocheck, Hoffman) – 7. Letang, 11. Blueger (J. Johnson, Letang), 24. Crosby (McCann, Malkin)

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Strålman, Stillman, Matheson, Weegar – Toninato, Hoffman, Vatrano – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck, Connolly – Pysyk, Sceviour, Hawryluk.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang, M. Pettersson, J. Johnson, J. Schultz, Ruhwedel, Riikola – Crosby, McCann, Simon – Hörnqvist, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Angello, Lafferty, Galchenyuk.

04:22 PIT 2 Letang, držení
06:30 PIT 0:1 Letang
10:44 PIT 0:2 Blueger (J. Johnson, Letang)
17:22 FLA 1:2 Hoffman (Vatrano, Toninato)
18:42 PIT 2 M. Pettersson, hákování
22:20 FLA 2 Vatrano, podrážení