6:0

konec (2:0, 3:0, 1:0)

07.12.2019, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • 25. kolo • Kristýna Nováková

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji vám příjemný zbytek soboty. (14:02:09)
Ve třetí třetině jsme viděli jen jeden gól, a to z hole Tobiáše Handla Olomouc si tak z dnešního zápasu po zásluze odnáší plný počet bodů.

58:05

Olomouc kombinuje v útočném pásmu. Vosátkova střela skončila na betonech Čajana.

56:52

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Gajda.

56:40

Olomoučtí jeli do přečíslení 3 na 1, k zakončení se ale nedostali.

55:33

Po delší době musel zasahovat také Marek Hasala.

54:30

Domácí operují v útočné třetině, ale zatím jim chybí střelba.

Olomouc právě vstřelila branku!
Se štěstím teď kotouč obskočil Čajana a zapadl do brány. Autorem gólu je TOBIÁŠ HANDL. Asistence: René Hladiš a Matúš Hlaváč.

51:40

Poměl sil na ledě se vyrovnal a po vypršení Maderova trestu si Olomouc zahraje minutovou přesilovku 5 na 4.

50:33

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mader – 2 min., hrubost + 2 min., faul kolenem). Trest odpyká Tomajko.
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., hrubost).

50:33

Už už to vypadalo, že dojde k bitce mezi Maderem a Charvátem, olomoucký bek si dokonce shodil rukavice, ale rozhodčí jejich potyčku rázně ukončili.
Rosecký ve středním pásmu nezachytil přihrávku a dopředu tak mohl jít Liberec, který však byl při přechodu modré čáry příliš horlivý.

48:37

Liberec se teď vydal na další útočný výlet, ale nepředstavoval pro domácí větší hrozbu.

47:27

Hosté jsou v plném počtu.

47:03

Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.

46:18

Liberec vyvezl kotouč až na druhou stranu kluziště.

45:51

Tohle byla lehká střela pro Čajana, který kotouč skryl ve své lapačce.

45:25

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2 min., hákování).

45:23

Rozhodčí bude vylučovat na straně hostů. Hasala odjíždí na střídačku a na led naskakuje šestý bruslař Olomouce.

44:43

Masař si najížděl před Hasalu, ale přihrávka byla příliš prudká a olomoucký brankář ji srazil do rohu.

44:34

Kotouč je za bránou hostů, liberecký brankář rozehrává.

43:56

Vhazuje se před Čajanem.

42:15

Ofsajd Liberce.

41:50

41:27

Hasala teď s pomocí štěstí i své hokejky zabránil gólu Liberce.

40:52

Vhazovat se bude před Hasalou.

40:45

Hosté do třetí třetiny vstupují s více než minutu a půl dlouhou přesilovkou, od úvodního bul se však hraje na jejich straně hřiště.

40:01

Dominance hráčů HCO byla ve druhé třetině ještě výraznější než v té první. Marek Hasala v bráně domácího týmu neměl příliš mnoho práce. To Pavel Čajan si zachytal podstatně více. Krátce po vypršení přesilovky Olomouc zvyšovala na 3:0 zásluhou Davida Kalače. O chvíli později se prosadil Joshua James Mácha. V závěru třetiny si svou první přesilovku v zápase zahrál také Liberec, ale radost mu nepřinesla – naopak domácí přidali v oslabení svůj pátý gól z hokejky Daniela Ministra. Třetí třetina začne přibližně v 13:49.

40:00

39:43

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hlaváč – 2 min., podrážení).

39:35

39:23

Půl minuty před konce třetiny ve vlastním oslabení přidávají domácí pátý gól do své sbírky. Svůj brejk v gólový úspěch přetavil MATĚJ KOŘENEK. Bez asistence.

38:57

A černá pryž opět míří přes všechny čáry až k Čajanovi.

38:05

Olomouci se podařilo zavézt kotouč až na druhou stranu kluziště.

37:33

Hosté si v dnešním zápase zahrají první přesilovou hru.

36:53

Vosátko musí spěchat hluboko do vlastní obranné třetiny, aby byl u kotouče dřív než Putz.

