17.12.2019, 18:30 • Arena Riga • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 6.74 5.33 1.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:02:50)
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
CSKA Moskva zvítězila v utkání na ledě Rigy 4:1 v utkání, které nepřineslo příliš pěkných hokejových okamžiků. Zápas měl spíše ospalejší tempo s několika světlými momenty, které ve většině případů skončily gólem.

59:17

59:17 Maxim MAMIN - 1:4

59:17

CSKA právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Gólem do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick MAXIM MAMIN. Asistence: Linden Vey.

58:59

Další vhazování v obranném pásmu hostů.

58:30

Postavení mimo hru zastavilo akci Dinama. Moskva se nadále úspěšně brání.

57:50

Domácí mají puk za vlastní brankou a pokusí se o další útok.

57:05

Střela CSKA přes celé kluziště končí zakázaným uvolněním.

56:40

Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu, berou si oddechový čas a budou hrát bez brankáře!

55:55

Pokus s nahozením puku domácím vyšel, vybojovali útočné pásmo a i ohrozili branku, ale Johansson byl pozorný.

55:25

Nepříjemný hit utrpěl ve středním pásmu Mikelis Rehlihs, který se sotva doploužil na střídačku.

54:39

Komerční pauza.

54:20

Utkání se blíží ke svému konci. Moskva drží dvoubrankový náskok a ve třetí třetině čelila jen dvěma střelám.

53:27

53:09

Snaha Moskvy o návrat končí jen zakázaným uvolněním.

52:55

Domácí vyhazují ze svého pásma.

52:41

Další zásah Makarova, po kterém je pískáno. Domácí brankář ještě drží pro Rigu malou naději.

51:50

Makarov byl přinucen přerušit hru po střele zpoza kruhů.

51:27

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., hákování).

50:01

Hra je přerušena, vhazuje se v obranném pásmu Rigy.

49:10

Mamin usiluje o hattrick, bekhendové zakončení pod tlakem soupeře trefila jen beton Makarova.

48:30

CSKA se snaží forčekovat a napadá rozehrávku Dinama, které se marně pokouší o přechod do útoku.

47:45

Třetí třetina ubíhá o něco rychleji než předchozí dvě periody, ale stále nabízí hodně nezáživný hokej plný nepřesností, ztrát z obou a slabých střel.

46:20

Komerční přestávka.

45:27

44:55

Moskva znovu vyhazuje.

44:45

Velkou šanci domácích spálil Džerinš, který promáchl puk mířící do levého kruhu. Před domácím útočníkem byla odkrytá branka.

43:56

Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

43:27

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mario Kempe – 2 min., vysoká hůl).

41:40

Makarov přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.

40:45

Riga se hned v úvodu třetí třetiny musí bránit. Potřebuje přitom naopak útočit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:21.
CSKA Moskva ve druhé třetině dokázala dvěma góly vykročit za vítězstvím na ledě Rigy, která zatím nepředvádí výkon, jenž by ji pustil do bojů o body z tohoto utkání.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:06

Po delším úseku je hra přerušena. Důvodem je postavení mimo hru hostujícího týmu.

37:30

Hra se přelévá rychle ze strany na stranu. CSKA vede na střely 20-11.

35:55

Hra plyne o poznání rychleji. Puk střídá pravidelně své majitele.

35:10

Riga je po další inkasované brance více u puku, ale ne před brankou CSKA.

34:23

Průnik Veye do útočného pásma z levé strany, Makarov jeho zakončení dokázal udržet betonem mimo brankoviště, jenže rychle dojíždějící MAXIM MAMIN puk dorazil do klece a zvýšil na 3:1. Asistence: Linden Vey, Arťom Čmychov.

34:23

34:23 Maxim MAMIN - 1:3

33:14

Oba celky jsou v plném počtu.

33:02

Střela od modré, kterou vyslal Okulov, domácí brankář bez problémů vyrazil.

