19.01.2020, 03:08 • Xcel Energy Center, St. Paul • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.61 3.76 2.42 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:46:09)
Roman Polák (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:25
Andrej Sekera (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:26
Tři hvězdy utkání
1. Alex Stalock (MIN) 27 zák., 100%
2. Jason Zucker (MIN) 1+2
3. Jared Spurgeon (MIN) 1+0
Minnesota dominovala domácímu zápasu proti Dallasu, který doslova zničila 7:0 a potvrdila, že ve vzájemných zápasech se v této sezoně daří domácím týmům. Pro Wild se jedná o druhou výhru nad Stars v tomto ročníku, před měsícem a půl se ovšem na vítězství natrápili, když museli do nájezdů. Dnes své soky deklasovali.

59:25

Stars samozřejmě nulu Stalockovi nepřejí a zkouší to. Střela od modré se odrazila od zadního hrazení.

58:30

Wild poctivě brání v pěti lidech. Do útoku se už vůbec neženou.

57:30

Minnesota duel dohrává. Drží puk mimo své pásmo, odvrací pokusy o útoky Dallasu a pomáhá Stalockovi udržet čisté konto.

56:50

56:50 Ryan HARTMAN - 7:0

56:50

Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí, kteří hráli přesilovou hru, ji dokázali také proměnit! RYAN HARTMAN se nejlépe zorientoval před brankou Dallasu a v tlačenici se dostal do zakončení a vsítil sedmý gól Minnesoty. Asistence: Jordan Greenway, Ryan Donato.

55:06

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Denis Gurjanov.
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).

55:06

Komerční pauza.

55:06

Za brankou Minnesoty se strhla hromadná strkanice. I přes zcela jasný výsledek se situace dokázala velmi rychle vyhecovat, a stačilo k tomu jen, aby Perry najel do Stalocka a svým tělem mu srazil masku.

53:19

53:19 Zach PARISE - 6:0

53:19

Domácí využívají přesilovou hru! ZACH PARISE před brankou soupeře tečoval střelu zpoza kruhů a překonal brankáře Bishopa. Asistence: Ryan Suter, Eric Staal.

52:42

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., nedovolené bránění).

52:25

Minnesota stále drží puk, ovšem teprve nyní vyráží ze svého pásma.

51:50

Bude se vylučovat na straně Dallasu. Domácí mají výhodu.

51:11

Po ráně Pateryna od modré, kterou Bishop zlikvidoval, je hra přerušena. Komerční pauza.

50:15

Třetí třetina dospěla do své druhé poloviny. Minnesota si v poklidu hájí své komfortní vedení.

49:14

Hartman se s pukem dostal až k brance Dallasu. Byl ale příliš blízko a beton Bishopa nepokořil.

48:37

Zakázané uvolnění Minnesoty.

47:54

Hra se rychle přesunula na druhou stranu kluziště, kde Cogliano zpoza levého kruhu míjí branku soupeře.

47:43

Kunin zpoza levého kruhu ohrozil branku Bena Bishopa, který ovšem zdárně vytěsnil puk mimo brankoviště.

47:05

Dobrý práce obrany Stars, jež zblokovala hned dvě střely Minnesoty.

46:47

Hra je přerušena, na řadě je komerční pauza.

46:30

Pokud Wild o přihrávku za obranu úspěšný nebyl. Kotouče se zmocnil Bishop, který rozehrál.

45:26

A ještě jednou Donato, tentokrát zpoza kruhů! Bishop puk vyráží do bezpečí.

45:12

Donatova rána od modré orazítkovala zadní mantinel.

44:40

V útočném pásmu se objevila rovněž Minnesota, Fiala se prodral až k brankovišti, ale puk na tři tyče nenasměroval.

43:21

Stars jsou zatím ve třetí třetině hodně aktivní. Ale ani Seguin nenašel recept na rozchytaného Stalocka.

42:46

Janmark se zpoza kruhů dostal ke střele, Stalock puk vyráží mimo brankoviště. Dallas by rád ještě zápas zdramatizoval, přinejmenším však vsítil čestný úspěch.

41:55

Ve třetí třetině bude chtít Minnesota zápas už především dohrát. Proto je spokojená s tím, že se hraje převážně ve středním pásmu.

40:46

Po zblokované ráně Oleksiaka od modré čáry rozhodčí přerušil hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:02.
Minnesota ve druhé třetině přidala další tři branky a ujala se vedení už 5:0! Nezdá se, že by Dallas byl schopný s nepříznivým vývojem skóre něco udělat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:07

39:07 Mats ZUCCARELLO - 5:0

39:07

Pátý puk v brance Dallasu! Bishop vyrazil střelu Zuckera z levého kruhu do prostoru v mezikruží, odkud ovšem MATS ZUCCARELLO pohotově zakončil akci domácích. Asistence: Jason Zucker, Matt Dumbia).