36:09

Hosté hraní v plném počtu.

35:51

Rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:13

Teď už se však musí vracet dozadu.

35:05

Olomouc kombinovala v útočném pásmu, ale jednu z jejích přihrávek zachytil liberecký hráč. Domácím se přesto podařilo udržet útočné pásmo.

34:11

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Drábek – 2 min., napadení).

33:16

Liberci se podařilo dostat se do útočného pásma, k ohrožení brankáře domácích to ale nevedlo.

32:26

Hasala chvíli nevěděl, kde je kotouč a bezradně se otáčel na obě strany, černou pryž měl však naštěstí pro něj na čepeli jeho spoluhráč.

31:10

Ofsajd Olomouce.

30:05

Putz vjel do útočného pásma, ale podjela mu brusle, takže na kotouči a hlavně v útoku už je zase Olomouc.

29:22

Kotouč se po dlouhé době dostal do olomoucké třetiny, Hasala byl však bez práce.

29:00

Ani jednomu z týmů se teď nedaří přejít střední pásmo.

27:03

A Olomouc je nadále při chuti, vhazuje se před Čajanem.

26:05

Tarnoczy poslal križnou přihrávku přes brankoviště na JOSHUU JAMESE MÁCHU, který lehce přehodil libereckého brankáře. Asistence: Patrik Tarnoczy.

25:20

Adamec se ve středním pásmu ujal kotouče, ale nedokázal projít přes olomouckého beka.

24:10

Tentokrát si Čajan kotouč ve svém brankovišti pohlídal.

23:52

Jejich střely však zatím jen razítkují mantinely.

23:40

Olomoučtí už zase operují v útočné třetině.

22:32

DAVIDU KALAČOVI se podařilo dotlačit kotouč za ležícího Čajana i za brankovou čáru. Asistence: Jan Štědrý.

21:43

Hosté hrají v plném počtu.

21:31

Liberecký obránce vyhodil kotouč přímo načepel číhajícího Jansy na útočné modré čáře. Tam zůstal pouze jeden z olomouckých obránců, a tak šli hosté do přečíslení 2 na 1. Naštěstí pro domácí si však střelec Liberce nesrovnal mířidla a kotouč letěl vysoko nad bránu Hasaly.

20:38

O pět musí hráči v bíločervených dresech vyklidit své pozice.

20:26

Hned po buly se domácí dostali do útočné třetiny, ale odtud byli rychle vypuzeni.

20:01

První třetině zcela jasně dominovali domácí. V 5. minutě otevřel gólový účet zápasu David Vosátko, který svižnou ranou překonal brankáře Čajana. Na 2:0 pak zvyšoval Tomáš Krupa. Liberec se do nějaké vážnější šance nedostal, do druhé třetiny navíc vstoupí s 1 minutu a 41 vteřin dlouhým oslabením. Druhá třetina začne přibližně v 12:43.

20:00

19:50

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Charvát – 2 min., držení).

19:32

Hasala odjíždí z brány, rozhodčí signalizuje, že bude vylučovat.

19:02

Vhazuje se před brankářem Liberce.

18:40

Po dlouhé době musel do akce povolat své betony také Hasala.

18:27

Olomoucká pětka rozjíždí další útok.

17:39

Liberci se nedaří vyhodit kotouč. Čajan musel opět zasahovat proti střele soupeře a po odpískání došlo k menšímu pošťuchování před bránou hostů, které vyřešila domluva rozhodčích.

17:06

Hra se teď odehrává především na liberecké části hřiště, Hasala byl v posledních minutách prakticky bez práce.

15:40

Proti střele Handla liberecký brankář včas sklapl betony.

15:05

Liberec se sice dokázal dostat do útočné třetiny, tam si však kotouč přebrali domácí a je z toho další zákrok pro Čajana.

14:27

Hra je teď na obou stranách plná nepřesností.

13:15

Kotouč je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:34

Hanáci se dostávají do dvoubrankového vedení zásluhou TOMÁŠE KRUPY. Asistence: Jan Štědrý.

