10.01.2020, 02:30 • United Center, Chicago • Viktor Sandev

Tipsport: 2.9 3.95 2.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominík Kubalík (CHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:09
David Kämpf (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 16:28
1. Pekka Rinne (NSH) 1+0, 93.55%, 29 zásahů
2. Colin Blackwell (NSH) 0+1
3. Jonathan Toews (CHI) 0+2
Dnešní zápas je u konce. Lépe ho zvládli hosté z Nashvillu, kteří první třetinu ovládli o tři branky. Domácí pak postupně zvyšovali tlak, o zásluhou jedné branky Dominika Kubalíka snížili na rozdíl jedné branky, jenomže srovnat se jim nepovedlo. Naopak v poslední minutě zápasu hned dvakrát inkasovali. Hrdinou tohoto zápasu se bezpochyby stal brankář Pekka Rinne, jenž pomohl k vítězství Predators devětadvaceti úspěšnými zákroky a svůj úchvatný výkon navíc vyšperkoval gólem přes celé kluziště do prázdné branky!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:30 (10:12, 7:13, 14:5)

Nashville právě vstřelil branku!
No tak to je naprosto neuvěřitelné! PEKKA RINNE převzal kotouč za svou brankou a přes celé kluziště ho poslal do prázdné branky, to je nádherné zakončení jeho perfektního výkonu! Bez asistence.

59:24

59:24 Nick BONINO - 2:4

59:24

Teď už je definitivně rozhodnuto! NICK BONINO vyhodil kotouč přes celé kluziště a ten s pomočí mantinelu doputoval do prázdné branky! Bez asistence

59:15

Chicago si vybírá oddechový čas!

59:01

Rinne je stále nepřekonán, hosté drží kotouč za vlastní brankou!

58:37

Chicago zkouší hru v šesti bez brankáře!

58:05

Domácím nezbývají ani dvě minuty, Nashville na vlastní obranné polovině vůbec nikam nespěchá.

57:41

Hosté teď na chvíli udrželi útočné pásmo.

57:07

V další obrovské možnosti se zjevil Kane, jenomže místo střely volil přihrávku a to byla špatná volba!

56:40

Nashville se až teď osvobodil, o zakázané uvolnění se ale nejedná.

56:18

Domácí drží útočné pásmo a chtějí za každou cenu alespoň prodloužení.

55:12

Kämpf rozjel útok, ale akci 3 na 2 nevyřešil vůbec dobře.

54:53

Nashville nikam nespěchá, zatímco Chicago přidává do pedálů.

53:43

Domácí mají enormní tlak, finský čaroděj však stále odolává! Teď si poradil s bekhendovou střelou Kämpfa!

52:59

Rinne byl včas se svým betonem u své bližší tyče a zabraňuje téměř jistému gólu!

52:56

Rinne si připisuje na konto další skvělý zákrok! Znovu tak drží svůj tým, následuje komerční přestávka!

52:05

Hamhuis vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

51:41

51:15

Chicago je usazeno před Rinnem a tlačí se za vyrovnáním.

50:50

V ofsajdu se ocitl DeBrincat.

50:38

Nashville úspěšně vyhodil a drží kotouč daleko od své branky.

50:05

Chicago se hned v úvodu přesilovky udrželo v útočném pásmu, ale nebezpečně vystřelit se mu nepovedlo.

49:41

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., podrážení).

49:24

Caggiula nyní nevyzrál na Rinneho, ten drží naděje svého výběru.

48:11

Nashville se znovu tlačil dopředu, jenomže Crawford je prakticky bez práce.

47:29

Chicago má stále dostatek času, hosté jakoby přestali hrát.

46:35

Následuje komerční přestávka.

46:08

Domácí výrazně ožili, stále ale mají ztrátu z první třetiny.

45:32

45:32 Alex DEBRINCAT - 2:3

45:32

Chicago právě vstřelilo branku!
Tak to ještě bude drama. ALEX DE BRINCAT dostal kotouč od Toewse a pak krásným bekhendem do poloprázdné branky překonal bezmocného Rinneho. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane

45:09

Chicagu se úvod přesilovky nedaří, hosté hned dvakrát úsoěšně vyhodili.

44:43

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., držení).

