19.01.2020, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.84 4.24 3.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pavel Zacha (NJD) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:46 (03:36:18)

1. Elvis Merzlikins (CBJ) 41 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Cam Atkinson (CBJ) 2+1
3. Alexander Wennberg (CBJ) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 31-41; Zablokované střely: 17-8; Vhazování: 46%-54%; Hity: 21-22; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 18-16.
Columbus na domácím ledě podruhé v letošní sezóně porazil New Jersey a znovu přesvědčivým výsledkem. Klíčový okamžik přišel v polovině střetnutí, když Elvis Merzlikins během přesilové hry NJ Devils předvedl tři senzační zákroky a po jejím skončení podruhé v zápase skóroval Cam Atkinson. Blue Jackets vyhráli počtvrté v řadě. Domácí brankář vychytal v letošním ročníku a celkově kariéře NHL třetí shutout. Konečný výsledek tedy je. Columbus Blue Jackets 5 New Jersey Devils 0.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:49

Cam Atkinson vypálil z pravého kruhu pro vhazování a mohl zkompletovat hattrick, Mackenzie Blackwood ale na přední tyči zasáhl levým betonem a puk vyrazil.

57:25

Nathan Gerbe se pustil do šarvátky s Damonem Seversonem a oba dostali dvě minuty za hrubost a deseti minutový osobní trest za nesportovní chování. Menší tresty odpykají Jakob Lilja a John Hayden.

55:40

P.K. Subban mohl skórovat po prudké střele z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Elvis Merzlikins má i pověstné štěstí, když ho nyní zachránila tyč! Domácí brankář stále drží nulu.

55:16

Blue Jackets nepříjemně vypálili z levého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood po těžkém zákroku puk zalehl. Následuje komerční přestávka.

54:36

Blake Coleman vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela s příklepem mířila k přední tyči brány Blue Jackets, Elvis Merzlikins ji ale vykopl pravým betonem.

53:41

Sami Vatanen na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho tečována rána minula pravý horní roh brány. Elvis Merzlikins nemusel zasahovat.

52:37

Nahození Blue Jackets skončilo v lapačce Mackenzieho Blackwooda. Columbus ve třetí třetině nadále dominuje a má vývoj dnešního utkání pevně pod kontrolou.

51:59

Seth Jones vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Mackenzie Blackwood byl včas u přední tyče, kde kotouč úspěšně vyrazil za svou bránu. Rutinní zákrok.

51:14

Wayne Simmonds byl zřejmě hráčem, který vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry, Elvis Merzlikins ale kotouč zachytil a následuje komerční přestávka.

49:39

John Hayden krásně vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány Blue Jackets.

49:05

Vzápětí přišlo bekhendové zakončení Devils z bodu levého kruhu pro vhazování a Elvis Merzlikins sevřel kotouč v náručí. Domácí brankář je stále nepřekonán.

48:35

Už to vypadalo, že se Jack Hughes dostane ke střele v pravém kruhu, jenže poskakující kotouč nezkrotil.

5:0

Branky a nahrávky: 15. Atkinson (Gerbe, D. Savard), 29. Atkinson (Bemström, Wennberg), 32. Lilja, 33. N. Foligno (Gavrikov), 39. Wennberg (Atkinson, Werenski)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Nutivaara, Harrington – Bemström, Dubois, Nyquist – Atkinson (A), Wennberg, Gerbe – Stenlund, Jenner (A), Lilja – N. Foligno (C), Riley Nash, Robinson. Hlavní trenér. John Tortorella.

New Jersey Devils: Schneider (33. Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Severson, C. Carrick, Butcher – Simmonds, Hischier (A), Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Wood, J. Hughes, Zacha – Hayden, Rooney, J. Boqvist. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Jon McIsaac. Čároví: Julien Fournier, Pierre Racicot

Diváci: 18680

02:12 NJD 2 C. Carrick, hákování
10:29 NJD 2 Coleman, podrážení
14:49 CBJ 1:0 Atkinson (Gerbe, D. Savard)
15:11 CBJ 2 Wennberg, hrubost