Fotbalové události

Finále DATART e:LIGY

Vítěz: FC Viktoria Plzeň

12.01.2020, 08:00 • UNYP Arena • David Suchý

Více než dvanáctihodinový maraton zápasů ve FIFA 20 je minulostí. Nakonec se z prvenství raduje Viktoria Plzeň, která tak naplnila roli jednoho z největších favoritů na výhru v turnaji. Viktoriáni se v rámci finálového souboje utkali s pražskou Slavii, pro kterou se celá série nevyvíjela zrovna nejlépe. Plzeň totiž vedla už 2:0 na zápasy, avšak nakonec přeci jenom přišel na řadu poslední a zároveň rozhodující zápas, který vyzněl právě pro dvojici T9Laky, pikej. (20:59:39)

20:48

Finále DATART e:LIGY právě skončilo.

20:48

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 4:1 (3:2)

Je konec! Finálová série nabídla naprosto vše, rozhodující zápas se pro Plzeň nevyvíjel vůbec dobře, neboť prohrávala o jednu branku. Viktoriáni však zápas otočili ve svůj vlastní prospěch, díky čemuž rozhodli o vítězi tohoto turnaje!

20:46

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 3:1 (2:2)

3:1! Viktoriánům se povedlo zdolat rozhozenou obranu, do konce duelu zbývá už jen patnáct minut. S pražským celkem to nevypadá vůbec optimisticky.

20:44

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 2:1 (2:2)

O deset minut později je to 2:1 pro Plzeň. Sledovali jsme trpělivou kombinaci, která přinesla nečekanou střelu přesně ke vzdálenější konstrukci. Plzeň je blizoučko k vítězství!

20:42

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1 (2:2)

Krátce po změně stran máme vyrovnáno. Viktoriánům se podařilo prolomit nemohoucnost v koncovce, do konce zápasu zbývá zhruba čtyřicet minut.

20:39

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:1 (2:2)

Čtyřicátá minuta přináší vůbec první branku zápasu. Sešívání nyní využili chyby v pokutovém území, následná dorážka do prázdné branky našla svůj cíl.

20:36

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:0 (2:2)

Nejprve se do vyložené šance dostala Slavia, která neuspěla. Na opačné straně byla mnohem blíže Viktoria, která dokonce nastřelila brankovou konstrukci.

20:28

V posledním duelu se proti sobě představí plzeňský Pikej a slávistický Kobby.

20:27

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:4 (2:2)

Finálová série půjde do rozhodujícího zápasu! Slavia totiž otočila výsledek z 0:1 na 4:1, čímž si zajistila poslední utkání. Nervy to jsou opravdu velké, k trofeji mají oba celky zase stejně daleko.

20:25

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:2 (2:1)

Sešívaní otáčejí stav zápasu ve svůj vlastní prospěch. Viktoriáni tak přišli o vedení o jednu branku, nyní mají pouhých dvacet minut na případné vyrovnání.

20:23

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1 (2:1)

Před malým momentem se pražský celek málem dostal do vedení, obrovská šance však vedení nepřinesla. Na opačné straně zahrozil také Laky, coby hráč Plzně.

20:18

V nastaveném času však přichází vyrovnávací branka Slavie, která je tak zpět ve hře. I tak musíme dodat, že sledujeme naprosto minimum vyložených šancí.

20:17

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:0 (2:1)

Viktoriáni zahrávali rohový kop, po kterém se prosazuje Mbappé. Plzeň se tak dostává ve čtvrtém duelu do vedení, což může být zlomový moment.

20:15

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:0 (2:1)

Proti sobě se představily obě jedničky na obou stranách. Zatím máme za sebou dvacet minut hry, na první výraznější šanci stále čekáme. Tyto duely totiž nabízejí maximální možnou taktickou bitvu.

20:07

119. minuta přinesla vedoucí branku pražského celku! Viktorii se totiž nepovedlo ubránit útočný výpad po levém křídle. Pražané tak korigují stav série, první mečbol je tak odvrácen.

20:01

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1 (2:0)

I tento duel půjde do prodloužení. Ani druhý poločas totiž nepřinesla zrovna atraktivní podívanou, ba naopak oba celky předvedly dobrou obranu, která nepřipustila žádné větší šance.

19:56

Zhruba třicet minut zbývá do konce tohoto třetího zápasu, který nabízí maximálně taktickou bitvu. Navíc nejsou k vidění téměř žádné vyložené příležitosti.

Čtvrtfinále

FC Fastav Zlín (MorCaJs , jakeem00) - FK Mladá Boleslav (Snkrjan, Rozsi77) - 1:3
FC Baník Ostrava (Rak, Va6ek7) - FC Viktoria Plzeň (T9Laky, pikej) - 1:3
AC Sparta Praha (sirisetsedm, Emerickson) - SK Sigma Olomouc (RealDanek, BR1CK) - 2:3
SK Slavia Praha (RIIJK, kobbycz) - Bohemians 1905 (M4tk05, Voly) - 3:1

Základní skupiny:

Skupina A

08:00 FK Teplice (Emphaty1, Huhnak) - FC Fastav Zlín (MorCaJs , jakeem00) - 0:5
08:00 SK Sigma Olomouc (RealDanek, BR1CK) - 1. FC Slovácko (Dejv878, Domito) - 4:1
10:00 1. FC Slovácko (Dejv878, Domito) - FK Teplice (Emphaty1, Huhnak) - 2:3
10:00 FC Fastav Zlín (MorCaJs , jakeem00) - SK Sigma Olomouc (RealDanek, BR1CK) - 4:1
12:00 FK Teplice (Emphaty1, Huhnak) - SK Sigma Olomouc (RealDanek, BR1CK) - 2:3
12:00 FC Fastav Zlín (MorCaJs , jakeem00) - 1. FC Slovácko (Dejv878, Domito) - 2:3

Skupina B

08:00 AC Sparta Praha (sirisetsedm, Emerickson) - FK Mladá Boleslav (Snkrjan, Rozsi77) -4:1
08:00 FC Slovan Liberec (Angel, kkarlos) - 1. FK Příbram (Tulip, Krtek) - 3:2
10:00 1. FK Příbram (Tulip, Krtek) - AC Sparta Praha (sirisetsedm, Emerickson) - 1:4
10:00 FK Mladá Boleslav (Snkrjan, Rozsi77) - FC Slovan Liberec (Angel, kkarlos) - 4:1
12:00 AC Sparta Praha (sirisetsedm, Emerickson) - FC Slovan Liberec (Angel, kkarlos) -4:1

Skupina D

08:00 FC Viktoria Plzeň (T9Laky, pikej) - SK Dynamo České Budějovice (Miki, CptKubajz) - 3:2
08:00 Slezský FC Opava (Nanys122, Ulii) - SK Slavia Praha (RIIJK, kobbycz) - 1:4
10:00 SK Slavia Praha (RIIJK, kobbycz) - FC Viktoria Plzeň (T9Laky, pikej) - 4:1
10:00 SK Dynamo České Budějovice (Miki, CptKubajz) - Slezský FC Opava (Nanys122, Ulii) - 5:0
12:00 FC Viktoria Plzeň (T9Laky, pikej) - Slezský FC Opava (Nanys122, Ulii) - 3:2
12:00 SK Dynamo České Budějovice (Miki, CptKubajz) - SK Slavia Praha (RIIJK, kobbycz) - 2:3