44:23

Patrick Kane to nyní zkoušel hodně zkušeně. Po parádní kličce se zbavil dvou protihráčů, jenomže z hodně ostrého úhlu si na Rinneho nepřišel a chytrou střelou ho nepřekvapil.

43:13

Chicago to zkouší, ale Rinneho zatím nedokáže ohrozit.

42:48

Ve třetí třetině se zatím nic neděje a prakticky se hraje bez přerušení.

41:58

Hosté nikam nespěchají, Chicago zatím nedokáže Rinneho nijak výrazně ohrozit.

41:12

Rinne byl poprvé v pohotovosti a dobře zasahuje levým betonem.

40:56

Nashville se zatím skvěle brání a soupeře vůbec k ničemu nepouští.

Hity – 28:28
Druhá třetina je za námi. Domácím se povedlo snížit zásluhou českého kanonýra Dominika Kubalíka, ale bohužel stále jim to není nic platné a na svého protivníka mají manko dvou banek. Třetí třetina začne přibližně v 4:27.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:44

Murphy opět v akci, ale ani tentokráte se svou střelou neuspěl.

39:17

Obrovský závar před Rinnem! Ten nejprve vychytal Dacha, Kämpf následně v jasné pozici vůbec netrefil kotouč a nakonec je rána Murphyho sražena do ochranné sítě!

38:51

Craigh Smith byl přistižen v ofsajdu.

38:08

Nashville se ubránil a vyráží do protiútoku, druhou třetinu ale spíše sohrává.

37:39

Střela od modré letěla mimo, poté přišel o kotouč na poslední chvíli Toews.

36:38

Nylander byl nyní přistižen v ofsajdu.

36:27

Josi nebezpečně nahodil kotouč a Crawford téměř nic neviděl, i přesto ukryl kotouč v lapačce.

36:09

Crawford je nyní zaměstnanějším mužem než Rinne a připisuje si další zákrok.

35:35

Crawford musel být pozorný, nyní si poradil se střelou Trenina.

35:08

Chicago se tlačilo do zakončení, ale nic nebezpečného si nevypracovalo.

34:25

Ofsajd Nashvillu, následuje komerční přestávka.

34:16

Tohle domácím nevyšlo, kromě úvodního tlaku si nic další nevypracovali.

33:23

Domácím početní výhoda příliš nevychází, hosté se znovu osvobodili.

32:23

Rinne musel být hned v pohotovosti a připisuje si na konto první přesilovkový zákrok.

32:16

32:16

První přesilovku si nyní zahraje Chicago. Tinordi přidržel Kubalíka a odsedí si menší trest za držení.

31:05

Josi rozjíždí akci zpoza vlastní branky.

30:28

Chicago nyní dvakrát během krátké chvíle vyhodilo na zakázané uvolnění.

29:58

Krásný čistý bodyček nyní předvedl Hamhuis.

29:16

29:08

Domácí přešli do dalšího rychlého brejku, nicméně akci dva na jednoho nevyřešili dobře.

28:49

Smith ujížděl do brejku, ale na poslední chvíli byl zablokován.

28:09

Před Crawfordem bylo hodně rušno, ale ten po velkém tlaku především od Josiho odolal.

27:16

Hosté si ale vzápětí zahrají svou druhou přesilovku, dvě minuty za hru vysokou holí odsedí Määttä.

26:43

26:43 Dominik KUBALÍK - 1:3

26:43

Na a domácí se rázem přibližují na rozdíl dvou branek! DOMINIK KUBALÍK potvrzuje skvělou formu, když po přihrávce od Toewse zkusil rychlou střelu zápěstím a trefuje se přesně k protější tyči. Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith

26:26

Po rychlém brejku se na levé straně řítil do zakončení DeBrincat, nicméně Rinne skvěle zasahuje a poté přikrývá kotouč pod lapačku. Následuje komerční přestávka.

26:08

Chicago znovu nedůrazné při rozehrávce, Duchene ale při střele zlomil hokejku.

25:21

Rinne si vzápětí připisuje další zákrok po střele od modré.

25:19

Kane se zjevil sám na pravém kruhu, ale zblízka Crawforda nepřekonal!

24:59

Nashville rozehrává zpoza vlastní branky.

24:25

Hra teď plyne celkem rychle, Chcicago ale zatím na Rinneho nevyzrálo.