12:20

Rosecký dostal přihrávku do útočného pásma, bohužel však kolem sebe neměl žádného spoluhráče.

11:45

Kalač nahrál pouze na hůl Putze.

09:57

Masař hledal Nezbedu, který byl nekrytý před odkrytou pravou tyčkou olomoucké brány, liberecký útočník byl však otočený zády a přihrávku tedy neviděl.

09:12

Hosté jsou v plném počtu a Ira se mohl zapojit do útoku, ale kotouč byl příliš rychlý.

08:15

Hráči bojují o kotouč v rohu obranného pásma Tygrů, úspěšnější byla Olomouc, která posléze na Čajan vyslala další střelu a získala další vhazování v útočném pásmu.

07:07

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ira – 2 min., podrážení).

07:07

Při útočné akci teď jeden z olomouckých po faulu vrazil do Čajana a posunul bránu. Liberec by si na svého gólmana měl dávat pozor, když na střídačce nemá žádného náhradníka.

06:36

Maderovi se zamotal kotouči mezi bruslemi a ke střele se nedostal. Černá pryž pak doklouzala až k Hasalovi.

06:09

Maderovu střelu vyrazil Čajan svými betony.

05:29

Olomouc je opět v útočné třetině.

04:56

DAVID VOSÁTKO si na porovnal kotouč na čepeli a z bezprostřední blízkosti překonal svižnou ranou brankáře Čajana. Bez asistence.

03:51

Kotouč z chumlu u mantinelu vybojovala Olomouc.

03:31

Hraje se před bránou Liberce.

02:37

Zakázané uvolnění Olomouce.

02:30

Tarnoczy hledal spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale žádný tam nebyl. O chvíli později zaduněl mantinel za bránou Tygrů.

01:57

Mácha ani Tomajko nedokázali před Čajanem zakončit.

01:35

Olomouc rozehrává.

01:20

Drábek byl příliš pomalý, kotouč si na vlastní modré přebírají domácí.

01:00

Rossmy kotoučem ťukl do betonů brankáře Hasaly.

00:30

Ale to už se hra přesunula do středního pásma, kde získali kotouč Bílí Tygři.

00:15

Na kotouči jsou domácí a mohou jít dopředu.

00:01

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Mader, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Pírek, Bahounek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Bílí Tygři Liberec: Čajan – Aubrecht, Ira, Charvát, Kovář – Putz, Adamec, Jansa, Masař, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Gajda

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek.
Bílí Tygři jsou aktuálně 11. se ziskem 34 bodů. V pátek se Liberec vydal na led Zlína, odkud si odvezl porážku 5:3. Předtím dokázali Severočeši na domácím ledě porazit kladenské rytíře v poměru 4:1. První vzájemný zápas dnešních soků se lépe povedl právě Liberci, který v Hanáky na konci září na vlastním ledě vyprovodil výsledkem 2:6, Uvidíme, jestli se domácím podaří tuhle porážku pomstít...
Olomoucká juniorka se v úterý představila na ledě Plzně. Domácí celek do utkání vstupoval jako jasný favorit s impozantní šňůrou 14 zápasů v řadě, ve kterých se mu podařilo bodovat. Tato série je však minulostí, protože Olomoučtí z Plzně přivezli výhru 1:2. To je také posunulo na velmi solidní 4. místo tabulky se ziskem 42 bodů. V pátek sice na domácím ledě podlehla Mladé Boleslavi 0:3, tento výsledek však neměl na postavení v tabulce vliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

6:0

Branky a nahrávky: 5. Vosátko, 13. Krupa (Štědrý), 23. Kalač (Štědrý), 27. Mácha (Tarnoczy), 40. Kořenek, 53. Handl (Hladiš, Hlaváč)

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek

04:56 OLO 1:0 Vosátko
07:07 LIB 2 Ira, podrážení
12:34 OLO 2:0 Krupa (Štědrý)
19:50 LIB 2 Charvát, držení
22:32 OLO 3:0 Kalač (Štědrý)
26:05 OLO 4:0 Mácha (Tarnoczy)
34:11 LIB 2 Drábek, napadení