09.02.2020, 01:00 • Rogers Place, Edmonton • Michal Raška

Tipsport: 2.52 4.02 2.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:00:28)
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
2. Mike Smith (EDM) 27 zák., 2 góly, 0.931%
3. Connor McDavid (EDM) 0+1
Je konec. Edmonton Oilers zvítězil nad Nashville Predators po skvělém obratu 3:2.
O první branku zápasu se postaral ve 13. minutě hostující hráč Craig Smith. Druhá perioda byla velice vyrovnaná, ovšem o něco málo ze hry měli více hosté a ti se ve 38. minutě dočkali gólu, který dal Bonino. Ovšem Alex Chiasson načal osm vteřin před koncem třetiny velký obrat. Na 2:2 srovnal ve 44. minutě nejproduktivnější hráč Leon Draisaitl. A v 54. minutě právě Leon Draisaitl rozhodl o výhře Edmontonu.

59:50

Nashville si dlouho přihrával kotouč na modré a posléze zaútočil z pravé strany, ovšem domácí se nahrnuli před bránou a nepustil puk.

59:23

Oddechový čas pro hosty.

59:23

Poté Predators sevřeli soupeře, ale přihrávka byla zblokována mimo hrací plochu.

59:06

Opět se Edmonton dostal ze svého pásma, ale ani nyní nezakončil.

58:42

Josh Archibald minu prázdnou bránu zpoza modré čáry! Velká škoda pro domácí.

58:26

Josiho tvrdá rána od modré byla ztečována a otřela se o vnější tyč domácí svatyně!

58:14

Hosté hrají bez brankáře!

57:58

Posléze Oilers sice vyhodili puk ale jen na zakázané uvolnění.

57:20

Nebezpečná rána hostujícího hráče zpoza modré čáry byla zblokována.

56:46

56:27

Domácí pořádně sevřeli unavenou formaci soupeře, ale Predators se nakonec dostali k puku a odpálili jej pryč.

55:42

Znovu se Rinne roztáhl v brankovišti, ale Oilers zůstávají u kotouče.

55:23

Pekka Rinne předvedl dva skvělé zákroky! Nejprve betonem vyrazil pokus domácího hráče a posléze z dorážky vychytal také McDavida!

54:46

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., podrážení).

54:36

Mikael Granlund se parádně dostal za obranu, ale následně vypálil jen vedle domácí svatyně.

3:2

Branky a nahrávky: 40. Chiasson (McDavid, Klefbom), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 54. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Klefbom) – 13. C. Smith (Josi, Johansen), 38. Bonino (Hamhuis)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Benning, Jones – Kassian, McDavid (C), Gagner – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Chiasson, Haas, Benson – J. Archibald, Sheahan, Khaira.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Y. Weber, Hamhuis – Mikael Granlund, Johansen (A), Duchene – C. Smith, Turris, F. Forsberg – Arvidsson, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: Jake Brenk, Justin StPierre – Darren Gibbs, Devin Berg

12:17 NSH 0:1 C. Smith (Josi, Johansen)
14:33 EDM 2 McDavid, hákování
15:17 NSH 2 C. Smith, vysoká hůl
21:33 EDM 2 Nurse, držení
37:06 NSH 0:2 Bonino (Hamhuis)