18.01.2020, 21:00 • Rogers Place, Edmonton • Michal Raška

Tipsport: 2.35 3.95 2.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:44:34)
1. Riley Sheahan (EDM) 1+3
2. Connor McDavid (EDM) 2+0
3. Josh Archibald (EDM) 1+2
Je konec. Dnešní skvělý zápas nám přinesl dohromady deset branek! Edmonton totiž porazil Arizonu poměrem 7:3.
Už ve 4. minutě se prosadil v oslabení Archibald. Posléze byla hra vyrovnaná, ale v 15. minutě zvýšil náskok Gagner. A aby toho nebylo málo, tak v 17. minutě si srazil puk do brány sám gólman Raanta a gól tak byl připočítán Yamamotovi. Už po minutě hry ve druhé periodě se prosadil McDavid. O čtyři minuty později šli Oilers už do vedení 5:0 po gólu Nygårda. Posléze sice snížili Hall a Dvorak, ale poslední slovo měl už dvougólový McDavid. V 52. minutě ještě snížil Ekman-Larsson. Ale v 57. minutě vstřelil gól do prázdné svatyně Sheahan.
Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.

59:42

Nyní si Mike Smith připsal ještě jeden zákrok před závěrečnou sirénou.

58:12

Caleb Jones dostal na pravé straně nabito, ale jeho rána od modré pouze vyprášila výstroj Adina Hilla.

57:43

McDavid nyní útočil na hattrick, ale jeho střelu k levé tyči Adin Hill vychytal a nedopustil tak, aby na hrací plochu přilétly čepice.

57:26

Domácí se opět dostali do útočného pásma, ale tam se nakonec nedostali k nějaké střele.

56:14

56:14 Riley SHEAHAN - 7:3

56:14

Edmonton právě vstřelil branku!
Teď už je definitivně rozhodnuto, protože domácí dávají gól na 7:3! Josh Archibald zachytil kotouč ve středním pásmu, který posunul na RILEYHO SHEAHANA a ten zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Josh Archibald.

55:58

Domácí sice dostali puk ze svého pásma, ale nezakončili do brány soupeře.

55:33

Arizona to i přes tříbrankovou ztrátu zkouší bez brankáře!

54:57

Michael Grabner se snažil zakončit bekhendem, což se mu sice povedlo, ale puk skončil opět a bezpečně v lapačce Mike Smithe.

53:56

Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se Edmonton dopustil zakázaného uvolnění.

53:06

Arizona se dál snaží snížit na rozdíl dvou branek, ale Edmonton se už soustředí spíše a především na obranu.

52:35

Michael Chaput se snažil procpat po pravé straně, ale tam jej následně poslal k zemi Adam Larsson.

52:05

Opět je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.

51:12

51:12 Oliver EKMAN-LARSSON - 6:3

7:3

Branky a nahrávky: 4. J. Archibald (Sheahan, K. Russell), 15. Gagner (Sheahan), 17. Yamamoto (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 21. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 25. Nygård (Sheahan), 37. McDavid (J. Archibald, Neal), 57. Sheahan (J. Archibald) – 26. Hall (Garland, Hjalmarsson), 30. Dvorak (Garland, Kessel), 52. Ekman-Larsson (Keller)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Klefbom, Jones, K. Russell – J. Archibald, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – P. Russell, Sheahan, Nygård – Chiasson, Haas, Gagner.

Arizona Coyotes: Raanta (41. Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Capobianco – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Crouse – Keller, Söderberg, Schmaltz – Hinostroza, Chaput, Grabner.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Gord Dwyer – Bevan Mills, Trent Knorr

Diváci: 18 347

03:30 EDM 2 Gagner, sekání
03:56 EDM 1:0 J. Archibald (Sheahan, K. Russell)
11:37 ARI 2 Kessel, podrážení
14:02 EDM 2:0 Gagner (Sheahan)
16:06 EDM 3:0 Yamamoto (Draisaitl, Nugent-Hopkins)