32:17

Hra je přerušena. Oba týmy zatím nijak nevyužily více prostoru na ledě a nedostaly se ke střele. Komerční pauza.

31:14

Hraje se ve čtyřech.

31:14

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

30:25

Domácí se snaží trochu zvýšit svou aktivitu a ženou se za vyrovnáním, nedaří se jim však vytvořit střeleckou pozici.

29:28

29:28 Maxim ŠALUNOV - 1:2

29:28

Domácí hrubě chybovali ve vlastní třetině. U mantinelu se puku zmocnil Tolčinskij, který vyslal z pravého kruhu rychlou přihrávku přes střed na MAXIMA ŠALUNOVA, který doťukl puk za záda přesouvajícího se brankáře. Asistence: Sergej Tolčinskij, Andrej Světlakov.

29:05

28:33

Obrana Moskvy zaspala a nechala si utéct Meiju, který ovšem v souboji jeden na jednoho s brankářem Johanssonem neprocpal puk mezi jeho betony.

28:20

A CSKA vyhazují kotouč ze svého pásma.

27:35

Dinamo se snaží o kombinaci v útočném pásmu, puk si ale zatím posílá jen podél mantinelu.

27:05

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., podrážení).

24:59

První střelu na branku ve druhé třetině obstarali hokejisté CSKA. Makarov přerušuje hru.

24:36

Hra se znovu kouskuje, tentokrát skončil z hokejky Blažijevského zaseknutý ve dvířkách na střídačku.

23:30

Oba celky se snaží vybojovat postavení v útočném pásmu, to se jim však příliš nedaří.

22:15

Ve druhé třetině zatím nebyla k vidění žádná střela.

20:55

Druhá třetina začala v podobě vlažném tempu jako probíhala většina první třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:29.
Úvodní třetina nenabídla ani zdaleka přehlídku kvalitního hokeje, ale přinesla dvě branky. První vstřelili hosté v 8. minutě, kdy se trefil Mamin. Riga ovšem v samém závěru, v poslední vteřině, vyrovnala na 1:1 po dorážce Ashtona.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59

Gól platí!

19:59

Rozhodčí je znovu u videa a kontroluje situaci, tentokrát na popud CSKA. Padla branka ještě před sirénou?

19:59

19:59 Carter ASHTON - 1:1

19:59

Riga právě vstřelila branku!
A aktivita se vyplácí! Těsně před závěrečnou sirénou se domácím povedlo vyrovnat na 1:1! Puk po střele Kuldy od modré propadl do brankoviště, kde jej CARTER ASHTON dorazil za záda Johanssona! Asistence: Arturs Kulda, Rihards Marenis.

19:09

Riga na konci třetiny ožívá. Johansson musel pohotovým zákrokem přerušit hru.

18:49

Sotnieksova střela byla sražena do ochranné sítě.

18:40

Tlak do brankoviště Moskvy nakonec vůbec nepřinesl střelu. Johansson v rozkleku situaci jen kontroloval.

17:29

Hra je přerušena postavením mimo hru domácího Dinama.

16:10

CSKA vede na střely 12-3.

15:18

Gól neplatí!

15:18

Rozhodčí jde ovšem k videu zkoumat, jestli nedošlo k postavení mimo hru!

15:18

15:18 Neuznaný gól CSKA

15:18

CSKA sice vstřelilo branku po průniku Tělegina do útoku a jeho přihrávce před brankoviště, kde puk protečoval Kalinin, ale celé situaci předcházelo postavení mimo hru.

14:33

Postavení mimo hru hostů.

13:45

Hráči CSKA vyslali na branku domácích už 11. střelu v utkání. Jsou aktivnější, ale většinou se jednalo o slabší střely z nevýhodných pozic.

13:17

12:57

Parádní návrat do útočného pásma ze strany domácích. Ani natřikrát ovšem Johanssona překonat nedokázali a CSKA znovu vyhazuje.

12:39

Tentokrát Moskva odehrála puk mnohem důrazněji.

