3:0

konec (0:0, 2:0, 1:0)

22.01.2020, 01:40 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.78 4.19 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi ctí vás tímto nočním zápasem provázet a budu se těšit někdy příště u NHL znovu napočtenou. Přeji vám krásný zbytek pracovního týdne a v závislosti na tom, jestli vstáváte, nebo jdete teprve spát, dobrou noc či dobré ráno! (04:10:36)

3. James van Riemsdyk (PHI) 1+0
Je za námi derby o Pensylvánii a spokojenější jsou rozhodně domácí. Ti předvedli kompaktní výkon po celých 60 minut, svého soupeře přehráli a o výhře rozhodli již ve druhé třetině, kdy nasázeli do sítě dva góly, z čehož jeden vsítil Jakub Voráček. Třetí třetina byla spíše údržbového charakteru, ve třetí třetině dohromady padlo 11 střel, z čehož Penguins vystřelili jenom třikrát, naposledy někdy v 50. minutě. S tím se skutečně na body pomýšlet nedá. Výhru Flyers tak stvrdil 59 sekund před koncem zásahem do prázdné Justin Braun.

Střely na branku: 30 – 18 (8 – 3)

59:38

Zápas se jenom dohrává. Po necelém roce tak Flyers poráží svého arcirivala z Pittsburghu.

59:01

59:01 Justin BRAUN - 3:0

59:01

Philadelphia právě vstřelila branku!
Hotovo, vymalováno! JUSTIN BRAUN se zmocnil nepřesně nahraného kotouče a z pravého kruhu ve vlastním pásmu jej poslal neomylně do prázdné kasy Penguins – 3:0! Bez asistence.

58:51

Což se již stalo, Penguins hrají bez gólmana!

58:26

Nyní už jsou hráči na obou stranách v plném počtu. Během chvíle bude zajisté startovat Tristan Jarry na lavičku.

57:58

Tečovaná střela Sanheima od modré končí na zadním plexi. Pittsburgh však nemůže stále vyhodit kotouč z pásma.

57:26

57 sekund do konce přesilovky zbývá Flyers. Ti nyní zakládají útok od vlastní branky.

57:07

James van Riemsdyk od modré zamířil vedle. Stále však domácí drží pásmo a vypadá to pro ně velmi dobře.

56:30

Penguins vytlačují v první fázi přesilovky svého rivala až k jeho vlastní brance. Teď už musí Tučňáci hrát naprostý vabank.

56:24

Tři a půl minuty před koncem jde na trestnou lavici Jevgenij Malkin (PIT) za nasazení takového „šroubováku“ Couturierovi. Flyers jsou už nyní tak velmi blízko výhře.

56:02

Signalizovaná výhoda pro domácí. Penguins to budou mít tak nyní už hodně těžké.

3:0

Branky a nahrávky: 26. Voráček (Couturier, Farabee), 39. J. van Riemsdyk (Konecny, Giroux), 60. Braun

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Provorov, Niskanen, Sanheim, P. Myers, Hägg, Braun – Farabee, Couturier (A), Voráček (A) – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Konecny – Laughton, K. Hayes, Aube-Kubel – Rubcov, Bunnaman, Pitlick.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Simon, Crosby (C), Hörnqvist – McCann, Malkin (A), Rust – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: Walsh (USA), O’Rourke – Nagy, Brisebois (všichni CAN)

Diváci: 19 120

18:46 PHI 2 Voráček, podrážení
25:26 PHI 1:0 Voráček (Couturier, Farabee)
27:35 PIT 2 Riikola, držení
29:22 PIT 2 Letang, hrubost