37:48

37:24

Pavelski se znovu odhodlal ke střele, tentokrát více z blízkosti. Brankář domácích kotouč vyráží.

37:05

Vhazuje se ve středním pásmu. Hra se nyní poněkud kouskuje.

36:40

Stalock si nyní na nedostatek práce stěžovat nemůže. Ostatně Dallas dorovnal poměr střel na 18-18.

36:03

Seguinův projektil Stalock vyráží a Minnesota vyhazuje přes všechny čáry.

35:48

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., podrážení).

35:10

Kotouč vyletěl do ochranné sítě za Stalockem po ráně Pavelskiho od modré čáry. Další komerční přestávka.

34:01

Postavení mimo hru hostujícího týmu. Vhazuje se ve středním pásmu.

33:20

Komerční přestávka.

32:31

Klingberg se cpal před branku soupeře, ale byl zblokován Brodinem, jenž pomohl brankáři Stalockovi.

31:08

Oba celky jsou v plném počtu.

30:25

Hraje se rychle ze strany na stranu. Oba támy se snaží využít více prostoru na ledě.

29:08

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mats Zuccarello – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hrubost).

29:08

Hra je přerušena v obranné třetině Minnesoty. Dickinson krátce před přerušením protečoval přihrávku z pravé strany těsně vedle Stalockovy svatyně.

28:07

První střela Johnse po dvou letech, Stalock jeho pokus kryje.

27:19

Oleksiakovu ránu od modré čáry Stalock úspěšně pokryl. Komerční pauza.

26:30

Dallas prohrává na střely 8-17.

25:38

Vhazuje se před brankou Minnesoty. Tam se zatím Dallas ve druhé třetině příliš nedostal.

24:11

Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Anton Chudobin, přichází Ben Bishop.

24:11

24:11 Ryan DONATO - 4:0

24:11

Ztráta Dallasu ve vlastním pásmu, kterou trestá RYAN DONATO, jenž dokonce už vyhání Chudobina z brankoviště. Asistence Ryan Hartman.

23:38

23:38 Jason ZUCKER - 3:0

23:38

Wild využívají přesilovou hru! A je v tom pro Dallas více smůly než by bylo zdrávo. JASON ZUCKER chtěl z pravé strany brankoviště přihrát před branku, ale puk si do vlastní klece srazil Sekera. Asistence: Kevin Fiala, Jonas Brodin.

23:28

Dvě střely Minnesoty z obou kruhů. Chudobin z obou stran dokázal puk pokrýt.

22:55

Výborné napadání Comeaua, jenž dokonce vybojoval puk, ale pak se dostal do postavení mimo hru.

22:47

Domácí musí znovu pro puk až za svou branku.

22:05

Stars se rychle osvobodili.

21:59

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., sekání).

20:45

Zakázané uvolnění Dallasu.

20:34

Pateryn se protáhl u pravého mantinelu a zkusil štěstí při těžké střele, se kterou neměl Chudobin žádné obtíže.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:05.
Minnesota po první třetině vede 2:0 a zatím se jí daří své soupeře držet na uzdě ve všech ohledech. Před zápasem přitom byli mírnými favority Stars, ale papírové předpoklady zatím vzaly za své.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36

Přechod Dallasu do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru, kvůli němuž se musí vhazovat v neutrální zóně.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:03

Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude před Stalockem.

17:38

Další zákrok Chudobina, na něhož letělo už 12 střel. K jeho smůle už dvě skončily za jeho zády.

17:26

Hned po buly se Minnesota dostala ke střele, Chudobin musel okamžitě zasahovat a srazil puk do strany.

17:20

Chudobin drží puk po nahození soupeře ve své lapačce. Komerční pauza.

16:27

16:27 Carson SOUCY - 2:0

16:27

Domácí předvedli rychlý přechod středního pásma, Zucker křižnou přihrávkou našel na levé straně CARSONA SOUCYHO, jenž střelou na bližší tyč obstřelil vyrážečku Chudobina, který byl bez šance. Asistence Jason Zucker.

16:16

Wild dostali kotouč mimo své pásmo a ubránili se.

16:00

Hraje se přes dvě minuty bez přerušení. Dallas dostal puk do útočného pásma a snaží se o kombinaci.

14:25

O puk se usilovně bojuje na zadním mantinelu v obranné třetině Dallasu. Hosté se přetahují se svěma hráči Wild.