11:55

Hosté vyhodili puk ze svého pásma, Riga se ale rychle vrací.

11:44

McMillan střelou z levého kruhu trefil jen zadní mantinel.

11:17

Poprvé se v utkání vylučuje. Konstantin Okulov se provinil podrážením.

10:29

Johansson si připisuje zákrok a přerušuje hru. Vhazuje se v obranném pásmu CSKA.

09:30

Obrázek hry se po vstřelené brance příliš nemění. Tempo obou týmů je spíš vlažné, unavené.

09:00

Silajev šikovně protečoval puk před brankou, Makarov jej ovšem zachytil a hru přerušil.

07:19

07:19 Maxim MAMIN - 0:1

07:19

Hosté otevírají skóre zápasu! MAXIM MAMIN dokázal po vyhraném buly sjet mezi kruhy, kam mu také zamířila přihrávka. Tu rychle poslal na branku a překonal přesouvajícího se Makarova, který nestihl vměstnat svůj beton do střely. Asistence: Bogdan Kiselevič.

06:53

Tělegin předvedl zajímavý průnik středem, Makarov musel lapačkou ukrýt kotouč před dotírajícím soupeřem.

06:07

05:45

Hosté vedou na střely 3-1, jednalo se zatím ale převážně o neškodné pokusy.

04:33

Hra se nadále nepříjemně kouskuje. Tolčinskij se dostal do postavení mimo hru.

03:52

Postavení mimo hru, do něhož vjeli hostující CSKA.

03:25

Hra se přelévá ze strany na stranu, k souvislejšímu tlaku ani z jedné strany zatím nedochází.

01:55

Výpad Silajeva zastavil brankář Makarov dřív, než se mohl naplno projevit střelecky. Puk mu totiž ujel.

01:40

Úvodní část hry je hodně rozkouskována a zatím bez šancí.

00:10

Hned zkraje zápasu se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Dinamo Riga: An. Makarov – Berglund, Sotnieks, Ališauskas, A. Kulda, Mamčics, Marshall – Darzinš, M. Redlihs, McMillan – Slepec, Setdikov, Meija – Džerinš, Pavlovs, Lipsbergs – Ashton, Trastašenkovs, Marenis – Berzinš, Batna.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Lozebnikov) – Naumenkov, M. Robinson, Blažijevskij, Kiselevič, Ibragimov, Čmychov – M. Kempe, Vey, Mamin – Okulov, Al. Popov, Šalunov – Kalinin, Tělegin, Světlakov – Tolčinskij, Kanickij, Silajev..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká stopa v utkání
Alexander Salák (RIG) 17z, průměr 2,65, 91,0%
Jiří Sekáč (MOS) 32z, 9+10
Dinamo Riga a CSKA Moskva se střetnou v úterním programu KHL ve svém druhém vzájemném utkání v této sezoně. V tom prvním vyhrála Moskva na svém ledě jednoznačně 6:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:4

Branky a nahrávky: 20. Ashton (A. Kulda, Marenis) – 8. Mamin (Kiselevič), 30. Šalunov (Tolčinskij, Světlakov), 35. Mamin (Vey, Čmychov), 60. Mamin (Vey)

Dinamo Riga: An. Makarov (Liepins) – Berglund, Sotnieks, Ališauskas, A. Kulda, Mamčics, Marshall – Darzinš, M. Redlihs, McMillan – Slepec, Setdikov, Meija – Džerinš, Pavlovs, Lipsbergs – Ashton, Trastašenkovs, Marenis – Berzinš, Batna.

07:19 MOS 0:1 Mamin (Kiselevič)
11:17 MOS 2 Okulov, podrážení
19:59 RIG 1:1 Ashton (A. Kulda, Marenis)
27:05 MOS 2 Kiselevič, podrážení
29:28 MOS 1:2 Šalunov (Tolčinskij, Světlakov)
31:14 MOS 2 Šalunov, podrážení