09.02.2020, 19:00 • Nottingham Motorpoint Arena • Skupina J • Patrik Czepiec

Tipsport: 1.72 5.3 3.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Q Maďarsko – 8 bodů
2. Velká Británie – 6 bodů
3. Rumunsko – 4 body
4. Estonsko – 0 bodů
Maďaři slaví po výsledku 1:4 postup do finálového kola kvalifikace na Zimní olympijské hry 2022 v čínském Pekingu. Za jejich rozhodujícím vítězstvím stála hlavně taktická vyspělost, efektivita v zakončení a téměř bezchybný výkon brankáře Miklose Rajny, který v utkání sehrál jednoznačně nejvýraznější roli. Britům se podařilo rychlým gólem Myerse vykřesat naději na obrat, jenže po trefách Hariho a Sofroně o ní definitivně přišli. Závěr utkání bohužel ovlivnili i hlavní rozhodčí, kteří přehlédli několik až likvidačních zákroků, které by určitě zasloužily trest.

Střely: 30:13

Radující se Maďarsko postupuje do závěrečné části kvalifikace, kde narazí na Lotyšsko, Francii a Itálii

59:36

Ani Betteridgův pokus se za brankovou čáru nedostal.

59:27

Tak teď sledujeme na ledě grotesku v podání rozhodčích a nikdo úplně neví, co se děje. Dvě minuty nejprve dostal Hari, teď ho ale sudí posílá do kabiny. Jedná se o 10minutový trest za nesportovní chování.

59:27

Vhazovat se ale bude v pásmu Velké Británie.

59:27

Connolly s Lakem už teď přehnali důraz na brankovišti a možná i trochu z frustrace posunuli Rajnu společně s brankou mimo postavení. Přerušuje se.

59:00

Poslední minuta pro Brity. Dohnat náskok už je prakticky nereálné.

58:49

Myers u mantinelu poznal sílu Garata, pokračuje se ve hře.

58:32

Hari dostává kotouč až za branku Britů.

58:28

Connollyho už zase umlčel Rajna. Střela byla hodně nepřipravená, přesto dostatečná prudká, aby nadělala problémy.

58:11

Bowns zůstává na střídačce, Británie v šesti!

58:11

Oddechový čas pro domácí.

57:48

Hammondovu přízemní střelu zvládl Rajna, Bowns stále zůstává ve svém brankovišti.

57:21

Erdely v útočném pásmu našetřil cenný čas.

56:58

Na poslední chvíli zastavil rozhodčí v útočné aktivitě Maďary. Nagy totiž sáhl k faulu, který je klasifikován jako nedovolené bránění.

1:4

Branky a nahrávky: 41. Myers – 21. Stipsicz (Nagy, Hari), 32. Erdely (Toth, Sofron), 46. Hari, 53. Sofron

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, Richardson (A), D. Ehrhardt, T. Ehrhardt, Swindlehurst, D. Phillips, Batch – Lake, Connolly, Betteridge – Farmer (A), Hammond, J. Phillips (C) – Conway, Perlini, Ferrara – Venus, Myers, Davies – Lachowicz

Maďarsko: Rajna (Arany) – Stipsicz (A), Pozsgai (A), Macaulay, Sziranyi, Kiss, Garat, Szabo – Sofron, Hari, Erdely – Galanisz, Nagy (C), Papp – Csanyi, Sarauer, Terbocs – Toth, Szita

Rozhodčí: Alarie, Smetana – Elonen, Špůr

04:04 GBR 2 Conway, krosček
11:03 HUN 2 Garat, nedovolené bránění
17:05 HUN 2 Galanisz, držení
19:37 GBR 2 Davies, vysoká hůl
20:32 HUN 0:1 Stipsicz (Nagy, Hari)