po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

17.12.2019, 17:30 • VTB Arena, Moskva • Karel Jedlička

Tipsport: 2.13 3.95 2.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu

Střely na bránu 32:32, vhazování 35:14, hity 7:5, čas v útoku 9:42 – 14:05, vyloučení 5:3, navíc Ikonen (J) 10 minut, využití 1:1.

Československá stopa

Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:21
Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:25 (19:50:56)
Hokejisté Jokeritu Helsinky i potřetí v sezóně, z toho podruhé v prodloužení, porážejí moskevské Dynamo, na které se bodově dotáhli v tabulce.
V zajímavém, ale dlouho bezbrankovém hokeji, viselo vítězství domácích po faulu na Jaškina a přesilovkovém zásahu Igumnova velmi nízko. V poslední minutě však dynamovské hvězdy nezavezly puk do prázdné brány a vzápětí Jokerit využil power-play zásluhou Savinainena. Druhý gól i bod pak trefil v prodloužení Lööv.

61:27

61:27 Viktor LÖÖV - 1:2

61:27

Jokerit právě vstřelil branku!
Normanovu parádní jízdu útočným pásmem využil VIKTOR LÖÖV trefou zblízka do odkryté části brány. Asistence: John Norman.

60:29

Petersson oslovil Mironova, jemuž kotouč na pravém kruhu odskakuje od hole.

60:01

Jdeme do prodloužení! Třetí část hry na rozdíl od dvou předchozích přinesla góly, oba padly v přesilovkách a domácí musí mrzet ztráta vedení 49 vteřin před sirénou. Vzhledem k vývoji celého zápasu je ale remíza spravedlivá. O držiteli druhého bodu a také průběžného třetího místa v tabulce Západní konference rozhodne prodloužení či nájezdy.
Statistiky:
Střely na bránu 31:32, vhazování 34:14, čas v útoku 9:37 – 13:39, vyloučení 5:3, využití 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:11

59:11 Veli-Matti SAVINAINEN - 1:1

59:11

Při hře 6 na 4 to hosté dokázali. VELI-MATTI SAVINAINEN byl trefen pukem od modré čáry, což dokázal přetavit ve vyrovnání. Bekhendem zády k bráně prostřelil Bočarova mezi betony. Asistence: Mikko Lehtonen.

58:36

Ani natřikrát nedokázali Šipačov s Jaškinem dopravit kotouč do prázdné brány hostů, kteří hrají 6 na 4.

58:26

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).

58:19

Oddechový čas pro hosty.

57:27

Mironov střílí zápěstím z pravého kruhu, vysunutý Kalninš vyráží před sebe a tam se kotouče zmocnili bílo-žluto-červení.

56:56

Hosté se usadili v útočném pásmu jen nakrátko a zakončit ze soubojů v rozích nedokázali.

55:48

Zakázané uvolnění Jokeritu.

55:23

Bočarov zachycuje nahození a rychle rozehrává, Igumnov tentokrát svůj průnik podél hrazení do cíle nedotáhl.

1:2

Branky a nahrávky: 53. Igumnov (Brjukvin, Alexejev) – 60. Savinainen (Lehtonen), 62. Lööv (Norman)

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, J. Zajcev, Volkov, Mironov, Grigorjev, Ogurcov – Jaškin, Šipačov, Tarasov – Afinogenov, Polygalov, A. Petersson – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Jefremov, Pankratov, Muranov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lööv, Lepistö, Eronen, Kivistö – O'Neill, Joensuu, Regin – Kontiola, H. Ikonen, Savinainen – Haapala, Moses, Norman – Anttila, Oksanen, Pihlström – Halme.

Rozhodčí: Soin, Hribik – Černyšov, Šišlo