23:49

Chicago nyní tlačí, jenomže Rinneho nedokáže nijak výrazně ohrozit.

23:09

Další chyba v rozehrávce Chicaga! Po nedorozumění domácí defenzívy se zjevil před Crawfordem osamocený Forsberg, zblízka však na něj vyzrát nedokázal!

22:22

Järnkrok se nacpal před domácího brankáře, ale překonat ho nedokázal.

21:23

Mikael Granlund zkusil vystřelit z první, ale horní tyčku těsně minul!

20:51

Josi předvedl skvělou obranou práci a zablokoval Murphyho.

20:14

Hned v úvodu se pokusil zahrozit Johansen, ale pozorný Crawford byl připraven.

20:01

První třetina je za námi a jasně v ní dominoval Nashville, i když počet střel byl celkem vyrovnaný. Nicméně hostům se povedlo skórovat hned třikrát, vůbec svou první branku v NHL vsítil Colin Blackwell. Oba čeští zástupci Dominik Kubalík a David Kämpf si vytvořili jednu dobrou možnost, ale proměnit je nedokázali. Další třetina začne přibližně v 3:34.

19:28

Nashvillu se tato přesilová hra příliš nedaří, ale v tuto chvíli mu to zatím příliš vadit nemusí.

19:15

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká John Quenneville.

18:47

Úvodní třetina se spíše dohrává, Chicago hraje absolutně bez náboje.

17:38

Gustafsson si svou tvrdou střelou nepřišel na Rinneho.

17:17

Hosté jsou na koni a snaží se dokonce přidat čtvrtý zásah.

16:55

16:55 Matt DUCHENE - 0:3

16:55

No tak to zatím vypadá na debakl! Nashville už vede o tři branky. Ekholm po chybné rozehrávce soupeře udržel ocentimetry kotouč na modré čáře, naservíroval ho MATTOVI DUCHENEMU a ten po nádherném blafáku do forhendové strany zasunul kotouč pod beton bezmocného Crawforda. Asistence: Mattias Ekholm.

16:39

Hosté nyní bojují o udržení útočného pásma v rohu kluziště.

16:03

Domácí se pokusili zaútočit, ale Rinneho neohrozili.

15:31

Forsberg se snažil překvapit Crawforda, ten je ovšem připravený a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

15:08

První třetina se nám pomalu chýlí ke svému konci, větší důvody k oslavě má rozhodně Nashville.

14:37

Trenin prokázal dobrý přehled a vyhazuje kotouč do bezpečí.

14:28

Crawford se nyní dostal pod tlak, ale po dobré práci holí akci zastavil.

13:49

S povedenou střelou zápěstním zkusil štěstí Smith, nicméně Crawford je pozorný,

13:35

Zatím se hraje nahoru-dolů, domácí nemají přesnou mušku a nedokážou překonat skvělého Rinneho.

12:31

Rinne je zatím hrdinou první třetiny, v tuto chvíli likviduje pokus Keitha.

12:22

12:08

Rinne opět pozorný, nyní si poradil se střelou Kanea.

12:02

Od modré se pokusil vystřelit Boqvist, ale výborně ho zablokoval pozorný Weber.

11:35

Nashville je na koni a v této fázi zápasu je stále aktivnější než soupeř.

10:22

Finský gólman Rinne znovu čaruje, tentokráte zlikvidoval pokus Dacha.

10:10

Bonino se zjevil sám před gólman Chicaga, ale překonat ho nedokázal.

09:47

Ve velké šanci se zjevil Kubalík, ale svým bekhendem si na Rinneho nepřišel!

09:00

Na druhé straně se snažil zahrozit Toews, ale míří těsně vedle.

08:48

Nyní to mohlo být dokonce o tři branky, ale Crawford si poradil s bekhendem Arvidssona.

08:22

08:22 Colin BLACKWELL - 0:2

08:22

Svou vůbec první branku v NHL dává COLIN BLACKWELL, který využil skvělé práce Turrise za brankou a po přihrávce od Trenina se zjevil sám před Crawfordem, kterého překonal střelou zblízka kolem lapačky! Asistence: Jakov Trenin

07:59

Na levé straně se prodral k zajímavé střele Kämpf, ale proti jeho pokusu předvedl výborný zákrok připravený Rinne!