13:52

Kunin se výborně postavil do cesty další střele Oleksiaka a nepustil puk na svou branku.

13:38

Oleksiakova střela od levého mantinelu se stala kořistí Stalocka. Puk vyrazil před sebe a následně překryl lapačkou.

12:57

Domácí se protlačili ke střele v levém kruhu, Chudobinovu klec ovšem minuli.

12:22

Ve hře obou týmů se nyní objevily nepřesnosti, které měly za následek shodně ztráty puku.

11:37

Při dalším přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.

10:51

10:32

10:32 Jared SPURGEON - 1:0

10:32

Domácí otevírají skóre zápasu! Zuccarello stihl dojet u pravého mantinelu puk, zpětnou přihrávkou našel najíždějícího JAREDA SPURGEONA a ten ránou zpoza pravého kruhu prostřelil Chudobina. Asistence: Mats Zuccarello, Ryan Suter.

09:50

Fantastický Stalock! Domácí brankář nyní zachránil svůj tým od inkasování první branky, když – ač trochu krkolomně – zastavil nájezd Gurjanova, jenž se dostal za obranu Wild a nikým nebráněn se vřítil až k brankovišti Minnesoty.

08:25

Fiala se u pravého mantinelu otočil směrem k brance, Chudobin jeho střelu vyráží.

07:29

Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou Dallasu. Vhazuje se před Chudobinem.

06:51

Oba celky jsou v plném počtu. To, že se hrálo v méně lidech a na ledě tak bylo více prostoru, nikomu nepomohlo k vytvoření nějaké šance.

06:10

Hra je přerušena. Komerční přestávka.

05:50

Fiala nabral rychlost a výborně pronikl po levém křídle do útočného pásma. Jeho spoluhráči však puk v této zóně neudrželi.

04:51

Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

04:51

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Stephen Johns – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., hrubost).

04:17

Postavení mimo hru hostujícího týmu.

03:50

Velká šance Minnesoty. Před brankou Dallasu operoval Zuccarello, který sám za Dallas v minulé sezoně hrál. Chudobin vykopl jeho střelu jen na hokejku Pariseho, kterému ale dorážka vůbec nesedla.

03:10

Donato se napřáhl od modré čáry a vypálil směrem na Chudobina, který střelu likviduje a přerušuje hru.

01:57

Pro změnu se zakázaného uvolnění dopustili hokejisté Dallasu.

01:28

Stephen Johns, který hraje první zápas po dvou letech, se poprvé na zadním mantinelu ve vlastním pásmu dotkl puku. Dle oficiální diagnozy trpěl posttraumatickými bolestmi hlavy, kvůli kterým 22 měsíců nehrál.

00:57

Útok Dallasu po pravém křídle, Radulov vypálil po přebruslení do pravého kruhu. Stalock puk vytěsnil mimo tři tyče a domácí zahráli na zakázané uvolnění.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Pateryn – Parise, E. Staal, Zuccarello – Zucker, V. Rask, Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Greenway, M. Koivu, Hartman.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, R. Polák, Oleksiak, J. Klingberg, Sekera, Johns – Ja. Benn, Seguin, Kiviranta – Janmark, Hintz, Radulov – Cogliano, Dickinson, Perry – Gurjanov, Pavelski, Comeau..
Minnesotu čeká souboj s Dallasem a bude se jednat už o třetí vzájemný duel v této sezoně. V předchozích dvou se vždy podařilo vyhrát domácím celkům. Napřed Dallas vyhrál 6:2 na svém ledě a na začátku prosince naopak vyhráli Wild 3:2 po nájezdech.

Dallas sice prohrál poslední zápas s Buffalem, ale podařilo se mu vyhrát 3 z posledních 5 zápasů. Na straně druhé Minnesota dokázala v posledním utkání vyhrát a ukončit čtyřzápasovou sérii porážek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

7:0

Branky a nahrávky: 11. Spurgeon (Zuccarello, Suter), 17. Soucy (Zucker), 24. Zucker (Fiala, Brodin), 25. Donato (Hartman), 40. Zuccarello (Zucker, Dumba), 54. Parise (Suter, E. Staal), 57. Hartman (Greenway, Donato)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Pateryn – Parise, E. Staal, Zuccarello – Zucker, V. Rask, Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Greenway, Hartman, Donato.

Dallas Stars: Chudobin (25. Bishop) – Lindell, R. Polák, Oleksiak, J. Klingberg, Sekera, Johns – Ja. Benn, Seguin, Kiviranta – Janmark, Hintz, Radulov – Cogliano, Dickinson, Perry – Gurjanov, Pavelski, Comeau.

04:51 DAL 2 Johns, nedovolené bránění