07:39

Z mírného úhlu vyzkoušel pozornost Crawforda aktivní Grimaldi, pak neuspěl s dorážkou z jasné pozice ani Bonino!

07:10

Domácí se snažili vyzrát na soupeře, ale těsně se dopustili ofsajdu.

06:21

Rinne znovu v pohotovosti, tentokráte si poradil s ranou od Määttäy.

05:47

Rinne teď předvedl skvělý zákrok proti střele Smithe, čtvrtá lajna domácích je hodně aktivní.

05:39

Chicago se osmělilo a nyní se tlačí za vyrovnáním.

05:18

Weber se zjevil v nadějné pozici, ale na poslední chvíli ho dokázal zablokovat Weber

04:59

Hra se nyní vyrovnává, Chicago se snaží tlačit do zakončení.

03:40

Josi vzápětí předvedl skvělý obranný zákrok, když zastavil přihrávku po akci dva na jednoho!

03:17

03:17 Viktor ARVIDSSON - 0:1

03:17

A hosté se z ničeho nic dostávají do vedení. Po předávce od Filipa Forsberga předvedl krásné sólo Roman Josi a nakonec střílel z bekhendu, jeho střelu tečoval do sítě VIKTOR ARVIDSSON. Asistence: Roman Josi, Filip Forsbeg.

02:28

Do brankového prostoru se tlačili Smith s Highmorem, ale na Rinneho si nepřišli.

02:08

Crawford se musel činit! Na pravé straně se zjevil osamocený Irwin, ale na skvělého domácího strážce si nepřišel!

01:49

Nahození Määttäy nikdo ze spoluhráčů nedokázal využít.

01:23

Hosté nyní vyrobili chybu za svou brankou a gólman Rinne měl co dělat, aby se vrátil mezi vlastní tři tyče.

00:47

Predátoři se pět hnali do útočné třetiny a střela od modré končí nad domácí brankou.

00:16

Nashville se hned v úvodu dostal do šance, ale po střele z mezikruží skvěle zasahuje brankář Crawford.

00:01

Arénou právě zní americká hymna.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith (A), Koekkoek, Määttä, C. Murphy, E. Gustafsson – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Carpenter, A. Nylander – Quenneville, Z. Smith, Highmore.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Ekholm, Hamhuis, Irwin, Tinordi – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Turris, Trenin.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Baker, Daisy.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
V domácím dresu by se opět měli objevit útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf, na marodce se stále nacházejí brankář Lehner, obránci Seabrook s de Haanem a útočníci Shaw se Stromem. Hosté postrádají Ellise, Sissonse a jistotu stratu nemá ani Fabbro.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators je na desátém místě a má na kontě o jeden bod více než Chicago. V posledních čtyřech zápasech dokázal zvítězit pouze jednou a to proti Los Angeles (1:4), naposledy před vlastními fanoušky neměl šanci proti rozjetému Bostonu (2:4). Domácí naopak uspěli třikrát z předchozích pěti případů, minule těsně nestačili na Calgary (1:2). Na svého nadcházejícího rivala naposledy narazili v polovině listopadu uplynulého roku a na jeho vlastním ledě ho deklasovali vysoko 7:2.
Oba dva dnešní protivníci zatím neprožívají zrovna nejlepší sezónu a za vytouženou osmičkou zatím lehce zaostávají. Domácí Chicago Blackhawks je v západní konferenci na jedenáctém místě se čtyřiatřiceti body, oproti svému rivalovi mají o dva odehrané zápasy více a na play-off ztrácí šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

2:5

Branky a nahrávky: 27. D. Kubalík (J. Toews, Keith), 46. DeBrincat (J. Toews, P. Kane) – 4. Arvidsson (Josi, F. Forsberg), 9. Blackwell (Trenin), 17. Duchene (Ekholm), 60. Bonino, 60. Rinne

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Baker, Daisy

03:17 NSH 0:1 Arvidsson (Josi, F. Forsberg)
08:22 NSH 0:2 Blackwell (Trenin)
16:55 NSH 0:3 Duchene (Ekholm)
19:15 CHI 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Quenneville
26:43 CHI 1:3 D. Kubalík (J. Toews, Keith)
27:16 CHI 2 Määttä, vysoká hůl
32:16 NSH 2 Tinordi, držení